FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
  Dlaczego To oglądacie?
Wersja do druku
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 03-05-2006, 18:38   

GoNik - akurat GHOST jest właśnie rozdeptywany w komentarzach do Shuffle!, ponieważ nie zachwycił się tą serią, a szczególnie jej głęboką i wzruszającą końcówką...

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Abigail Płeć:Kobieta
Naleśnikara


Dołączyła: 29 Mar 2006
Skąd: Lublin
Status: offline
PostWysłany: 03-05-2006, 18:54   

A ja sama nie wiem, czemu oglądam. Chyba z tego samego powodu, co wszelkie inne filmy. Ogólnie lubię też animację. Kilka lat temu nie miałam takiego dostępu do anime jak teraz, byłam też mniej wybredna i rzeczywiście uważałam, że anime jest super samo w sobie (choć trzeba przyznać, że trafiałam na pozycje co najmniej dobre). Obecnie wiem, że chłamu jest tu tyle samo co gdzie indziej, ale i wybór na szczęście ogromny.

_________________
Here's the last toast of the evening, here's to those who still believe
All the losers will be winners, all the givers shall receive
Here's to trouble-free tomorrows, may your sorrows all be small
Here's to the losers, bless them all!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
9658926
..:::GHOST:::.. Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Kwi 2006
Skąd: Ciemna strona pomidora :P
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 03-05-2006, 19:21   

Cytat:
Bo ja sobie wyraźnie [a przynajniej tak mi się zdawało, człowiek całe życie się uczy] kpię z True Fanów [TM!] i takich co 2 serie na skrzyż widzieli i się elicą.
Chyba mnie nie zrozumiałaś, ja też sobie szydzę z takich ludzi....lecz nadawanie dragon ballowi jakiegoś głebszego sensu
GoNik napisał/a:
Ha! Ale, Ghost, zauważ, że byle jaki smarkacz nie pojmie Głębhii i Przesłania takich, dajmy na to Pokemonów czy Dragon Balla!
(na co wskazuje napisane przez ciebie zdanie) jest poprostu głupie, tak to odebrałem... zresztą nie będe się wykłucał.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
6241815
Abigail Płeć:Kobieta
Naleśnikara


Dołączyła: 29 Mar 2006
Skąd: Lublin
Status: offline
PostWysłany: 03-05-2006, 19:35   

Gonik to przecież ironicznie pisała, jeżeli wolno mi za nią wyjaśnić.

_________________
Here's the last toast of the evening, here's to those who still believe
All the losers will be winners, all the givers shall receive
Here's to trouble-free tomorrows, may your sorrows all be small
Here's to the losers, bless them all!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
9658926
GoNik Płeć:Kobieta
歌姫 of the universe


Dołączyła: 04 Sie 2005
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 03-05-2006, 19:49   

GHOST, ok, już rozumiem. Po prostu powiało mi przez chwilę anfanem [świeć panie nad jego straconą duszą]

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
..:::GHOST:::.. Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Kwi 2006
Skąd: Ciemna strona pomidora :P
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 03-05-2006, 20:07   

anfanem?

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
6241815
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 03-05-2006, 20:10   

Takim ciekawym osobnikiem, pojawił się swego czasu na forum, po czym (chyba jako pierwszy w historii forum) zarobił permanentnego bana. Kolega twierdził, że każde anime należy ubóstwiać tylko za to, że powstało w Japonii... Generalnie poglądy miał ciekawe...

Ale kurczę blade, end of offtop!

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 03-05-2006, 20:26   

Mai_chan napisał/a:
(chyba jako pierwszy w historii forum)


Jako trzeci. Pierwszy był jakiś Gargoyle w zamierzchłej przeszłości, drugi - ktoś inszy przed Wojną Klanów... Trzeci był Anfan po latach przerwy.

Koniec OT.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Udai Płeć:Mężczyzna
[N]atural [B]orn [E]goist


Dołączył: 26 Mar 2006
Skąd: Częstochowa
Status: offline
PostWysłany: 03-05-2006, 22:51   

Zegarmistrz napisał/a:
Jest zyciowa ofiara. Nie ma dziewczyny, co uważa za swój największy problem. Aż nagle pewnego dnia z nieba spada na niego piękna panienka razem z tabunem koleżanek.

Do szkoły przychodzi nowy uczeń... Nagle wszystkie zaczynają się w nim zakochiwać...

Bohaterka -san jest zwykłą japońską nastolatką. Oznacza to, że cierpi na silny infantylizm, ciężkie upośledzenie umysłowe i powinna chodzić do szkoły specjalnej. Pewnego dnia na swej drodze spotyka Magiczne Zwierze -san, które zmienia ją w magiczną wojowniczkę o To i Owo, walczącą różdżką w koloże różowym...


Wiesz jak już napisałem świat M&A jest dość bogaty - więc nic dziwnego że znajdzie się w nim trochę chłamu świetnie wpisującego się w wyżej wymieniony schemat. Ja nie oglądam słabego anime, słabych filmów, nie czytam miernych książek, nie słucham mało ambitnej muzy i nie przebywam w towarzystwie głupich ludzi - to prosta zasada a strasznie ułatwia życie, w ktorym jak wiadomo zawsze trzeba walczyć z uciekającym czasem. Ostatecznie zawsze trzeba pamiętać że to my dokonujemy wyboru, przecież doskonale wiesz że w M&A występuje wiele wartościowych pozycji godnych polecenia.
Nie musze akceptować i oglądać wszystkeigo z kanonu anime, krytyzm to bardzo zdrowe zjawisko.

Zegarmistrz napisał/a:
Nie dlatego, że Manga i Anime są jakieś super.


Tu wszystko rozbija się właściwie o to co oglądamy więc ja ostatnio widziałem: Haibane Renmei, Serial Experiments Lain, Ghost in the Shell Movie II Innocence, Memories, Beyond the Clouds, Mind Game - w kolejce mam już Kino no Tabi i jako odsteresowujący przerywnik Samurai 7 - i wszystko jest bardzo super.

Widzisz jeśli ja czymś się interesuje to mam na myśli tylko najlepsze i najbardziej wartościowe przejawy tej dziedziny.

Zegarmistrz napisał/a:
Rozszerz tą myśl prosze.

Bo widzisz - jak na mnie, to owo coś bardzo elitarnego składa się z:


Tak i tutaj zaczęło się wyliczanie dość pokaźnego katalogu różnych przejawów elitarnych zachowań - przynajmniej wg. Zegarmistrza. Mnie takie koła wzajemnej adoracji nie interesują - dla mnie to zawsze pasja dla niej samej, względnie może być też powodem rozmowy z ludźmi którzy mają to tego tematu takie samo podejście. Nadal będe stał na stanowisku że M&A w naszym kraju to jednak elitarna "zabawa" - bo ja mam np. 21 lat i mam zestaw całkiem ciekawych zainteresowań - w przeciwieństwie do mojego standardowego rówieśnika, którego kręci dyskoteka, głupia muzyka, alkohol i ćpanie. Więc mam prawo pomyśleć o tym że M&A to coś "elitarnego" tymbardziej jeśli nie oglądam wszystkiego jak leci.

Zegarmistrz napisał/a:
Osobiście momentami mam wrażenie, że typowy moher ma bardziej otwarty, postępowy umysł od Japończyka.


Jeśli by tak było to myśle że nigdy nie stworzyli by M&A, rozbudowanego świata elektronicznej rozrywki, nie byli by też pewnie posiadaczami ultra prężnej gospodarki. Japonia to nie Białoruś byłoby miło gdybyś zauważył. Co do tych włosów łonowych to nigdy nie katowałem się produkcjami gdzie mógłbym zauważyć ich brak.

Zegarmistrz napisał/a:
"Tenchi - dono! Wymyślona przez Ciebie fabuła jest denna, wiesz! Ale możesz to ukryć! Weźmiemy tego amerykanina przybitego do dwóch desek, co ostatnio jest modny i tego Greka, co się nazywał Platon czy jakoś tak i tych całych Masonów, co to nie rozumiem, o co z nimi chodzi! A pamiętasz jak tu była ta delegacja biznesmanów z Izraela? Jeden dał ci książkę, był w niej taki fajny znaczek! Świetnie będzie on wyglądał w openingu!"

W ten sposób wygląda mistyka w większości anime (z GitSem i Ewangelionem na czele).


Jeśli sprowadzasz mistyke do zjawiska polegającego na przeładowaniu produkcji symbolami i pseudo filozofią to mała podpowiedź nie o to mi chodziło, szukam bardziej tej na tle emocjonalnym niż wizualnym(ta druga najczęściej nie potrzebnie męczy, może być co najwyżej uzupełnieniem tej pierwszej). Mi aktualnie imponuje ta z Haibane Renmei - ciężko określić na czym podlega tej jej niedopowiedziany mistyczny pierwiastek - ale po każdym odcinku pozostawia we mnie to dziwne uczucie ... ;)

Kończąc czytając twój post zaczynam się zastanawiać się co cię jeszcze trzyma przy M&A
skoro tak tego nie "cierpisz".

Zegarmistrz napisał/a:
Ach, jak ja uwielbiam gwałcić cudze ideały


Jasne ... :] ale będziesz musiał swojej ofiary poszukać gdzieś indziej, bo ja się twoim postem przesadnie nie wzruszyłem bo dobrze wiem co oglądam i dlaczego to robię.

_________________
"It is a good viewpoint to see the world as a dream. When you have something like a nightmare, you will wake up and tell yourself that it was only a dream. It is said that the world we live in is not a bit different from this."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
6346233
Kielon Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 24 Lis 2005
Skąd: Warszawa/Kielce
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 03-05-2006, 23:23   

Cytat:
Bo widzisz - jak na mnie, to owo coś bardzo elitarnego składa się z:
- nastolatów ściągających anime z internetu (tzw. Oddani Fani)
- nastolatków rozmawiających o głupotach na placykach miejskich (tzw. Sanockie Spotkania Mangowe) przeganianych z miejsca na miejsce przez pijaczków (tzw. Dyskryminujący Mangę i Anime Większościowy Motłoch)
- nastolatków rozmawiających o głupotach w Domu Kultury (tzw. Kluby)
- nastolatków zjeżdżających z całej gminy na dwa dni do jakiejś szkoły (tzw. Konwent) by pić wino (tzw. Rozmowa Panelowa)
- nastolatków piszących bzdury na chatach, forach, blogach, listach dyskusyjnych i komentarzach (tzw. Internauci)
- mniej lub bardziej obłąkanych twórców stron, zinów, klubów etc. (tzw. Szychy Fandomu).
- studencików, którym wstyd pokazywać się z nastolatkami (tzw. Doświadczeni Fani, Elita Fandomu etc.)
- ludzi jeszcze starszych niż studenci (tzw. Starzy Wyjadacze)
- ludzi, którzy napisali dwa artykuły do Kawaii, Mangazynu lub innej gazety i teraz szponują (tzw. Guru)
- prawdopodobnie od dawna obłąkanych Wydawców

ZEG pozwolisz, że zapytam do której grupy TY sie zaliczasz, bo wszystkich pięknie podzieliłeś, tylko zastanawiam sie gdzie w tym zestawieniu, jest forum tanuki i strona tanuki??

_________________
To co kochamy mówi nam jakimi jestesmy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
7345867
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 03-05-2006, 23:34   

jeśli miałbym zgadywać, to strona i forum podpadałyby pod:
Cytat:
- nastolatków piszących bzdury na chatach, forach, blogach, listach dyskusyjnych i komentarzach (tzw. Internauci)
- mniej lub bardziej obłąkanych twórców stron, zinów, klubów etc. (tzw. Szychy Fandomu).
- studencików, którym wstyd pokazywać się z nastolatkami (tzw. Doświadczeni Fani, Elita Fandomu etc.)
- ludzi jeszcze starszych niż studenci (tzw. Starzy Wyjadacze)


gdzie zresztą punkty 2-4 można w całości dowolnie podstawiać pod "nastolatków" w punkcie 1-szym

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
LookOUT Płeć:Kobieta
The Hitgirl


Dołączyła: 30 Mar 2006
Skąd: znad rzeki Pisy
Status: offline
PostWysłany: 04-05-2006, 11:31   

Ja ogladam anime dla ..relaksu;))Po prostu.

_________________
Choice for you, is the view to a kill ,
Between the shades, assination standing still...
-Hey, ARE YOU TALKING TO ME?!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Dembol Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 11 Sty 2006
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 04-05-2006, 12:13   

Bo lubię. Nie wiąże z tym hobby jakiejś specjalnej ideologii. Ot, fajnie czasem oglądnąć jakąś dobrą serię lub w szczególności przeczytać dobry komiks.

Udai:
Anime/manga nie jest jakąś uber dziedziną rozrywki, która wybija się swoją oryginalnością i wspaniałością ponad resztę wytworów filmowych/komiksowych tego świata. Rozumiem, że oglądając niektóre, lepsze pozycje i porównując z mainstreamem zachodnich produkcji można odnieść takie wrażenie, ale przeciez czołówka boxoffice'ów czy to co pokazuje nam TV to zazwyczaj nie są czołowe produkcje "Zachodu". W każdej dziedzinie działalności artystycznej jest coś dobrego i wartościowego i każda też w duej części powiela schematy. Anime nie jest w żadnym wypadku od tego wolne, a wręcz jest koronnym na to przykładem i mógłbym wymienić dużo serii, które zmarnowały swój potencjał poprzez zbytnie dopasowanie się do schematów albo przeszly bez echa bo nie trafiły w to czego statysyczny widz oczekuje (fan service'u i napie*dalanki).

Potępiam również "hobbystyczny nazizm" (o patrz jestem lepszy od Ciebie prostaku bo mam oryginalne, "yntelygentne" hobby).

Anfan to mój nowy idol. Schinji...lol
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
666666
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 04-05-2006, 12:29   

Cytat:

ZEG pozwolisz, że zapytam do której grupy TY sie zaliczasz,


2, 3, 4, 5, 6. Do jeden się nie zaliczam, bo mam za słabe łącze. Do 7 takoż, bo za fakt posiadania za słabego łącza zmusza mnie do pożyczania anime od młodszych kolegów i koleżanek, do 8 nie, bo jestem za młody i dopiero za rok bronie magisterkę. Do 9 nie, bo nigdy nie napisałem nic do Kawaii (nawet listu z pogróżkami - w odróżnieniu od takiego CD-Action). Do 10 połowicznie, bo mimo, że coś ze dwa wydawnictwa dziękowały mi za pomoc, to rzadno nie chciało płacić, a trzecie z którym rozmawiałem o pracy... No cóż... Też nie chciało płacić.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 04-05-2006, 13:39   

A ja pisałem raz list do Kawaii:P. Co prawda niekoniecznie z pogróżkami, ale zawsze coś;>.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 8 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group