FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
  Dlaczego To oglądacie?
Wersja do druku
Udai Płeć:Mężczyzna
[N]atural [B]orn [E]goist


Dołączył: 26 Mar 2006
Skąd: Częstochowa
Status: offline
PostWysłany: 04-05-2006, 17:09   

Dembol napisał/a:
W każdej dziedzinie działalności artystycznej jest coś dobrego i wartościowego i każda też w duej części powiela schematy. Anime nie jest w żadnym wypadku od tego wolne, a wręcz jest koronnym na to przykładem i mógłbym wymienić dużo serii, które zmarnowały swój potencjał poprzez zbytnie dopasowanie się do schematów albo przeszly bez echa bo nie trafiły w to czego statysyczny widz oczekuje (fan service'u i napie*dalanki).


Wiesz właśnie dlatego napisałem że jeśli czymś się interesuje musi być to najbardziej wyjątkowy przejaw tej właśnie dziedziny, napisałem też że mam krytyzm w stosunku do tej dziedziny sztuki.

Dembol napisał/a:
Potępiam również "hobbystyczny nazizm"


"hobbystyczny nazizm" to faktycznie określenie które stawia mnie w dość nie ciekawym świetle ale zdaje sobie sprawe z tego, że po części może faktycznie być w tym troche prawdy o mnie, bo jak mawia Snoop Dogg (w wolnym tłumaczeniu) "jeśli coś robisz bądz z tego dumny", ja jestem i tego nie ukrywam co jest dość ważne w kraju gdzie większość ludzi "nic" nie robi ale za to lubi nabijać się z pasji innych. To mnie drażni, więc wykształciłem taki system obronny. Tak kończąc chciałem nadmienić że wychodzę z założenia że "skromność to najbardziej nieszczery grzech, a niczym nie poparta duma to zbrodnia".

_________________
"It is a good viewpoint to see the world as a dream. When you have something like a nightmare, you will wake up and tell yourself that it was only a dream. It is said that the world we live in is not a bit different from this."
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
6346233
Kielon Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 24 Lis 2005
Skąd: Warszawa/Kielce
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 04-05-2006, 17:12   

Zegarmistrz napisał/a:
2, 3, 4, 5, 6. Do jeden się nie zaliczam, bo mam za słabe łącze. Do 7 takoż, bo za fakt posiadania za słabego łącza zmusza mnie do pożyczania anime od młodszych kolegów i koleżanek, do 8 nie, bo jestem za młody i dopiero za rok bronie magisterkę. Do 9 nie, bo nigdy nie napisałem nic do Kawaii (nawet listu z pogróżkami - w odróżnieniu od takiego CD-Action). Do 10 połowicznie, bo mimo, że coś ze dwa wydawnictwa dziękowały mi za pomoc, to rzadno nie chciało płacić, a trzecie z którym rozmawiałem o pracy... No cóż... Też nie chciało płacić.

Nasuwa mi sie taki wnosek, że masz strasznie niskie mniemanie o ludziach, którzy mają takie hobby, bo jak by nie patrzeć, na przykład stwierdzenie: "nastolatków piszących bzdury na chatach, forach, blogach, listach dyskusyjnych i komentarzach (tzw. Internauci)" lub "studencików, którym wstyd pokazywać się z nastolatkami (tzw. Doświadczeni Fani, Elita Fandomu etc.)" nie jest wcale pozytywne...

Ja nie należe do żadnej z tych grup, oglądam bo lubie. I tylko dlatego.

Ysengrinn napisał/a:
A ja pisałem raz list do Kawaii:P. Co prawda niekoniecznie z pogróżkami, ale zawsze coś;>.

To na prawde strasznie fajnie. Wręcz umieram z ciekawości do kogo jeszcze list napisałeś. Może do świętego mikołaja, albo do Kaczyńskiego? Nie ma to jak post wnoszący "nową jakość" do dyskusji...
LOL

_________________
To co kochamy mówi nam jakimi jestesmy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
7345867
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 04-05-2006, 17:17   

Kielon, czy to tylko ja mam takie wrażenie, czy ostatnio twoje posty są cholernie prowokujące? Czuj się delikatnie ostrzeżony.

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 04-05-2006, 20:28   

Kielon napisał/a:
Nasuwa mi sie taki wnosek, że masz strasznie niskie mniemanie o ludziach, którzy mają takie hobby, bo jak by nie patrzeć, na przykład stwierdzenie:


Kielon zrób mi przyjemność i wpisz w Wikipedii następujące słowa: Autoironia, Sarkazm, Czarny Humor i Cynizm.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Kielon Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 24 Lis 2005
Skąd: Warszawa/Kielce
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 05-05-2006, 00:18   

Cytat:
Kielon, czy to tylko ja mam takie wrażenie, czy ostatnio twoje posty są cholernie prowokujące? Czuj się delikatnie ostrzeżony.

Czuje sie delikatnie ostrzeżony. Chciałem tylko zauważyć, że ten post nie miał na celu obrażanie nikogo, a jedynie zwrócenie uwagi na to, że jeśli nie ma się nic na jakiś temat do powiedzenia, to może lepiej nic nie pisać.

Zegarmistrz napisał/a:
Kielon zrób mi przyjemność i wpisz w Wikipedii następujące słowa: Autoironia, Sarkazm, Czarny Humor i Cynizm.

OK ale mój tok rozumowania był taki:
Zegarmistrz napisał/a:
Ach, jak ja uwielbiam gwałcić cudze ideały

Po tym zdaniu zaczynasz wykładać kontrargumenty do twierdzeń Udaia. Jednym z nich jest:
Zegarmistrz napisał/a:
Bo widzisz - jak na mnie, to owo coś bardzo elitarnego składa się z:
- nastolatów ściągających anime z internetu (tzw. Oddani Fani)
- nastolatków rozmawiających o głupotach na placykach miejskich (tzw. Sanockie Spotkania Mangowe) przeganianych z miejsca na miejsce przez pijaczków (tzw. Dyskryminujący Mangę i Anime Większościowy Motłoch)
- nastolatków rozmawiających o głupotach w Domu Kultury (tzw. Kluby)
- nastolatków zjeżdżających z całej gminy na dwa dni do jakiejś szkoły (tzw. Konwent) by pić wino (tzw. Rozmowa Panelowa)
- nastolatków piszących bzdury na chatach, forach, blogach, listach dyskusyjnych i komentarzach (tzw. Internauci)
- mniej lub bardziej obłąkanych twórców stron, zinów, klubów etc. (tzw. Szychy Fandomu).
- studencików, którym wstyd pokazywać się z nastolatkami (tzw. Doświadczeni Fani, Elita Fandomu etc.)
- ludzi jeszcze starszych niż studenci (tzw. Starzy Wyjadacze)
- ludzi, którzy napisali dwa artykuły do Kawaii, Mangazynu lub innej gazety i teraz szponują (tzw. Guru)
- prawdopodobnie od dawna obłąkanych Wydawców

Co to za argument? Z mojego odczucia wynikało, że ty naprawde wierzysz w to co napisałeś. Jeśli to był taki "tanukowy dowcip" to OK, ale może lepiej coś takiego wyraźnie zaznaczać? I zauważ, że Udai NIE potraktował tego jako żarcik, tylko odpowiedział i to całkiem poważnie:
Udai napisał/a:
Tak i tutaj zaczęło się wyliczanie dość pokaźnego katalogu różnych przejawów elitarnych zachowań - przynajmniej wg. Zegarmistrza. Mnie takie koła wzajemnej adoracji nie interesują - dla mnie to zawsze pasja dla niej samej, względnie może być też powodem rozmowy z ludźmi którzy mają to tego tematu takie samo podejście. Nadal będe stał na stanowisku że M&A w naszym kraju to jednak elitarna "zabawa" - bo ja mam np. 21 lat i mam zestaw całkiem ciekawych zainteresowań - w przeciwieństwie do mojego standardowego rówieśnika, którego kręci dyskoteka, głupia muzyka, alkohol i ćpanie. Więc mam prawo pomyśleć o tym że M&A to coś "elitarnego" tymbardziej jeśli nie oglądam wszystkiego jak leci.

Czy już rozumiesz jak doszedłem do moich pytań i dlaczego je zadałem? Jeśli to była:"Autoironia, Sarkazm, Czarny Humor i Cynizm" , to czy możesz NA POWAŻNIE napisać, co myślisz o całym fandromie M&A w Polsce??

_________________
To co kochamy mówi nam jakimi jestesmy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
7345867
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 05-05-2006, 00:33   

Wydało się. Masz rację, Zeg jest faszystą, rasistą, szowinistą, nacjonalistą, seksistą i gojem. Proponuję samospalenie na znak protestu, że taki degenerat został moderatorem.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Rogas Płeć:Mężczyzna
Lewa !!!!


Dołączył: 25 Kwi 2006
Skąd: ROKE
Status: offline
PostWysłany: 05-05-2006, 08:59   

Hmmm...moim zdaniem anime nie powinno tylko bawic, zaskakiwac kreska czy fabula ale powinno miec PRZESŁANIE. Choc sa anime ktore pozbawione sa jakichkolwiek inteligentnych przeslanek to sa takie w ktorych mozna ich znalezc od groma. Dlatego ja wlasnie ogladam anime. Co prawda lubie tez dobra walke i to gdy anime jest narysowane bajecznie ale glownie w ogladaniu anime kieruje sie tym co ona chce przekazac widzowi

Itu jest takze problem dlaczego "wiekszosc" ludzie np w Polsce nie lubi anime... pytalem sie juz kilku osob i oni nie lubia anime z jednego powodu. Dla nich to jest tylko bezsesnowna walka, walka na smierc i zycie i walka o ratowanie swiata hehe :P. oczywiscie sadza oni tak z jednego powodu. Polscy dystrybutorzy bardzo dobrze wiekszosc ludzi zniechecili do ogladania anime poprzez kilka anime puszczane w Polsce taka ilosc razy ze mozna sobie haftnac, a ktore nie wnosza nic do zycia heh. mam tu mianowicie na mysli Dragon ball'a i Pokemony <dreszcz> (jak ktos znadzie mi w nich jakies przeslanie walcie na prriv :P )

Cala ta sytuacja troche mnie drazni ale co ja zrobie... jak swojej dziewczyny nie moge przekonac do tego to co dopiero inni ludzie heh. Zostaje mi wiec tylko jedno... ide dalej sciagac MUSHISHI :P
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
6108214
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 05-05-2006, 09:06   

Przesłanie DB - głupi ma zawsze szczęście.
(Podprogowe) Przesłanie Pokemona - kupuj, kupuj, kupuj.

Telewizja nie ma obowiązku promowania anime. Ma tylko obowiązek wycinać zbyt krwawe momenty z tego co puszcza o wczesnej porze. A jeśli chodzi o mądrzejsze produkcje, to patrząc na to, co w TV leci i ma największą oglądalność śmiem wątpić, czy znalazłaby się widownia.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Rogas Płeć:Mężczyzna
Lewa !!!!


Dołączył: 25 Kwi 2006
Skąd: ROKE
Status: offline
PostWysłany: 05-05-2006, 09:26   

no i ja Ciebie bardzo dobrze rozumiem... szczerze to od jakiegos czasu nawet zastanawiam sie dlaczego kino tak bardzo podupada ehh. ja nawet nie mam zamiaru isc chociazby na MI 3....jakos niezbyt ehhh...jak tak dalej bedzie sie dzialo i w ciagu roku wypuszcza moze ze dwa inteligentne filmy to z naszej cywilizacji pozostana tylko gruzy kurna...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
6108214
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 05-05-2006, 09:29   

A tam. Głupcy są jak pustka we wszechświecie - byli, są i będą. A świat mimo to istnieje.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Rogas Płeć:Mężczyzna
Lewa !!!!


Dołączył: 25 Kwi 2006
Skąd: ROKE
Status: offline
PostWysłany: 05-05-2006, 10:29   

tez racja :P...sorki ale ostatnio nawet dziewczyna mi mowi ze mam negatywne nastawienie do wszystkiego :D
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
6108214
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 05-05-2006, 10:32   

A więc znalazłeś się we właściwym miejscu - tu prawie każdy ma negatywne nastawienie:P.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Rogas Płeć:Mężczyzna
Lewa !!!!


Dołączył: 25 Kwi 2006
Skąd: ROKE
Status: offline
PostWysłany: 05-05-2006, 10:41   

noo taaa zwlaszcza jak oglada sie za duzo anime np FMA :D... jakos niekiedy to az mi sie chce po nim walnac w sciane reka...tylko spokojnie tylko spokojnie :D
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
6108214
..:::GHOST:::.. Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Kwi 2006
Skąd: Ciemna strona pomidora :P
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 05-05-2006, 14:01   

Zapomniałbym :)

Pierwszym powodem, który sprawił że zainteresowałem się m&a była oprawa graficzna. Spodobał mi się sposób w jaki japończycy rysowali postacie, tła, oczy. Całkiem inny niż w przypadku disneya, czy chociażby kreskówek z Cartoon Network.

Powód numer dwa to bogactwo gatunków oferowanych przez anime. Każdy może znaleźć w nim coś czego potrzebuje... Do wyboru do koloru :D Od różowych majteczek i wielgachnych biustów aż po ambitniejsze tytuły, które wymagają głębszej analizy i zastanowienia.

Anime jest też ucieczką od rzeczywistości oraz codziennych problemów, którym musimy stawiać czoła każdego dnia XD Dlatego też traktuje je jako pewną formę relaksu, odpoczynku. Poprostu odpalam ulubiony tytuł, i nie zastanawiam się tym co dzieje się za oknem...

Mógłbym dodać jeszcze, że lubię m&a ponieważ stanowią one ciekawy temat do rozmów, dyskusji. Przykład = forum tanuki, oraz kilku kumpli z którymi wykłócam się jeśli trzeba :)

To by było na tyle jeśli chodzi o mnie:P
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
6241815
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 05-05-2006, 14:52   

Rogas napisał/a:
Itu jest takze problem dlaczego "wiekszosc" ludzie np w Polsce nie lubi anime... pytalem sie juz kilku osob i oni nie lubia anime z jednego powodu


Większość ludzi w Polsce ma anime głęboko w pewnej częsci ciała, podobnie jak np. zbieranie znaczków pocztowych, szachistów, kolekcjonerów używanych samochodów, graczy komputerowych, miłośników XVI wiecznej poezji dworskiej, fanów filmów indyjskich i inne, równie egzotyczne i niespotykane hobby.

O ile mi widamo, to każde z tych hobby czuje się prześladowane i niezrozumiane przez Większościowy Motłoch. Prawdopodobnie wynika to z tego, że bycie prześladowanym jest cool.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 4 z 8 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group