FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
  Dlaczego To oglądacie?
Wersja do druku
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 07-12-2005, 21:28   Dlaczego To oglądacie?

Tak właściwie, to dlaczego oglądacie anime? Co sprawiło, że wybraliście to hobby, a nie inne?

Macie jakaś filozofie oglądania? Pociąga was daleki wschód? Koledzy was namówili, czy może mieliście jakieś inne, ukryte motywy, żeby zainteresować się akurat tą tematyką?

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
IT. Płeć:Kobieta
Ukochana żona orka


Dołączyła: 15 Lip 2005
Skąd: Czeremcha
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 07-12-2005, 22:17   

Jam jako dziecię niewielu lat i wiosen zasiadła i natrafiła na coś co anime było. Ja żem nie wiedziała co to, czemuż to i jak to. Dziecku głębia zbędna, wystarczył Yattaman. Potem SM i dalej jak jabłka z jabłoni. Potem RTL7 nagle się objawił. Tak kreskówek różnych najpełniejsze mrowie. Czeguż tam nie było! Co kto chce to znajdzie. Jakaż żałość że już nigdzie EgzoSquod nie znajdę!

Orient? Cóż, poniekąd. Filozofie wschodu i religie wschodu. A religie doprawdy pysznym źrudłem wiedzy. Wiesz jak wierzy? Kto wierzy i w co iwerzy? Cóż ci więcej do życia w harmoni należy?

Koledzy? Nie bardzo. Wręcz nie krótko scięte. Pierwszy Kawaii co prawda własnością koleżanki ale wcześniej już nie było mi rady. Ze szkoły do domu i przed telewizor. A bodaj wtedy już DB znany leciał... Teraz nudne jak flaki, ale jakąż tragedią był plan który obejżenia odcinka nie umożliwał!!!

_________________
Nidere Ide Ime roechul
Et sore il Im sour
Kael Kaad Ardo Sono
Te Im ilne ke aono

Jestem Wodą, płynącą Wodą
Przynoszę Życie, służę Śmierci wiernie.

Odrobinę władcza. To bardzo dobre słowo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
9838391
besmirch Płeć:Mężczyzna
Ariok Animaniak


Dołączył: 29 Paź 2005
Skąd: Falkenberg/Wroclaw
Status: offline
PostWysłany: 07-12-2005, 23:03   

niektorzy lubia grac w pilke .. inni grac w quake'a .. inni wola ogladac anime, tak wyszlo ze gralem w pilke .. gralem w quake'a .. a teraz ogladam anime :P

RTL7 (DB) te sprawy .. Polonia1 (dajmosy i inne yatamany) Polsat (czarodziejka i poinne) i tak wyszlo :X

_________________
"It's like I'll disappear as soon as I close my eyes
I feel like I've turned into someone that even I don't recognize"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
666
 
Numer ICQ
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 07-12-2005, 23:12   

W sumie trudno powiedzieć. Nie przypuszczam, żeby to była kwestia "orientu" gdyby np. Czesi robili też tak dobre "kreskówki" to oglądałabym czeskie animacje... Wszystko to wina mojego brata, który oglądał ze mną South Park _^_ A potem było Loddoss i się wciągnęłam... Generalnie do anime ciągnie mnie to samo co do normalnych filmów + kreska - fabuła, postaci, akcja, etc.

Japonią samą w sobie interesuję się tak średnio. Owszem, ciekawy kraj, ale świrować na jego punkcie nie zamierzam...

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 07-12-2005, 23:27   

Anime statystycznie prezentuje po prostu wyższy poziom od zachodnich seriali. A przynajmniej to anime, które do nas dociera. Toteż chętniej je oglądam. Kiedyś było jeszcze to, że anime nie powielało zachodnich, nieśmiertelnych schematów fabularnych. Potem jednak zauważyłem, że co najmniej tyle samo takich schematów jest i u skośnookich.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Kielon Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 24 Lis 2005
Skąd: Warszawa/Kielce
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 08-12-2005, 01:42   

Trudno jednoznacznie stwierdzic dlaczego ogladam anime. Zawsze miałem słabośc (ogólnie) do kinematografii i to chyba jest główny powód. Pierwszym anime jaki widziałem (pomijając to co leciało na polsacie i RTL7 bo wtedy byłem dzieckiem i moje motywy były zupełnie inne) było Ghost In The Shell. Po obejrzeniu stwierdziłem, że trzeba się z tą twórczościa bliżej zapoznac. Zawszwe szukałem filmów opowiadających ciekawe historie, posiadących ciekawe kreacje aktorskie itp. Ale zrobic dobrą bajke, z której bohaterami możemy sie utożsamiac to już trudna sztuka, ponieważ film pokazuje swiat rzeczywisty (czasami troche zniekształcony np s-f), a anime jest rysowane (nigdy nie bedzie tak wspaniale zrobione, że pomylisz go z rzeczywistością). A mimo to, potrafi przekazac ważne wartości życiowe, postawy moralne, o których zdarza mi się zapominac. Za to tak na prawde podziwiam anime, tak jak dobry komiks, czy film.

_________________
To co kochamy mówi nam jakimi jestesmy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
7345867
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 08-12-2005, 14:29   

Nasza telewizja to uwstecznione łajno niewarte uwagi. Seriali s-f nie obrażających inteligencji widza jest kilka. Filmy kinowe zawsze można wziąć z wypożyczalni, i też jest ich mało.

Anime powstaje w niewiarygodnej różnorodności gatunkowej, i dla widza w niemal każdym wieku. Do tego jest ogromny zasób rzeczy których jeszcze nie widziałem. Język to tylko dodatkowa zachęta do ćwiczenia szarych komórek, a że i sposób patrzenia na świat nieco inny od naszego? Cóż, czemu nie? Kolejna rzecz pozwalająca obserwować i bawić się dobrze.

Podsumowując - rozrywka w każdym wymiarze, czyli wszystko to czego próżno szukać w krajowej TV...

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
slocik Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 08 Lis 2005
Skąd: stad
Status: offline
PostWysłany: 08-12-2005, 16:43   

bo nie ogladam niczego innego :]a na powaznie lubie ten humor i kolorowe podejscie do zycia, czego w dzisiejszych czasach ludzia brak :/ tzn tak sobei tlumacz, po prostu mi sie podoba :]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3943710
IT. Płeć:Kobieta
Ukochana żona orka


Dołączyła: 15 Lip 2005
Skąd: Czeremcha
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 09-12-2005, 18:42   

Makabrycznej większosci najzwyczajniej w świecie się podoba. I nie umieliby powiedzieć dlaczego. Ja nie umiem. Niedawno se wymyśliłam teorie z dzieciństwem... ale to bzdura. Poniekąd. Anime po prostu ma w sobie to "coś" i ma w sobie tego dużo.

_________________
Nidere Ide Ime roechul
Et sore il Im sour
Kael Kaad Ardo Sono
Te Im ilne ke aono

Jestem Wodą, płynącą Wodą
Przynoszę Życie, służę Śmierci wiernie.

Odrobinę władcza. To bardzo dobre słowo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
9838391
korsarz Płeć:Mężczyzna
a taki jeden...


Dołączył: 02 Wrz 2005
Skąd: Resko
Status: offline
PostWysłany: 10-12-2005, 22:37   

Hm... Przez dłuższy okres życia byłem przekonany, że anime to bajki na poziomie Yattamana, czy Pokemona.. Dopóki brat nie przywiózł do domu "Księżniczki Mononoke", "Ghost in the Shell" i "Haibane Renmei" - po takich dziełach moje nastawienie do anime musiało się zmienić :) .
A jakby nie do końca o to chodziło: oglądam anime po prostu dlatego, bo lubię i nie zastanawiałem się nad tym ;]
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
miyuna Płeć:Kobieta


Dołączyła: 24 Sty 2006
Status: offline
PostWysłany: 27-01-2006, 10:35   

Anime zaczełam ogladać uuuu szczerze powiedziawszy to jakieś kilkanaście lat temu na niemieckim kanele nic w ząb nie rozumiałam, a siedziałam przed telewizorem jak zaczarowana. Anime mnie poprostu wciaga jak dobra książka zapomina sie o całym szarym świecie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Linek Płeć:Kobieta


Dołączyła: 22 Sty 2006
Skąd: Lębork
Status: offline
PostWysłany: 29-01-2006, 16:54   

Oglądam to bo mi się podoba, ale tak prawdę mówiąc do końca nie wiem czemu akurat wybrałam takie hobby a nie inne... Może to dlatego, że od najmłodszych lat lubiłam podziwiać krajobrazy Azji Wschodniej (m.in. Chiny i Japonia). Poza tym w młodym wieku nie miałam stałego zainteresowania, zmianiały się one co kilka tygodni, jak nie częściej. Ale pewnego razu kuzyn pokazał mi czasopismo o mandze i anime - zauroczyłam się kreską. Zwracam na nią uwagę dość często, bo od dzieciństwa rysuję. Zarówno kreska jak i tematyka spodobały mi się i w końcu ustatkowałam się i nie zmianiam zainteresowania, to po prostu jest to czego zawsze szukałam. Podsumowując wszystko mogę rzec, iż anime łączy to wszystko co lubię, czyli azjatycką kulturę, rysunek, dobrą muzykę i ciekawą fabułę. Poza tym zawsze lubiłam rzeczy mało popularne, no i jakby nie patrzeć anime nie jest jeszcze aż tak bardzo znane, choć ciągle się rozwija. :)

_________________
Droga do nieba prowadzi poprzez chmury.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
1303304
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 29-01-2006, 18:45   

A dlaczego niektórzy lubią gorzką herbatę? Po prostu im smakuje. To samo z marcepanem (ja nie cierpię :P), z różną muzyką i tak dalej. I nikt się nie zastanawia, czemu lubi właśnie TO, a nie co innego.
I ja tak samo ^^. Czasem decyduje humor, czasem wartka akcja, ciekawi bohaterowie, często fakt, że tu można przedstawić wszystko. I te oczy :P. Jak się zastanowić, to właśnie to może być pewną przewagą nad filmami - w wielu mangach czy animacjach stan ducha danej osoby widać po oczach, a w filmie niesłychanie trudno to przedstawić.
Nie, dosyć tych dywagacji - lubię i koniec ;). Niech psychologowie się zajmę zagadnieniem - czemu :P.

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Sm00k
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 29-01-2006, 22:45   

Zaczęło się od "TopGun" . Tak, to film. Fabularny. Amerykański.
W tym samym okresie oglądałem Sailor Moon. Niby pierwsze anime, ale gdyby nie TG, nie wsiąkłbym...
Pytanie: co może zrobić maniak lotnictwa, zobaczywszy w sieci Valkirię z Macrossa? Zrobi wszystko, by obejrzeć źródło tego cuda.

Obejrzał. Macross Plus.

A później poszło z górki.

Jak to się ma do oglądania anime? Ano, przekonałem się, iż anime właśnie oferuje coś więcej niż alternatywa fabularna. Historię. Fabułę. Niesamowity mecha design. Z czasem zacząłem doceniać złożoność postaci, doceniać pozycje, które nie zamykają się w schemacie prostego mordobicia <DB nie oglądałem, uprzedzając pytanie>

Ot, po prostu. Anime jest po prostu ciekawe i zajmujące.
Powrót do góry
Pejt3r Płeć:Mężczyzna
001001001101011


Dołączył: 19 Sty 2006
Skąd: Wrocław
Status: offline
PostWysłany: 30-01-2006, 00:28   

hymm.... może posłuże się cytatem :
Ysengrinn napisał/a:
Anime statystycznie prezentuje po prostu wyższy poziom od zachodnich seriali. A przynajmniej to anime, które do nas dociera. Toteż chętniej je oglądam. Kiedyś było jeszcze to, że anime nie powielało zachodnich, nieśmiertelnych schematów fabularnych. Potem jednak zauważyłem, że co najmniej tyle samo takich schematów jest i u skośnookich.

zgadzam się w 100% z każdym zdaniem ^.^ (jak to dobrze, że niektórzy myślą podobnie, dzięki temu nie musiałem się męczyć z formuowaniem myśli w zdania ;) )

_________________
sagashimono wa nan desu ka
mitsukenikui mono desu ka
KABAN no naka mo tsukue no naka mo
sagashita keredo mitsukaranai no ni
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
5692332
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 8 Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group