FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
  Anime, które wypada zobaczyć
Wersja do druku
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 26-07-2009, 18:08   

Sasayaki napisał/a:
Death Note i Ouran High School Host Club. Jeśli jest ktoś komu się nie podobały to może we mnie śmiało rzucić cegłówką.


Sasa, proszę, ostrożnie z takimi stwierdzeniami ;p Nie chcę niczym rzucać w siostrę w wierze :P

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Draggy Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Lip 2009
Status: offline
PostWysłany: 27-07-2009, 09:09   

Polecam
1.Claymore(mój nr 1.jak ktoś lubi dobrą mieczową nawalankę+ładne blondynki to pozycja obowiązkowa)
2.Black Lagoon(tutaj mamy kolejną nawalankę z tym że bardziej współczesną.)
3.Higurashi no naku koro ni/kai (horror? hmm troche tak ale dla mnie było to całkiem zabawne anime,jakie by nie było,wciągnęło mnie na maxa, i oglądałem jak co niektórzy brazylijskie telenowele:D)
4.Kimi ga nozomu eien (najlepszy romans jaki widziałem,a jest to gatunek którego widziałem niemało)

że CG i DN to już nie mówie bo jak ktoś kiedyś napisał już nie pamiętam gdzie "to są 2 perełki i każdy to musi zobaczyć" :]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Eire Płeć:Kobieta
Jeż płci żeńskiej


Dołączyła: 22 Lip 2007
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 27-07-2009, 09:59   

Chyba większość wypowiadających się tutaj nie zrozumiała o co chodzi.
To nie jest temat ulubione anime, ale coś co wypada zobaczyć -może nie najlepsze ale tak szeroko znane/zasłużone dla fandomu że trudno bez tego podchodzić do dyskusji. O ile bez Rosario czy Ayakshi każdy fan może obejść się śmiało to na polskim forum trudno dyskutować nie znając:
-Dragon Ball, Saint Seyia, MKR, Sailor Moon
-Czegoś tam z Polonii 1
-Dobranocek typu Mała Księżniczka czy Muminki:)
-Bleach, One Piece, DN, Soul Eater -parę odcinków tych wszytskich tasiemców
-CG, Elfen Lied- i co tam jeszcze "kontrowersyjnego" jest
-CB, GITS, Ergo Proxy
-Coś tam by Miyazaki

_________________
Per aspera ad astra, człowieku!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1018596
 
Numer ICQ
Draggy Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Lip 2009
Status: offline
PostWysłany: 27-07-2009, 16:19   

Eire jak mogłaś nie umieścić tam pszczółki maji?XD
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Eire Płeć:Kobieta
Jeż płci żeńskiej


Dołączyła: 22 Lip 2007
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 27-07-2009, 17:05   

Bo nie jest w moim typie

_________________
Per aspera ad astra, człowieku!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1018596
 
Numer ICQ
Agon Płeć:Kobieta


Dołączyła: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 27-07-2009, 21:47   

Eire napisał/a:
-CG, Elfen Lied- i co tam jeszcze "kontrowersyjnego" jest

Evangelion?

Od siebie dorzuciłabym takie perełki, jak Mononoke, Haibane Renmei, Kino no Tabi, Mushishi - czyli obowiązkowe pozycje dla dojrzalszych widzów, poszukujących w anime "czegoś więcej".
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Dred Płeć:Mężczyzna
Policenaut


Dołączył: 07 Lis 2008
Status: offline
PostWysłany: 27-07-2009, 22:16   

Coś co wypada zobaczyć? Na pewno serie, które miały duży wpływ na gatunek. Czyli ulubione serie Grisznaka (bez obrazy - bardzo fajne pozycje, lubię je!) - Utenka, Lady Oscar i Oniisama E.
Jeśli chodzi o Polonię, to szczególnie warto zobaczyć serię Bia - Czarodziejskie wyzwanie. Ważna dla shojo. Głównie dlatego, że zaczęło więcej chodzić, aniżeli dokuczanie innym, używając czarów. Mamy poważne tematy, typu przemoc domowa, samobójstwo, itp. I nie piszę tego dlatego, że przeczytałem artykuł na wiki. W zeszłym roku roku o spartańskich porach oglądałem tą serię na P1 o spartańskich porach, tuż przed wyjściem do szkoły. To samo tyczy się Syrenki Mako. Tutaj poraz pierwszy mieliśmy bohaterkę na zabój zakochaną w człowieku. Ślepo podążając za nim porzuciła rodzinę.

_________________
Znajdźcie sobie świry uczciwą pracę zamiast przebierać się w czyjeś stare łachy i powtarzać w kółko: "Patrzcie jestem głupim średniowiecznym bucem i mam make up i obcisłe rajtuzy"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
VonHusarz Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 27 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 28-07-2009, 00:00   

Wystawiaj łepetynę bo cegłówka już leci!
DedoNoto... bohaterowie wyglądają jak emo/homoseksualiści, gadają jakieś głupoty i robią dziwne miny a czasem nawet strasznie się wykrzywiają i krzyczą ale to pewnie dlatego ,że są takimi genialnymi geniuszami co to potrafią wykorzystać fakt ,że ich oponent ma fiolotowy krawat do zawładnięcia nad światem. No ale jak ja miałbym taki zeszycik to pewno bym nic nie zdziałał bo nie jestem mistrzem algebry a bez tego świata nie zawojuje... Taki Lajt czy Re.. ktośtam czy inny to są dopiero meni nawet taki Napoelon czy Alexander by nie powiedzieli jakie skarpyty ubierze Piłsudski i jak wpłynie to na jego po płudniowy spacer...

Potrafię jednak grać w szachy gdybym tylko miał w oku gołębnik w trymiga zostałbym nowym hitlerem, pod moim reżimem czołgi zaczęły by latać i ziać plazmą z luf. Pomalowałbym je na amarantowo i przytwierdził parę skrzydeł do wierzy. Wtedy nikt nie mógłby mi dokopać! Przecież wszyscy to debile a strategii uczyli się ze stracrafta! Podczas ostatecznej bitwy wysłałbym do walki moje atomowe czołgi nowej generacji które w przeciągu minuty zgniotłyby przeciwnika miotaczami antymaterii.


Jeśli komuś nie podoba się DN i CG nie zwróci uwagę na Legend of Galactic Heroes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JJ Płeć:Mężczyzna
po prostu bisz


Dołączył: 27 Sie 2008
Skąd: Zewsząd
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 28-07-2009, 00:16   

VonHusarz napisał/a:
Wystawiaj łepetynę bo cegłówka już leci!

Nawet dwie! Co nie zmienia faktu, że DN zobaczyć wypada - coby wiedzieć, czym to się młodzież tak zachwyca...

Eire napisał/a:
i co tam jeszcze "kontrowersyjnego" jest

Schooldays! Najbardziej fazowa, głupia i makabryczna jednocześnie adaptacja eroge, chyba. Gniot jedyny w swoim rodzaju.

Urufu napisał/a:
Mononoke, Haibane Renmei, Kino no Tabi, Mushishi

Dokładnie.

A Evangeliona wypada obejrzeć nawet nie ze względu na kontrowersje, a na to, że to jedna z najfajniejszych istniejących mieszanek angst+mechy jest. Ktoś, kto nie widział Shinjiego w dołku nie ma prawa mówić o jakimkolwiek bohaterze, że jest "emo", o!

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 28-07-2009, 01:08   

Husarz, rybek... weź ty się wyrażaj, co?

IKa - Zua Biurokratka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jurek Płeć:Mężczyzna
Respect my authority!


Dołączył: 24 Cze 2009
Skąd: Soul Kitchen
Status: offline
PostWysłany: 05-08-2009, 23:06   

GITS i Evangelion.
Grobowiec Świetlików

_________________
Amazing Horse
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Strzygoń2000 Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 11 Mar 2009
Status: offline
PostWysłany: 21-10-2009, 11:31   

Witam :)
To mój pierwszy post na tym forum :) Nie znam większości wymienionych wcześniej w tym wątku tytułów, ale i tak chciałbym się wypowiedzieć :)

Gdybym miał polecić jakieś anime komuś, kto z tym gatunkiem miał dotychczas bardzo mało do czynienia, albo nie miał wcale, to pomyślałbym przede wszystkim o czymś, co jest w miarę bliskie kinematografii "live action", albo przynajmniej innym kreskówkom.
Dlatego wydaje mi się, że jako pierwszy krok poleciłbym zapoznanie się z dorobkiem Studia Ghibli: chodzi mi tu przede wszystkim o realistykę Takahaty, ale także o filmy Miyazakiego. Tego pierwszego reżysera - przede wszystkim ludziom trochę bardziej dojrzałym, tego drugiego - dzieciom od 10 r.ż. ;) i, oczywiście, starszym.
Dopiero w dalszej kolejności sięgnąłbym po różne "media franchise" i seriale, bo tu już częściej spotyka się treści i formy charakterystyczne tylko (czy przede wszystkim) dla anime i w dużej mierze hermetyczne (chodzi mi tu nie tylko specyficzne poczucie humoru czy rytm narracji, ale i o klisze, np. "haremowość", mechy, czy specyficzną metafizyczność jak w Evangelionie. Dla dorosłego dobrym początkiem mogą być pozycje, posługujące się kliszami z live-action: dobrym przykładem jest Cowboy Bebop, który ma jeszcze tę przewagę, że ma muzykę, której nie powstydziłoby się pewnie wielu producentów live-action. A muzyka, jako medium, że tak powiem, transmedialne :) świetnie może pomóc w przyzwyczajeniu widza do bardziej "animowych" cech serialu. Inną propozycją - niestety znów dla opcji tolerującej przemoc - jest Black Lagoon.
Nie chcę się rozwodzić nad sci-fi i fantasy, bo to już zostało szeroko opisane, więc zakończę tylko na poleceniu jednej pozycji - dla mnie typowo dziecięcej: Doraemon. I manga, i anime są już wiekowe, a fabule można postawić zarzut, że niewiele różni się od różnych Laboratoriów czy Edów, ale - pominąwszy inne walory realizacji - trzeba powiedzieć, że niedorzeczne pomysły bohaterów są przedstawione na tyle absurdalnie, że nawet dziecko <10 r.ż. ;) powinno załapać, że ich nie można i nie da się wprowadzić w życie w domu. A serial jest też niezłym wstępniakiem do SF dla "niemowląt" ;)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zonk486 Płeć:Mężczyzna
Głupek na wynajem!!


Dołączył: 16 Kwi 2009
Skąd: Piotrków Trybunalski
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 24-10-2009, 17:45   

Onegai Teacher - wyróżnai się sposobem przedstaiwania postaci, które np. w Bleachu lub w love hina nie są zbytnio zrozumiałe dla niznającego się fana anime.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1281908
Velg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 05 Paź 2008
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 24-10-2009, 17:55   

zonk, mógłbyś mi wytłumaczyć, co oznaczają wg. Ciebie niezrozumiałe postacie np. w Bleachu...? (i nie, nie chodzi mi o Bleach - tylko mogę w stosunku do np. Ichigo użyć słowa np. płaski, ale "niezrozumiały" już nie...).

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
zonk486 Płeć:Mężczyzna
Głupek na wynajem!!


Dołączył: 16 Kwi 2009
Skąd: Piotrków Trybunalski
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 24-10-2009, 22:53   

jako pierwsze anime oglądałem właśnie Bleach, i stwierdziłem, że po 104 odcinkach nadal nie wiem, kto, gdzie, kiedy i dlaczego... W Onegai Teacher jest zachowana jakaś logika przedstawiania postaci
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1281908
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 9 z 10 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group