FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
  Anime, które wypada zobaczyć
Wersja do druku
Amra Płeć:Kobieta
This is not the end...

Dołączyła: 08 Mar 2006
Status: offline
PostWysłany: 09-03-2006, 12:01   

No to masz jak porównywac, heheh!:) Co do twórców to przecież nie wiadomo, czy któryś z nich podobne przeżycia za sobą ma... Choc właściwie można się ku temu skłaniac...

_________________
Save me from the nothing i've become...
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
baryl_ziom Płeć:Mężczyzna
baryl_ziom

Dołączył: 26 Mar 2006
Skąd: Żory
Status: offline
PostWysłany: 26-03-2006, 20:31   

oczywiście na pierwszym 3 miejscach jest Gantz Full Metal Alchemist i hellsing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
1334439
korsarz Płeć:Mężczyzna
a taki jeden...


Dołączył: 02 Wrz 2005
Skąd: Resko
Status: offline
PostWysłany: 27-03-2006, 10:20   

U mnie na pierwszych trzech miejscach są Haibane, Lain i GITS ;-)
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 27-03-2006, 10:28   

3 miejsca to trochę za mało - ja do mojej listy (Bebop i Trigun) dorzucę jeszcze FMA i GTO (chociaż chyba niedokończone :D). Hellsing też fajny, ale tylko tyle.

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mariko Płeć:Kobieta
wanna-be seiyuu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Status: offline
PostWysłany: 29-03-2006, 14:00   

Do powyzszych: naprawde ciezko mi przelknac argument, ze GiTS (kinowka) jest cienka. Jest trudna do zrozumienia, fakt interpretowac to mozna na kilka sposobow, ale to po prostu nalezy obejrzec, bo jest wielu ludzi, ktorzy anime nie cierpia, GiTSa zas uwielbiaja. No i mozna tez zobaczyc 'inspiracje' dla wachowskich ktorzy popelnili Matryce.

Akira - dla mnie niesamowita psychodela z gatunku cyberpunk. Plus muzyka. Jesli jednak ktos nie lubi myslec i woli lupanki odradzam.

Metropolis - bardzo ladna adaptacja i oprocz efektow kompowych niesamowita kompozycja fabuly z muzyka.

Cyber City Oedo (OAV, 3 odcinki). Kolejny psychologiczny, cyberpunkowy twor. Mniej znane, starsze, ale polecam goraco.

Dragon Half - dwuczesciowe anime, rowniez kultowe, z gatunku komedii, wyszydzajace bishounenow, fantasy i gry kompowe. Koniecznosc obewjrzenia i wysluchania Watashi no tamagoyaki bo na konwentach ludzie czesto do tego wyja. :)

Macross - klasyka z gatunku mechow. Warto obejrzec, podobnie jak Tenku no Escaflowne.

Wspomniana 'Princess Mononoke' - jesli nie lubisz ekologii, balansu racji przeciwnych stron - daruj sobie. Z innych produkcji Studia Ghibli polecam: Hotaru no haka (na podstawie ksiazki) - warto wiedziec, bo to jedno z powazniejszych dziel Ghibli. Mimi wo Sumaseba - chocby dlatego by wiedziec, skad sie wzial Baron w Neko no ongaeshi, chociaz to dwie rozne historie.

Z fantasy to pewnie Slayers polece i Record of the Lodoss War.

Nowsze anime zostaly juz podane. Nowsze rzadko trawie...:/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 29-03-2006, 16:37   

GitS trudny? W którym miejscu? Akira psychodeliczna? Też nie za bardzo rozumiem gdzie... Obie te produkcje są dość łopatologiczne, nie rozumiem, dlaczego ludzie traktują je jako Absolutne Objawienia. O ile GitS jest strasznie łopatologiczny, to wymienianie Akiry jako anime głębokiego i dorabianie mu głębi jest nie na miejscu.

Głębia Akiry nie polega na tym, że dzieciak zmienia się w Gulasz po Węgiersku, tylko na odniesieniu do sytuacji społeczno - politycznej epoki i aktualności dzieła... Niestety epoka się skończyła, a wraz z nią sens filmu. Dziś to zwyczajna nawalanka Science Fiction.

Co nie zmienia faktu, że oba filmy powinno się obejrzeć, bo tak... Głównie po to, żeby wiedzieć, czym ludzie się tak podniecają. Ponadto oba mimo wszystko są dobre.

Cytat:
Nowsze anime zostaly juz podane. Nowsze rzadko trawie...:/


Nie dziwie się... Z tego, co wymieniłaś wynika, że jesteś głównie fanką Cyberpunku. Ten gatunek ma niestety tego pecha, że należy do Science Fiction, czyli jedynego typu literatury, który się starzeje i traci na aktualności. Wraz z rozwojem sprzętu komputerowego i coraz większym "udomawianiem" nowych technologi ten typ literatury coraz bardziej traci rację bytu, tak samo, jak straciły rację bytu książki Werne'a o łodziach podwodnych...

PS. Witam na forum. Miłej zabawy i owocnych dyskusji.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Mariko Płeć:Kobieta
wanna-be seiyuu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Status: offline
PostWysłany: 29-03-2006, 17:31   

U, no to zle wywnioskowales:D Cyberpunk, owszem, bardzo lubie, ale wole obyczajowki:D

Wydaje mi sie, ze troche sobie rozumku zjadles. Nie wiem, na ile czytales Verne'a czy tez ogladales adaptacje. Dobra ksiazke, czy film mozna poznac po tym, ze mozna roznie to interpretowac w roznych momentach czasu niekoniecznie odnoszac to tylko do danej epoki, do ktorej tak mocno przyklejasz Akire i Verne'a. To tak, jakby powiedziec, ze Moby Dick jest nieaktualny, bo polowy wielorybow sa nieaktualne, albo opowiadania Sheckeley'a tez nie, bo juz dawno minal rok 2000...

Gits lopatologiczny... czyli generalnie chodzi o bajeczke o hakerze, ktory postanawia kontrolowac swiat i nic wiecej? I luv that! --;

Wydaje mi sie, ze juz wiem, czemu nie trawie nowszych anime. Ale to pozostawie bez komentarza...

BTW, to ciekawe, ze przykleiles sie tylko do cyberpunku. No i mysle, ze mistrz Lem i jego Solaris rowniez odpadaja, co? :P
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 29-03-2006, 17:34   

Mariko, polecałabym lekturę recenzji GitS autorstwa Zegarmistrza - możesz ją znaleźć w naszym serwisie jako recenzję alternatywną. Wydaje mi się, że tam dość dokładnie analizuje on filozofię zawartą w tym filmie - z punktu widzenia studenta filozofii właśnie. Powinno Cię to zainteresować.

Nie mogę nie zauważyć, że jak na osobę nawołującą do tolerancji i poszanowania nadzwyczaj szybko przypinasz ludziom etykietki. Nie lubi GitS = znaczy nie zrozumiał = znaczy, biedakowi rozumu nie staje, a się wymądrza.

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 29-03-2006, 18:03   

Nie zamykaj się, brońcie bogowie, Zegarmistrz uwielbia się kłócić... znaczy, dyskutować. Dyskutować. Po prostu akurat w tym przypadku jego recenzja sporo mówi o jego stosunku do tego filmu, więc nie każ nieszczęśnikowi powtarzać wszystkich argumentów, które już raz napisał.

I nie, nie znam nikogo po jednym poście, ani nawet po kilku postach. Z oceną poczekam, a po Twoim stylu sądząc (ha, znowu osądzam!) jesteś osobą, którą warto mieć na forum. W sumie proszę o wybaczenie. Po ponad roku prowadzenia strony (zaraz, czy to nie dwa lata?) zaczynam dostawać od razu alergii na osoby, które mnie albo komuś mi znajomemu zarzucają, że nie rozumiemy, co oglądamy :)

Rany boskie, moderacja nadgorliwa, czy Mariko sama swojego posta wyrzuciła? No nic, zaczekam ze dwa dni i ten też skasuję...

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Mariko Płeć:Kobieta
wanna-be seiyuu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Status: offline
PostWysłany: 29-03-2006, 18:05   

No coz, nie ublizajac Zegarmistrzowi, ktorego nie znam - mam uraz do filozofii straszliwy. :)

A odnioslam takie wrazenie, poniewaz wiele jest takich postow na innych forach. Cienkie, glupie, mimo, ze nalezy do kanonu klasyki i wypada to znac i wcale nie dlatego: 'bo tak'. Jest mnostwo takich komentarzy a komentarz Zegarmistrza w sposob jaki zostal ujety tylko to potwierdzil. Ot, tyle. Poza tym spytalam, czemu nie doczepil sie do innych anime tyko akurat cyberpunkowych. Bo jakis powod k'temu mial, albo jest to czysty przypadek.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 29-03-2006, 18:13   

To ja go jeszcze pousprawiedliwiam (on mnie kilka razy bronił, to ja mogę jego) - po prostu ten temat był już dawniej wałkowany, więc Zeg nie pomyślał (a powinien, a co mi tam), że osoby nowe niekoniecznie muszą się przekopywać przez stosy starych, a może już nawet nieistniejących postów... W każdym razie generalnie jest tak, że cyberpunk ma często strasznie agersywnych fanów, no i faktycznie czasem zaczyna się człowiekowi wydawać, że najlepszą formą obrony jest atak... A uczciwie mówiąc, Ghost in the Shell mnie na przykład z co najmniej kilku powodów nie zachwycił. Jest to dobry film, natomiast na kolana bym przed nim nie padała.

A wracając do tematu: rzeczy, które wypada znać, żeby rozmawiać o anime ambitnych. Jakie byście polecili? Tak z marszu i z rzeczy mniej oczywistych mogę wymienić na pewno Kino no Tabi, Haibane Renmei, Angel's Egg, może Mushishi... Na pewno znajdzie się ich o wiele więcej.

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 29-03-2006, 18:16   

Bo ty się odwoływałaś w większości do anime cyberpunkowych ^^"

Ja zwykle uważam, że nie da się określić "anime, które trzeba zobaczyć", bo w większości jednak zależy to od gustu, wieku, wyrobienia itp... Dobrym przykładem jest Elfen Lied czy Full Metal Alchemist, przez niektórych ubóstwiane przez innych uważane za dno.

Jednak na pewno jedno anime NAPRAWDĘ warto obejrzeć...

Fantastic Children. Pewnie ktoś już o tym mówił wcześniej, w końcu dorwałam to anime dzięki redakcyji... Fabuła jak skomplikowane puzzle, w którym KAŻDY element pasuje, twórcy grają uczuciami widza jak im się podoba... Maestria, po prostu maestria. Muzyka to istna perełka...
Zdecydowanie!!

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 29-03-2006, 18:26   

Fantastic Children, faktycznie. Ze względu na ciekawie stawiane pytania o istotę śmierci i granice nauki.

No i wiedziałam, że o czymś zapomnę. Absolutnie obowiązkowe (choć wiem, że to seria nie dla każdego): Shoujo Kakumei Utena. Seria bezbłędnie penetrująca mroczne kawałki ludzkiej duszy, łącznie z tymi, do których istnienia nikt nie miałby ochoty się przyznawać.

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Mariko Płeć:Kobieta
wanna-be seiyuu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Status: offline
PostWysłany: 29-03-2006, 18:38   

Pod Utena sie podpisuje jako wczesniejsza sceptyczka do tego anime:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 29-03-2006, 19:36   

Po raz kolejny uświadamiam sobie, że moje lenistwo dąży do niekończoności - Utenę miałem obejrzeć już dawno, a międzyczasie zdążyłem zobaczyć ze trzy inne serie :/. A tamto leży gdzieś i kwiczy...


Mai_chan napisał/a:
Elfen Lied czy Full Metal Alchemist

Iście utrafiłaś w sedno - jednego nie cierpię, drugie uwielbiam :D.

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 10 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group