FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
  Anime, które wypada zobaczyć
Wersja do druku
Mariko Płeć:Kobieta
wanna-be seiyuu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Status: offline
PostWysłany: 29-03-2006, 19:41   

FMA mi sie podoba. Pewnie dlatego, ze w alchemii nie siedze i mnostwa niedociagniec nie widze:D

Avellana: ja na kolana przed GiTSem tez nie padam ale to jedno z tych anime, ktore sceptykowi pokazac mozna, bo moze zainteresowac. Agresywna fanka cyberpunku nie jestem. A ze wymienilam takie anime - coz, tak sie zlozylo. :) Poza tym nie ma sensu czegos udowadniac bo zawsze znajdzie sie osoba, ktora wie lepiej. Zatem - pas;)
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Kimka
Gość
PostWysłany: 11-04-2006, 17:16   Air i Kanon

Moim zdaniem anime jakie byłoby warto zobaczyć to Air i Kanon,ponieważ zachwycają fabułą,klimatem,muzyką.Także grafiką w przypadku Air.Każdemu komu polecałam nawet osobie nie znającej się na mandze ta seria zachwyciła.Tylko jeszcze na jesień będzie nowe Kanon.Ten kto widział trailer,wie jaki to będzie smaczny kąsek:)
Powrót do góry
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 12-04-2006, 09:37   

Cytat:
Moim zdaniem anime jakie byłoby warto zobaczyć to Air i Kanon,ponieważ zachwycają fabułą,klimatem,muzyką.


Głównie klimatem, a i to nie wszystkich.

Kanon mi się podobał, głównie dlatego, że nie spodziewałem się, o czym będzie i podchodziłem do tego na zasadzie "pewnie następna charemówka". Nie powiem - oglądało mi się dobrze, a zakończenie było szokujące.

Air natomiast szczególnie mnie nie zaskoczyło - taki klon Kanon z równie infantylnymi postaciami i równie infantylnym scenariuszem, za to z lepszą kreską. Dla mnie odgrzewanie drugi raz tego samego dania, zwłaszcza, że spodziewałem się zakończenia od samego początku.

Obie serie mają wiele wad. Na przykład: ide o zakład, że ja napisałbym lepszy scenariusz , po drugie postacie: wszystkie te dziewczynki są wręcz śmiesznie dziecinne, nawet jak na swój wiek. Uczennice liceum już nie powinny tak się zachowywać (wyjątek: Mizusu), co można uznać w dwojaki sposób: za wzruszające albo głupie...

Kanon 2: strach się bać. Pewnie "kelner trzeci raz to samo".

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
..:::GHOST:::.. Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Kwi 2006
Skąd: Ciemna strona pomidora :P
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 12-04-2006, 17:55   

Ja polecam Wolf's Raina ze względu na ciekawą fabułę. Historia tego anime rozgrywa się w świecie, w którym wilki są tylko bajeczką opowiadaną niegrzecznym dzieciom na dobranoc(przynajmniej tak sądzą ludzie). W rzeczywistości one nadal żyją i ukrywają się oszukując ludzki wzrok. No i tak mamy głównego bohatera(wilka Kibę) poszukującego drogi do raju, o którym wspomina przepowiednia. Pod względem graficznym WR prezentuje sie dobrze i może budzić skojarzenia z Cowboyem Bebopem, którego autorem jest ta sama ekipa(studio Bones). :P
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
6241815
Mariko Płeć:Kobieta
wanna-be seiyuu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Status: offline
PostWysłany: 12-04-2006, 19:02   

Zegarmistrz: widze, ze nihilizm to Twoje drugie ja. Bede czekac z niecierpliwoscia na Twoj scenariusz:D
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 12-04-2006, 20:54   

Mariko napisał/a:
Zegarmistrz: widze, ze nihilizm to Twoje drugie ja. Bede czekac z niecierpliwoscia na Twoj scenariusz:D


Krytykanctwo nie nihilizm. Nihilizm do niczego nie prowadzi. A z drugiej strony: (prawie) nie ma rzeczy bez wad, wszystkiemu można coś zarzucić, zwłaszcza dość tandetnym anime na podstawie gier hentai. Z drugiej strony (prawie) wszystko można też bronić na podstawie jakichś zalet (co prowadzi do sytuacji, że - jeśli coś ma obóz Fanów i Antyfanów, to oba ugrupowania mają mnie na czarnej liście) Zresztą - jak pisała Ave - uwielbiam się kłócić... Znaczy: dyskutować.

Cytat:

A co do scenariusza: o ile zakład? Scenariusz tak Kanon jak i Air byłby znacznie lepszy, gdyby te wszystkie historie zlać w jeden spójny scenariusz i połączyć, a nie rozpatrywać oddzielnie, jak zrobili to twórcy. Bo niestety mamy w obu seriach to samo: 3 odcinki: umiera bohaterka, bohater poznaje kolejną, w 6 odcinku ona też umiera, poznajemy historie kolejnego Schoolgirlsa, który w 9 odcinku znów umiera...

Swoją drogą, to bohater konsolowego Kanon miał straszny niefart. Przespał się z X panienkami i one wszystkie po stosunku umarły, pochorowały się, lub spotkały je inne nieszczęścia... Toż to się można urazu (o zaburzeniach erekcji nie wspominając) na całe życie nabawić.


Serika: racja, już maskuje.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.


Ostatnio zmieniony przez Zegarmistrz dnia 12-04-2006, 21:11, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Serika Płeć:Kobieta


Dołączyła: 22 Sie 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 12-04-2006, 21:07   

Zeg, czy to nie był przypadkiem straszny spoiler?...

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora
 
Numer Gadu-Gadu
1051667
Mariko Płeć:Kobieta
wanna-be seiyuu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Status: offline
PostWysłany: 12-04-2006, 21:33   

Zeg: krytykanctwo jest strasznie sztampowe. Coraz wiecej ludzi krytykuje na zasadzie: wyluszczmy ile bledow autor zrobil w swoim filmie. Po kiego wiec ogladac cokolwiek? A co do hentai to mowisz tak, jakbys pierwszy raz w zyciu hentajca obejrzal. Naprawde, niczego nie odkryles. Normalnie jak zobacze jakis post w pozytywnym tonie od Ciebie to sobie drukne:) (zamaskowany tekst przeczytalam, standard). Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 12-04-2006, 21:40   

Mariko napisał/a:
Normalnie jak zobacze jakis post w pozytywnym tonie od Ciebie to sobie drukne:)


Kup kilka ryz papieru od razu.

Cytat:
Zeg: krytykanctwo jest strasznie sztampowe. Coraz wiecej ludzi krytykuje na zasadzie: wyluszczmy ile bledow autor zrobil w swoim filmie.


A całkiem sporo osób chwali na zasadzie: "Widziałem jedno anime. Było lepsze niż to, czym karmi nas zwykle telewizja (ostatnio polskimi adaptacjami amerykańskich seriali)! To anime JEST GENIALNE! Zabije każdego, kto zechce wytykać jego nader widoczne wady! GLORIA EXTERMINATUS!"

No fakt... Oglądałem Kanon. Ok, był fajny... Miałem doła po każdym odcinku od 6 w góre. Dałem temu chyba 8. Ale powiedzmy sobie szczerze: to kicz i sztampa straszna. Bynajmniej nie uważam tego za tytuł, ktory koniecznie Wypada zobaczyć...

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 12-04-2006, 22:36   

Zegarmistrz napisał/a:
Kanon 2: strach się bać. Pewnie "kelner trzeci raz to samo".
Eee? Ale to jest REMAKE oryginalnego Kanona...

A ja stwierdzam, że trza rzucić hasło: "Stratos 4".

Skrajnie sztampowa seria, ale ogląda się wielce przyjemnie, i do tego książkowy przykład na japońską fascynację techniką... niby SF, ale co poskrobię, to odkrywam że coś co w tej serii lata nie dość że istnieje naprawdę, to jeszcze może być stosowane tak, jak to robią w tej serii! Więc - wyjąwszy nastoletnie pilotki - bardziej Science niż Fiction. Ba, nawet manewry na wysokościach okołoorbitalnych są pokazane prawidłowo, a to już absolutny ewenement!

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Rogas Płeć:Mężczyzna
Lewa !!!!


Dołączył: 25 Kwi 2006
Skąd: ROKE
Status: offline
PostWysłany: 25-04-2006, 19:12   

ja moglbym polecic na pewno Wolf's raina, FMA oraz Helsinga... sa to naprawde super anime z gitesowa fabula i odlotowymi postaciami...badz co badz jednak najlepszym dla mnie anime jest "X" ktory powinni ogladnac wszyscy... to klasyka hehe
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
6108214
Smoczek Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 17 Kwi 2006
Status: offline
PostWysłany: 25-04-2006, 22:46   

Zgadzam się z Rogasem. Wolf's Rain to dla mnie majstersztyk pod każdym względem. Hellsing... cóż można obejrzeć tak jak i FMA. Dodałbym jeszcze na pewno .Hack (właściwie to całą serie), inuyashe (zwłaszcza 2 film, który niezwykle przypadł mi do gustu), GiTS, Bottle Fairy i OMG (ale OAVke).

Mógłbym jeszcze trochę tytułów dopisać, ale te jak sądze starczą ^^.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
3256390
tilk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 24 Lip 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 26-04-2006, 17:21   

wa-totem napisał/a:
A ja stwierdzam, że trza rzucić hasło: "Stratos 4".(...)

E?

Oglądam Stratosa i mimo tego, że lubię technikę i S-F, jestem przekonany, że jest to seria co najwyżej przeciętna. Dużo zupełnie niepotrzebnego fanserwisu (dziwaczna pozycja pilotek w samolotach chyba też jest wyłącznie fanserwisem podyktowana), ogólna nuda, powtarzalność. Jeśli ostatnie odcinki czegoś nie poprawią, to zbyt dobrej oceny toto ode mnie nie dostanie.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1543661
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 26-04-2006, 19:41   

tilk napisał/a:
ogólna nuda, powtarzalność. Jeśli ostatnie odcinki czegoś nie poprawią, to zbyt dobrej oceny toto ode mnie nie dostanie.

Niestety nie poprawią. (przynajmniej jeśli chodzi o serię TV, OAV-ki nie widziałem)

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
peboy Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 25 Kwi 2006
Skąd: Warszawka
Status: offline
PostWysłany: 26-04-2006, 22:55   

Polecam oldscholowego Ninja Scroll
- jak kto lubi klimaty ninja, kamiennoskórych dryblasów
i kobiety, które zrżucają bylinkę ;)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3642515
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 4 z 10 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group