FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
  Anioły
Wersja do druku
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 22-12-2005, 16:09   Anioły

Hm, sytuacja wygląda następująco - mój temat na maturę brzmi "Różne przedstawienia motywu aniołów w literaturze i filmach". Koncept - puścić komisji fragmenty anime i omówić je (oczywiście książkami również będę się wspomagał). Polonista pomysł uznał za bardzo dobry, ale... No właśnie, jako, że wole raczej mangi od anime i nie orientuję się zbytnio w animowanym światku mam małe pytanie:
Jakie znacie/polecacie anime, w których motyw aniołów występuje (najlepiej by było, żeby faktycznie jakoś nietypowo). Planuję je ściągnąć i w Premierze poskładać fragmenty, które mogę wykorzystać w jakąś logiczną, 5 minutową całość ;)
Na razie przyszło mi do głowy wykorzystanie Evangeliona (mało obchodzi mnie fakt, że Anioły w oryginale to Shinto, czyli Apostołowie i że to pseudofilozoficzna papka - nie mam zamiaru zagłębiać się w szczegóły) oraz Haibane Ranmei (tu czytałem tylko reckę w Mangazynie czy Kawaii i osoby nie są aniołami o ile dobrze pamiętam, ale ważne, że wyglądają jak one ;)

Dziękuję z góry za każdą pomoc i od razu zaznaczam, że teksty w stylu "nie będziemy robić za Ciebie matury" są nie na miejscu, potrzebuję po prostu pomocy w zebraniu materiałów (piszę to na wszelki wypadek). Chodzi mi praktycznie o same tytuły ;P

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 22-12-2005, 16:11   

angel sanctuary - pozycja w zasadzie obowiazkowa. do tego DNAngel, Ah! My Goddess, Chrno Crusade i Dokuro-chan
Powrót do góry
slocik Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 08 Lis 2005
Skąd: stad
Status: offline
PostWysłany: 22-12-2005, 16:16   

O stary slabo widze ta twoja mature jak ty masz zamir im omawiac "bajki". Radze ci sie skupic na literaturze, a anime dozucic jaka rozszerzenei tematu, niewazne ktore wybierzesz, wazne by bylo to jakis ciekawy i cos znaczacy fragment, i tak przeciez bedziesz puszcal max 3min filmu.
moim zdaniem powinienes sie wspierac anime, a nei na odwrot. Ale to twoja praca, jak cos to eva odpada z miejsca, bo od razu slabe wraznei na dziendobry zrobisz. Jak juz ja bym sie zainteresowal haibame i tym ze ani razu ich aniolami nei nazywaja, ale mimo to sa naprawde aniescy wewnetrznie :P no i innymi anime w ktorych wystepuja anioly jak w barzdeij koscielnej wizji :]


Ostatnio zmieniony przez slocik dnia 22-12-2005, 16:19, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3943710
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 22-12-2005, 16:19   

Slocik napisał/a:

O stary slabo widze ta twoja mature jak ty masz zamir im omawiac "bajki". Radze ci sie skupic na literaturze, a anime dozucic jaka rozszerzenei tematu, niewazne ktore wybierzesz, wazne by bylo to jakis ciekawy i cos znaczacy fragment, i tak przeciez bedziesz puszcal max 3min filmu.

Hm, sprawa polega na tym, że teraz trzeba wyskoczyć z pomysłem. Jak już pisałem, polonista jest co do mojego bardzo optymistycznie nastawiony (jest członkiem komisji, przeszedł szkolenie, więc uważam, że mogę mu zaufać).
Szczególnie, że teraz bardziej liczy się rozmowa z jury, a jak stwierdził, wybierając temat, który nas fascynuje mamy o wiele większe szanse (rozwinięcie tematu przy pytaniach).
Minut 5 ;)
I nie bój żaby slocik, będzie dobrze :P

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
IT. Płeć:Kobieta
Ukochana żona orka


Dołączyła: 15 Lip 2005
Skąd: Czeremcha
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 22-12-2005, 16:28   

To się chyba Erthian nazywało. Jaoj. Zawieral jakieś dziwne cuda na anielski temat.
Ale naprawdę zainwestuj w Angel Sanctuary. Tam jest taka teoria ze mucha nie sida. A na Och! My Goddess nie traciłabym czasu. Naprawdę niewarto. A wracając do AS to poczytaj sobie o Aniołach tam wymienionych. Nordycką mitologię też se looknij tak kontekstowo. I możesz jesli chcesz sięgać do książek to jest taka pani Maja Lidia Kossakowska ktora też miała naten temat teoryjkę niczego sobie.
Obrońcy kólestwa, Siewcza wiatru to są dwie pozycje jej autorstwa.

Powodzenia! Temat raczej trudny moim zdaniem se chapnąleś.

_________________
Nidere Ide Ime roechul
Et sore il Im sour
Kael Kaad Ardo Sono
Te Im ilne ke aono

Jestem Wodą, płynącą Wodą
Przynoszę Życie, służę Śmierci wiernie.

Odrobinę władcza. To bardzo dobre słowo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
9838391
GoNik Płeć:Kobieta
歌姫 of the universe


Dołączyła: 04 Sie 2005
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 22-12-2005, 16:28   

<offtop> slocik, u mnie dziewczyna w tamtym roku miała temat 'Motyw samobójstwa w kulturze Japońskiej' i dostała max punktów... Keii, jestem z tobą, podpisuję się wszystkimi czterema łapkami^^</offtop>

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 22-12-2005, 16:33   

Może nie anime, ale polecałabym też książkę Terakowskiej "Tam gdzie spadają anioły" - naprawdę ciekawe spojrzenie na temat.

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 22-12-2005, 16:33   

slocik napisał/a:
O stary slabo widze ta twoja mature jak ty masz zamir im omawiac "bajki". Radze ci sie skupic na literaturze, a anime dozucic jaka rozszerzenei tematu, niewazne ktore wybierzesz, wazne by bylo to jakis ciekawy i cos znaczacy fragment, i tak przeciez bedziesz puszcal max 3min filmu.


Te czasy się już (na szczęście) skończyły... Teraz sprawdza się nie wiedzę a kompetencję: umiejętność systematycznej pracy, gromadzenia i przetwarzania wiadomości, zdolność autoprezencji itd.

Ale warto by było znaleźć nieco więcej niż tylko anime. Ja osobiście proponowałbym zajrzeć do "Obrońców Królestwa" i "Siewcy Wiatru" Kossakowskiej. To dość znane książki fantasy (zbiór opowiadań i powieść) oparte na rozmaitych wierzeniach o aniołach (i świetny przekrój przez chrześcijan, gnostyków, islam i judaizm). Można nawiązać też do "Kłamcy" Ćwieka (ale to mierna książka).

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
slocik Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 08 Lis 2005
Skąd: stad
Status: offline
PostWysłany: 22-12-2005, 17:06   

GoNik napisał/a:
<offtop> slocik, u mnie dziewczyna w tamtym roku miała temat 'Motyw samobójstwa w kulturze Japońskiej' i dostała max punktów... Keii, jestem z tobą, podpisuję się wszystkimi czterema łapkami^^</offtop>

Ale on ma temat w LITERATURZE i FIlMIE, a nei w samym filmie :P a znajac preferencje nauczycieli, sa bardzie przychylni slowu pisanemu a nie wymawianemu :] Ale jesli nauczycielowi sie podoba to looz :]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3943710
Eltanin Płeć:Mężczyzna
?????


Dołączył: 17 Lis 2004
Skąd: Ciemna strona słońca
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 22-12-2005, 17:42   

Drobny offtopic, ale już nie wyrabiam:

slocik - Miej litość dla moich biednych oczu. Przed wysłaniem wiadomości, przepuszczaj ją przez spell–check’a.

_________________
Hubba Hubba Zoot Zoot
Deba Uba Zat Zat A-num Num
A-hoorepa Hoorepa A-huh-hoorepa A-num Num.


Be kind to dragons, for thou art crunchy and taste good with ketchup.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
1777110
Kielon Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 24 Lis 2005
Skąd: Warszawa/Kielce
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 22-12-2005, 17:55   

Jest taki film (fabularny nie anime)"Armia Boga". Powstały chyba trzy części. Nie wiem, czy ci to pomoże, ale to jest niewątpliwie o aniołach.

_________________
To co kochamy mówi nam jakimi jestesmy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
7345867
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 22-12-2005, 17:59   

Heh, zaczynając omawianie motywu aniołów w anime trzeba powiedzieć jedno - Japońcy mają o aniołach i wszystkim co związane takie pojęcie, jak ja o energii atomowej - czyli, że coś takiego jest i wygląda kul. Zwłaszcza zaś zwrócić uwagę, że jeśli względem czegoś są jakiekolwiek wątpliwości co do płci, to owo coś w anime bezwarunkowo zostanie uznane za zniewieściałego geja. Ponieważ w przypadku aniołów takie wątpliwości owszem są, wniosek jest oczywisty - każdy anioł to gej, mniej lub bardziej zniewieściały.

A tak poza tym, to uczulam Keii - masz cholernie mało czasu, skup się na kilku najwyżej pozycjach, jeśli przyjdzie Ci na myśl zrobić przekrój przez całe anime to nawet nie zdążysz dojść do połowy. Ja pamiętam, że na maturze (jeszcze starej, ale co tam) aż się zdziwiłem, że już koniec.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 22-12-2005, 18:32   

A właściwie - można jeszcze zahaczyć o mangi = Wish i KKJeanne. W pierwszym jednym z głównych bohaterów jest anioł, a w pierwszym można ładnie pokazać, jak to Japońce o aniołach zielonego pojęcia nie mają...

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
Eltanin Płeć:Mężczyzna
?????


Dołączył: 17 Lis 2004
Skąd: Ciemna strona słońca
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 22-12-2005, 18:42   

Z literatury o aniołach poleciłbym "Obrońców Królestwa" i "Siewcę Wiatru" M.L.Kossakowskiej.
Filmy - Cóż...."Dogma", ale tylko jeśli komisja będzie baardzo postępowa. Na dobrą sprawę, można pod kątem anielskości rozważyć Haibane Renmei. Niby to nie do końca anioły, ale w takim razie - co? No i jest jeszcze NGE - ale chyba nie o takie anioły chodzi ;-)

_________________
Hubba Hubba Zoot Zoot
Deba Uba Zat Zat A-num Num
A-hoorepa Hoorepa A-huh-hoorepa A-num Num.


Be kind to dragons, for thou art crunchy and taste good with ketchup.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
1777110
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 22-12-2005, 22:53   

Eltanin napisał/a:
Na dobrą sprawę, można pod kątem anielskości rozważyć Haibane Renmei. Niby to nie do końca anioły, ale w takim razie - co? No i jest jeszcze NGE - ale chyba nie o takie anioły chodzi ;-)

Planuje z tych 2 tytułów skorzystać, bo wydają mi się właśnie "ciekawym podejściem do motywu". A z pseudo-filozofii Evy korzystać zamierzam, bo jeśli ktoś nie zna całości to można go obrabiać jak się chce w sumie :P
Dziękuję za liczne rady - Kossakowską na pewno przeczytam. Angel Sanctuary pewnie też oglądne ;)
Ysen napisał/a:
A tak poza tym, to uczulam Keii - masz cholernie mało czasu, skup się na kilku najwyżej pozycjach, jeśli przyjdzie Ci na myśl zrobić przekrój przez całe anime to nawet nie zdążysz dojść do połowy. Ja pamiętam, że na maturze (jeszcze starej, ale co tam) aż się zdziwiłem, że już koniec.

Ni ni, nie chcę robić przekroju żadnego. Skupić pragnę się głównie na tym, że anioły to nie muszą być "chłopki ze skrzydłami, które podchodzą od Boga" (w dużym skrócie). Dlatego np. Haibane i Eva =]
Nacisk położony na odmienność kulturową. Będzie dobrze :p

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group