FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
  Czym kierujemy się przy wyborze nowej serii do oglądania?

Co dla Ciebie przy podjęciu decyzji liczy się najbardziej?
Dane techniczne (czas, rok wydania, studio, kreska itp)
13%
 13%  [ 5 ]
Gatunek, ewentualnie gatunki lub ich kombinacje.
50%
 50%  [ 18 ]
Ocena (redakcji, użytkowników, innych serwisów)
11%
 11%  [ 4 ]
Uwagi recenzenta i komentarze innych.
25%
 25%  [ 9 ]
Głosowań: 36
Wszystkich Głosów: 36

Wersja do druku
Azag Płeć:Mężczyzna
Shade Reaver


Dołączył: 06 Lis 2005
Skąd: Chruszczobród
Status: offline
PostWysłany: 28-02-2006, 12:33   Czym kierujemy się przy wyborze nowej serii do oglądania?

Takie pytanko do forumowiczów. Skończyliście oglądać te 26 odcinków i wiadomo trzeba iść spać o tej 3 w nocy, ale na następny dzień pojawia się pytanie: Co dalej??? Jakimi kryteriami kierujecie się przy wyborze nowej serii? Co jest dla was przy tym wyborze najważniejsze? Jak to jest najczęściej? Czy raczej interesują was sprawy techniczne, czy może bardziej opinie innych fanów? Czy patrzycie na średnią ocenę serii czy też może na uwagi i spostrzeżenia recenzenta? Co musi być dobre byście powiedzieli: "Teraz to"? Jakie macie sposoby na wyszukiwanie nowych serii? Gdybyście mieli wybrać tylko ze względu na jeden "parametr", który by to był?


Ostatnio zmieniony przez Azag dnia 28-02-2006, 12:37, w całości zmieniany 1 raz
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
6320346
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 28-02-2006, 12:34   

"czy jest juz recenzja na tanuku".
Powrót do góry
Silent Angel Płeć:Kobieta
*Hermit*


Dołączyła: 20 Lut 2006
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 28-02-2006, 13:55   

Hm.. Trudno mi było jakąkolwiek odpowiedź zaznaczyć w tej ankiecie....

Osobiście jeżeli chodzi o to czym kieruje się w wyborze anime to nie mogę tego do końca określić i jednoznacznie odpowiedziec na to pytanie. Czasami obejrzę jakiś trailer, teledysk czy zobaczę coś w internecie na stronie i wiem że "to jest to". Nie kieruje się kryteriami typu jakiego rodzaju jest anime, bo w sumie każde anime może być dobre. Oczywiście, że grafika też się liczy. Ale nie przeważa nad treścią.

Jednak nigdy nie kieruję się opnią innych... To że danej osobie spodoba się jakaś seria to nie oznacza, że mi także. Każdy jest inny i nawet jeżeli chodzi o takie banalne sprawy jak wybieranie anime to trzeba podejść do tego jednak jednostkowo.

Jeżeli chodzi o anime polecane prze "większość" to baaardzo ostrożnie odnosze się do takich pozycji, bo są one w większości denne. Niestety ludzie mają to do siebie, że wybierają moim zdaniem najgorszy kicz.

Nie muszę dodawać, że to samo tyczy się również i recenzji. No ale informacje jak np. liczba odcinków (jakoś nie widzi mi isę oglądanie tasiemców typu 100 odc itp.) jest również ważne.

_________________
At night, the town is quiet like the bottom of the ocean
I continue down the road by myself
Guided by the distant voice
I keep searching for the soft blue light

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
8822302
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 28-02-2006, 13:57   

Bianca napisał/a:
"czy jest juz recenzja na tanuku".


Jako prezes działu Propagandy nie mogę się nie zgodzić z panią prezes działu Reklamy! W pierwszej kolejności kieruje się zawsze tym, czy jest recenzja na Tanuki i jaka jest! W drugiej - choć to rzadkie - ocenami na ANN i Animenfo.

Pamiętajcie: najlepsze źródło wiadomości o Anime, to Tanuki! Dział Propagandy zaświadcza.

Silent Angel napisał/a:
Jednak nigdy nie kieruję się opnią innych... To że danej osobie spodoba się jakaś seria to nie oznacza, że mi także.


Ja mam o tyle dobrze, że lepiej lub gorzej znam większość recenzentów (choć niektórych nie znam w ogóle...) i ich gusta. To pomaga przy weryfikacji oceny.

PS. Osobo, która zagłosowała na pozycję 1. Wiemy kim jesteść. Siepacze AntyWiPu już ruszyli w twoim kierunku.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Silent Angel Płeć:Kobieta
*Hermit*


Dołączyła: 20 Lut 2006
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 28-02-2006, 14:02   

Zegarmistrz napisał/a:
PS. Osobo, która zagłosowała na pozycję 1. Znamy twój adres. Siepacze AntyWiPu już ruszyli w twoim kierunku.


To chyba dobrze że podeszłam dyplomatycznie do całej sprawy i wstrzymałam się od głosu... <wzdycha z ulgą>

_________________
At night, the town is quiet like the bottom of the ocean
I continue down the road by myself
Guided by the distant voice
I keep searching for the soft blue light

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
8822302
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 28-02-2006, 14:58   

Anime głównie wyłudzam od reszty redakcyji, opcjonalnie poluję na Cytrynę - małe łódzkie kino, w którym od czasu do czasu można natrafić na jakąś produkcję "made in Japan". Z reguły opieram się na opiniach innych, choć nie zawsze - ot choćby Noir, który dorwałam dawno temu za bezcen stoi od lat na jednym z ostatnich miejsc "serii do obejrzenia", mimo że swego czasu był bardzo zachwalany... W zasadzie mam podobną sytuację jak Zegarmistrz - większość redakcji znam osobiście i znam też ich gusta, dlatego jeśli Avellana mówi o Glacy Ocean "powinno ci się spodobać" to ja nie protestuję, bo na 90% ma rację...

W zasadzie ważna jest dla mnie długośc danej produkcji. Zdecydowanie wcześniej obejrzę film czy odcinek specjalny niż jakąś dłuższą serię. A jeśli już za serię się zabieram, to w pierwszej kolejności idą te krótsze. Powód jest banalny - ja po prostu na oglądanie animków nie mam czasu...

No i oczywiście nieśmiertelny argument "Czy na tanuku jest recenzja". Jak mam wybór między filmem jednym a drugim to wybiorę zapewne ten, który trzeba będzie zrecenzować...

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 28-02-2006, 15:30   

Wlasciwie wszystkim po trochu. Nie ogladam serii dluzszych niz 26 odcinkow ( 3 wyjatki - Utena, Brother, Dear Brother i Lady Oscar ). Znam tez kilka osob, ktorych zdanie uwazam za miarodajne.
Co do gatunkow, to poza skrajnosciami ( jaoi ) ogladam tytuly niemal z kazdego gatunku, jesli sa dobre i tego warte.[/list]
Powrót do góry
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 28-02-2006, 15:35   

To ciężkie pytanie. Zazwyczaj nie planuję zbyt dokładnie, co będę następnego oglądał i wybór jest mniej lub bardziej losowy - coś właśnie trafi w moje ręce, coś mi przypomni o serii której dawno nie oglądałem, zainteresuje mnie jakaś nowa pozycja itp. Głównym kryterium jest tu po pierwsze gatunek, po drugie tzw "pierwsze wrażenie". Opinie innych też oczywiście mają pewien wpływ, bo mogą skłonić mnie do "rzucenia okiem" na serię, którą w innych warunkach mógłbym się nie zainteresować. Co do zaplanowanych do oglądnięcia anime, to mam ich całkiem sporą listę, i zwykle przegrywa ona z pozycjami "z doskoku".

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 28-02-2006, 15:55   

Mai_chan napisał/a:
większość redakcji znam osobiście i znam też ich gusta, dlatego jeśli Avellana mówi o Glacy Ocean "powinno ci się spodobać" to ja nie protestuję, bo na 90% ma rację...


Co nie znaczy, że Avellana jest papieżycą i w kwestiach anime jest nieomylna. Po prostu znamy jej gust i tak przypadkiem się stało, że lubimy to samo. Znamy też np. gust Wa Totema i nawet, gdy pochwali jakąś serie jesteśmy w stanie ożec, że nam się nie będzie podobała (albo, jeśli ją zgani - powiedzieć, że nam się spodoba, Wa Totem i Bambosh mają własne kryteria, czasem poważnie odstające od gustów innych członków redakcji).

Brzmi to wszystko śmiesznie, jak jakiś kącik wzajemnej adoracji "my jesteśmy Jenoty, mamy najlepszą stronę w Polsce o recenzjach, będziemy opierać się tylko na swoich opiniach" i zapewne w takim spojrzeniu jest troche racji.

Z drugiej strony: co za robotę byśmy wykonywali, gdybyśmy sami nie wierzyli w oceny, które wystawiliśmy? Znaczyłoby to tylko, że nasza praca jest źle wykonana, nawet wedla nas samych.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 28-02-2006, 17:34   

Nic mi nie odpowiada, więc poszła opcja nr 2 jako najbardziej zbliżona :P. Na opinii innych już się parę razy przejechałem, a rok wydania czy studio to inna sprawa - w końcu dlatego ogląda się anime, żeby oglądać anime, a nie coś na podstawie Marvela.

U mnie generalnie selekcja wygląda tak:
1. Przypadkowy trailer / obrazek / recenzja czy inne takie.
2. Jak pasi, to szukanie więcej danych.
3. Jak coraz bardziej pasi, to obejrzenie serii / filmu / co tam jeszcze.

Wyjątkami potwierdzającymi regułę są Cowboy Bebop i GTO, które niespodziewanie dla mnie poszły na Hyperze, oraz wszystko, co udało mi się widzieć na wszelkiej maści konwentach ^^.

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Azag Płeć:Mężczyzna
Shade Reaver


Dołączył: 06 Lis 2005
Skąd: Chruszczobród
Status: offline
PostWysłany: 28-02-2006, 21:15   

Ja zazwyczaj zaczynam szukania od sortowania po gatunkach, ale nie zmienia to faktu, że potem i tak patrzę na średnią oceny. Mi też było trudno wybrać jedno z tej ankiety, ale skłoniłrm się właśnie do opcji: Ocena z uwagi na to, że jak coś nie ma conajmniej 7 to na pewno się za to nie wezmę bo "fanatykiem gatunku" nie jestem. Na reckę rzucam okiem i czytam ją pobieżnie - nigdy nie patrze na komentarze bo niektórzy mają tendencję do spoilerowania bez ostrzeżeń co mnie bardzo wnerwia. Lubię też sam sobie wyrobić opinię, a ponieważ jestem symaptykiem (dla mnie anime nie musi być super - bo ono jest super z założenia) anime to jak coś ma średnią ocen powyżej albo 7 na 4 serwisach Tanuki, ANN, AniDB, AnimeNfo to raczej będzie conajmniej dobre i obejrzenie zazwyczaj nie będzie stratą czasu. W sumie to tylko narazie na Saikano się tym sposobem przejechałem bo dla wielu to było super anime, a dla mnie żałość wszechczasów. Nigdy też nie biore pod uwagę anime starszej daty - raczej rok 1997 i wzwyż dlatego, że nie zdzierżam starej kreski, ale są wyjątki. Poza tym GHIBLI z założenia jest dobre - innym studiom nie ufam. Długość serii raczej nie ma znaczenia choć tasiemce raczej są daleko w moich priorytetach.

Zeg i Bianca mam nadzieje, że wy pomimo tego, że oglądacie tylko to czego nie ma na Tanukach ciągle czerpiecie z tego przyjemność. Ja też od czasu do czasu wybieram to czego nie ma by napisac recke (choć bez wątpienia by robicie to znacznie dużej ode mnie), ale mimo to spełnia to moje kryteria opisane wyżej. Niec chcę nigdy by anime stała się dla mnie obowiązkiem (bo takie jak patrze na wasze wypowiedzi odnosze czasami wrażenie ale moge sie mylić oczywiście) i wybieram tylko to co powinno mi się podobać.

Raz zauważyłem, że Wa-totem i ja dajemy podobne oceny tym samym serią (czyli wysokie) i wstukałem sobie wa-totem - ocenione anime - sortuj według oceny i pojechałem od góry - jeszcze na żadnym się nie zawiodłem.

Poza tym lubie eksperymentować z seriami - nie ogladam tego co ogladają wszyscy (znaczy ogladam, ale nie tym się kieruje). Tak na przykład znalazłem Gasarki - świetna seria, doprawy fantastyczna.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
6320346
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 28-02-2006, 21:31   

Hmmm...
Zazwyczaj zaczyna się od tego, że usłyszę coś o czymś. Wtedy zaczyna się research - ANN, animenfo, strona domowa produkcji. Jeśli zapowiada się apetycznie, szukam recek; brak na Tanuku to 'plus', ale nie zawsze - patrzę kto pisał, co pisał, czasem podpytam delikwenta. Tak jest teraz, ale półtora roku temu oglądałem niemal wyłącznie "według Tanuka" :D

Ostatecznie rezultatem jest decyzja - szukać, czy nie. Oczywiście najłatwiej przychodzi wziąć się za to, co leży w szufladzie i wymaga jedynie zgrania na twardziel. Kiedy indziej decyduje okazja - akurat ktoś ma i da, albo można łatwo zassać: np teraz przy padniętym liczniku transferu mojej neo, dużo łatwiej przyszło mi podjąć decyzję o zassaniu 1gb jakiejś oavki która akurat leżała na pewnym ftp-ie ;D Dalej jest to co można relatywnie łatwo samemu zassać (tu plasują się wszelkie nowo subowane nowości). Na końcu są tasiemce i starsze serie, chyba że mają super oceny i dobre źródła, które mogę polecić moim 'kontaktom z grubą rurą do internetu' - albo które da się pozyskać w drodze wymiany.

Z wyjątkiem rzeczy pozyskiwanych od innych w komplecie, zazwyczaj po paru epach wiem czy będę kontynuował czy nie...

Osobna kwestia to kolekcjonerstwo. Bo lubię mieć serie jednej grupy, z sensownym tłumaczeniem i dobrym obrazem. Wprawdzie to znaczy że np. takiego Mushishi, Rozen Maiden czy Fate/Stay Night ssę 2 razy, ale co tam... inna rzecz, że na takie traktowanie zasługują jedynie serie z największą 'miodnością' do których chce się wracać. I tak, często wracam do czegoś co już dawno oglądałem jeśli mnie coś najdzie. Np. ostatnio znów oglądałem Crest of the Stars...

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
IT. Płeć:Kobieta
Ukochana żona orka


Dołączyła: 15 Lip 2005
Skąd: Czeremcha
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 01-03-2006, 14:16   

To wygląda tak:
Patrzy na tytuł który w makabrycznej większości przypadków nic jej nie mówi.
Z wachaniem wkłada płytkę do DVD i odpala.
Jesli pujdzie na kodekach które ma toczy się dlasze postepowanie, jeśli nie idzie na kompa Goni. Jeśli nie idzie na kompie Goni daje spokuj
Jeśli idzie na poczatek ocdenia kreskę, później klasyfikuje gatunek.
Jesli pierwszy i ostatni odcinek są fajne ogląda, jeśli nie, daje spokuj.

A jeśli chodzi o jakiekolwiek opinie kogokolwiek to mniejsza o nie. Jej ulubione anime na początku ściągnęło se niezle baty i po tym epizodzie totalnie jej nie obchodzi co kto mówi.

_________________
Nidere Ide Ime roechul
Et sore il Im sour
Kael Kaad Ardo Sono
Te Im ilne ke aono

Jestem Wodą, płynącą Wodą
Przynoszę Życie, służę Śmierci wiernie.

Odrobinę władcza. To bardzo dobre słowo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
9838391
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 01-03-2006, 15:52   

Cytat:
Zeg i Bianca mam nadzieje, że wy pomimo tego, że oglądacie tylko to czego nie ma na Tanukach ciągle czerpiecie z tego przyjemność


Na szczęście nie oglądam tylko tego, czego nie ma na Tanukach... Oglądam też to, co dostawło wysokie notki... W przeciwnym razie raczej nie udałoby mi się czerpać z tego przyjemności - odwrotnie: byłoby to bardzo frustrujące.

Niestety w wypadku doboru serii do recenzji kryteria są dwa: 1) jest niezrecenzowane 2) znam kogoś, kto to ma...

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Dida Płeć:Kobieta
Ostoja zdrowego rozsądku


Dołączyła: 03 Cze 2005
Skąd: Granvania
Status: offline

Grupy:
House of Joy
PostWysłany: 02-03-2006, 11:29   

Przy wyborze nowej serii do oglądania, kieruję się jej dostępnością. Sama nie ściągam niczego z netu. Oglądam, to co pożyczą mi znajomi albo uzyskam w drodze fanowskiej wymiany. Inna sprawa, jeśli mam trochę kasy i planuję ją wydać na oryginalne anime. Wtedy korzystam z recenzji na Tanuku.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
4707314
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 3 Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group