FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 13, 14, 15 ... 30, 31, 32  Następny
  Mangi (ew. komiksy) aktualnie czytane
Wersja do druku
korsarz Płeć:Mężczyzna
a taki jeden...


Dołączył: 02 Wrz 2005
Skąd: Resko
Status: offline
PostWysłany: 27-08-2008, 19:25   

Kupione na konwencie 6 i 7 tom Slayers (chciałem następnego dnia kupić 8 tom, ale wyprzedali wszystkie ^^') oraz pierwszy tom Cowboy Bebop.

Spoiler: pokaż / ukryj
W 6-tym pojawiają się - pacyfista Phil, oraz "tajemniczy kapłan" Xellos ^^. A w siódmym Lina staje oko w oko z Garvem. Przy czym okazuje się, że Xellos wszystkich wodził za nos (a jakżeby inaczej!)

A w Cowboy Bebop Spike musi wyciągnąć z więzienia osobnika, który upodobnił się do Marilyn Monroe...

Udało mi się też zdobyć anglojęzyczną wersję "Slayers". Fabuła znacznie odbiega od wersji JPFu... Przede wszystkim nie ma tam Amelii i Zela, nie wspominając o Xellosie...

[dodano: 3.09.2008 godzina 01:30]
Okładka wygląda tak:
Rui Araizumi... A wersja JPFu to Shoko Yoshinaki... I wszystko jasne :)

Spoiler: pokaż / ukryj

1. "All for the love of fish" - Lina usiłuje zdobyć potrawę z ulubionej ryby, która została zmonopolizowana przez lokalnego księcia. Przy okazji pojawia się dawny znajomy Gourry'ego - Leon, oraz dowiadujemy się, jak jest po angielsku "płaska deska"...
2. "The Black For" - mistrz złodziei o ksywce "czarny lis" usiłuje ukraść pocałunek Liny, między innymi przebierając się za Gourry'ego... Przy okazji zakładając się o szklany posążek pewnej bogini
3. "Flaky Messengers" - Gourry otrzymuje zlecenie przeniesienia pewnej paczki. Niestety zapomina, gdzie miał ją zabrać... ^^' . Pojawia się też pewien dworski mag, raz przebierający się za mysz,a raz za kurczaka...
4. "Target: Gorry (part one and two)" - Gorry zostaje uprowadzony przez pewną szlachciankę do... jej haremu bishounenów, czy czegoś w tym rodzaju. Czego Lina, mająca wciąż ochotę na jego miecz, nie może tak łatwo darować...
5. "Werewolf Village" - Gourry i Lina dostają zlecenie złapania wilkołaka krążącego po wiosce. W celu jego rozpoznania Gourry przyrząda jajko sadzone... Wilkołakiem okazuje się jeden z mieszkańców wioski, który zaraz po incydencie zostaje odesłany do cyrku...
That's all, folks :)
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 12-09-2008, 18:37   

No masz ci los... Znowu się wpakowałam w jakąś nieskończoną mangę. Zaczęłam czytać i odbiłam się przy czwartym tomie od wielkiego napisu "to be continued". A szkoda, fajne jeeeest...

Manga nazywa się Historie i, jak sama nazwa wskazuje, jest mangą historyczną. Główny bohater to Eumenes z Kardii, na razie w wieku młodzieńczym. Oczywiście, trudno uznać komiks za źródło prawdy historycznej, to raczej inspiracja - choć należy przyznać, że bardzo ciekawa. W dodatku kreska jest świetna. Tylko rety, czemu tak mało!

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 12-09-2008, 18:57   

Ja mam wreszcie 9 tomik Hellsinga. Oj, postaci giną już jak muchy, szkoda tylko, że coraz częściej dotyczy to lubianych bohaterów. W kolejnym tomie ma być ponoć po Alusiu. Szkoda by go było. Ciekawe, czy w Polsce będzie też "Dawn", którego akcja dzieje się w Warszawie w 1944.
Powrót do góry
korsarz Płeć:Mężczyzna
a taki jeden...


Dołączył: 02 Wrz 2005
Skąd: Resko
Status: offline
PostWysłany: 12-09-2008, 19:57   

Grisznak napisał/a:
W kolejnym tomie ma być ponoć po Alusiu

Wreszcie koniec? >D
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 15-09-2008, 12:40   

korsarz napisał/a:
Grisznak napisał/a:
W kolejnym tomie ma być ponoć po Alusiu

Wreszcie koniec? >D
Wątpliwe. Aluś jest tym typem postaci, która nawet zza grobu może wrócić - niemniej manga wydaje się zmierzać do finału i ma się zamknąć (podobno) w 11 tomach.

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 15-09-2008, 13:35   

Jeśli chodzi o śmierć Alusia, to


Spoiler: pokaż / ukryj
ma połknąć Shrodingera w chwili gdy ten się teleportuje i zostać rozniesionym w kawałkach po całym możliwym świecie. Czy to go zabije - nie wiadomo, ale na pewno na pewien czas unieszkodliwi.
Powrót do góry
Agon Płeć:Kobieta


Dołączyła: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 03-10-2008, 00:36   

Od czasu do czasu staram się czytać polskie wydania, więc przedwczoraj pochłonęłam 2 tom D.N.Angel, wydanie JPFu ofc.

Nudne to jak z flaki z olejem, chociaż po lekturze dwóch tomów muszę przyznać, że manga prezentuje się ciut lepiej od anime, przy którym odpadłam po 7 odcinkach. Główny bohater to ciapa okropna, fabuła niby jest, ale dość kiepska i jakby stoi w miejscu. Jedyne, co mi się podoba to przystojna mordka Darka.

No ale dam szansę Aniołkowi i jeszcze się trochę z nim pomęczę.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 10-10-2008, 21:54   

Ostanio znalazłem parę fajnych tytułów.

Karate Shoukoushi Kohinata Minoru tom1 - To typowa fighting manga przypominająca dość mocno Kenichiego. Przy czym kreska jest już na starcie dużo lepsza. Osobiście mam nadzieję, że manga się fajnie rozwinie.

Heureka ch1 - tak! Wygląda na to, że oprócz historii o Eumenesie Hitoshi Iwaaki robi jeszcze jedno dzieło, tym razem osadzone w starożytnym Rzymie. Jako, że Historie jest genialne, raczej wątpię, by z Heureką było inaczej.

Akira - nareszcie od poczatku do końca przeczytałem mangę. O ile poczatek bardziej podobał mi się w anime, to jednak z czasem manga znaczaco zaczyna wyprzedzać wersję animowaną. Definitywnie świetne arty i dość przyzwoita fabuła dość wysoko stawiąją tą pozycję w moim rankingu. Teraz muszę gdzieś znaleźć wersję JPFu, by postawić sobie na półce.

Baccano! ch1 - $@%#%# twórcę tej kichy i cały naród japoński. Jak można było to tak skopać. Nie dosć, że arty ni jak nie dorównują poziomowi tych z light novels, to jeszcze zrobili z Ladda jakiegoś 13-latka (oczywiście z wyglądu). Świętokradztwo!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 11-10-2008, 17:46   

Tytus, Romek i A'tomek księga XXXI: Tytus Kibicem - żenująco wręcz słaba rzecz, gorsza od najsłabszych, wczesnopeerelowskich Tytusów. Dowcip (o ile jakiś tu jest) nie śmieszy, kreska bardzo słaba, do tego momentami dość niewybredny humor. Nie dziwi mnie, że w wydawnictwie to odrzucili - sam bym to zrobił na ich miejscu. Ewidentnie Papcio nie wiem, kiedy należy powiedzieć "koniec".
Powrót do góry
Narus Egawa Płeć:Mężczyzna
Naru's Lover


Dołączył: 12 Paź 2008
Status: offline
PostWysłany: 12-10-2008, 22:24   

Taa. Ja ostatnio zakupiłem od znajomego 11 tomów Love Hiny i muszę przyznać, że mnie powaliła. Niby nic nowego, wszystko już gdzieś było, ale mnie taki humor rozwala. Nie zgadzam się zbytnio z zarzutami, że mogłoby być mniej tomów bo od 6 robi się nudno. Według mnie te 14 to mało.

A oprócz tego przeczytałem dwa tomy Uteny. Kupiłem w ciemno w księgarni, bo mi się w internacie nudziło i wydaje się być niezłe, ale z kupnem 3 tomu na razie się wstrzymuje.

No i ostatnio trochę mangi po angielsku też czytam. Ale popełniłem błąd, gdyż zacząłem czytać za dużo naraz. A dokładnie: Full Metal Alchemist, Maburaho, Mahou Sensei Negima, Erementar Gerad, Zero no Tsukaima i kilka one shotów. Trochę za dużo naraz.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 23-10-2008, 13:32   

"Me wo mite hanase" - krótka, ale całkiem ciekawa rzecz z pogranicza horroru i gekigi poświęcona oczom i wzrokowi.
Powrót do góry
CainSerafin
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 28-10-2008, 20:26   

Chobits 1-8 (całość)
Jakie to słodkie, kochane... Chce komputer!

Tematyka nie jest odkrywcza: schemat dziewczyna-sprzęt AGD pojawił się już w Video Girl Ai, a komedii romantycznych jest na pęczki. Pomimo to Clamp'etki wyciągnęły ze swojego dzieła wszystko co dobre. Humor jest powalający, szczególnie oryginalny super deformed. Kreska śliczna - projekty postaci i ubiorów są przepiękne. Postacie dają się lubić, nawet ten zboczeniec Hideki. Szkoda tylko, że postacie główne ustępują drugoplanowym. Fanserwisu jest potąd, szkoda tylko, że głównie w wykonaniu Chi, która przecież wygląda i zachowuje się jak piętnastolatka. Fabula jest clampowa, czyli na dobrym poziomie. Chwilami zaskakuje. Natomiast zakończenie nie jest przekombinowane, jak to często się zdarza u Clamp'a. Plus dużo filozofii i obserwacji dotyczących ludzi i maszyn ("Bezludne miasto).

Manga dostaje odemnie plusy. Duzo plusów. Pora wykupić nakład "Wish" i artbook.
Powrót do góry
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 30-10-2008, 14:52   

Ga-rei 1-26 - zdecydowanie różni się to od anime. To takie połaczenie Tenjo Tenge z Fairy Tale. Czyli trochę fantastyki, trochę życia szkolenego i dużo surrealizmu (sporo humoru). O dziwo działa to całkiem nieźle. Kreska jest przecietna,a le nie odrzuca na 3 km. W sumie można przeczytać.

Vinland Saga 46-47 - manga nadal zasługuje na 10/10 (a nieczęsto wystawiam takie oceny)

Spoiler: pokaż / ukryj
Askelad nie jest w humorze. Zabił swojego jedynego przyjaciela - Bjorna (ten chciał zginąć w walce). I będzie teraz walczyć z Thorfinem. Thorfin dostaje mocno po dupie i mało nie ginie. Ratuje go książe. Nasz młody wiking będzie musiał wysłuchać kazania o tym, że jest kretynem. Askelad wyraźnie go ochrzania dając za przykłąd siebie, jako że zabił swego ojca już po dwóch latach przygotowań (a Thorfinowi nie wychodzi zabicie go nawet po dziesięciu).
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Teknometalman Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 08 Gru 2006
Status: offline
PostWysłany: 31-10-2008, 12:38   

Naruto - 28
FMA - 7 - nie mam na razie kasy na resztę tomów, ale wkrótce nadrobię zaległości.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Harun Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 23 Paź 2008
Skąd: Jak ktoś wie gdzie to jest to Brenna
Status: offline
PostWysłany: 31-10-2008, 20:58   

Ja ostatnio twardo męczę FMA - 11 tomów mam za sobą i czekam na 12 a poza tym łykłem oba tomy Persepolis i powiem świetne.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
9597599
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 14 z 32 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 13, 14, 15 ... 30, 31, 32  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group