FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 30, 31, 32  Następny
  Mangi (ew. komiksy) aktualnie czytane
Wersja do druku
ByTheWay Płeć:Mężczyzna
???


Dołączył: 27 Mar 2007
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 18-05-2007, 22:22   

Rosario + Vampire vol. 1-3 - powiem tak, nie ma to jak komedia romantyczna osadzona w szkole tylko dla potworów jeszcze w sytuacji gdy nasz bohater to jedyny człowiek tam chodzący. Dodajmy jeszcze, że jak ktoś się dowie, że jest człowiekiem to jego krótkie życie gwałtownie się zakończy:p ( nie licząc tego, że i tak wcale często prawie się kończy, ponieważ ciężko jest przeżyć będąc na tyle słabą istotą ). Ogólnie seria fajna, ale szkoda, że nie wyrywa się bardziej z zasady zupełnie przeciętnego kolesia, w którym zakochują się wszystkie ładniejsze dziewczyny w okolicy. Na szczęście przynajmniej niektóre przypadki są mają jakieś podstawy ku temu.
Spoiler: pokaż / ukryj
Jedna rzecz, z którą wiążę spore nadzieje, to sprawa tymczasowej przemiany głównego bohatera w wampira w 3 tomie. Mam niewielką nadzieję, że może kiedyś się przemieni na stałe i będziemy mieli w końcu kogoś kto sam sobie potrafi poradzić.
Ogólnie to jest to cokolwiek schematyczna komedia romantyczna, ale jedna z lepszych wśród tych schematycznych:p Do tego jak ktoś lubi wampiry to może dodać 1 punkt do swojego wniosku jaki wyciągnie po przeczytaniu tego co napisałem:p
Aha no i jak na komedię romantyczną zawiera nawet nie tak mało akcji.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
9180270
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 19-05-2007, 08:50   

Zacząłem trzeci tomik Maria Sama Ga Miteru, odpowiadający odcinkom "Forest of Thorns" (czyli cała historia nieszczęśliwej miłości Sei). Na razie bez żadnych niespodzianek, kompozycja bliższa powieści niż anime, ale wszystkie ważniejsze i weselsze scenki (łacznie z rozmową telefoniczną zapłakanej Yumi i Yoshino) zachowano bez zmian. Na dodatek z zapowiedzi wynika, że tomik czwarty ma mieć fabułę diametralnie różniącą się od powieści.

Mała uwaga - w mandze Rei zachowuje się jednak bardziej kobieco niż w anime.
Powrót do góry
ByTheWay Płeć:Mężczyzna
???


Dołączył: 27 Mar 2007
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 22-05-2007, 21:52   

W praktyce to nawet więcej przeczytałem / czytam, ale wezmę wypiszę tylko te, które zrobiły najlepsze wrażenie.

Vampire Juuji Kai vol.1-3 - ładna kreska, ciekawa fabuła ( po 3 tomach jestem tylko coraz bardziej zaciekawiony:p ), no ogólnie jak ktoś nie ma nic przeciwko wampirom i odrobinie magii oraz całkiem sporej ilości akcji to polecam. Możliwe, że później pojawi się jakiś wątek romantyczny, ale trudno powiedzieć póki co.

Vampire Girl vol.1-2 - hmmm bardzo interesujące podejście do wampirów z bardziej psychologicznej strony. Nie będę wciskał kitu, jak ktoś nie lubi, gdy duży nacisk jest kładziony na przedstawienie tego co dzieje się w głowach bohaterów oraz bardzo mu przeszkadzają wampiry ( niby dość często jest to przypominane, ale nie powiedziałbym, że sprawa wampirów jest tu najistotniejsza ) to nie ma czego tu szukać. Dla każdego kto szuka czegoś z ciekawym spojrzeniem na daną sprawę powinna to być interesująca pozycja.

Vampire Knight vol.1 - heh same wampiry ostatnio. Szczerze za tą mangę zabrałem się na końcu, ale coś czuję, że będzie mi się bardzo podobać. Naprawdę ładna kreska, chociaż nastawiona troszkę bardziej chyba w kierunku żeńskiej części czytelników. Fabuła zapowiada się bardzo ciekawie. Co powiecie na historię zawierającą wampiry, wygląda na to, że również pewną tajemnicę, opowiadającą codzienne wydarzenia cokolwiek szczególnej szkoły? Dodajmy, że elementy komediowe również się trafiają, a kreska mi się strasznie kojarzy z anime Ouran High School Host Club:p Ogólnie to polecam ( chyba, że naprawdę absolutnie nie znosisz wampirów ).

Tak ogólnie to okazuje się, że jak ma się motywację to można sporo:p Z racji tego, że miałem dwie mangi jakie chciałem dorwać, a przez download na forum było ciężko ( albo limit postów, albo jakieś punkty -.- ) to wczoraj uznałem, że dosyć tego i trza się nauczyć na porządnie obsługi mIRC'a:p ( szczególnie, że na jednej stronie trafiłem na taką sympatyczną instrukcję dotyczącą podstaw^^ ) Dwie i pół godzinki poszło, ale już sobie jakoś radzę:>

Tak btw. Mnie zadziwia ignorancja ludzi w tych tematach, ciężko mi znaleźć kogoś w moim otoczeniu kto ma jakiekolwiek pojęcie co to mIRC jest -.- ( pewnie ze 2 osoby by się znalazły ). Czy w dzisiejszych czasach naprawdę tylko ludzie nadzwyczaj zainteresowani pecetami mają o nich jakiekolwiek pojęcie? Ba, wielu nie potrafi odpowiednio o peceta dbać ( znaczy się użytkowanie i aktualizacja antywirusów i korzystanie z jakiegoś firewalla chociaż... ).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
9180270
Sakura_chan Płeć:Kobieta
Pure Angel


Dołączyła: 28 Lut 2007
Skąd: 3-wieś
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 22-05-2007, 23:35   

Po przymusowej przerwie lecę dalej z Death Note
Spoiler: pokaż / ukryj
Właśnie doszłam do momentu śmierci L'a. I jestem bardzo zua, że zginął w tak głupi sposób. Było to oczywiście częścią planu Lighta, ale akurat rozegrane w taki sposób, że Rem zabiła go by chronić Misę, co zresztą przypłaciła własnym życiem. A Misa jest moim zdaniem ostatnią osobą, którą warto chronić - jest tak głupia i ślepa że aż mi się słabo robi.

_________________
To add colour to your boring today
To put magic into your melancholic tomorrow
I have come to change those nonchalant times you spent
Into precious memories

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
2919192
ByTheWay Płeć:Mężczyzna
???


Dołączył: 27 Mar 2007
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 26-05-2007, 00:08   

Ostatnio jakoś głównie na mandze jadę.

Vampire Knight vol.2-6 c.27 - bardzo mi się podoba, tak pod względem fabuły jak i kreski. Powiedziałbym, że jedna z lepszych mang jakie widziałem.

Metal Heart c. 1-6 - hmmm póki co nic szczególnego ( chociaż przyznam, że było kilka naprawdę dobrych elementów komediowych:p ), mamy maniaka pewnej gry nawalanki komputerowej, który zresztą nieźle sobie w niej radzi, ale z racji na jego manię ma spore problemy w kontaktach z płcią przeciwną. No więc, żeby było krótko i zwięźle z racji pewnych wydarzeń musi wziąć udział w "grze" będącej date sim. Jedynym problemem jest to, że gra będzie się rozgrywać w prawdziwym świecie i dziewczyna, o której mowa to android czy coś w tym guście:p Fabuła nieco naciągana, kreska ok, pomysł nieco średni. W sumie trudno powiedzieć, ale póki co czyta się przyjemnie, ale w danej chwili żadnych szczególnych wartości ta manga w sobie nie ma.

Id vol.1 - hmmm całkiem niegłupi pomysł zrobić mangę w świecie dosłownie wyciągniętym z RPGa. Kreska ładna, o fabule to póki co niewiele da się powiedzieć, bo pierwszy tom to tak naprawdę bardziej wprowadzenie niż coś więcej. Jedyne co mnie nieco dobija to wygląd głównego bohatera. Ja rozumiem, że chcieli to wykorzystać do paru gagów, ale czy to powód, żeby bohcio wyglądał jak dziewczyna? ( ba i to jaka, jakby mu dorobić piersi to by była jedna z ładniejszych mangowych dziewczyn ) No cóż mogę jedynie mieć nadzieję, że nie będzie później takiego nacisku na sprawy związane z jego płcią, bo naprawdę jest to nieco irytujące:p

Kurohime vol.1-2 - hmmm szczerze takie trochę średnie, nawet niegłupi pomysł na świat, ale reszta mnie jakoś szczególnie nie rusza. Zamierzam czytać dalej, ale nie wiem czy bym to polecił komuś. Jak nie masz co czytać, nie masz nic przeciwko komedii, romansowi, pewnej ilości akcji to w sumie jest to coś dla ciebie:p Aha, kreska jest raczej ok.

Bloodhound c.1-3 - nie wiem czy tytuł powinien być razem czy oddzielnie, ogólnie pomysł mi się spodobał, kreska również, jedynym problemem jest to, że nikt tego dalej nie tłumaczy ( ba nie jestem pewien czy więcej wyszło w wersji japońskiej, bo na baka updates jest podane "1 volume ( ongoing )", ale seria jest z bodajże 2003r.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
9180270
youna Płeć:Kobieta
Grzechu warta!


Dołączyła: 07 Maj 2007
Skąd: Wlkp
Status: offline
PostWysłany: 31-05-2007, 09:30   

ja aktualnie jestem na 25 chapterze Vampire Knight i jestem zachwycona tą mangą, a tak poza tematem ktoś wie ile już zostało wydanych tomów? ja mam 27, ale z tego co się orientuję to jeszcze nie kniec:)

_________________
Rozmyślanie o śmierci - jest rozmyślaniem o wolności..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
9385387
ByTheWay Płeć:Mężczyzna
???


Dołączył: 27 Mar 2007
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 31-05-2007, 14:56   

Są RAWy do 28 i 29 chaptera i tyle, więcej nie wyszło póki co. Seria z 2005 jakby nie patrzeć.

Love Monster vol.1-9 - podoba mi się, ładna kreska, ciekawy pomysł, pewną wadą są sceny co najmniej ecchi a czasem bym powiedział, że to pod soft hentai podchodzi ( błędem było dodanie wcale nie takiej małej ich ilości w pierwszym tomie, może negatywne wrażenia wprowadzić ). Znaczy się, o ile czasem się je wykorzystuje do jakichś gagów czy czegoś, to jednak nie jest to pełne wykorzystanie tego typu materiału a w sumie nie pasuje toto do klimatu tej mangi. Mimo wszystko fajne^^

Akane-chan Overdrive vol. 1-2 - początek fabuły jest ciekawy i dobry, w momencie gdy myślisz już, że jest to niezła manga nagle wszystko zaczyna się sypać. Ogólnie dość poważnie zmarnowany potencjał.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
9180270
korsarz Płeć:Mężczyzna
a taki jeden...


Dołączył: 02 Wrz 2005
Skąd: Resko
Status: offline
PostWysłany: 19-06-2007, 15:23   

Nie wiedzieć, czemu, ale coś mnie ostatnio wzięło na Asterixa... Jeden z tych komiksów, do których chętnie się powraca (czego o komiksach amerykańskich powiedzieć nie potrafię).
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Dembol Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 11 Sty 2006
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 20-06-2007, 10:36   

High School of the dead - Dość stereotypowa opowieść. W mieście nagle wybucha epidemia zombie. Wystarczy obejrzeć ze 2 filmy o zombie, żeby wiedzieć co będzie dalej. Do tego trochę fanserwisu. Z podobnych polecałbym Żywe Trupy (Living Dead) wydane u nas przez wydawnictwo Taurus. Konstrukcja podobna, a ogólnie lepsze (jedynie kreska trochę podupada w tomach 2-4).

_________________
Evil Manga
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
666666
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 25-06-2007, 09:21   

Ja właśnie skończyłem pierwsze trzy rozdziały mangi Simoun i jestem rozczarowany. O ile aniem jest dramatyczną historią wojenną połaczoną z shoujo ai, tak w mandze cały dynamizm uleciał w diabły. Kreska nie jest w moim typie, choć elegancka.
W sumie to tak jakby zestawić Dywizjon 303 z Harlequinem yuri. W anime wypadało to rewelacyjnie, mangę sobie raczej daruję.
Powrót do góry
Teukros Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Cze 2006
Status: offline
PostWysłany: 25-06-2007, 12:07   

Grisznak, przeczytałeś całą mangę. Z tego co wiem, te trzy rozdziały to wszystko, co opublikowano w Yuri Hime. Możesz jeszcze spróbować wersję z Megami Magazine - recenzję znajdziesz tutaj:
http://okazu.blogspot.com/2007/02/yuri-manga-simoun-megami-magazine.html
A wiesz, mnie te trzy rozdziały bardzo się podobały :)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 26-06-2007, 12:28   

A właśnie wysłałem maila do Eriki z pytaniem o ten tytuł....
Ta manga to ledwo wstęp i nic poza tym, liczyłem na normalną tomikową historię, a tu d**a zbita.
No i przeczytałem "Alice Turns Back the Clock" - pokręcone, ale jednak bez pomysłu, Miyuki Clampa była lepsza.
Powrót do góry
ByTheWay Płeć:Mężczyzna
???


Dołączył: 27 Mar 2007
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 29-06-2007, 11:42   

Ostatnio czytałem tyle, że jakbym wszystko wymienił to zajęłoby mi to pół dnia i całą stronę stronę tematu, ale wypiszę to co pamiętam:p

Unbalance x Unbalance 1-5c.40 - heh jedna z fajniejszych komedii w klimacie szkolnym z tych, które znam, ofc zawiera również romans, chociaż nie taki zwykły. Do tego ładna kreska. Ogólnie polecam.

Melty Blood c.1-11 - całkiem ciekawa kontynuacja Tsukihime, ładna kreska i to by było na tyle, nie jest złe, ale w sumie tylko dla fanów serii wcześniejszej.

Family Compo 1-6 - ciekawa seria o chłopaku, który trafia do domu swojego wujka, którego nigdy nie znał, bo z jakiegoś powodu jego rodzina nie utrzymywała z nim kontaktu. Szybko się wyjaśnia dlaczego. Okazuje się, że jego wujek jak i jego żona to transwestyci i zamienili się rolami w rodzinie. Jest tu trochę elementów komedii, ale autor głównie skupia się na temacie transwestytów w tej mandze. Ogólnie jest stosunkowo ciekawa, jak komuś nie przeszkadza tego typu temat, to polecam^^

Witchblade c.1-5 - trudno to naprawdę nazwać mangą, bardziej jak komiks wygląda, ale o ile fabuła jest cokolwiek średnia i w porównaniu z anime stanowczo słabsza, to sprawa samego Witchblade'a bardziej mi się tu podoba. W anime trochę irytujące było to, że tak naprawdę nic nie było wiadomo o pochodzeniu tej broni, w mandze mamy wszystko ładnie opisane ( ofc fakt faktem witchblade z mangi jest w dużym stopniu inny od tego z anime ). Póki co ciężko mi coś powiedzieć, ale pomysł na fabułę mi się podoba, więc zobaczę jak to będzie dalej wyglądać.

Z racji tego, że ostatnio moje zainteresowania padły na gatunek "smut" ( nie wiem jakie jest tłumaczenie tego na polski, ale prawdę powiedziawszy nie chcę wiedzieć:p ), to podam kilka tytułów:

Uwasa no Midori-kun 1-3c.11 - heh całkiem pomysłowa seria, dziewczyna, wykorzystana przez chłopaka, który nauczył ją grać w piłkę nożną dawno temu ( wtedy też się w nim zakochała:p ) postanawia się na nim zemścić pokonując go w meczu. W tym celu jedzie za nim do Tokio ( mieszkała na jakieś niewielkiej wyspie ) i zapisuje się jako chłopak do szkoły rywalizującej ze szkołą, do której chodzi ten chłopak. Kreska mogłaby być nieco lepsza, ale ogólnie jest naprawdę fajne:)

Kaikan Phrase 1-4 - nawet fajna historia o dziewczynie, która czystym przypadkiem zostaje osobą piszącą teksty piosenek dla najsławniejszego zespołu w Japonii. Dodajmy, że podoba jej się wokalista zespołu i to on odkrył jej talent i zapewnił jej tą pozycję i chyba wszystko jasne?;p
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
9180270
korsarz Płeć:Mężczyzna
a taki jeden...


Dołączył: 02 Wrz 2005
Skąd: Resko
Status: offline
PostWysłany: 29-06-2007, 17:15   

Po raz kolejny "Ghost in the Shell", już prawie kończę... ^_^
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 29-06-2007, 17:50   

Kiss dum - engage planet 1-4 - łobu, jakie to głupie!!!

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 7 z 32 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 30, 31, 32  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group