FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
  Fetysze w M&A
Wersja do druku
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 07-03-2006, 21:27   

Azag napisał/a:
W zwiazku jednak z tym, że Zeg postawił pytanie do nas europejczykow bronię stanowiska europejczyka i mówie że mudurek dla europejczyka fetyszem nie jest - toć ja na samym początku powiedziałem, że to wynika z faktu odmienności kulturowej.


Ale my nie mówimy o tym, czym mundurek jest dla Europejczyka. Mówimy, czym jest dla japończyka i jaki jest nasz (Europejczyków) stosunek do tego, jak zobaczymy to w anime.

Przypomnijmy: nikt nie mówi tu Ty (wpisz swoją xywkę), oglądasz anime! Jesteś mundurkowym fetyszystą / majtkowym fetyszystą / fetyszystą 7 metrowego sznurka itd.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 07-03-2006, 23:56   

Jeszcze co do pruderyjności Japończyków, o której wspomniał Totem. Wolałbym bowiem uniknąć niejasności.

Po prostu, jak nie przestaję powtarzać, to jest inna kultura, kładąca nacisk na co innego. U nas pruderyjność skupia się w zasadzie głównie na seksualności i za niemoralne uchodzi obnoszenie się nagością bądź swym trybem życia. W Japonii główny nacisk położony jest na normy dobrego wychowania i przeciętny Japończyk, w odróżnieniu do przeciętnego, współczesnego Polaka, interesuje się tym, że ludzie wokół niego się tak a tak noszą. Natomiast pantyshoty et consortes nie rażą tak jak u nas, właśnie ze względu na brak nacisku na seksualną wstrzemięźliwość (która zresztą niby skąd miała się wziąć, jeśli nie byli pod wpływem Bliskiego Wschodu?).

Niewątpliwie jest czego Japończykom zazdrościć pod wieloma względami jeśli chodzi o to wychowanie. Ma to jednak mnóstwo skutków ubocznych z któymi jednak nie chciałbym mieć do czynienia.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Azag Płeć:Mężczyzna
Shade Reaver


Dołączył: 06 Lis 2005
Skąd: Chruszczobród
Status: offline
PostWysłany: 08-03-2006, 00:32   

Ja tam Japończykom niczego nie zazdroszcze - no może poza tym, że mogą żyć na codzień w tym cudnym kraiku Nippon (czy jak to sie pisze).
A tak wogóle to na czesć RV - oczywiście żartobliwie, ale jednak na część - dodałem sobie ten kawaii opis pod nickiem :).

_________________
"Doprawdy, najpewniejszą drogą do piekła jest droga stopniowa - łagodna, miękko usłana, bez nagłych zakrętów, bez kamieni milowych, bez drogowskazów"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
6320346
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 08-03-2006, 11:38   

Cóż, jeśli ktoś miałby ochotę na rozmowę o krucjatach proponuję tu. Byle tylko argumentował merytorycznie. I nie uprawiał jawnej propagandy za pomocą naciąganych argumentów *łypie na Biankę*.

Natomiast co do zazdroszczenia Japończykom to ja też im nie zazdroszczę, ale robi to bardzo wielu ludzi. Właśnie dlatego, że nie ma pojęcia o ciemnych stronach takiej "tresury".

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Azag Płeć:Mężczyzna
Shade Reaver


Dołączył: 06 Lis 2005
Skąd: Chruszczobród
Status: offline
PostWysłany: 08-03-2006, 12:38   

Chyba często jest tak, że ludzie się czmyś zachwycają dlatego że dostrzegli pobieżnie jakiś silnie widoczny element kultury. Jednak kiedy zaczyna się wnikać się w to głębiej odkrywa się bolesną prawdę - tak to jest - ludzie ciągle poszukuję miejsca w świecie - chcą się odnaleźć, szukają nowych rozwiązań nowych ideałów, nowych pomysłów na dobre przeżycie życia... - często jednak jest to ciągle nie wystarczające i szukają dalej... - to dobrze że szukają - kto szuka ten w końcu znajduje o ile wytrwa na swojej drodze. Takie jest moje zdanie.

Nie wiem czy o Krucjatach to pisałeś do mnie, ale szczerze podziękuje, chyba że bardzo interesuje Cię moje zdanie na ten temat w co wątpie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
6320346
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 08-03-2006, 21:47   

wypałniając formularz Zega napisał/a:
Ty (wpisz swoją xywkę wu... aa... too...tem.), oglądasz anime! Jesteś mundurkowym fetyszystą

o.o
...
Waaaai~~ ^_^v

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 4 z 4 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group