FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6
  O kulturowej niezrozumiałości anime:
Wersja do druku
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 25-04-2006, 08:48   

A ja tak tylko od siebie dodam, że za obrażanie mojej żony domagam się dania co najmniej jednego ostrzeżenia temu panu.
Przejdź na dół
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 25-04-2006, 09:00   

Azag napisał/a:
A ja się naprawde zastanawiam coraz bardziej czy Ty IT kontaktujesz i postrzegasz świat tak normalnie - czy robisz z siebie totalnego zrypa tylko tak dla szpanu.



Wiesz, kilka osób myśli to samo o tobie, właśnie dzięki takim tekstom. Jeśli jeszcze raz coś takiego rzyuważe, to spełnie proźbę Grisznaka.

Prosze wrócić do tematu.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
IT. Płeć:Kobieta
Ukochana żona orka


Dołączyła: 15 Lip 2005
Skąd: Czeremcha
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 25-04-2006, 11:18   

Kolejna niezrozumiałą dla mnie rzecz. Zwłaszcza w mangach występuje.
Jakiekolwiek odchyły od normy, i to nawet poważne typu pedofilii, zoofili itd. są przedstawiane jako coś co należy zaakceptować a przynajmniej tolerować i rozumieć.

Mówie tu co prawda o co bardziej hardcorowych yaoiach itp. ale nie tylko w nich można odnalexć jakieś ogulnie przyjęte wynaturzenia...
CZy mam to złożyć na karb "Dowolności świata przedstawionego" czy też jest to już jakieś japońskie zaburzenie społeczne?

<<Grisznaczku jestem ci głęboko wdzięczna za obronę. Kiedyś jakoś ci się odwdzięczę. Jeszcze nie wiem jak i gdzie ale na pewno>>

_________________
Nidere Ide Ime roechul
Et sore il Im sour
Kael Kaad Ardo Sono
Te Im ilne ke aono

Jestem Wodą, płynącą Wodą
Przynoszę Życie, służę Śmierci wiernie.

Odrobinę władcza. To bardzo dobre słowo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
9838391
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 25-04-2006, 12:02   

IT. - bede zlosliwa, co do zoofilii i pokrewnych, to sa to zaburzenia tego kto to rysowal. i wlasnie dlatego ze je ma to przedstawia temat w taki a nie inny sposob ;)

z pedofilia rzecz ma sie nieco inaczej - w Japonii prog "doroslosci" po ktorym czlowiek moze juz sobie wybierac partnerow jest sporo nizszy. wiec zwiazek 15-latki z 40-latkiem bedzie calkowicie spolecznie akceptowalny.

dla niego -> z racji na takie a nie inne wierzenia i tradycje japonia zalicza sie dla tych krajow w ktorych im mlodszy jest partner, tym lepiej (wiaze sie to z przekazywaniem energii itp)
dla niej -> bo czlowiek ten juz cos w zyciu osiagnal, w odroznieniu od rowiesnikow, jest wiec sporo ciekawszy. i to nie mowiac o stronie finansowej, bo prostytucja dorabia sobie do kiesonkowego wcale znaczny procent japonek.
Powrót do góry
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 25-04-2006, 12:47   

O, Kropeczka ciekawy motyw poruszyła - ja do tego dorzucę jeszcze powszechną podnietę kazirodztwem. Historię tego typu mają jedną a podstawową wadę - ni w dzioba nie rozumiem, po diabła one powstały...

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 25-04-2006, 13:19   

Ork w pełni zgadza się z Maieczką. Historie w rodzjau Love hina, Onegdai Twins czy I'm in love with my little sister są pod tym wzgledem dziwne. O ile dwie pierwsze są nawet zabawne, tak ta ostatnia to jakieś nieporozumienie. Skąd zas ta podnieta ?
Być może stąd, że przeciętny Bardzo Nieśmiały i Płochy Japoński Nastolatek (BNiPJN) przez długie lata nie ma śmiałości odezwać się do żadnej dziewczyny poza swoją siostrą ?
Powrót do góry
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 25-04-2006, 13:53   

Zaraz, zaraz, Love Hina? Grisz, nie przerażaj mnie, czy ja coś tam przegapiłam? Keitaro przecia był jedynak O___o'

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 25-04-2006, 14:28   

Mai_chan napisał/a:
Zaraz, zaraz, Love Hina? Grisz, nie przerażaj mnie, czy ja coś tam przegapiłam? Keitaro przecia był jedynak O___o'


W serii OAV dostał siostrzyczkę, która bardzo go ten, tego.... lubiła. I była o niego bardzo zazdrosna i chciała mieć z nim dzieci, albo przynajmniej udany seks...

Ponadto miała gadającego kota i z tego, co pamiętam (a nie pamiętam nic) była chyba jakąś czarownicą... Ogólnie głupie to było.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 25-04-2006, 14:40   

Czy ona na 100% była jego biologiczną siostrą?
Bo motyw pamiętam, w mandze również się pojawiał. Ale często właśnie kazirodztwo okazuje się w pewnym momencie kazirodztwem wcale nie być, bo rodzeństwo nie jest połączone więzami krwi & inne wykręty :p

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 25-04-2006, 14:58   

Nie była, ale to wyszło dopiero w praniu...
Owszem, ten motyw jest często wykorzystywany, ale moim zdaniem jest z nim tak jak z "piwem bezalkoholowym", wrzuca się ten brak więzów krwii po to, aby nie przekraczac pewnych kanonów.
Bo weźmy znany większości casus Kanako. Keitaro traktuje ją jak siostrę tymczasem ona zachowuje się jak wiecznie napalona nimfomanka, przy której pewnie nawet główny bohater Heat'a mógłby wysiąśc. Biedaczek nawet nie zdaje sobie sprawy, że nie ma między nimi więzów krwii i traktuje to wszystko jak wypadki.
Ogólnie kazirodztwo w mandze to jak dla mnie sztuczne nadawanie tytuł statusu "łamiących tabu".
Powrót do góry
Azag Płeć:Mężczyzna
Shade Reaver


Dołączył: 06 Lis 2005
Skąd: Chruszczobród
Status: offline
PostWysłany: 26-04-2006, 02:20   

Ostrzeżenie przyjęte - ja poprostu nie będę czytał jej postów...

_________________
"Doprawdy, najpewniejszą drogą do piekła jest droga stopniowa - łagodna, miękko usłana, bez nagłych zakrętów, bez kamieni milowych, bez drogowskazów"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
6320346
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 18-05-2006, 09:16   

tak swoja droga, o lolitkach: http://kobieta.gazeta.pl/wysokie-obcasy/1,53662,1600098.html
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 6 z 6 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group