FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
  Psychologia Postaci:
Wersja do druku
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 01-11-2006, 11:27   Psychologia Postaci:

Czyli o postaciach w anime i ich psychice oraz rządzącymi nią regułami. Obserwacje i przemyślenia.

Moja obserwacja:

Teoria Traumy

Jak zapewne wielu zauważyło życie wewnętrzne niejednej postaci kształtuje pojedyncze wydarzenie, które miało miejsce w jej dzieciństwie. Zdarzenia te mogą mieć różną postać: od strasznych, wywołujących głęboki szok (np. śmierć rodzica, przyjaciela, zwierzątka), przez pośrednie (wizyta na meczu lub stadionie, widok mecha etc.) przez błache (zabawa z sześciolatkiem płci przeciwnej w piaskownicy).

Wszystkie jednak cechują się tym samym: odciskają piętno na psychice dziecka na całe życie, które zostaje podporządkowane tylko temu, jednemu zdarzeniu i jego konsekwencjom. Zdarzenie to przyćmiewa wszystko, dokładnie wszystko inne, niezależnie czy staje się koszmarem, czy inspiracją do przyszłych wydarzeń.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Lila Płeć:Kobieta
BAKA Ranger


Dołączyła: 19 Wrz 2006
Skąd: [CENSORED]
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Lisia Federacja
Omertà
PostWysłany: 01-11-2006, 11:45   

mnie dziwi czazsem w anime tylko to ze nie musza jesc, sikac i ciagle ida do przodu - w niektorych :) - w innych jedza :) - i nawet zalatwiaja te sprawy :) - ( jak w Naruto :) ) - wiem... TYLKO CO TO MA DO TEMATU...

_________________
" Twas brillig, and the slithy toves, did gyre and gimble in the wabe;
All mimsy were the borogoves, and the mome raths outgrabe.~ "

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Nanami Płeć:Kobieta
Hodor.


Dołączyła: 18 Mar 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
House of Joy
PostWysłany: 01-11-2006, 17:11   

W sumie mozna by dodac jeszcze, ze w wiekszosci anime ktoś albo jakis wyzszy napędzacz fabuły kaze głównemu bohaterowi dokonac czegoś, z czym tenze nie zawsze sie zgadza lub sie zgadza i chce, ale potem to sie okazuje byc czyms innym i nie wcale tak różowo ;)

I jeszcze motyw przeciwników: zaczynamy od słabeuszy, ale zawsze znajdzie sie ktos silniejszy, którego ledwo-ledwo udaje sie zawsze fuksem pokonac :D

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
coyote Płeć:Kobieta
prof. zombie killer


Dołączyła: 16 Kwi 2003
Skąd: the milky way
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 01-11-2006, 17:27   

Dla mnie koszmarem numer jeden w większości anime, zwłaszcza przygodowych, jest....

Teoria Garderobiana


Dlaczego, do jasnej ciasnej, bohaterowie niemalże nigdy się nie przebierają, i jakim cudem po takich przejściach jakie na nich czasem spadają te ciuchy jeszcze jakoś wyglądają?! Nie stać ich, czy jak? Czy też może dobre wrózki nad nimi fruwają i odnawiają w ramach potrzeby? Najbardziej chyba rozczulił mnie Terry Bogard z anime Fatal Fury, który przez całe dzieciństwo i dorosłość biegał w tej samej kurtce, czapeczce i dżinsach.

_________________
I used to rule the world
Seas would rise when I gave the word
Now in the morning I sweep alone
Sweep the streets I used to own
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
1918937
Noire Płeć:Kobieta
Pomniejszy Inżynier


Dołączyła: 14 Maj 2003
Skąd: From down below
Status: offline
PostWysłany: 01-11-2006, 17:58   

Vanille napisał/a:
Dla mnie koszmarem numer jeden w większości anime, zwłaszcza przygodowych, jest....

Teoria Garderobiana


Dlaczego, do jasnej ciasnej, bohaterowie niemalże nigdy się nie przebierają, i jakim cudem po takich przejściach jakie na nich czasem spadają te ciuchy jeszcze jakoś wyglądają?! Nie stać ich, czy jak? Czy też może dobre wrózki nad nimi fruwają i odnawiają w ramach potrzeby? Najbardziej chyba rozczulił mnie Terry Bogard z anime Fatal Fury, który przez całe dzieciństwo i dorosłość biegał w tej samej kurtce, czapeczce i dżinsach.



Oooo tak..to tez mnie drażni niezmiernie >>. Ja wiem ze design postaci ma swoje ograniczenia ale...mozna zrobic pare podobnych wariantow prawda? Dlatego moj avatarek nigdy nie chodzi w tym samym XD

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2120255
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 01-11-2006, 18:25   

Ja wiem, że kobiecy sposób myślenia i tak dalej, ale... To na pewno ma związek z psychologią^^"?

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
coyote Płeć:Kobieta
prof. zombie killer


Dołączyła: 16 Kwi 2003
Skąd: the milky way
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 01-11-2006, 18:32   

Ma XD Chodzi mi bowiem o to, co sobie postać (twórca?) wyobraża, że bieganie w jednym ubraniu jest ekonomiczne? Wygodne? Czy pozostali nie czują smro.... ekhem, bądźmy politycznie poprawni, efektów niezmieniania ubrania? ;P

_________________
I used to rule the world
Seas would rise when I gave the word
Now in the morning I sweep alone
Sweep the streets I used to own
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
1918937
ghostface Płeć:Kobieta


Dołączyła: 06 Paź 2006
Status: offline
PostWysłany: 01-11-2006, 23:57   

Vanille napisał/a:

Dlaczego, do jasnej ciasnej, bohaterowie niemalże nigdy się nie przebierają, i jakim cudem po takich przejściach jakie na nich czasem spadają te ciuchy jeszcze jakoś wyglądają?!


Nie wspominając nawet o zawsze idealnie ułożonych fryzurach.

Nawiązując do Teorii Traumy, myślę że istnieje również

Teoria Przełomu

Otóż nieważne jak bardzo zrytą psychikę mają nasze postacie, kiedyś gdzieś na swojej drodze spotkają głównego bohatera, który w cudowny sposób odmieni ich życie. Ten bohater jest jak walec, który urabia wszystkich na swoją modłę. Czary mary i oto nieśmiali nabierają odwagi, brutale okazują wrażliwość, egoiści zaczynają dbać o innych... Ech, są takie programy typu metamorfoza: przed i po ;)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
J.K.Tank Płeć:Mężczyzna
kloszard

Dołączył: 14 Maj 2006
Status: offline
PostWysłany: 02-11-2006, 16:55   

Cytat:
Najbardziej chyba rozczulił mnie Terry Bogard z anime Fatal Fury, który przez całe dzieciństwo i dorosłość biegał w tej samej kurtce, czapeczce i dżinsach.


>>>Tak konkretnie to gość jest z gry Fatal Fury i przez prawie wszystkie części biegał w tej czapeczce i kurtce XD. Dopiero w Garou:MotW, które dzieje się później ma inną kurtkę, koszulkę i nie nosi czapki.

Swoją drogą to pokazywanie postaci w czasie dzieciństwa jako mniejszą wersję tej z przyszłości różniącą się kilkoma szczegółami też jest wkurzające

_________________
Zgadnij kto!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Beryl Płeć:Kobieta
jej mroczny majestat


Dołączyła: 18 Kwi 2005
Status: offline
PostWysłany: 02-11-2006, 22:16   

Ysengrinn napisał/a:
Ja wiem, że kobiecy sposób myślenia i tak dalej, ale... To na pewno ma związek z psychologią^^"?

Ma. Bowiem bohaterowie, którym twórcy anime dają się w końcu przebrać, rekompensują sobie wcześniejsze braki tak, że żadna szafa nie jest w stanie tego wytrzymać. Mieli tak mało, że teraz żadna ilość ich nie zadowoli.
Patrz - Weiss Keuz, gdzie dziewczę w każdej niemal scenie ma inne buty.^^
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Sm00k
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 03-11-2006, 16:37   

Cytat:
Nie wspominając nawet o zawsze idealnie ułożonych fryzurach.


Tu akurat prawa anime regulują tą kwestię. Włosy można naruszyć jedynie...mieczem.

A propos ubrań - dramatycznie powiewające peleryny, niezależnie od settingu?
Powrót do góry
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 03-11-2006, 16:43   

ale smoku, co wspólnego mają powiewające pod wiatr peleryny z nieograniczoną ilością schowków z psychologią postaci? ;)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
IT. Płeć:Kobieta
Ukochana żona orka


Dołączyła: 15 Lip 2005
Skąd: Czeremcha
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 03-11-2006, 18:25   

Czy zauważyliście że jeśli ktoś ma być zły, ale taki naprawdę, absolutnie i niezaprzeczalnie Złyyy to będzie też głupi? A jeśli nie jest zły to w 99,9% przypadków będzie później albo dobry albo okże się że zły nigdy nie był? To mnie niesamowicie irytuje bo kiedy już określę tok myslenia, wyglad i charakter postaci to wiem, instynktownie wyczówam co z nią dalej będzie.
Za przykład mogę podać czerwonowłosego gościa z Kiby:
Spoiler: pokaż / ukryj
Pojawił się jako zły idiota, była szansa [cień widoczny chyba tylko dla Kusicielek] na jego odkupienie, nie wyszło, dalej jest zły, będzie gorszy. Zniszczony zostanie przez połączone siły bochaterów. I nie chodzi o to że linia fabularna anime jest z urzedu przewidywalna. Chodzi o to że gosc jest debilem i powienien tak skończyć!

Albo inny przykład: Jana z Grneshafta.
Spoiler: pokaż / ukryj
Czy kytoś miał nadzieję ze postac o takich rysach psychologicznych dożyje zakończenia serii? Nie wierzę.


Zasada IT.

IT. nie ukryje spoilerów...
IT., ja cię kiedyś zamorduje z powyższe.

IKa

_________________
Nidere Ide Ime roechul
Et sore il Im sour
Kael Kaad Ardo Sono
Te Im ilne ke aono

Jestem Wodą, płynącą Wodą
Przynoszę Życie, służę Śmierci wiernie.

Odrobinę władcza. To bardzo dobre słowo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
9838391
Beryl Płeć:Kobieta
jej mroczny majestat


Dołączyła: 18 Kwi 2005
Status: offline
PostWysłany: 03-11-2006, 18:41   

Cytat:
Czy zauważyliście że jeśli ktoś ma być zły, ale taki naprawdę, absolutnie i niezaprzeczalnie Złyyy to będzie też głupi?

Można obstawiać, że jeśli ktoś ma:
a) bogatą rodzinę z tradycjami
b) której w dodatku zwykle nie ma
c) gust w ubiorze
d)słabe nerwy
zostanie TYM ZŁYM. To ostatnie dlatego, że dobry charakter gwarantuje nerwy ze stali i wiarę we wszystko, co się im wmówi. To ci źli zamierają w bezruchu wywołanym szokiem na widok kolejnej mowy czy działania bohaterów pozytywnych.

Postacie w anime nigdy nie wierzą tak naprawdę w swoją sprawę. Zauważmy, że przy każdej okazji muszą głośno i dobitnie wykładać swoje poglądy, wmawiając je chyba nie tyle rozmówcy, co sobie...

Z wiekiem następuje degradacja psychiczna i intelektualna. Przeciętny uczeń podstawówki lub przedszkolak jest mądrzejszy od przeciętnego ucznia gimnazjum bądź liceum, geniusze to zwykle utalentowana smarkateria, szalony i genialny naukowiec rzadko ma więcej jak czterdziestkę. Statystyczny mężczyzna powyżej czterdziestki dziecinnieje tak, że nie jest w stanie robić nic poza ślinienie się ze panienkami ( przy okazji następuje potworna degradacja fizyczna - KAŻDY łysy dziadek-erotoman wzrostu siedzącego psa był w mlodości boskim bishonenem metr osiemdziesiąc co najmniej)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Teknometalman Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 08 Gru 2006
Status: offline
PostWysłany: 14-12-2006, 13:48   

Ja mam własną teorię.

TEORIA FRYZJERSKA

W niejednym tytule anime bohaterowie mają ogromne włosy. Jaka może być tego przyczyna? Albo panicznie boją się fryzjerów, albo już ich dawno wykosili.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 4 Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group