FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 18, 19, 20 ... 25, 26, 27  Następny
  Jaka jest wasza ulubiona piosenka z anime i dlaczego?
Wersja do druku
aliaren Płeć:Kobieta
yadda yadda~


Dołączyła: 31 Mar 2009
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 01-04-2009, 23:21   

Gdybym faktycznie miała zrobić pełną listę ulubionych piosenek z anime, wyliczanka miałaby gdzieś tak ze 100 pozycji wypisanych na szybko, a i tak nikt by tego nie przeczytał, więc ograniczę się do kilku...nastu. Nie twierdzę, że są szczególnie wybitne, większość jest po prostu chwytliwa, a części nie byłabym w stanie słuchać w jakimkolwiek innym języku niż japoński. Ale goszczą stale na mojej playliście.

Utwory, które puściłabym rodzinie/ niemangowym znajomym, bez obawy o dziwne spojrzenia [swoją drogą mój ojciec faktycznie zna i lubi niektóre z nich...] ;)
- Uninstall, Ishikawa Chiaki [Bokurano] - wysoki głos wokalistki nie musi przypaść do gustu każdemu, ja zakochałam się w tym utworze od pierwszego przesłuchania; bardzo klimatyczny, świetnie oddaje klimat serii
- Higurashi no Naku Koro Ni, Shimamiya Eiko [Higurashi no Naku Koro ni] - jw
- Tsuki no Uta, Gackt [Texhnolyze] - tak jak zazwyczaj nie lubię głosu Gackta w balladach, tak w tym utworze wyjątkowo mi nie przeszkadza
- Kiri, Monoral [Ergo Proxy] - i piosenka i angielski na poziomie ;)
- Guns&Roses, Paradise Lunch [Baccano!] - jedna z niewielu czołówek, których nigdy nie przewinęłam, a wprost przeciwnie, potrafiłam obejrzeć/posłuchać kilka razy zanim przeszłam do samego odcinka
- Calling, Oda Kaori [Baccano!] - jw
- One more time, one more chance, Yamazaki Masayoshi [Byousoku 5 cm] - mogę słuchać w kółko i nigdy mi się nie nudzi, paradoksalnie poprawia mi humor
- Friends, Yonekura Chihiro [Gundam 00]
- Allegro Cantabile Sound, Suemitsu & the Suemith [Nodame Cantabile] - niesamowicie pozytywna piosenka, również na poprawę humoru, chętnie nauczyłabym się partii fortepianu, gdyby nuty były gdzieś do zdobycia...
- Gekidou, UVERworld [D.Gray-man] - przez długi czas moje ulubione z tych mało wyjątkowych, a mimo to wpadających w ucho, więc przez sentyment dodaję do pierwszej kategorii
- Sakana, Spitz [Honey & Clover]
- 19sai, Suga Shikao [xxxHolic]
- Tatta Hitotsu no Omoi, Kokia [Gunslinger Girl] - no proszę, z listy wychodzi mi słabość do ballad xD inny wniosek, Japończykom w openingach lepiej wychodzą spokojniejsze utwory, niż pseudo-rock/pop z domieszką techno

Z rodzaju 'szybkie i dynamiczne':
- Hikari Sasuhou, Back-on [Murder Princess] - wyłapane przypadkiem na playliście współlokatorki, męczyła to w pewnym momencie przez kilka dni z rzędu bez przerwy i w rezultacie piosenka do dzisiaj nie chce odpuścić
- Howling, Abignon Boys School [Darker than Black] - kolejny przykład openingu, którego ani raz nie ominęłam i zdaje się pierwszy, którego tekstu nauczyłam się niechcący na pamięć
- Shut up and explode, Boom Boom Satellites [Xam'd] - do tej serii zachęciła mnie dyskusja na forum i właśnie opening, zarówno pod względem muzycznym, jak i przez obiecująco wyglądające proporcje dorosłych postaci do nastolatków xD
- Donten, Does [Gintama]
- PSI-Missing, Kawada Mami [Toaru Majutsu no Index] - bardzo dobry początek, dalej nieco gorzej, ale i tak uważam tę czołówkę za udaną

Z rodzaju 'nie byłabym w stanie słuchać tego w języku innym niż japoński':
- Motteke! Sailor Fuku, Hirano Aya & spółka [Lucky Star]
- Boys&Girls, LM.C [Katekyo Hitman Reborn]
- Dango Daikazoku, Chata [Clannad] xD

[więcej nie wymienię, żeby się nie pogrążać ;D]

Do listy dodałabym jeszcze kilka utworów z tasiemców, do tego z Wolf's Rain, Witch Hunter Robin, Death Note, Code Geass, Melancholy of Haruhi Suzumiya, Nany, i kilku innych, ale już i tak wyszło mi z tego posta wypracowanie. Więc na tym chwilowo koniec.

_________________
see without looking
hear without listening
breathe without asking

Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
5376666
Andrzej80 Płeć:Mężczyzna
go!Tsubasa

Dołączył: 18 Kwi 2009
Skąd: Lublin
Status: offline
PostWysłany: 18-04-2009, 23:52   

ostatnio wpadła mi piosenka z anime chobits.
Jednakże najbardziej lubię piosenki z Captain Tsubasa:

Moete Hero by Hiroyuki Okita

Fuyu no Lion by Hiroyuki Okita

Otokodaro by Yamazaki Ayako

Feel So Right by MAX

Keep On Going by Enomoto Atsuko

oraz piosenkę Isao Sasaki z openingu Generała Daimosa

_________________
"Gra w piłkę to cel mojego życia. To moje marzenie"

Tsubasa Ozora
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
 
Numer Gadu-Gadu
8032855
de99ial Płeć:Mężczyzna
Big Bad Wolf


Dołączył: 01 Lip 2008
Skąd: Lublin
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 20-04-2009, 10:24   

http://www.youtube.com/watch?v=-tuHLergSmM

Rozwala mnie za każdym razem...

_________________
http://www.defectivebydesign.org/
Nienawidzę politycznej poprawności.
I feminizmu.
http://www.rebel.pl/x.php/193/Rebel-Times.html
http://de99ial.polter.pl/,blog.html?8301 - co myślę o DRMach
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Katsuko Płeć:Kobieta
Inna.. niż myślisz..


Dołączyła: 21 Kwi 2009
Skąd: Kraina Marzeń..
Status: offline
PostWysłany: 21-04-2009, 09:01   

Mi się podobają piosenki z Bleach.. szczególnie "Opening Bleach 1st" i "Opening Blech 6st"..
Z Naruto, polecam "Wind".. wzruszająca piosenka.. Polecam Wam te kawałki :)

_________________
"Póki walczę, jestem zwycięzcom"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
9840700
sickNess Płeć:Mężczyzna
Metal Militia


Dołączył: 15 Lut 2009
Skąd: Wrocław
Status: offline
PostWysłany: 21-04-2009, 11:52   

Opening i ending z Kaiji i kawałek z OSTu "Despair", opening i drugi ending z Akagi i kawałki "Kinpaku Fuwan" i "Gouwan", opening z nowej Basary (WHOO WHOO :D), opening z Casshern Sins, opening z Bebopa.

_________________
Oh Lord, I must be crazy,
I'm settled down and I find nothing new...

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lila Płeć:Kobieta
BAKA Ranger


Dołączyła: 19 Wrz 2006
Skąd: [CENSORED]
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Lisia Federacja
Omertà
PostWysłany: 21-04-2009, 15:27   

Katsuko napisał/a:
Mi się podobają piosenki z Bleach.. szczególnie "Opening Bleach 1st" i "Opening Blech 6st"..
Z Naruto, polecam "Wind".. wzruszająca piosenka.. Polecam Wam te kawałki :)

Naucz się tylko proszę pisać :P albo przynajmniej czytać co piszesz po tym jak to piszesz zanim jeszcze zamieszczasz post, to przydatna umiejętność. Polecam też nie zastępować kropek/przecinków czy jakiśkolwiek innych znaków interpunkcyjnych wielokropkiem bo tekst staje się lekko nieczytelny a po jakimś czasie wkurza, bo to źle wygląda ( OMG, i kto to mówi? Wiem z doświadczenia, też używam dużo, ale staram się z tym walczyć. ) Nie miej mi tego za złe, to tylko dobra rada - w końcu masz dopiero 13 lat.

Ostatnio spodobały mi się wszystkie piosenki z Gundama 00 ;> Naj-Naj-Najbardziej "I trust you" z drugiej serii poświęcona Anew ( ah, biedny Lyle... ).
No i w końcu obejrzałam Code Geass - Również podobały mi się wszystkie Openingi. Endingów nie oglądałam, nie było czasu - tylko przełączanie na następny odcinek :P

_________________
" Twas brillig, and the slithy toves, did gyre and gimble in the wabe;
All mimsy were the borogoves, and the mome raths outgrabe.~ "

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Agita Płeć:Kobieta

Dołączyła: 27 Kwi 2009
Status: offline
PostWysłany: 27-04-2009, 18:17   

A jeśli chodzi o mnie to Lilium z Elfen Lied ;D . ^^
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Sakura239000 Płeć:Kobieta

Dołączyła: 09 Sty 2009
Skąd: Zakopane
Status: offline
PostWysłany: 27-04-2009, 20:09   

Synchronicity Yui Makino oraz Ending z Tsubasa Tokyo Revelations w wykonaniu Maayi Sakamoto - uwielbiam *_* :):) Lubie tez pierwszy ending ("Life is like a boat") z "Bleach" ;D
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
10727026
Naraku_no_Hana Płeć:Kobieta
Chyba normalna. Chyba.


Dołączyła: 18 Maj 2009
Status: offline
PostWysłany: 19-05-2009, 18:06   

"Naraku no Hana" (Kwiat Piekieł) z Higurashi na Naku Koro ni Kai. Cudowna muzyka, cudowny tekst. O tym, jak bardzo chcemy uciec przed przeznaczeniem, i jak nie bardzo nam to wychodzi... Taka jest przynajmniej moja interpretacja.

"God Knows" z The Melancholy of Haruhi Suzumiya. To samo co wyżej - melodia i tekst. Dowód na to, że piosenka o miłości nie musi być rzewnym zawodzeniem.

"Motteke! Sera Fuku" z Lucky Star. Jest to piosenka przede wszystkim... oryginalna. No bo do jakiego gaunku zaliczyć coś takiego? Nie mniej jednak "Motteke!..." jest wspaniałe, wesolutkie i wyśmienicie poprawia humorek w deszczowy dzień :)

_________________
Nukedashitette Nukedashitette
Kanashisugiru unmei kara
Anata wa NARAKU NO HANA ja nai
Sonna basho de
Sakanaide sakanaide
Karametorarete ikanaide
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kaioken Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 03 Sty 2009
Status: offline
PostWysłany: 20-05-2009, 14:40   

Code Geass Continued Story i If I were a bird.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
gambitemma Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 20 Maj 2009
Status: offline
PostWysłany: 20-05-2009, 19:01   

Mi najbardziej podoba się piosenka z openingu MSG Wing , piosenki i melodie występujące w Sailor Moon, piosenka z openingu Eureka 7 i Shakugan No Shana

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ponury Płeć:Mężczyzna
Grim Greetings


Dołączył: 27 Lip 2006
Skąd: ....diabli wiedzą
Status: offline
PostWysłany: 20-05-2009, 19:17   

OST z Mononoke Hime to najlepsza ścieżka dźwiękowa jaką słyszałem, choć nie było tego za wiele.
Utwór "The Legend of Ashitaka" to mistrzostwo świata

_________________
Live fast, die young,
make a pretty corpses
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
6705894
R2D2 Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 08 Maj 2009
Status: offline
PostWysłany: 22-05-2009, 00:32   

Ulubiona piosenka? Hmm... Mam pięć ulubionych:

- "Ride on shooting star" - Czyli ending Furi Kuri :)
- "Lilium" - Piosenka (a może lepiej pasuje, pieśń?) występująca w openingu Elfen Lieda
- "Chowa Oto-with reflection" (przynajmniej tak pisało na youtube :P) - Badzo fajny kawałek pochodzący z filmu "Origin: spirits of the past"
- Tabi no Tochuu - pochodząca ze "Spice and Wolf" niby nic specjalnego, a czlowiekowi robi się ciepło w sercu gdy słucha :).
- No i może jeszcze The "Wolf Whistling Song" - Ot, prosta pioseneczka, której nie mogę przestać nucić (stan ten trwa jakies 2 tyg. ;))

Zasadniczo jeszcze wszystkie openingi Fullmetal Alchemist stały na wysokim poziomie pod względem muzyki, ale nie chce mi się teraz szukać ich tytułów na necie :).

Choć jak pomyślę nad tematem jeszze trochę, to dochodze do wniosku że muzyka z openingu NGE też wymiatała :). No i "Sakura Saku" pochodząca z "Love Hina".

Dobra, kończę bo znowu sobie coś przypomnę ;).

_________________
Knights Who Say Ni!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mug
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 01-06-2009, 22:14   

Ach, ten pierwszy opening w Darker Than Black... to jest coś!
Powrót do góry
Agon Płeć:Kobieta


Dołączyła: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 11-06-2009, 22:46   

Cytat:
Ach, ten pierwszy opening w Darker Than Black... to jest coś!

O tak, ''Howling'' ma klimat.

A ja ostatnio ''ochy i achy'' kieruję w kierunku tego cudeńka (Pandora Hearts opening theme). Dopiero po usłyszeniu pełnej wersji doceniłam urok tej piosenki. Teraz tylko dorwać w jakimś sklepie internetowym OST z PH :3
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 19 z 27 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 18, 19, 20 ... 25, 26, 27  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group