FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 19, 20, 21 ... 25, 26, 27  Następny
  Jaka jest wasza ulubiona piosenka z anime i dlaczego?
Wersja do druku
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 11-06-2009, 22:51   

Cytat:
Teraz tylko dorwać w jakimś sklepie internetowym OST z PH :3

http://www.yesasia.com/global/search/pandora-hearts/0-0-0-bpt.48_q.pandora+hearts-en/list.html

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Agon Płeć:Kobieta


Dołączyła: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 11-06-2009, 23:00   

O, arigato za link, na pewno z niego skorzystam.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Hisayo Płeć:Kobieta
Mniumniu! ♫


Dołączyła: 11 Kwi 2009
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 13-06-2009, 10:13   

Well, duzo tych utworów jest.. Kolejność przypadkowa:
/Raczyłam sobie pozmieniać/
Może to i nie piosenki, ale:
- Reminiscence , Yuki Kajiura (Pandora Hearts OST któryśtam) - spokojny, lekko smutny utwór, któy brzmi jak pozytywka. Czego chcieć więcej?
- Ten sam utwór, wersja na pianinie - absolutny majstersztyk, acz trochę za szybkie. I tak mi się podoba.
- Will, znowu Yuki Kajiura i znowu PH - i w tym momencie ujawnia się moja miłość do pianina, bo : KLIK!

A teraz to SĄ piosenki:
- Kinjirareta Asobi, Ayako Kawasumi - niiiii~! Uwielbiam tę piosenkę, za głos seiyu i w ogóle za całokształt. Poza tym kiedyś przetłumaczyłam tę piosenkę, więc podoba mi się jeszcze bardziej.
- Motteke! Serafuku, Lucky Star - naładowana pozytywną energią piosenka, rozwesela maksymalnie.
- Girly storm shissou stick - same here, czyste kawaii moeeeeeee~!

Jednym słowem: Więcej moe, pozytywek, gitar i fortepianów! I MOEEE!

_________________
I tried, and therefore no one should criticise me!


Ostatnio zmieniony przez Hisayo dnia 05-12-2009, 21:35, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1909381
Ari Płeć:Mężczyzna
Livin' la Vida Loca


Dołączył: 26 Kwi 2007
Status: offline
PostWysłany: 13-06-2009, 20:22   

"The Real Folk Blues" z Cowboy Bebop oczywiście.

Choc ciężko nie wspomnieć tu o Inner Universe z Ghost in the Shell: Stand Alone Complex (jezzzu jak to gniecie po przekręceniu głośników *__*).

_________________
http://peacegrenade.wordpress.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
9986661
Furiaboy Płeć:Mężczyzna
Funk na ścianie!


Dołączył: 20 Kwi 2009
Skąd: Toruń
Status: offline
PostWysłany: 18-06-2009, 19:08   

wiekszosc podalem w "Nie przewijajmy czołówek..." - gdyz opieralem to glownie o muzyke.. jednak ostatnio 2 nowe(?) utwory na stale doszly do playlisty:

Youichirou Yoshikawa - At the End of the Melting Dream - opening z IRIA: jakos z cala czolowka w dziwny sposob kojarzy mi sie z Les Mondes Engloutis (Shagma) - i to bardzo pozytywne skojarzenie...

oraz

Shangri-La opening - Kimi Shinitamou Koto Nakare - chociaz na ogol nie lubie tego typu muzyki... ciekawostka jest to ze piosenke widzialem na Youtube w wykonaniu na zywo (szukalem muzyki May'n - zaciekawiony OST Macross F), a stosunkowo niedawno obejzalem 1 odcinek Shangri-La ktorego jest podkladem do openingu...

_________________
Niektórzy mają schizy z winy LOVE...
A my? Jointy i płyty winylowe...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
9617869
gentle_monster Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 08 Sty 2009
Status: offline
PostWysłany: 19-06-2009, 21:03   

Nie miałem zbytnich problemów z wyborem faworytów.

One more time, One more chance Masayoshiego Yamazakiego z Byousoku 5 cm. Nie dość, że piosenka sama w sobie jest niezła to w samym filmie jest... Zresztą ten kto oglądał sam dobrze wie, o czym mówię :P

Friends Chihiro Yonekury z Houshin Engi. Do tego endingu zawsze co jakiś czas sobie wracam. Piękny utwór. Nic dodać, nic ująć.

Hikari no Hashi wo Koete Keia Ogury z Ginga Eiyuu Densetsu. Właściwie to akurat w tym przypadku nie jestem do końca w stanie wytłumaczyć dlaczego tak lubię ten ending...

For the Love of Life Davida Sylviana z Monstera. Ten wokal... Najbardziej klimatyczna ze wszystkich wymienionych tu przeze mnie piosenek. Niesie w sobie taką jakąś niewytłumaczalną moc... Mimo pozornie "mrocznego" brzmienia, w gruncie rzeczy utwór o pozytywnym wydźwięku.

Znalazłoby się jeszcze kilka piosenek z anime, które mógłbym tu z czystym sumieniem wymienić, ale chyba już pisałem tu takiego dłuższego posta :P
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 19-06-2009, 21:40   

Ja ostatnio przeżywam dwie piosenki :
a) Jeden s ostatnich singli oasis - falling down z eden of the east. Po prostu lubię ten zespól jeśli mogę to połączyć z anime to już 2 w jednym.
b) Ending z disgaea Akiko Kawakami - Kusari. A to za to że to ( :P ) jeden z niewielu animowskich utworów z normalnym wokalem kobiecym, brzmiącym jak głos dorosłej osoby w tonacji prawie europejskiej zamiast super kawai pisków. Poza tym kocham takie brzmienie gitary elektrycznej.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
subrealic Płeć:Mężczyzna
Dance with techno viking


Dołączył: 16 Cze 2009
Skąd: WWL
Status: offline
PostWysłany: 20-06-2009, 08:36   

Chobits-Let Me Be With You
Elfen Lied-Lilium ~opening version~
długo by wymieniał dużo ich jest !!!!!!!!!!!!!!

_________________
Nie pójdzie się do przodu bez schylenia karku
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
4981430
Mitsurugi Płeć:Mężczyzna
Wieczny Marzyciel


Dołączył: 22 Sty 2009
Skąd: Wrocław
Status: offline
PostWysłany: 20-06-2009, 18:09   

Ojej, dłuuuuuuugo by wymieniać, ale może podam aktualną pozycję, która zagościła w mojej kolekcji i którą bardzo lubię, czyli opening Full Metal Alchemist 2: Brotherhood- YUI-Again. Naprawdę świetny kawałek :)

_________________
温故知新 - To search for the old is to understand the new
勝ちは鞘の中にあり - Victory comes while the sword is still in the scabbard
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
927825
uwolnic_orke Płeć:Kobieta


Dołączyła: 15 Cze 2009
Status: offline
PostWysłany: 20-06-2009, 18:20   

Mi bardzo w pamięć 'Kimi ga suki da to sekabi tai' - BAAD, choć raczej jako zwykła piosenka nie zwróciłaby mojej uwagi. Po oglądnięciu Slam Dunka (bez przewijania openingu) chyba każdy musi na nią zachorować.
'One more time, One more chance' z Byousoku 5 cm - jak zresztą wspomniał ktoś wyżej. Ale przyznam, że dopiero po 2-3-krotnym oglądnięciu filmu naprawdę mnie urzekła.
A z takich, co po pierwszym usłyszeniu można się zakochać to byłyby 'Haru no Katami' - Chitose Hajime z Ayakashi ~Japanese Classic Horror~, 'Tokio et Paris' - Miyamato Emiri & solita z Nodame Cantabile: Paris Hen, 'Calling' Ody Kaori z Baccano, podobnie zresztą jak opening: Paradise Lunch - 'Gun's & Roses'.
Poza tym uwielbiam piosenki z ghiblowskich produkcji (z 'Gake no Ueno Ponyo' z wiadomo czego :) i 'Sampo' z 'Tonari no Totoro' na czele).
Niezmiennie od 'zamierzchłych czasów' - 'Wind' czy 'Yellow Moon' Akeboshiego, ale tu trzeba powiedzieć, że nie słyszałam dotąd nic od Akeboshiego, co nie byłoby dla mnie najwyższą doskonałością.
To tak mocno z grubsza...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Akira1980 Płeć:Mężczyzna
Kolekcjoner.


Dołączył: 26 Sty 2008
Skąd: Neverwhere
Status: offline
PostWysłany: 20-06-2009, 18:51   

Mi tam opening Slam Dunk i ta piosenka zbytnio nie przypadła, ale za to te riffy... Miodzio!
Aha z openingów to bardzo podoba mi się ten z Neon Genesis Evangelion - choć za anime nie przepadam (wkurzają mnie bohaterowie)

_________________
"Życie to sen wariata, a jak się przyprawi, to zmienia się w kolorowy telewizor."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zonk486 Płeć:Mężczyzna
Głupek na wynajem!!


Dołączył: 16 Kwi 2009
Skąd: Piotrków Trybunalski
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 20-06-2009, 20:11   

1 Sora wa takaranai - Onegai teacher
2 Onegai Teacher - Love a Riddle
3 Onegai Teacher - Shooting Star
4 Ike, Ike Ichigo 100%
Następnie openingi (napiszę tytuami serii, bo nie wiem jaki mają tytuł)
5 to love ru
6 Green-Green
7 to love ru OVA
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1281908
vader
Gość
PostWysłany: 27-06-2009, 10:56   

Dragon Ball :
Makafushigi Adventure, Chala Head Chala, Dan Dan Kokoro Hikareteku.
Z uwzględnieniem tego ostatniego. Aż serce człowieka chwyta, kiedy je słyszy ^^

Cyber City Oedo 808 - Burning World
Just epic.

Slayers - Get Along
Co prawda ze Slayersami znam się krótko, ale ten utwór jest po prostu genialny.

Neon Genesis Evangelion - Komm susser Tod
Chyba najlepszy utwór w całej ścieżce dźwiękowej do Evy. Mój absolutny nr. 1

Utena :
Virtual Star Hasseigaku - ending mnie po prostu oczarował, bardzo dobrze pasuje do klimatu anime
Rose is Rain - co prawda to krótki instrumentalny utwór otwierający kinówkę, aczkolwiek spodobał mi się, kiedy tylko go usłyszałem.

Agent Aika - More Natural
Przyjemny utwór śpiewany ładnym głosem, typowy j-pop z tamtych czasów, jednak mnie zapadł w pamięci.

Serial Experiments Lain :
Duvet - już sam utwór mówi, że anime nie będzie wesołe, jest dobrze dobrany i nie odstaje zbytnio od serialu.
Tooi Sakebi - wg. mnie jeszcze lepszy od openingu.

Yu-Gi-Oh (pierwsza seria z 1998) - Kawaita Sakebi
Typowo shounenowy opening, przyjemnie się go słucha nawet jako oddzielnego utworu (ten sam zespół nagrał też opening do Dragon Ball GT "Dan Dan Kokoro Hikareteku")

Gravitation - Sleepless Beauty
Utwór wykonywany w anime przez Nittle Grasper, chyba najlepszy z całej serii.

Yami no Matsuei - Eden
Jeden z lepszych openingów, jakie słyszałem, pasuje do dramatyzmu, którego w anime było potem dość dużo, połączony z animacją w openingu daje porażający efekt (scena z Murakim zdejmującym okulary)

Hellsing - World Without Logos
Bluesowy opening idealny wręcz do tej serii. Budował niesamowity klimat dający się odczuć, gdy ogląda się w nocy.

X CLAMP - eX Dream
Jeden z pierwszych oryginalnych openingów do anime jakie słyszałem. Żywy, dynamiczny i niezastąpiony w X. Jeden z moich faworytów.

Chobits - Ningyo Hime
Trochę nostalgiczny kawałek. Spokojniejszy, powolny, dobrze się słucha w pochmurny dzień.

D.N.Angel - Byakuya ~True Light~
Mimo, że anime w porównaniu z mangą nie jest tak dobre, to opening zasługuje na ocenę bardzo dobrą. Ponadto bardzo ładny głos Shunichi'ego Miyamoto, który może przywoływać na myśl głos seiyuu Akiry Ishidy (mojego ulubieńca).

Air - Tori no Uta
Z innym openingiem to anime nie byłoby już takie samo. Tak samo dobrze brzmi zarówno w serii TV, jak i filmie pełnometrażowym czy grze Visual Novel (chociaż tam efekt wizualny przy utworze nie jest tak dobry jak w serii TV czy specialach).

Nana - wszystkie openingi i endingi
To po prostu trzeba usłyszeć..

Higurashi no Naku Koro ni
Opening już sam w sobie jest trochę niepokojący, nie wspominając o animacji mu towarzyszącej z dziewczynką zlizującą krew z ręki. Można powiedzieć, że przygotowuje nas trochę do tego, co będzie mieć miejsce parę minut po nim. Najlepsze były jego ostatnie sceny z Reną stojącą z tasakiem w powiewającym wietrze (Higurashi ga Naku, Akazu no Mori e..)

Death Note - The World
Pierwszy opening wpadł mi w ucho już od pierwszej nuty. Oddaje to, co prezentuje sobą Kira (Dare ni mo Jama Saseru Wake ii wa ii Kanai, Kara).

Death Note - Zetsubou Billy
Dla fanów j-metalu/Maximum the Hormone. Ten ending mógłby utrzymać się przez całą serię.

School Days - Kanashimi no Mukou e
BGM z ostatniego odcinka a także ending w Visual Novel, jeśli otrzymasz jeden z 3 możliwych Bad End'ów (jedna postać z "trójkątu" ginie). Najlepszy utwór zarówno z serii jak i gry.

Mnemosyne - Alsatia
Mimo, że śpiewany engrishem, imho, jeden z najlepszych j-rockowych utworów.

Z drobnej ilości anime, które obejrzałem, to było prawie wszystko.
Powrót do góry
Ponury Płeć:Mężczyzna
Grim Greetings


Dołączył: 27 Lip 2006
Skąd: ....diabli wiedzą
Status: offline
PostWysłany: 27-06-2009, 12:24   

Zwykle nie słucham muzyki z anime zbyt często, choć jest kilka wyjątków. Mianowicie:
- "Blue Flow" z Haibane Renmei
- "Sound Life Rem" Trigun
- Całe OST z FLCL zespołu The Pillows, szczególnie "Carnival", "Hybrid Rainbow", "Ride On Shooting Star", "Crazy Sunshine".... choroba, nie chce mi się wymieniać, wszystkie są świetne ^^
- I oczywiście całe OST z Mononoke Hime. Joe Hisaishi zaprawdę jest wielki. Szczególnie utwory "The Legend of Ashitaka Theme" i "Princess Mononoke Theme Song" odbierają mi po prostu mowę.
Jeśli sobie jeszcze coś przymnę to nie omieszkam napisać ^^

_________________
Live fast, die young,
make a pretty corpses
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
6705894
Sjuu Płeć:Kobieta
pożeraczka kisielu


Dołączyła: 25 Cze 2009
Status: offline
PostWysłany: 27-06-2009, 12:25   

Cowboy Bebop:
- Call me call me
chyba nigdy mi się nie znudzi ^^
- Blue
wersja na żywo wgniata w fotel

Ergo Proxy - Paranoid Android
świetna i nietypowa piosenka, no w końcu to Radiohead

Higurashi no naku koro ni kai - Naraku no hana
z początku uważałam ją za gorszą od piosenki otwierającej pierwszy sezon, ale teraz nie mogę przestać jej słuchać

Death Note - Zetsubou Billy
jeden z moich ulubionych endingów

Clannad - Dango daikazoku
ja nie wiem, ta pioseneczka jest słodka i urocza do bólu, ale po prostu się w niej zakochałam od pierwszego dźwięku

Paradise Kiss - Do you want to
Po prostu genialna, ciągle przyłapuję się na cichym nuceniu jej

Ale i tak na mojej liście niezmiennie od dwóch miesięcy króluje OST z Nany, może w większości jest to ckliwe wycie o miłości, ale za to jak wpada w ucho! Pozytywnie wyróżnia się utwór Zero, jest niezwykle optymistyczny i energiczny, w sam raz na rozbudzenie w deszczowy poranek.

_________________
You’re lucky, lucky, you're so lucky!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 20 z 27 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 19, 20, 21 ... 25, 26, 27  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group