FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 17, 18, 19 ... 70, 71, 72  Następny
  Ocena najnowszych rozdziałów mang [SPOILERY]
Wersja do druku
Lain Płeć:Kobieta


Dołączyła: 10 Maj 2003
Status: offline
PostWysłany: 25-01-2009, 16:38   

TRC 10

Paweł napisał/a:

Spoiler: pokaż / ukryj
Zastanawiam się kiedy C!Syao postanowił się nawrócić



Spoiler: pokaż / ukryj
Wydaje mi się że w tym momencie kiedy zabił dusze C!Sakury, wtedy po raz pierwszy pokazał jakieś większe emocje

A w samym rozdziale nic czego by nie można było przewidzieć już wcześniej.
Jedyny plus to uśmiercenie C!Syaorana.
Wczoraj mnie olśniło jak może wyglądać kolejna rewelacja, znaczy mam nadzieję że okażę się złym prorokiem, ale podejrzewam że jeśli Clampetki dalej pójdą tym torem którym idą to Himawari okaże się substytutem Sakury


Ostatnio zmieniony przez Lain dnia 28-01-2009, 21:43, w całości zmieniany 1 raz
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Paweł Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 25 Gru 2008
Status: offline
PostWysłany: 25-01-2009, 16:54   

Lain napisał/a:


Spoiler: pokaż / ukryj

A w samym rozdziale nic czego by nie można było przewidzieć już wcześniej.
Jedyny plus to uśmiercenie C!Syaorana.
Wczoraj mnie olśniło jak może wyglądać kolejna rewelacja, znaczy mam nadzieję że okażę się złym prorokiem, ale podejrzewam że jeśli Clampetki dalej pójdą tym torem którym idą to Himawari okaże się substytutem Sakury



TRC 210 i ogólnie.

Spoiler: pokaż / ukryj
Fakt, nie było tu niczego nadto odkrywczego, chociaż przyznaję, że nagłego nawrócenia pana klona się nie spodziewałem, a tego że przez chwilę stanie się starym Syao tymbardziej.

Co do Twojej teorii - osobiście nie rozpatrywałem tego pod tym kątem. I zastanawiam się czy to możliwe. Bo idąc tym tokiem myślenia, to Himawari zdaje się być przeciwieństwem Sakury, która uznawana jest za "Ulubioną córkę boga", czy jakoś tak - epitet ten przewijał się kilka razy. Himawari natomiast przynosi pecha na wszystkich i wszystko dookoła (jeżeli teoria z serii tv jest prawidłowa, przyznaję że mangę xxxholic zacząłem śledzić od końca serii Kei.

Druga sprawa - Watanuki przypomina Eriola - reinkarnację Clow'a, jest odwzorowaniem Syaorana, który też następcą Clowa jest. Jak więc byłoby w przypadku Himawari i Sakury? Jakieś powiązania z CCS przychodzą do głowy? Kiedyś się zastanawiałem, czy nie ma ona jakichś powiązań z kapłanką która z Eriolem odeszłą, ale sam już nie wiem, szczególnie że nie pojawiła się ona ni razu w TRC. Skomplikowane to wszystko :D

_________________


Ostatnio zmieniony przez Paweł dnia 25-01-2009, 18:19, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 25-01-2009, 18:01   

A może byście tak zaznaczyli KTÓRYCH rozdziałów i KTÓRYCH mang dotyczą te wasze spoilery?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 25-01-2009, 18:20   

Biomega się skończyła. 32 epizody. Ciekawe jak oni chcą to wydać? (chyba 3 tomy już są wydane?)

Skończyło się strasznie głupio. Gorzej niż Blame! Nihei zapędził się w swoich fantastycznych wizjach i zamykał wszystko na prędce. Ale arty nadal bardzo dobre. Mam nadzieję, że dostaniemy w końcu ciąg dalszy NSE. No i nadal nie wiem, czy kiedyś doczekam się tłumaczenia...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Dembol Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 11 Sty 2006
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 25-01-2009, 19:45   

vries napisał/a:
chyba 3 tomy już są wydane?)

Pięć. :)

_________________
Evil Manga
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
666666
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 25-01-2009, 21:23   

Dembol napisał/a:
Pięć. :)

No właśnie... coś mi świtało, że widziałem parę okładek z Biomegi. Ale to by oznaczało, że nie czytam epizodu 32, tylko komuś się cyferki walnęły (ba, do 32 jest już tłumaczenie). Czyli mamy 42 epy. W każdym razie na tym koniec.

Vinland Saga 49 - Jeśli jest jakaś manga, która ostatnio robi na mnie prawdziwe wrażenie, to jest to właśnie Vinland Saga.

Spoiler: pokaż / ukryj
Thirfinn stał się słany na całą Anglię po pokonaniu Thorlkella Wysokiego (prawie uczciwie). Przyznaje Leifowi, ze ma gdzieś swoją rodzinę i woli dobrą starą zemstę na Askeladzie. A sam Askeladd triumfuje wodząc za nos Flokiego. Próba zamordowania księcia spełzła na niczym. Okazuje się, że stał za nią nikt inny, tylko król Sven.

Vinland Saga 50

Spoiler: pokaż / ukryj
Heh, pomyliłem się. Jednak moja wcześniejsza teoria (której nie przedstawiłem na forum) była słuszna. Za zamachem stał Askeladd i miała to być perfidna prowokacja. Zresztą szczwany lis pozwolił, by ta informacja dotarła do króla. Osobiście nie mam pojęcia, co na dłuższą metę planuje. Ale pewnie będzie ciekawie. 16 stron, dość krótki epizod.

Jak sami widzicie, że genialne![/spoiler]
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Lain Płeć:Kobieta


Dołączyła: 10 Maj 2003
Status: offline
PostWysłany: 28-01-2009, 22:29   

TRC 10

Paweł napisał/a:

Spoiler: pokaż / ukryj
Co do Twojej teorii - osobiście nie rozpatrywałem tego pod tym kątem. I zastanawiam się czy to możliwe. Bo idąc tym tokiem myślenia, to Himawari zdaje się być przeciwieństwem Sakury, która uznawana jest za "Ulubioną córkę boga", czy jakoś tak - epitet ten przewijał się kilka razy. Himawari natomiast przynosi pecha na wszystkich i wszystko dookoła (jeżeli teoria z serii tv jest prawidłowa, przyznaję że mangę xxxholic zacząłem śledzić od końca serii Kei.

Druga sprawa - Watanuki przypomina Eriola - reinkarnację Clow'a, jest odwzorowaniem Syaorana, który też następcą Clowa jest. Jak więc byłoby w przypadku Himawari i Sakury? Jakieś powiązania z CCS przychodzą do głowy? Kiedyś się zastanawiałem, czy nie ma ona jakichś powiązań z kapłanką która z Eriolem odeszłą, ale sam już nie wiem, szczególnie że nie pojawiła się ona ni razu w TRC. Skomplikowane to wszystko :D



Spoiler: pokaż / ukryj
Pomyślałam że skoro Syao ma dwa subtytuty to Sakura też może mieć dwa i tutaj Himawari uznałam za najbardziej prawdopodobny wybór.
Raz że Watanuki ją lubi i clampowska zasada soulmateów.
Dwa właśnie to że Himawari z Sakurą, w pewien sposób łączy to szczęście którego jedna ma w nadmiarze a druga nie ma.
Trzy żadna inna postać kobieca tu nie pasuje, a związków z CCS się nie doszukiwałam :D


Tsubasa Reservoir Chronicles 211

Spoiler: pokaż / ukryj
A myślałam że Tsubasa już niczym pozytywnym mnie nie zaskoczy. Nie spodziewałam się tego że to Kelly, w sumie pokonanie FWR faktycznie wyglądało na zbyt proste, ale po tych całym flashbacku z historią S&S i powtarzaniem się rewelacji straciłam sporo wiary w to że TRC może jeszcze być dobre, to i takie mało ciekawe pozbycie się FWR nie wydawało mi się nie na miejscu.
Najważniejsze że Fay w końcu odzyskał swoje oko :D
Żeby trochę ponarzekać to wolałbym gdyby Kelly umarł od czegoś innego niż miecz, ale no cóż widocznie nie można mieć wszystkiego.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
CainSerafin
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 05-02-2009, 15:56   

Deadman Wonderland rozdział 20

Jestem zawiedziony. Pierwsze tomy były po prostu świetne, ale poziom ostatnich rozdziałów znacznie się obniżył. Może to chwilowy brak pomysłu na prowadzenie fabuły, a może stała tendencja. Przekonam się gdy wyjdą kolejne rozdziały. Szkoda, bo manga ma duży potencjał.


Rosario+Vampire II nadrobione do rozdziału 16

Tsukune znów wzorem początków pierwszego sezonu mangi jest ofermą. Nowa postać-Kokoa nie odgrywa żadnej roli, poza włóczeniem się za siostrzyczką. Humoru jest mniej i stoi na niższym poziomie, w zamian za co dostaliśmy znacznie więcej fanserwisu. W tym fanserwisu lolikonowego, yuri (za dużo tych dziewczyn, więc niech się zajmują sobą) i sado-maso. Na razie ciężko ocenić kontynuację inaczej jak na odcinanie kuponów od oryginału.


Claymore rozdział 88

Porządny zwrot akcji, kontynuowanie eksperymentów przez Organizację i Isley w tarapatach. Te ciągłe odcinanie kończyn i ich regenerowanie zaczyna mnie wkurzać, ale nie można zaprzeczyć, że poziom fabuły i całej mangi znacznie się poprawił od drugiej walki w świętym mieście.
Mogliby tylko wreszcie dokończyć któryś z wątków np. znowu pokazać Rakiego, który awansował na moją ulubioną postać. Wiem, że jest teraz jeszcze większym przygłupem niż poprzednio, ale w porównaniu do tych wszystkich babo-chłopów...
Powrót do góry
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 17-02-2009, 19:16   

Dorohedoro 31-33 - czyta ktoś to w ogóle? Najbardziej zakręcona manga gore jaką widziałem. Ludzie mordują się na okrągło i nic sobie z tego nie robią. Poza tym to jest fantasy (chyba jedno z najdziwniejszych jakie widziałem). Ogólnie góra złota dla osoby, która mi powie o co w tej mandze chodzi. Ale i tak jest super.

Spoiler: pokaż / ukryj
Nikaido jak się okazuje potrafi kontrolować czas. En który ma ja teraz w swoich szponach zmusza ja do podpisania kontraktu (otwiera jej brzuch i wkłada kontrakt). Tymczasem w domu Ena popełniono morderstwo. Sprawę rozwiązuje Chota (który jest podirytowany tym, ze nie został partnerem Ena). Kaiman otrzymuje niespodziewane wsparcie od swego szefa (szefa baru z pierogami)

6 tom ma GENIALNĄ okładkę z Enem. Szkoda, ze jest na niej za dużo napisów, bo bym ją wyczyścił i wrzucił na pulpit.

Historie 44-46 - czyli akcja jednej z najlepszych mang historycznych idzie do przodu.
Spoiler: pokaż / ukryj
Eumenes dociera do Macedonii i zostaje sekretarzem króla. W sumie niby niedużo. Po drodze dostajemy paru nowych bohaterów (trudno powiedzieć, czy będziemy ich widzeć nieco dłużej).
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
RepliForce Płeć:Mężczyzna
Vongola Boss


Dołączył: 30 Sty 2009
Skąd: Z Pustyni
Status: offline

Grupy:
Omertà
PostWysłany: 20-02-2009, 17:59   

Naruto 436

Spoiler: pokaż / ukryj
Ojciec ino - Inoshi Yamanaka - odkrywa sposób na znalezienie prawdziwego ciała Paina (czyli Nagato) . Między Posiadaczem kyubiego a posiadaczem Rinengana rozwija się rozmowa . Mówią oni o celu Ero-senina , jest nim pokój na świecie . Na końcu chaptera pokazano coś na co czekała większość osób : Prawdziwe Ciało Nagato !

_________________
"Bo to właśnie niebo pozwala fruwać chmurom po swoim bezkresie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
4841576
RepliForce Płeć:Mężczyzna
Vongola Boss


Dołączył: 30 Sty 2009
Skąd: Z Pustyni
Status: offline

Grupy:
Omertà
PostWysłany: 27-02-2009, 15:37   

Naruto 437

Spoiler: pokaż / ukryj
Manga która czytało się jednym tchem . Pozostali (nie licząc Hinaty) zaczęli szukać Nagato .Pomocnik dziadka Pa mówi do naruto że jest "chłopakiem z przepowiedni" kimś kto ma uratować świat
Naruto leży przygwożdżony do ziemi . Hinata postanawia mu pomóc . I tu scena na którą czekali wszyscy fani NaruHina (ja się też w to wliczam) Hinata mówi bohaterowi że go kocha . Rzuca się na Paina niestety jej atak zostaje odparty . Mam złe przeczucia co do tej sceny , ponieważ nie wiem czy Hinata żyje ...

_________________
"Bo to właśnie niebo pozwala fruwać chmurom po swoim bezkresie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
4841576
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 28-02-2009, 21:24   

Vinland Saga 51-52 - jejuśku...

Spoiler: pokaż / ukryj
Król Sven znalazł słaby punkt Askeladda -jego miłość do ojczyzny, Walii. Oczywiście szczwany lis próbował się z tego wszystkiego wykpić. I prawie mu sie udało... Król stawia mu warunek: albo Walia, albo głowa księcia. Askeladd się wkurza i stwierdza, że Sven jest odrażający. Po czym oświadcza, ze jest prawowitym następcą tronu Brytanii i ścina Svenowi głowę. Canute (nico zaskoczony) jest wdzięczny swemu poplecznikowi (ojca i tak by zabił prędzej, czy później). Ale oczywiście każe pojmać Askeladda. Tymczasem Thorfinn obżera się kurczakiem na zewnątrz. Czyżby nadszedł czas na spektakularną ucieczkę za ocean?
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
RepliForce Płeć:Mężczyzna
Vongola Boss


Dołączył: 30 Sty 2009
Skąd: Z Pustyni
Status: offline

Grupy:
Omertà
PostWysłany: 06-03-2009, 13:41   

Naruto 438

Spoiler: pokaż / ukryj
Poznajemy tu moc sześcio-ogoniastej opoki lisa( nie wiedzieć czemu zniszczył wisiorek który wygrał od Tsunade). Naruto jakimś cudem zdjął pieczęć Yamato . Denzou rusza szybko aby pomóc "naszym" w wiosce. Hinata na szczęście żyje i może da się ją uratować. Na końcu chaptera Pain ma zamiar użyć jakiejś sekretnej techniki.

_________________
"Bo to właśnie niebo pozwala fruwać chmurom po swoim bezkresie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
4841576
Lain Płeć:Kobieta


Dołączyła: 10 Maj 2003
Status: offline
PostWysłany: 10-03-2009, 20:07   

Nodame Cantabile 127 nareszcie jest

Spoiler: pokaż / ukryj
Nodame zrobiła wrażenie na publiczności, swoją interpretacją Chopina

W Tsubasa Reservoir Chronicles zrobiło się na powrót w miarę interesująco, niechże tylko Clamp skończy z tą enigmatycznością i wyjawi

Spoiler: pokaż / ukryj
Czy to Yuuko jest tą osobą którą FWR próbuje wskrzesić? a jeśli tak to kim ona dla niego jest? Mam też nadzieję dowiedzieć się coś więcej o Clow Reedzie
Podobał mi się pomysł z połączeniem Sakur, zawsze to o jedną sakurę mniej :) Zresztą jej i Syaorana było ostatnio wystarczająco dużo, Clamp mógłby w końcu skupić się na bardziej interesujących bohaterach.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
RepliForce Płeć:Mężczyzna
Vongola Boss


Dołączył: 30 Sty 2009
Skąd: Z Pustyni
Status: offline

Grupy:
Omertà
PostWysłany: 10-03-2009, 20:15   

Naruto 439

Spoiler: pokaż / ukryj
Naruto walczy Nagato, który wykonuje swoją tajną technikę. Jest to wielka czarna kula która przyciąga do siebie ziemie. Chłopak pod postacią lisa zostaje wciągnięty na "księżyc " <Pain tak mniej więcej nazwał te technikę >. W podświadomości Naruto pojawiają się drzwi na których jest pieczęć. Kyyubi przeją serce chłopca, oraz do 6 ogonów dodał dwa a potem jeszcze jeden( Łącznie 9 ogonów) . Naruto już chciał zerwać pieczęć gdy... Odepchną go nikt inny jak Czwarty Hokage czyli Manito Namikaze znany jako "Biały Yandomie ". Pokazał się jego gdy ten miał już osiem ogonów.

_________________
"Bo to właśnie niebo pozwala fruwać chmurom po swoim bezkresie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
4841576
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 18 z 72 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 17, 18, 19 ... 70, 71, 72  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group