FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 21, 22, 23 ... 70, 71, 72  Następny
  Ocena najnowszych rozdziałów mang [SPOILERY]
Wersja do druku
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 29-05-2009, 13:45   

Naruto 449

Beznadzieja.

Spoiler: pokaż / ukryj
Wszyscy zostali wskrzeszeni? Bardziej naciągane być nie mogło. Mam nadzieję, że następny łuk będzie ostatnim...

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 29-05-2009, 14:35   

Keii napisał/a:
Naruto 449

heh, Dragon Ball Z effect. Teraz czekamy na emokonfronatcję.

Bleach 359 - w tym odcinku nie wydarzyło się prawie nic. Owszem poznaliśmy super-tajny-atak, ale nie poznaliśmy jego efektu (zgodnie z zasadami shounenów takie ataki zawsze prawie zabijają przeciwników). Następny odcinek następny ban-kai (ale poraz pierwszy jestem ciekawy efektu.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
CainSerafin
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 29-05-2009, 20:52   

Drifters rozdziały 1-2

Początek dość ciekawy. Trwa historyczna bitwa między dwoma japońskimi klanami. Jednym z nich, w zastępstwie wuja który zwiał na początku rozdziału, dowodzi główny bohater - Toyohisa. I tyle wstępu, bo nie chcę spojlerować.

Po dwóch rozdziałach manga zapowiada się ciekawie. Zakończenie pierwszego wprawiło mnie w największe uczucie WTF od kiedy pamiętam, a podczas drugiego towarzyszyło mi przez cały czas pomimo, że sytuacja bohatera trochę się wyjaśniła. Toyohisa bardzo przypomina Alucarda, ale nie jest tak przepakowany. Ha... ma nawet duży pistolet (skałkowy?), jednak wyglądana to, że walki będą się toczyć głównie przy użyciu broni białej. Jeśli chodzi o postacie to brakuje mi tylko cycatej ninja i szalonego mnicha :) Ale spokojnie, na pewno z czasem się pojawią. :)

No i ta kreska na poziomie ostatnich tomów Hellsinga. Zgrzytnęła mi tylko "zabawna" scena z noszeniem bohatera przez uszate Cosie, ale autor taki sobie wypracował styl super deformed. Co nie zmienia tego, że postacie Cosi były przepaskudne, a humor denny.
Powrót do góry
Galnea Płeć:Kobieta
Wierna Imperialistka

Dołączyła: 31 Mar 2009
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 05-06-2009, 11:35   

Claymore 92
Wreszcie coś zaczęło się dziać, co po ostatnim rozdziale było miłą odmianą. Większa rozróba wisi w powietrzu, zwłaszcza, że większość istotniejszych postaci niebawem zgromadzi się w jednym miejscu.

Spoiler: pokaż / ukryj
Jean! Jean się pojawiła, chociaż tylko na chwilę i jako wspomnienie. Mina Rafaeli, kiedy użyto na niej ataku byłej numer 2 - bezcenna. Mam tylko wrażenie, że trochę przegięli z siłą yoki, jaką uwolniła Clare - ja rozumiem, że jej moc wzrosła przez te siedem lat itp., ale żeby porównywać ją do Abyssal Ones? Może w następnym rozdziale wreszcie się dowiemy, co się stało z Ireną. I przyjdzie Raki.

Nawiasem mówiąc, uważam, że portret Clare na początku rozdziału jest bardzo ładny.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
 
Numer Gadu-Gadu
2483333
Góral Płeć:Mężczyzna
Firefly/Serenity fanatic


Dołączył: 05 Sty 2007
Status: offline
PostWysłany: 05-06-2009, 14:27   

@Galnea
Zgodzę się, że Clare
Spoiler: pokaż / ukryj
uwolniła youki (zresztą nie tylko swoje, prawdopodobnie przyczyniła się do przebudzenia Racielli), ale youki które wyczuła Riful nie należało do Clare IMO. Ja raczej sądzę, że to youki Racielli, która po wtargnięciu Clare całkowicie się przebudziła. Power-up Clare będzie pochodził od Teresy, a tym samym youki jakim będzie dysponowała nasza protagonistka przekroczy youki, jakim dysponują Abyssale wielokrotnie i nie będzie to przegięcie. W końcu Teresa bez problemu pokonała niemal przebudzoną Priscillę korzystajac jedynie z 10% swoich rezerw. Kluczem do tego będą wspomnienia Rafaeli.

_________________
9 na 10 otaku zaleca oglądanie Kemono no Souja Erin
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Shizuku Płeć:Kobieta
Trochę poza sobą


Dołączyła: 15 Lis 2006
Skąd: Z pogranicza światów
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 05-06-2009, 15:33   

Bleach 360
Matko to już naprawdę staje się głupie. Czemu większość postaci ma jakieś super tajne, ataki czy bronie, których woli nie używać, bo nie pasują im do imagu/wstydzą się/są na to za fajnie/bo nie. Irytujące to jest.
Spoiler: pokaż / ukryj
Bankai Soi Fong wygląda dziwnie i okazał się jakimś głupim działem - porażka. Zdecydowanie mi się nie podoba, choć może to się i jeszcze zmieni jak zobaczę inne możliwości, choć wątpię.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
636349
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 05-06-2009, 15:40   

Naruto 450

Spoiler: pokaż / ukryj
Ok, początek standardowy - Naruto wreszcie zdobył uznanie wioski, można było się tego spodziewać. Tylko niech ktoś mi łaskawie powie, jakim cudem Danzo został tak szybko wybrany 6tym Hokage? Praktycznie żadnej kłótni, pół zdania sprzeciwu... Trochę naciągane moim zdaniem, chociaż pewnie w historii zdarzały się większe przekręty.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Galnea Płeć:Kobieta
Wierna Imperialistka

Dołączyła: 31 Mar 2009
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 05-06-2009, 15:48   

Co do
Spoiler: pokaż / ukryj
Racielli i wybuchu youki
masz rację. Natomiast jeśli chodzi o Clare, to nie odziedziczyła całej mocy. Owszem, jest potężna, nawet bardzo, ale póki co do Abyssali jej sporo brakuje. Chyba, że się całkiem przebudzi, chociaż nawet wtedy wydaje mi się, że taka Priscilla byłaby silniejsza.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
 
Numer Gadu-Gadu
2483333
Karel Płeć:Mężczyzna
Latveria Ruler


Dołączył: 16 Kwi 2009
Skąd: Who cares?
Status: offline

Grupy:
Syndykat
WOM
PostWysłany: 06-06-2009, 08:04   

Bleach 360
Ja nie narzekam.Prawda to już staje się wtórne ,,dlaczego nie używam full powera? No booo...." ale przynajmniej powód wydaje się naturalny. Co do

Spoiler: pokaż / ukryj
bankai Soi Fon to mi to przypomina Stingera albo ruskie katiusze...... ewentualnie TOMAHAWKA. Co ciekawe niektóre gatunki błonkoskrzydłych rzeczywiście mogą strzelać żądłem więc jakiś to sens ma......no i wbrew przewidywaniom łapka jej nie odrosła.

_________________
"So come forth, Avenger. It is time to put our lingering dispute... to an end!"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Shizuku Płeć:Kobieta
Trochę poza sobą


Dołączyła: 15 Lis 2006
Skąd: Z pogranicza światów
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 09-06-2009, 14:16   

TRC 222
Eeee to koniec? Koniec całej mangi?
Spoiler: pokaż / ukryj
Generalnie całkiem normalne to zakończenie, ale coś nie wierzę, żeby skończyło się tak mało... clampowo. Taki wspaniały i oczywisty happy end mi nie do końca odpowiada i nadal nie rozumiem co się porobiło z orginałami, zakładając, ze ci tutaj to klony. No i co z Fai'em i Kurogane?

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
636349
Crofesima Płeć:Kobieta
Captain Narcolepsy


Dołączyła: 25 Maj 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 09-06-2009, 14:47   

Co do TRC 222 - nie, to nie koniec. Jeszcze nie. Tsubasa będzie mieć najprawdopodobniej 28 tomów, czyli koniec jest baaardzo blisko, ale to jeszcze nie to! To dopiero trzeci rozdział z 28ego tomu ( źródło ), poza tym na CLAMPowej stronie oficjalnej jest zapis, że za tydzień będzie 223ci. Nawet na końcu tego chapterka jeśli dobrze czytam jest taki dopisek "Kontynuacja w 29tym numerze [magazynu]".


Spoiler: pokaż / ukryj
Spokojnie, CLAMP raczej by o Kuro i Fay'u nie zapomniał ;)
Chapter był bardzo uroczy, brakuje mi takich. Nasze dzieciaki wyglądają rzeczywiście doroślej, zwłaszcza Syao. Wszystko jednak dzieje się tak szybko, że nie mam w ogóle wrażenia, że Sakura tak długo poszukiwała swojego ukochanego. Ale wplątanie w to wszystko MKRowych dziewczyn to miły gest~

Coraz więcej wskazuje na to, że klony to jednak rodzice 'prawdziwych' Syao i Sakury. Wciąż trochę to wszystko jest poplątane.

No i żal mi Yuuko pochłanianej przez tentakle ciemności. Ale przynajmniej może rzeczywiście trafi do Clowa.

_________________
There is sorrow enough in the natural way
From men and women to fill our day;
And when we are certain of sorrow in store,
Why do we always arrange for more?
Brothers and sisters, I bid you beware
Of giving your heart to a dog to tear.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Mitsurugi Płeć:Mężczyzna
Wieczny Marzyciel


Dołączył: 22 Sty 2009
Skąd: Wrocław
Status: offline
PostWysłany: 09-06-2009, 23:53   

Bleach 360

Wiecie, ja nie wymagam za wiele od życia. No czasem może tak. Ale tutaj chciałem tylko dostać mega oczopląsu oglądając ban-kai mojej ulubionej Bleachowskiej dziewczyny. A tutaj co? Nie dość, że bidula straciła rękę (Inoue! Dawaj tu swoje 4-litery!!) to jeszcze

Spoiler: pokaż / ukryj
Zamiast jakiegoś klimatycznego ban-kai, coś jak jej super shi-kai to dostałem.....jakąś ruską albo serbską wyrzutnię rakiet balistycznych na podczerwiem połączone z osłoną na gębę dla spawacza bo militariów już na hełmy stać nie było. No dobra, wali to ładnie i sprawnie. Ale jest duże, ciężkie, głośne i wieeeelkie? (czy on opisuje ban-kai Soi-fon?!)- tak! Nie pasuje do niej. Kubo, chcesz zaskakiwać i szokować? Rób to z sensem. Ech, oby to ban-kai miało inne formy i moce bo lipa będzie.

_________________
温故知新 - To search for the old is to understand the new
勝ちは鞘の中にあり - Victory comes while the sword is still in the scabbard
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
927825
Asthariel Płeć:Mężczyzna
Lis


Dołączył: 10 Kwi 2008
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 11-06-2009, 21:55   

Bleach 360

No właśnie, bankai mi nie pasuje. Definitywnie.

Spoiler: pokaż / ukryj
A mogło być tak pięknie - choćby coś snajperkopodobnego. Albo, nie wiem, kontrola wiatru? A tu mamy bazookę.
A te ,,zwycięstwa'' kapitanów są strasznie naiwne. Teraz Kyo pewnie poszpanuje Bankaiem, po czym cała Espada zrobi comeback, i rozpyka kapitanów nawet się nie przemęczając.

Bleach 361


Spoiler: pokaż / ukryj
Skomentuję tylko releas Starka - no nieee, co ON zrobił mojemu ulubionemu Espadzie? Jak toto wygląda?! Przynajmniej z bronią palną wygląda ciekawie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 12-06-2009, 22:04   

Rzuć kostką: 1-3 - super epizod, 4-6 - nic sienie dzieje.
Bleach 361 - wyrzuciłeś 5 nic się nie dzieje (taki wstęp do kolejnej walki).
Naruto 451 - wyrzuciłeś 6 nic się nie dzieje.
Berserk 305 - Wyrzuciłeś 4, nic się nie dzieje (no prawie, bo chyba wszyscy się tego spodziewaliśmy). Ale za to arty bardzo ładne. Jak zwykle zresztą.
FMA 96 - wee... 3, Armstrong i Duży Pan, Którego Imienia Nie Pamiętam wymiatają.

xxxHolic - doczytałem do ostatniego dostępnego epizodu. Nie cierpię tego w jaki sposób mieszają się tu wątki z innych mang. xxxHolic miał zupełnie inny klimat niż TRC (ktre jest jedną z najgorszych mang, jakie w czytałem) i chwała mu za to. Teraz to się kończy. Damn you, CLAMP!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Mitsurugi Płeć:Mężczyzna
Wieczny Marzyciel


Dołączył: 22 Sty 2009
Skąd: Wrocław
Status: offline
PostWysłany: 13-06-2009, 17:04   

Bleach 361

no co mogę powiedzieć, skołowało mnie to troszkę, choć ogólnie chapter mi się podobał.


Spoiler: pokaż / ukryj
Soifon teoretycznie rozwaliła Pana Czaszkę, Kyo i no.1 wreszcie zaczynają walczyć poważnie no i ress Starka naprawdę czadetski i oryginalny. Czyżby Kubo przeżycał się na broń palną?


Ale w sumie teraz nie wiem-
Spoiler: pokaż / ukryj
Padły te Espady, czy nie? Bo jak tak łatwo padły to lipa, biorąc pod uwagę jak Ichigo musiał się męczyć z no.4 choć wiadomo, ze w Bleachu logiki nie ma. A jeśli 2 i 3 żyją to w sumie jeszcze gorzej, bo nagle wszyscy wstaną i zaczną naparzać kapitanów. A jeszcze mamy 3 zdrajców, Vizardów (którzy idą i idą i idą i idą i gubią coś drogę) i Ban-kai dzidziusia i Ukitake + Urahare i Youruichi. Ech, coś mi się to wszystko sypie.....


Ciekawe jak tam reszta paczki i Espada no. 0

_________________
温故知新 - To search for the old is to understand the new
勝ちは鞘の中にあり - Victory comes while the sword is still in the scabbard
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
927825
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 22 z 72 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 21, 22, 23 ... 70, 71, 72  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group