FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 23, 24, 25 ... 70, 71, 72  Następny
  Ocena najnowszych rozdziałów mang [SPOILERY]
Wersja do druku
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 21-06-2009, 10:41   

Hitman Reborn 242

Dobrze, że niedawno skończyło się to całe gadanie, tłumaczenie i ustalanie. Co za dużo to niezdrowo. Co do najnowszego rozdziału, końcówka strasznie mnie rozbawiła:

Spoiler: pokaż / ukryj
Reborn przywołujący historię jednego z pierwszych strażników... Skąd Vongola Primo wytrzasnął jako swojego strażnika gościa, który wygląda, jakby się z Heian urwał... No ale Yamato nareszcie na dobre skończył ze swoim podejściem "to tylko zabawa" - zdecydowanie na plus.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Crofesima Płeć:Kobieta
Captain Narcolepsy


Dołączyła: 25 Maj 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 21-06-2009, 13:18   

Keii napisał/a:
Yamato

Yamamoto. Jak admirał, nie jak pancernik. ;)

A przy okazji niech będzie... KHR 246:
Byakuran na pierwszej stronie się nie uśmiechał! Ojeżuigęstyborze, koniec jest blisko. Yamamoto w ostatnich chapterach bardzo mi się podoba. Zawsze lubiłam tego chłopaka i to było jasne, że jego bezstresowe podejście do różnych poważnych sytuacji jest potwornie naciągane (że tak przypomnę bitwę z Gammą). A jeszcze w tym chapterze tak dojrzale przemawiał, ah mrr.
Ogólnie mam nadzieję, że szybko skończą te nadchodzące walki i przejdą do rzeczy. Bo ja podejrzewam, że Byakuran ma jakiegoś asa w rękawie. Albo Shouichi. Już tyle teorii spiskowych wymyśliłam... do czego mnie zmusza w tych czasach poziom innych shounenowych tytułów. A nawet KHRowi trudno mi zaufać, bo - jak to powiedziała moja znajoma - w każdym momencie może znów zamienić się w pokemona.

_________________
There is sorrow enough in the natural way
From men and women to fill our day;
And when we are certain of sorrow in store,
Why do we always arrange for more?
Brothers and sisters, I bid you beware
Of giving your heart to a dog to tear.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Mitsurugi Płeć:Mężczyzna
Wieczny Marzyciel


Dołączył: 22 Sty 2009
Skąd: Wrocław
Status: offline
PostWysłany: 04-07-2009, 23:15   

No to z mojej strony Bleach 364. Zwrot akcji jest genialny, Kubo zaskoczył wszystkich, czego się nie spodziwalem , bo myślałem, że cała akcja pójdzie w sztampowym kierunku a tu miła niespodzianka.
Spoiler: pokaż / ukryj
Po pierwsze pojawienie "Wielkiego Oka', Wonderwice rozwalający Ukitake, Kyoraku powalony przez starka, Aizen i reszta zdrajców uwolnieni, 1 i 2 Espada uwolnieni i w pełni sił gotowi do stawienia czoła kapitanom. sytuacja wydaje się dramatyczna, ale na sam koniec przybywają Vizardzi i szykuje się mgea bitwa. Czekają nas BK zdrajców, Bk dziadka, walka komamury z Tousenem, BK i Vizard mode w wykonani nowo przybyłych, Wodnerwice i jego uwolnienie zanpaktou, Wielkie Oko. No po prostu miazga. Spodiewam się niezłej akcji w next chapie
. bardzo pozytywne zaskoczenie :D :D :P

_________________
温故知新 - To search for the old is to understand the new
勝ちは鞘の中にあり - Victory comes while the sword is still in the scabbard
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
927825
Sm00k
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 05-07-2009, 01:47   

Jakie tam zaskoczenie, znowu tła sobie daruje...
Powrót do góry
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 08-07-2009, 09:49   

Hurra, nowy rozdział Evangeliona.

NGE 78

Spoiler: pokaż / ukryj
Ok, czyli Gendou Ikari nie chce ratować ludzkości, ale zemścić się na Bogu. I nienawidzi Shinjiego bo był zazdrosny o Yui. Niby ma to sens, ale po kiego grzyba dali mu łypiącą rękawiczkę potrafiącą tworzyć osobiste pole AT to nie wiem...

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Agon Płeć:Kobieta


Dołączyła: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 08-07-2009, 12:19   

Keii napisał/a:
Hurra, nowy rozdział Evangeliona.

Tylko jeden? Po xxx latach czekania? ...

A żeby nie offtopować, może opiszę moje odczucia po przeczytaniu najnowszego rozdziału Shugo Chary!, gdyż mój wewnętrzny fangirl pairingu Amu x Ikuto jest niepocieszony.

Shugo Chara! 42

Spoiler: pokaż / ukryj
Ikuto znowu zabiera Amu do wesołego miasteczka, ale tym razem wykazuje większą chęć do zabawy. Panuje całkiem miła, romantyczna atmosfera, więc myślałam, że chłopak planuje w końcu powiedzieć Amu, co do niej czuje, i powoli będziemy zbliżać się do szczęśliwego zakończenia (tym bardziej, że wątek zuego Gozena, który polował na embryo, został zakończony)... Ale nieee. Okazuje się, że jest to pożegnanie i już nigdy więcej się nie zobaczą (przeprowadzka rodzinna? Pewnie dowiemy się w następnym rozdziale). Czyli znowu zaczyna robić się dhramatycznie, a tym samym szanse na zakończenie tej mangi w bliższej przyszłości jeszcze bardziej zmalały – bo nie wierzę, żeby ten tytuł mógł obejść się bez happy endu.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Easnadh Płeć:Kobieta
a wee fire


Dołączyła: 27 Cze 2008
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 08-07-2009, 12:33   

Ouran High School Host Club 71
Niemożliwe. Zgubiłam gdzieś szczękę. I prawą gałkę oczną. Jak ktoś znajdzie, proszę o zwrot.


Spoiler: pokaż / ukryj
Honey i Mori będą nareszcie kończyć szkołę! Najprawdopodobniej i tak potrwa to cały tomik, jak nie dwa, ale wreszcie jakaś oznaka czasu! Już myślałam, że oni do śmierci będą gnić w tym liceum... I wszyscy z tego powodu rozpaczają, cały chapter aż pływał od łez. Co gorsza, Honey i Mori idę na inne studia, więc mamy powtórkę z rozrywki - Moriemu niby nic nie jest, ale zachowuje się dziwnie. Okej, to było śmieszne wieeeele tomów temu, ale już nie jest.
Poza tym na niektórych kadrach Haruhi ma jakoś inaczej narysowane oczy i wygląda jak dziewczyna. A jak już jesteśmy przy byciu dziewczyną, to okazało się, że ludzie z Ourana i tak często spotykają się na tych samych uniwersytetach i kierunkach, więc Haruhi będzie chyba musiała pozostać chłopcem do końca życia, a Tamaki zostanie uznany za geja, bo oni przecież muszą w końcu zostać parą.

_________________

I’m always right and you should listen to whatever I have to say
and never disagree, ever, EVER for the sake of your wolvlihood.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
gaara the sound Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 03 Maj 2009
Status: offline
PostWysłany: 10-07-2009, 22:34   Naruto - manga

W najnowszym(455), Danzo odkrywa
Spoiler: pokaż / ukryj
swoje drugie oko, dokładnie szaringana
, skąd go ma? jakie techniki może znać, czy Masashi Kishimoto dobrze postąpił uzbrajając taka postać w tak silną "broń" ? :P[/spoiler]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Easnadh Płeć:Kobieta
a wee fire


Dołączyła: 27 Cze 2008
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 11-07-2009, 10:40   

Soul Eater 63

Tak, wiem, to jest shounen. Ale, bogowie, jakie to się zrobiło przewidywalne. Przynajmniej co do Maki i Soula.

Spoiler: pokaż / ukryj
Tak, Soul został w końcu Death Scythem. A dusza Maki wyewoluowała w formę Grigori, czyli nasza dziewuszka jest teraz Upadłym Aniołem. Co ciekawe (i niekonsekwentne) - jej dusza ma dwa anielskie skrzydełka i aureolkę. Kwik. No i Maka, zadowolona, że niektórzy nazywają ją teraz "Aniołkiem", marzy o skrzydłach. A tak - bo przecież ona i Soul uczą się latać! Soul zamienia się w kosę, Maka siada na nim okrakiem, Soul dostaje odrzutowych skrzydełek (Maka się rozczarowała, że nie były pierzaste) i hajda! Tylko na razie im nie wychodzi. Ale to oczywiście jest do wyuczenia. I nie byłoby to takie straszne, gdyby nie to, że koło Eibona szwenda się takie małe emo coś o imieniu Gopher (prawie spadłam z krzesła ze śmiechu, ciekawe, kiedy zacznie świstać i kopać tunele) i sadystycznych skłonnościach, które ma obsesję na punkcie Eibona i najwyraźniej nie przepada za Maką. I, co najgorsze, na ostatniej stronie rozdziału dostaje dziwnych czarnych skrzydełek. Już to widzę, jak będzie walczył z Maką, w najbardziej dramatycznym, kulminacyjnym momencie Maka dostanie power-upa, wyrosną jej białe anielskie skrzydełka i będzie Pojedynek Aniołów. A idźcie wy się wszyscy utopcie -__-'

Całkiem niezłym kawałkiem był natomiast fragment treningu B*S i Steina. Szkoda mi tylko Oxa i Kilika, stali sobie biedacy pod ściana bez nijakiej roboty. Dość uroczy był kawałek z Tsubaki, Harvarem i dzieciakami - w końcu jakaś normalna scenka. Bo patrzenie na taką Patty naprawdę mnie przeraża. Biedny Sid-sensei.

_________________

I’m always right and you should listen to whatever I have to say
and never disagree, ever, EVER for the sake of your wolvlihood.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Lain Płeć:Kobieta


Dołączyła: 10 Maj 2003
Status: offline
PostWysłany: 05-08-2009, 14:59   

Tsubasa Reservoir Chronicles 226 i xxxHolic 185

Głupia teoria ahoj!!!
Na podstawie tych rozdziałów wysnułam, nielogiczną (nie szkodzi bo TRC jest nielogiczne) teorię.


Spoiler: pokaż / ukryj

Dōmeki to Fei Wong Reed, a Watanuki to Clow Reed.
Dōmeki (Fei Wong Reed) próbował wskrzesić wiedźmę, żeby Watanuki wyszedł ze sklepu. Tak, głupie to, bo w sumie po co by miał to robić. Możliwe więc że chciał Watanukiego zaprosić na randkę, i tak motywacją głównego złego byłaby miłość, a to już w stylu Clampa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Yumegari Płeć:Kobieta
Feministka szowiniska


Dołączyła: 05 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 18-08-2009, 17:54   

Skip Beat ch. 145 raw

Czekaliśmy na to wydarzenie prawie setkę i pół rozdziałów. Doczekaliśmy się.

Spoiler: pokaż / ukryj
Pocałunek

Spoiler: pokaż / ukryj
z Shou

Wyszło trochę sztampowo, dokładnie w stylu, jakiego się spodziewałam. Akcja owszem, musi teraz ruszyć z kopyta, ale i tak obecny arc mi się nie podoba. Za bardzo shoujowaty, jak na to konkretne shoujo. Oddajcie mi Natsu!

_________________
Behind every great woman is a man checking out her ass
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
2513810
Altruista
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 18-08-2009, 18:10   

Tsubasa Reservoir Chronicles 227 - Zagmatwane to.


Spoiler: pokaż / ukryj
Czyżby FWR pragnął wskrzesić wiedzmę tylko po to by udowodnić sobie, że jest potężniejszy od Clow Reeda? Albo tu chodzi o jakaś chorą ambicje, albo o miłość. Na razie widać tylko, jak strasznie pragnie urzeczywistnić swoje marzenie. Maniaka z niego zrobili - nie pasuje mi to do niego.
Powrót do góry
Galnea Płeć:Kobieta
Wierna Imperialistka

Dołączyła: 31 Mar 2009
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 04-09-2009, 23:36   

Claymore 95 - po ostatnich średnio interesujących (przynajmniej dla mnie) rozdziałach, zostałam mile zaskoczona.

Spoiler: pokaż / ukryj
To, że Beth zostanie w jakiś sposób uszkodzona, a przebudzona Alicia wymknie się na wolność było do przewidzenia - o takie rozwiązanie samo się prosiło. Ale że dokona się to dzięki pociskowi Racielli i sama zmieni się w yomę? To mi się spodobało.

Na razie najbardziej interesuje mnie, co się stanie z Riful. W ostatnim rozdziale już stawiałam na niej krzyżyk, spodziewając się powtórki rozgrywki
Spoiler: pokaż / ukryj
z Isleyem,
a tymczasem ta pani może nie ma się wspaniale, ale jej szanse na dłuższy żywot nieco wzrosły.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
 
Numer Gadu-Gadu
2483333
CainSerafin
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 11-09-2009, 18:31   

Deadman Wonderland chapterki 22 i 23

Po bardzo średnim wątku "Scar Chain" otrzymujemy równie słaby rozdział. Emocący się, wzorem Shinjiego z Evy, Ganta nie jest tym, na co czekałem. No i to pieczenie ciasteczek przez Shiro... Na szczęście rozdział ratują bizoniasty (jak zawsze) Senji i rozwijająca się w zaskakującym kierunku fabuła. Natomiast dwudziestka trójka przywróciła mi wiarę w ten tytuł. Ganta znowu zachowuje się normalnie, Tamaki jednym ruchem wytrąca przeciwnikom z rąk argumenty, a także pojawia się nowy deadman, którego moc niestety jest dość dziwna i nielogiczna. A wszystko urywa się w najciekawszym momencie. Tytuł znowu zaczyna iść w dobrym kierunku, choć szkoda że wątek Red Mana stoi w miejscu.
Powrót do góry
Amarth Płeć:Kobieta


Dołączyła: 05 Maj 2007
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 11-09-2009, 19:35   

CainSerafin napisał/a:
Po bardzo średnim wątku "Scar Chain" otrzymujemy równie słaby rozdział.

Prawda, że ten wątek najlepszy nie był, choć miał kilka takich chwil, które mi się podobały. Już sam Nagi błyskawicznie zdobył moją sympatię, a jego, hmm... "przypadłość" była pokazana nie aż tak źle. Choć poziom traumy na każdego kolejnego bohatera robi się ciut idiotyczny. A Ganta, którego praktycznie od samego początku mam ochotę udusić, powinien chyba pójść się powiesić. Szczerze nienawidzę tego typu postaci. I chociaż miał takie przebłyski, że wydawał się w końcu poprawiać, to zaraz znowu się staczał.

Przyznam, że mangę zaczęłam czytać dla Senjiego i głównie dla niego nadal czytam. Facet ma naprawdę interesujący charakter i mam szczerą nadzieję, że nie zepsują go ukrytym głęboko emo i traumą przechodzącą ludzkie pojęcie.

Czekam również na więcej informacji o Red Manie, bo ten wątek rzeczywiście wydaje się ciekawy.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 24 z 72 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 23, 24, 25 ... 70, 71, 72  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group