FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 42, 43, 44 ... 70, 71, 72  Następny
  Ocena najnowszych rozdziałów mang [SPOILERY]
Wersja do druku
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 17-04-2011, 21:32   

Silver Spoon 1-3 - Fani FMA pewnie słyszeli o tytule. Nowy tytuł Hiromu Arakawy. Z FMA nie ma absolutnie nic wspólnego (może poza nauczycielem WF-u, który jest klonem Armstronga). Jest to manga o szkole rolniczej. Pierwsze epizody całkiem mi się podobały. Arakawa ma klasę i udowodniła, że potrafi zrobić coś więcej niż tylko fantastykę.
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Enevi Płeć:Kobieta
苹果


Dołączyła: 20 Lut 2006
Skąd: 波伦
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 19-04-2011, 00:09   

Otoyomegatari 17

W normalnych warunkach oni nawet nie powinni mieć szansy się poznać raczej w ten sposób, ale pal sześć realizm, to taki uroczy i fajny pairing!

Spoiler: pokaż / ukryj
Smith i Talas(? - innej możliwości nie widzę...) rzecz jasna. A tu wygląda na to, że generalnie nici ze szczęśliwej podróży do Indii. Bo teść to rzecz święta, tia...
Ciekawe, czy sytuacja zmieni się na lepsze?...

_________________

吾輩は王獣である。名前はまだ無い。

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Chudi X Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 21 Maj 2007
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 21-04-2011, 23:28   

One Piece 622

W dalszym ciągu kontynuacja historii z poprzedniego rozdziału. Niemniej jednak jestem z tego bardzo zadowolony. W końcu mogłem się dowiedzieć czegoś więcej na temat jednej z moich ulubionych postaci - Jinbeya. I mam nadzieję, że na tym się nie skończy. Jedynie
Spoiler: pokaż / ukryj
tego dzieciaka co się tak strasznie uśmiechał nawet jak mu się krzywdę robiło bym zamordował na miejscu...

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora
 
Numer Gadu-Gadu
5883209
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 25-04-2011, 16:02   

Kekkaishi - i się skończyło. Z jednej strony manga miała fatalną tendencję to wpakowywania fillerów w główną linię fabularną, z drugiej była całkiem ciekawa. Twórca uśmiercał postaci. Stworzył dość dobry świat, całkiem przyzwoitych bohaterów. Podwójne prowadzenie fabuły z punktu widzenia młodszego i starszego braka też było dobrym zabiegiem. Dla mnie jest to jeden z lepszych shounenów.
Umiarkowany happy end na koniec też był niezgorszy.
Ocena: 8/10
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
moshi_moshi Płeć:Kobieta
Szara Emonencja


Dołączyła: 19 Lis 2006
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 28-04-2011, 14:40   

Dyskusję o TWGOK przeniosłam do Alfabetu . :)

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Enevi Płeć:Kobieta
苹果


Dołączyła: 20 Lut 2006
Skąd: 波伦
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 01-05-2011, 09:38   

One Piece 623

To był DoooooooBryyyyyy rozdział. Sporo się wyjaśniło i robi się naprawdę ciekawie! Ale od początku.

Spoiler: pokaż / ukryj
Tak, Tiger zginął po odstawieniu Koali do domu, ale co ważniejsze: sam odmówił transfuzji z powodu swojej nienawiści do ludzi. A co najważniejsze: sam był niewolnikiem i uciekł. Hm, wygląda na to, że oszalały po stracie kapitana Arlong skończył w łapkach Kizaru. I tak, chcę zobaczyć Koalę po latach: jeśli żyje. I jeśli ją pokażą, niech będzie fajną postacią z jajem, o.
Jest dobrze i niech będzie jeszcze lepiej! :D

Break Blade 50-2

Oł, jakie mru. Takie duże i puchate mru. Dzisiaj mamy chyba przypływ dobrych rozdziałów (ok, BB wyszło, kiedy mnie nie było), bo cały rozdział był epicki wręcz. Tak, znam podobne sceny i schematy, ale tu wypadło to dobrze!
Spoiler: pokaż / ukryj
Jeżeli ktoś życzył Borcuse'owi długiej i bolesnej śmierci to zawiedzie się tylko trochę, ponieważ była ona szybka i najprawdopodobniej bolało tylko przez chwilę. A sam Girge ładnie wrył się w umysł Rygarta - chłopak chyba już na zawsze będzie miał problemy z psychiką. Ciekawe, co teraz z nim zrobią... Z jednej strony jest bohaterem narodowym, a z drugiej zaczyna zmieniać się w psychopatę (choć może bardziej załamuje się nerwowo) i zignorował rozkaz, ale...
No nic, zobaczymy. Czyżby jednak na sam koniec miał walczyć z Zessem? Mam nadzieję, że nie.

_________________

吾輩は王獣である。名前はまだ無い。

_________________


Ostatnio zmieniony przez Enevi dnia 01-05-2011, 11:02, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 01-05-2011, 10:40   

Enevi napisał/a:
To był DoooooooBryyyyyy rozdział.

Tak, zdecydowanie. W ogóle cały wątek rasowy i motyw transfuzji krwi jest dobrze poprowadzony.

I chyba wreszcie zaczynam rozumieć o co Jinbeyowi chodziło
Spoiler: pokaż / ukryj
z "wypuszczeniem Arlonga". Zapewne okaże się, że został Shichibuki w zamian za jego wolność.


Teraz czekam na konkluzję wątku Królowej.

Poza tym Księżniczka ma potencjał, tylko musi wyciągnąć więcej genów matki. Ale to jest One Piece, więc prędzej zjem kanapkę z Krokodyla niż okaże się, że nie dostanie ona jakiejś porządnej scenki, gdzie wyjdzie jej charakterek przed końcem tego łuku.

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Lain Płeć:Kobieta


Dołączyła: 10 Maj 2003
Status: offline
PostWysłany: 18-05-2011, 23:36   

Pandora Hearts 61
Sprawdziły się moje przypuszczenia co do tego, że Humpty Dumpty i Queen of Hearts to dwa rożne łańcuchy, ale już tego, że to
Spoiler: pokaż / ukryj
Vincent jesyt Head-hunterem się nie spodziewałam. No i nie sądziłam, że Vincent naprawdę wszystko robi dla brata, myślałam, że to tylko przykrywka na jego prawdziwe cele.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 30-05-2011, 19:42   

Kuroshitsuji 57
Pfffff... Akcja byłaby ładniejsza, gdyby nie przypominało mi to tak bardzo podobnego zagrania z Pandora Hearts. Ale i tak...

LOL


Negima 326
Khy, Secundum. I Fate zastanawiający się który z nich jest zepsuty...
I jak zawsze epicka Ala Rubra.

Bloody Monday 63-4
Po przeczytaniu tych rozdziałów wyczytałam, że ta manga skończy się za cztery rozdziały. ŻE CO?! Tak po prostu? Wątek Hibiki zostanie na pewno olany, bo nie dadzą raczej rady tego wyjaśnić. Poważnie zastanawiam się też, czy którykolwiek z protagonistów dostanie jakieś backstory lub chociaż motywację. To oznacza, że na bank powstanie kontynuacja...

Wypchajcie się, autorzy.

Beelzebub 109
Ta seria pozostaje naprawdę dobrym fazowym shounenem - walka, humor, fazowe techniki i dziwaczne nieporozumienia. I biedny Furuichi, który będzie musiał podjąć wyzwanie swojego życia. I upewnić się, że ludzkość nie zostanie przy okazji zgładzona.

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Enevi Płeć:Kobieta
苹果


Dołączyła: 20 Lut 2006
Skąd: 波伦
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 08-06-2011, 01:10   

Shiki 40 i 41, czyli koniec

No, to mamy koniec. Generalnie całość poszła w kierunku zakończenia z anime (gdy dorwę książkę, to się dowiem, jak to było...), ale jednak manga miała więcej stron na rozwinięcie akcji już znacznie wcześniej. Poczyniono dość subtelne zmiany w... mało subtelnych scenach.
Spoiler: pokaż / ukryj
Śmierć pana olbrzyma z ręki Seishina była znacznie bardziej krwawa na papierze - słowem ręka, noga, mózg na ścianie. Zaś wybuch z Natsuno w roli głównej był ciut przekombinowany, tu wystarczyło spaść z dużej wysokości i pogruchotać sobie kości - chłopak tego nie przeżył, a Tatsumi uroczo się nadział... Ale oj, tatuś Natsuno będzie miał traumę.
Manga dostała też pełnoprawny epilog. Samo ostatnie ujęcie baaardo przypominało takie jedno z pewnego filmu o wampirach, ale oł łel. To była dobra manga :3

_________________

吾輩は王獣である。名前はまだ無い。

_________________


Ostatnio zmieniony przez Enevi dnia 28-06-2011, 23:50, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 28-06-2011, 19:09   

Bloody Monday 2 65-67
Okej... Do końca został jeden rozdział, a fabuła wciąż nie składa się w całość! Wszystko jest bez sęsu*. Nagle wyskakuje jakaś święta wojna, Amerykanie oczywiście postanawiają zrzucić atomówkę na Japonię (*facepalm*), a J którego pojawienia się wyczekiwałam przez całą serię ujawnia się telefonicznie na ostatniej stronie przedostatniego rozdziału!

Argh, ta seria nie ma sensu i nie wiem co by twórcy musieli wyciągnąć, by całość nagle zaczęła. Wkurzyło mnie rozwiązanie pt. "a teraz okazuje się, że ktoś inny pociągał sznurkami". W pierwszej serii zrobiono to z wyczuciem i na przestrzeni całej mangi, a tu wepchnięto byle jak w końcówkę. Wrrrrrrr. I jeszcze Hibiki, która "nie została zabita". Żaaaaaal po prostu jakiś.

I arrrghh. Mam ochotę zrobić krzywdę Japończykom za robienie z Amerykanów bezmózgich idiotów i hypokrytów. Ile można? "Nasi sojusznicy robią wszystko, by nam pomóc, więc zrzucimy na nich atomówkę!" Wiem, że macie uraz, ale bez jaj. Ta manga robi z Amerykańców gorszych ludzi niż z terrorystów, którzy chcą zaszantażować ludzkość. Czy Japończycy mają aż takie kompleksy? I czy nie wstyd im wykładać je aż w tak oczywisty sposób?

* Tak, sęsu. Sensu w tej mandze nigdy nie było, ale miałam nadzieję na chociaż mały sęs.

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 01-07-2011, 08:29   

Tren napisał/a:
Bloody Monday 63-4
Po przeczytaniu tych rozdziałów wyczytałam, że ta manga skończy się za cztery rozdziały. ŻE CO?! Tak po prostu? Wątek Hibiki zostanie na pewno olany, bo nie dadzą raczej rady tego wyjaśnić. Poważnie zastanawiam się też, czy którykolwiek z protagonistów dostanie jakieś backstory lub chociaż motywację. To oznacza, że na bank powstanie kontynuacja...

Wypchajcie się, autorzy.
"Pocieszę" cię. Z tego co widzę aktualnie zaczyna wychodzić tego trzecia seria (na razie zdaje się 3 chaptery).

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 03-07-2011, 00:17   

Bezimienny napisał/a:
"Pocieszę" cię. Z tego co widzę aktualnie zaczyna wychodzić tego trzecia seria (na razie zdaje się 3 chaptery).

No, mówiłam, że to oczywiste, że powstanie. Ale przyznaję, że robią to chamsko, gdyż wszystko wskazuje na to, że drugi sezon skończy się cliffhangerem lub czymś w tym guście. Został im jeden rozdział, a my nie jesteśmy ani o krok bliżej zrozumienia o co w tym wszystkim chodzi.

Mahou Sensei Negima 330
Ha! Wiedziałam! Było oczywiste, że Fate i Negi nie są w kondycji by poradzić sobie z zagrożeniem, więc przyszła pora na wielkie wejści pewnej osobniczki.

Beelzebub 114
O kwik. Biedny sensei. Życie byłoby dla niego prostsze, gdyby Oga pokonał wroga jak trzeba. XD
A poza tym Czerwone Lisice mają zły plan. Plan, który ma zerowe szanse powodzenia.

EDIT.
Bloody Monday 2 68 [END?]
Oż, to było tak tragiczne jak przypuszczałam... Nie wyjaśniono NICZEGO. Gorzej, wrzucono jeszcze parę niewiadomych. I diabli, to ma być główny zły?! Kiedy zgwałciliście temu biedakowi charakter na tyle, by zmusić go do postawienia Japonii w obliczu nuklearnego niebezpieczeństwa?!
FAIL FAIL FAIL
Obniżam ocenę za całokształt do 4. Bosh, dawno takiej chały nie czytałam. I jakakolwiek trzecia seria mi wisi. Nic nie naprawi tych idiotyzmów, które wprowadzono. A twórcy niech się pocałują tam gdzie ja wiem, a wy się domyślacie.

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 17-07-2011, 23:54   

Double post!

Nurarihyon no Mago 160
Autentycznie podoba mi się pomysł antagonistów na to jak zniszczyć życie głównemu bohaterowi. Nic nie działa równie dobrze jak zła prasa. Zwłaszcza, że dzięki temu Rikuo został zaatakowany, gdy się tego totalnie nie spodziewał i ma teraz poważny problem w związku z przewagą liczebną przeciwników, których w dodatku zapewne bardzo nie chce przez przypadek ubić, co tylko podnosi trudność sytuacji.

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Easnadh Płeć:Kobieta
a wee fire


Dołączyła: 27 Cze 2008
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 20-07-2011, 10:40   

Kuroshitsuji 59

Ja nie wiem, co ta kobieta kombinuje, bo w tej mandze panuje już taki chaos, że nie da się go ogarnąć.
Spoiler: pokaż / ukryj
Okej, przeżyłam Lizzy jako super-szermierza. Przeżyłam mrocznego wicehrabiego Druitt (LOL). Ale na litość boską, co ona chce zrobić z Undertakerem?!

Tym niemniej... Undertaker jest taki sexy... =p=

_________________

I’m always right and you should listen to whatever I have to say
and never disagree, ever, EVER for the sake of your wolvlihood.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 43 z 72 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 42, 43, 44 ... 70, 71, 72  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group