FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
  Nie przewijajmy czołówek...
Wersja do druku
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 16-11-2011, 01:32   

Opening do, w sumie bardziej amatorskiej, a na pewno fanowskiej, OVA spod szyldu Touhou. Jak widać jakość animacji idealna.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tirisfal Płeć:Mężczyzna
Książę Amberu


Dołączył: 17 Lut 2011
Status: offline
PostWysłany: 18-11-2011, 01:51   

Zaciekawił mnie ten opening (choć troche mnie to przeraża) o czym to jest i jak się to ogląda?

hmm to żeby nie było OT ;)
Opening do Tosho Daimos. Generał Daimos to pewnie jedno z bardziej znanych w Polsce anime. A opening do niego jest po prostu wielki... z jednego powodu - ten utwór jest tak epicko epicki w brzmieniu. Słuchasz go i masz wrażenie że możesz rzucać górami, pokonywać hordy przeciwników. Animacja była taka sobie... choć pokazywała to wokół czego to anime się kręciło - transformacji Daimosa ;). Niemniej utwór jest świetny przed wykonaniem heroicznego zadania (sprzątania, czy nauki). Polecam przesłuchanie pełnej wersji.

_________________
"Programming today is a race between software engineers striving to build bigger and better idiot-proof programs, and the universe trying to build bigger and better idiots. So far, the universe is winning."
- Rick Cook
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 18-11-2011, 09:01   

Tirisfal napisał/a:
Zaciekawił mnie ten opening

Wcale się nie dziwię.
O czym jest... W sumie OAV to mocne streszczenie gry Perfect Cherry Blossom.
Można obejrzeć tutaj http://www.youtube.com/watch?v=ETs7DE1hgVI
Jeżeli nic nie rozumiesz, a chciałbyś się więcej dowiedzieć, to poszukaj informacji o Touhou.

A kontynuując w temacie:
Break Blade. Naprawdę. To jest poruszające. Nie dość, że muzyka, to jeszcze idealnie współgrająca z nią animacja. Cudo.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
juman_ Płeć:Mężczyzna
:)

Dołączył: 26 Lis 2011
Status: offline
PostWysłany: 27-11-2011, 01:52   

W większości przypadków przewijam openingi i endingi, póki co zdarzyło się tylko kilka wyjątków: Higurashi no Naku Koro ni i jego opening, do tego Cowboy Bebop, świetne zarówno opening, jak i ending, i trzeci przypadek, co do którego dziwi mnie, że nikt o nim nie wspomniał: Fate/stay night. Toż to anime ma jedno z najbardziej klimatycznych endingów ever, a i opening wpada w ucho. Oprócz tego Mushishi, Monster, Darker than Black i Claymore. Niektóre są po prostu przyjemnymi, wprowadzającymi w nastrój utworami, a inne są już świetnymi kawałkami, których mógłbym spokojnie słuchać poza anime. Mushishi jest świetnym przykładem czegoś takiego, to anime ma ogólnie jeden z najlepszych soundtracków, jakie ostatnio słyszałem.

_________________
Set the Controls for the Heart of the Sun


Ostatnio zmieniony przez juman_ dnia 27-11-2011, 15:03, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 27-11-2011, 10:15   

A tak właściwie to dlaczego przewijacie te czołówki? I to jeszcze w większości? Ja zawsze uważałem, że każde anime trzeba obejrzeć od początku do końca. Wliczając w to "konobangoniwa". Dopiero gdy czołówka rzeczywiście wkurza, lub jest drętwa, lub po prostu ogląda się tasiemca w stylu "makaronowym", przeskakiwanie tych "przerywników" w ciągłości fabuły ma sens. Wielokrotnie natknąłem się na zmiany w samej animacji , lub treści piosenki, niekiedy w wykonaniu. Pierwszy sezon Iki Musume miał w każdym odcinku inny ending, oraz dwie wersje openingu, identyczne ale z ponad 20-stoma różniącymi detalami. Drugi sezon wprowadza taki opening v2 również. W oryginalnym przerywniku ze sponsorami, Moon Phase miał z odcinka na odcinek mniej omleta, a czołówki były zwyczajnie różne. Na prawdę wiele z nich ma świetną muzykę, czasami zdarza się też ciekawa interpretacja w dubbingowanej wersji. Poza tym w wielu tytułach animacja jest o epokę lepsza w czołówce niż w późniejszych odcinkach. :P
(eye candy w połowie odcinków też bywają fajne)

Czy to nie jest wystarczający powód by czołówki oglądać?
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
juman_ Płeć:Mężczyzna
:)

Dołączył: 26 Lis 2011
Status: offline
PostWysłany: 27-11-2011, 14:57   

Dla mnie opening nie jest częścią anime, a po prostu czymś, co ma dać czas oglądającym telewizję(bo anime jest skierowane na telewizję, nie oszukujmy się) na zorientowanie się, że anime się zaczyna. Taka jest, wydaje mi się, główna funkcja. Nie mam więc oporów związanych z przewijaniem. A gorączkowe wpatrywanie się w randomowe kadry z anime, stanowiące zazwyczaj treść graficzną openingów, w celu zauważenia, nie wiem, dodatkowych tropów odnośnie sensu anime czy czegoś w tym guście? uważam za przesadę. Zarówno openingi, jak i endingi nie mają nic wspólnego z linią fabularną anime i od przewinięcia ich nie utracimy żadnych istotnych związanych z fabułą informacji. Openingi są do oglądania tylko wtedy, kiedy są kawałkiem dobrej, utrafionej w konkretny gust muzyki. Bo przecież to o muzykę, a nie o treści podprogowe, dodatkowe informacje o fabule potrzebne do zrozumienia całości itp chodzi. Jeśli powodem, aby czołówki oglądać, miałoby być to, że w połowie serii opening się zmienia - nie przemawia to do mnie. A jeśli taka muzyka Ci odpowiada i podoba Ci się - słuchaj! To jest powód, jedyny, do oglądania czołówek. Mnie większość jednak nie odpowiada, bo po prostu nie słucham takiej muzyki, i dlatego je przewijam.

_________________
Set the Controls for the Heart of the Sun
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 27-11-2011, 22:48   

kokodin napisał/a:
A tak właściwie to dlaczego przewijacie te czołówki?

Bo niektóre mi się nie podobają. Np. pierwszy op. Mawaru Penguindrum oglądałem cały za każdym razem, drugi... nie dałem rady ani razu.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 28-11-2011, 01:47   

juman_ napisał/a:
Dla mnie opening nie jest częścią anime, a po prostu czymś, co ma dać czas oglądającym telewizję(bo anime jest skierowane na telewizję, nie oszukujmy się) na zorientowanie się, że anime się zaczyna. Taka jest, wydaje mi się, główna funkcja.

I tu się zaczyna różnica myślenia pokoleń. Gdy ja byłem mały w telewizji nie było reklam, serio. Przed większością programów występował spiker, szczególnie fajny był ten starszy dziadek z jedynki w ciemnych okularach. I oni zapowiadali że zaraz zacznie się program. Ba przed dobranocką było dodatkowe intro i dopiero czołówka smerfów, muminków, gumisiów, nie to co dzisiaj. Całe rodziny siedziały i oglądały te czołówki a telewizor włączało się jeszcze by posłuchać spikera. Morze rzeczywiście teraz jak się skacze pilotem po kanałach, aby nie oglądać reklam, czołówka ma inny charakter. Obserwując młodsze dzieci z mojej rodziny zauważyłem też, że czołówka jest tez świetnym powodem do pośpiewania sobie (kompletnie rozbieżnego z karaoke, bo ani czytać po angielsku ani japońsku jeszcze nie potrafią) Ale gdy takie małe usłyszało, że wujek włączał sobie ich "ulubioną obecnie" bajkę to przybiegało to natychmiast by jak najwięcej czołówki zobaczyć. Mniejsza o to. Jedno jest niewątpliwie pewne. Czołówki mają znacznie lepszą animację niż samo anime. I wcale nie pisałem że szukam w nich sensu czy fabuły. Po prostu miło jest popatrzeć na dobrze zrobioną sekwencję animacji. Kiedy postaci poruszają się płynnie, dynamicznie a ilość ruchomych elementów na ekranie przekracza ilość palców jednej ręki. Z drugiej strony nie wyobrażam sobie wejścia do kina po czołówce :P

Może ja rzeczywiście jestem jakiś dziwny. Czy tylko ja w większości NIE przewijam czołówek?

_________________
kokodin pisze się zawsze z małej litery
Jeżeli mówił bym normalnie , nie było by sensu ze mną rozmawiać.
Miłośnik wszystkiego co czarne, zielone, żółte lub okrągłe.
Jeżeli to czytasz to się nudzisz.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Luik Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 22 Sie 2011
Skąd: Pruszków
Status: offline

Grupy:
Omertà
PostWysłany: 28-11-2011, 10:34   

kokodin napisał/a:
włączało się jeszcze by posłuchać spikera
TU, moim zdaniem jest problem. Dziś się nie włącza telewizora, by coś obejrzeć. Dziś on dział bez przerwy, a człowiek skacze po kanałach szukając czegoś co da się oglądać.

A tak poza ty, to zdaje się, że jednak mówimy o nas, czyli ludziach, którzy w większości oglądają chyba na kompie, nie? ;)

Ja prawie zawsze oglądam openigi tych anime, które dopiero co są wydawane i mam okazję tylko raz w tygodniu je oglądać. Bardzo rzadko zdarzają się takie buble, że nie jestem w stanie.
Natomiast starszych serii, których oglądam po kilka - kilkanaście odcinków dziennie, openingi oglądam tylko raz. Oglądanie co 25 minut tej samej animacji nie ma większego sensu ;)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Tirisfal Płeć:Mężczyzna
Książę Amberu


Dołączył: 17 Lut 2011
Status: offline
PostWysłany: 29-11-2011, 23:28   

Jak wyżej. Zdarza mi się oglądnąć 6 odcinków po kolei... i tylko kilka openingów było na tyle dobrych by je 6 razy oglądnąć ;). Ale każdego dnia oglądania oglądam przynajmniej raz czołówkę (chyba ze jest naprawdę beznadziejna)

_________________
"Programming today is a race between software engineers striving to build bigger and better idiot-proof programs, and the universe trying to build bigger and better idiots. So far, the universe is winning."
- Rick Cook
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 05-12-2011, 16:26   

Wracając do mojego zdziwienia pewnym postem...
juman_ napisał/a:
Dla mnie opening nie jest częścią anime, a po prostu czymś, co ma dać czas oglądającym telewizję(bo anime jest skierowane na telewizję, nie oszukujmy się) na zorientowanie się, że anime się zaczyna. Taka jest, wydaje mi się, główna funkcja.

Opening wcale nie musi być na początku. Często zdarza się przecież, że przed czołówką jest jedna scena wprowadzająca lub nawet spory kawałek odcinka. Zdarzają się też odcinki w których czołówka jest pod koniec odcinka lub robi za specjalne napisy końcowe.
Tak więc teza całkowicie upada.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Gość
Gość
PostWysłany: 29-02-2012, 17:50   

NA MARGINESIE:
Przeraża mnie to Wasze "łykanie" jakiejś serii w ciągu jednego dnia (jednej nocy). Osobiście staram się oglądać maksymalnie 2..3 odcinki dziennie. Serial powinien w zamierzeniu oddziaływać na widza przez dłuższy czas (dlatego serie oglądane w czasie ich premierowej emisji są wyżej oceniane niż te, które widz "nadrabia" w krótkim czasie).

CO DO OPENINGÓW/ENDINGÓW:
Gdy oglądam kilka odcinków jednocześnie - to wiadomo - jeden opening na początku maratoniku, i jeden ending na końcu. Są oczywiście wyjątki (jak zawsze). Podkreślam jednak, że opening i ending powinno się obejrzeć zawsze - to przecież nieodzowny element serii.
Powrót do góry
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 29-02-2012, 18:22   

Gość napisał/a:
(dlatego serie oglądane w czasie ich premierowej emisji są wyżej oceniane niż te, które widz "nadrabia" w krótkim czasie)

Jakieś dowody może na poprcie tej dość odważnej tezy? Jakieś mocniejsze niż "bo moich 3 kolegów tak ma" bym prosił. Osobiście zdecydowanie bardziej wolę obejrzeć serię ciurkiem w ciągu paru dni, niż czekać tydzień na kolejny odcinek, przez który to czas zdążę zapomnieć, co działo się poprzednio.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01


Ostatnio zmieniony przez Keii dnia 29-02-2012, 18:31, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
shugohakke Płeć:Mężczyzna
Najstarszy Grzyb

Dołączył: 15 Gru 2011
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 29-02-2012, 18:28   

Paru nocy brzmi nawet lepiej ^^
Ale to już moje prywatne zdanie.

Gość napisał/a:
Serial powinien w zamierzeniu oddziaływać na widza przez dłuższy czas

Tja. Serial jest stworzony właśnie po to, by pożerać jak najwięcej czasu i przyciągać widza regularnie przed ekran. Jeśli chcesz uginać się pod wolą złych, zdegenerowanych, kapitalistycznych producentów seriali to droga wolna.

Niektórzy mają inne gusta.

_________________
I crossed the mountain and I climbed the river...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Pankracy Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 01 Mar 2012
Status: offline
PostWysłany: 05-03-2012, 23:32   

Postaram się od najbardziej ulubionych:
1. Serial Experiments Lain Ending
Tutaj wielki ukłon do tekstu piosenki, co rzadko się zdarza. Brzmienie bardzo adekwatne do treści. Śpiąca Lain pośród kabli mniam. Nie każdemu jednak się spodoba.

2. Nightwalker Opening
Wielką niespodzianką było dla mnie to, że w tak nisko ocenianym anime, jest tak genialny opening. Noc, latarnie, światła, chodząca postać w zmroku i super muzyka. Taki klimat neonoir.

3. Haibane Renmei Ending
Spokojnie, lekko, tajemniczo, scena podobna do endingu lain. W końcu ci sami autorzy.

4. Claymore Opening Ending - opening/ending na równym poziomie. Tutaj słowa są dobrze dobrane do całości anime, wprowadzają w serial. Bardzo chciałbym, aby powstała nowa seria claymore zgodna z mangą. Tak jak postąpiono z Hellsingiem, coś jak Claymore Ultimate hehe.

5. Spice and Wolf I Opening
W zasadzie im więcej tego słucham tym bardziej mi się podoba. Szczególnie gdy obejrzy się już parę odcinków. Szkoda, że w drugiej serii opening jest już nieco gorszy.
PS. Śmieszny jest natomiast ending.

6. Hellsing OVA 8 Ending
Muzyka prawdopodobnie pochodzi z wersji telewizyjnej. Dobrze, że została umieszczona w OVA. Do tego fajna scena na końcu z chibi postaciami. Dobrze zmontowane sceny w 3D, dosyć konkretna amv'ka.

7. Lain Opening
Znowu Lain, urzekająco - kojąco - piorąco banie.

8. Hellsing TV Opening
Trochę pod względem przestawionych scen mógłby być lepszy, ale i tak jest świetny.

9. Sailor Moon Opening
Klasyka. Nawet całkiem fajnie wyszła amatorska wersja śpiewana po polsku - karaoke.

10. GTO drugi opening
Uważam, że jest lepszy niż ten co w pierwszych odcinkach. Bardziej do mnie trafia.

11. Air Opening
Na szczególny plus dużo scen nie wykorzystanych w serialu.

12. Elfen Lied Opening
Ze względu na muzykę.

_________________
Moja spitapiwem dusza ma w sobie więcej smutku niż wszystkie umarłe choinki świata.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 6 z 7 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group