FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
  Anime które nigdy nie powinny powstać
Wersja do druku
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 04-11-2011, 18:08   

Udowodnić , że były takie tytuły nie będzie wcale tak łatwo, gdyż klasyfikacja na listingach jest raczej losowa a i o starszych tytułach mało kto pamięta. Ale nawet przy tak słabo uzupełnionych rocznikach starszych niż 1990 na moim serwerze listującym w kategorii mindf*ck są 2 starsze tytuły (w kategorii psychological jest nawet więcej). Chociażby Angel's Egg z 1985 roku. Poza tym nie należy zapominać, że Gainax nie zaczynał od Evangeliona. Jeden z ich pierwszych projektów o nazwie "Daicon III and IV" to dwuodcinkowy kilkominutowy teledysk zawierający większość pomysłów zastosowanych później w Gunbusterze, Evangelionie, Flcl a nawet Gurren Lagannie (z czerwonym bunnysiutem włącznie). A powstało to na początku lat osiemdziesiątych. Co za tym idzie Evangelion jest echem Daicona :]
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
MaDeR Levap Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 02 Sie 2011
Status: offline
PostWysłany: 16-11-2011, 18:06   

Battle Programmer Shirase... ja wiem, że w mediach informatyka, programowanie czy hacking to praktycznie czarna magia współczesnego świata, ale z jakiegoś powodu było to tu szczególnie żałosne. Jakim ja cudem obejrzałem to do końca mimo oceny 2/10, do dziś nie mam pojęcia. Może dlatego, że odcinki były krótkie. Podsumowując: nie, nie... po prostu nie.
Disklejmer: jestem programistą, co jak sądzę wysoce podbiło niestrawność tego chłamu. Czasem niewiedza jest rzeczywiście błogosławieństwem...

_________________
Sanity is overrated.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Belzenef Płeć:Kobieta
Uhuhuhuhu...


Dołączyła: 28 Mar 2012
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 28-03-2012, 19:58   

[b]Kyou koi wo hajimemasu[b] masakryczna OVA, na podstawie całkiem niezłej mangi. O ile kreska dawała radę, to fabułę diabli wzięli! Są to jednym słowem wycinki poszczególnych rozdziałów mangi, wcale nie poukładane. Ja z wersją papierową zapoznałam się dopiero PO OV'ie więc oglądając miałam na twarzy wyraz skrajnego niezrozumienia...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
anulka406 Płeć:Kobieta
Unfabulos :)


Dołączyła: 13 Cze 2010
Skąd: Szczecin
Status: offline
PostWysłany: 28-03-2012, 22:00   

Belzenef napisał/a:
[b]Kyou koi wo hajimemasu[b] masakryczna OVA, na podstawie całkiem niezłej mangi. O ile kreska dawała radę, to fabułę diabli wzięli! Są to jednym słowem wycinki poszczególnych rozdziałów mangi, wcale nie poukładane. Ja z wersją papierową zapoznałam się dopiero PO OV'ie więc oglądając miałam na twarzy wyraz skrajnego niezrozumienia...

Podobno to anime powstało jedynie jako dodatek do mangi, dla osób, które ją znają. A to, że ktoś je obejrzał wcześniej... No cóż. Jedynie zachęca go do przeczytania. Właściwie taka reklama trochę, czyż nie?

Takie krótkie anime nie są nowością. Osoby, które nie czytały mangi mogą się nią zainteresować, a te, które czytały, na pewno chętnie zobaczą lubiane postaci w wersji animowanej. Nikt na tym nie traci. Uważam, że takie anime także są potrzebne. I nikt mi nigdy nie wciśnie, że takie "kaze to ki no uta", klasyka yaoi, nie powinno nigdy powstać, bo jest jedynie wycinkiem długiej mangi, który ciężko zrozumieć bez znajomości pierwowzoru (ja czytałam wprowadzenie). Z "Kyou..." sytuacja wygląda podobnie... Choć poziom tych dwóch tytułów jest nieporównywalny.

A swoją drogą, zamknij pogrubienie ^-^"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
10892933
Belzenef Płeć:Kobieta
Uhuhuhuhu...


Dołączyła: 28 Mar 2012
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 02-04-2012, 16:14   

Znowu przepraszam, tak po przemyśleniu, to rzeczywiście masz rację, nadal jednak twierdzę, że jako dodatek do mangi powinno to być trochę bardziej... poukładane? Przeskakiwanie ze sceny do sceny nawet fanom oryginału mogło trochę obrzydzić seans, nie wspominając już osób nie zetkniętych z mangą.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dayashita23 Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 03 Sie 2013
Status: offline
PostWysłany: 03-02-2014, 10:53   

Niesławne Boku no Pico nie muszę mówić dlaczego. Wczoraj śnił mi się koszmar o tym czymś w roli głównej
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 9 z 9 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group