FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
  Anime które nigdy nie powinny powstać
Wersja do druku
Sasayaki Płeć:Kobieta
Dżabbersmok


Dołączyła: 22 Maj 2009
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
WOM
PostWysłany: 26-07-2009, 15:03   

Po niedawnym obejrzeniu Hypera, tak koło godz. 22:
Humanoid Monster Beam- tak to się chyba nazywało...
Ten pokraczny twór opowiada zdaje się o trzech potworach, które walczą ze złem zmieniając się w jeszcze bardziej pokraczne potwory z mózgami na wierzchu...
Odczucia: mieszanka odrazy i znudzenia

_________________
Gdy w czarsmutśleniu cichym stał,
Płomiennooki Dżabbersmok
Zagrzmudnił pośród srożnych skał,
Sapgulcząc poprzez mrok!

Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
9349483
de99ial Płeć:Mężczyzna
Big Bad Wolf


Dołączył: 01 Lip 2008
Skąd: Lublin
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 26-07-2009, 22:35   

Draggy napisał/a:
Berserk - który idota wpadł na genialny pomysł żeby zakończyć serie w momencie kluczowym dla rozwoju mangi? Bravo dla tego pana xD


Kluczowy? Chyba śnisz. manga trwa w najlepsze i znajduje się na poziomie jakichś 60% całości więc do kluczowego dla historii momentu jeszcze daleko. Anime świetnie wprowadza w mangę. Owszem zostawia wiele niedopowiedzeń i jak już się czepiać to tylko dziwnego pierwszego epizodu - ale ma zachęcić do mangi i rolę wypełnia.

Zresztą - z powodu samego zakończenia jesteś gotów przekreślić całą anime? Nieźle...

Wara mi od Berserka.

_________________
http://www.defectivebydesign.org/
Nienawidzę politycznej poprawności.
I feminizmu.
http://www.rebel.pl/x.php/193/Rebel-Times.html
http://de99ial.polter.pl/,blog.html?8301 - co myślę o DRMach
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Fei Wang Reed Płeć:Mężczyzna
Łaydak


Dołączył: 23 Lis 2008
Skąd: Polska
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 26-07-2009, 23:01   

Sasayaki napisał/a:
Po niedawnym obejrzeniu Hypera, tak koło godz. 22:
Humanoid Monster Beam- tak to się chyba nazywało...
Ten pokraczny twór opowiada zdaje się o trzech potworach, które walczą ze złem zmieniając się w jeszcze bardziej pokraczne potwory z mózgami na wierzchu...
Odczucia: mieszanka odrazy i znudzenia


Faktycznie trzeba mieć dość specyficzny gust, aby móc z przyjemnością to-to oglądać. Próba trzymania się pierwotnej wersji sprzed kilkudziesięciu lat bynajmniej remake'owi nie pomaga. Ale tak jak naiwne, kiczowate i prymitywne jest to anime w, przede wszystkim, fabule i kreacji bohaterów, tak posiada jedną bardzo dobrą stronę - muzykę. Muzykę niebanalną i dość różnorodną, która choć trochę poprawia klimat tej tandetnej reszty.

PS.

Nie "Beam" tylko "Bem". ;)

_________________

Ręce za lud walczące sam lud poobcina.
Imiona miłych ludowi lud pozapomina.
Wszystko przejdzie. Po huku, po szumie, po trudzie
Wezmą dziedzictwo cisi, ciemni, mali ludzie.

A. Mickiewicz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Draggy Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Lip 2009
Status: offline
PostWysłany: 27-07-2009, 08:49   

Nie czytałem mangi więc nie wiem, a o tym że kończy się w kluczowym momencie napisane jest w recenzji i tym sie sugerowałem.
Poza tym wg. mnie i sądze że nie tylko mnie,zakończenie w stylu "potwór z mackami o zakończeniach w kształcie penisów gwałci panienkę" które recenzent słusznie skomentował że jest to cena rodem z najmroczniejszych hentajów i z tym się musze zgodzić,jakoś nie specjalnie zachęca do przeczytania mangi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
de99ial Płeć:Mężczyzna
Big Bad Wolf


Dołączył: 01 Lip 2008
Skąd: Lublin
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 27-07-2009, 10:03   

Draggy napisał/a:
Nie czytałem mangi więc nie wiem, a o tym że kończy się w kluczowym momencie napisane jest w recenzji i tym sie sugerowałem.
Poza tym wg. mnie i sądze że nie tylko mnie,zakończenie w stylu "potwór z mackami o zakończeniach w kształcie penisów gwałci panienkę" które recenzent słusznie skomentował że jest to cena rodem z najmroczniejszych hentajów i z tym się musze zgodzić,jakoś nie specjalnie zachęca do przeczytania mangi.


Heh - i dlatego właśnie należy anime wrzucić do worka "nie powinna nigdy powstać". Spoko. Zwłąszcza kiedy się nie obejrzało anime a wzoruje się tylko na recenzji tejże.

Zakończenie anime ma sens tylko trzeba być dojrzałym odbiorcą a nie bezmyślnym widzem. Oczywiście oceniać każdy może sam i według własnych kryteriów - nie wszystko da się lubić - ale negowanie całkowite jakiegoś filmu czy serii, bezwarunkowe i z powodu "bo zakończenie mi się nie podoba" jest po prostu głupie.

Według tej myśli powinienem zanegować powstanie Neon Genesis Evangelion - bo ma beznadziejnego głównego bohatera a sama "metafizyka" stanowi potworny eklektyzm myśli filozoficznej z którego to wora można wyjąć co się podoba i komu. No nie podoba mi się w NGE kilka elementów dlatego serial nie powinien nigdy powstać. Nie podoba mi się kilka elementów w GITSie SAC więc serial nie powinien powstać. itd.

Tak? To miałeś na myśli? Czyli chciałeś być weryfikatorem - co mi się nie podoba nigdy nie powinno powstać?

To teraz posłuchaj - jest wiele takich anime, które mi się nie podobały. Jedne w całości inne w kawałkach - ale o żadnym nie mogę powiedzieć, że lepiej by było gdyby nie powstał.

_________________
http://www.defectivebydesign.org/
Nienawidzę politycznej poprawności.
I feminizmu.
http://www.rebel.pl/x.php/193/Rebel-Times.html
http://de99ial.polter.pl/,blog.html?8301 - co myślę o DRMach
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 27-07-2009, 10:42   

de99ial, gdzie Draggy napisał, że nie oglądał anime? Bo ja tego jako żywo nie widzę...

Draggy, radzę dać sobie spokój - dyskusja z de99ialem o Berserku ma mniej więcej taki sens, jak dyskutowanie z Grisznakiem o Ninie z Code Geass (czyt.: żaden).

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
Draggy Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Lip 2009
Status: offline
PostWysłany: 27-07-2009, 14:19   

Morg napisał/a:
de99ial, gdzie Draggy napisał, że nie oglądał anime? Bo ja tego jako żywo nie widzę...

Draggy, radzę dać sobie spokój - dyskusja z de99ialem o Berserku ma mniej więcej taki sens, jak dyskutowanie z Grisznakiem o Ninie z Code Geass (czyt.: żaden).


Okie,dzięki Morg, skorzystać z twojej rady nie omieszkam i w pewnym sensie troche go rozumiem,skoro to jego ulubione anime to broni go jak lew,ja bym robił to samo:D

A tak na przyszłość de99ial to czytaj dokładniej:D
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
de99ial Płeć:Mężczyzna
Big Bad Wolf


Dołączył: 01 Lip 2008
Skąd: Lublin
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 27-07-2009, 17:04   

Draggy napisał/a:
Nie czytałem mangi więc nie wiem, a o tym że kończy się w kluczowym momencie napisane jest w recenzji i tym sie sugerowałem.


Tutaj?

Mi nie chodziło o to, że mu się nie podobał Berserk. Ma do tego prawo. ALE jako powód do całkowitej negacji podawanie "bo kończy się z CUT" jest IMO mocno na wyrost. Można dyskutować, można pogadać, można powiedzieć "nie podoba mi się" i jest OK, ale "kończy sie głupio więc byłoby lepiej gdyby anime nie powstało" jest... niepoważne.

Biblia kończy sie głupio więc lepiej by było, żeby nie powstała.

BTW czytam z uwagą ;) O tym, że obejrzał też nie napisał. I dyskutować o Berserku lubię, bardzo. Ale wkurza mnie kiedy ktoś wg własnego gustu - do którego mam prawo - odmawia sensu istnienia jakiemuś serialowi/filmowi/itd. A własnie to Draggy uczyniłeś.


Zmoderowano - IKa

_________________
http://www.defectivebydesign.org/
Nienawidzę politycznej poprawności.
I feminizmu.
http://www.rebel.pl/x.php/193/Rebel-Times.html
http://de99ial.polter.pl/,blog.html?8301 - co myślę o DRMach
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Draggy Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Lip 2009
Status: offline
PostWysłany: 27-07-2009, 17:28   

Napisz zażalenie do admina,że ten topic nie powinien istnieć i po zabawie a nie się bulwersujesz bo sie komuś twoje no.1 anime nie podbało.

Poza tym, "bo kończy się z CUT " a ewidętnie tak jest jeżeli nie gorzej,to taki sam powód na skreślenie anime jak to że występowała w nim z dupy do niczego ni jak nie pasująca oprawa dzwiękowa czy słaba kreska(nie mówie tutaj o berserku bo ani do jednego ani do drugiego przyczepic sie nie moge).
Wielu ludzi skreśliło nawet takie anime jak CG czy DN za zakończenie,chociaż tam w przeciwieństwie do berserka to sie trzymało kupy:]


Zmoderowano - IKa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Fei Wang Reed Płeć:Mężczyzna
Łaydak


Dołączył: 23 Lis 2008
Skąd: Polska
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 27-07-2009, 19:09   

"Głupie" zakończenie?

Berserka oglądałem bez znajomości mangi i jeszcze długo po obejrzeniu tego tytułu nie miałem pojęcia, że manga o tym samym tytule, będąca pierwowzorem, w ogóle istnieje. Mimo tego to anime z miejsca zdobyło sobie moje uznanie i ma je do dziś. Jednym z plusów serii (który nie zdewaluował się), zupełnie nie związanych z moim zainteresowaniem gatunkiem fantasy, jest kompozycja fabuły. Odcinek pierwszy, będący jednocześnie ostatnim, z "otwartym" zakończeniem, lecz zdeterminowanym przez "fatum" (choć nie wyjaśniającym to jednak mocno sugerującym dalsze losy bohatera), uważam za dalece bardziej interesujący niźli ukazanie - "i bohater pokonał zło"/"i bohater zginął".

Powyższym chciałem tylko ukazać Draggyemu, że można różnie interpretować/przyjmować to zakończenie. Zresztą...

Draggy napisał/a:
Berserk - który idota wpadł na genialny pomysł żeby zakończyć serie w momencie kluczowym dla rozwoju mangi?


Powyższe zdanie, gdybym nie wiedział jeszcze o istnieniu mangi, tylko by mnie do niej zachęciło. Pozostałe "argumenty" w ogóle ciężko już gdziekolwiek zaklasyfikować (poza jeden, a oczywisty - widzimisię).
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Draggy Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Lip 2009
Status: offline
PostWysłany: 27-07-2009, 20:09   

Ja bym już wolał "bohater pokonał zło i zginął" lub "bohater pokonał zło i nie zginął" lub jeszcze inna wersja "bohater uratował księżniczke i nie zginął,żyli długo i szczęśliwie bla bla bla" a nie
Spoiler: pokaż / ukryj
"niewiadomo co tak naprawde sie stało poza tym że główny bohater obciął sobie ręke co itak nic nie zdało bo itak w końcu demon zerżnął mu księżniczke"
co to w ogóle ma być? no bez jaj, sad end ok niech sobie będzie ,ale takie zakończenie jest jak dla mnie nie do przyjęcia.
Zresztą,nie ja jeden uważam że to anime było do CUT,patrz wyżej w temacie,lub jak na tym forum macie poza ta 1 os. samych fanatyków berserka to są inne fora i jest tam dużo dużo nie przychylnych uwag na ten temat,zwłaszcza na temat zakończenia,więc jeden czy dwóch oczarowanych tym "jakże wspaniałym anime" nie robi mi róznicy.

Zmoderowano - IKa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 27-07-2009, 20:33   

Różnymi częściami ciała proszę sobie rzucać gdzie indziej. Punkt I. 4. Regulaminu.
Użytkownik Draggy jest uprzejmie proszony o używanie spacji PO przecinkach i kropkach. Będzie czytelniej.

IKa - Zua Biurokratka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Altruista
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 27-07-2009, 20:56   

Draggy obejrzyj sobie uważnie pierwszy odcinek Berserka. Tam masz dokładnie odpowiedz na swoje pytanie: co się dzieję dalej. Poza tym, nie zawsze anime się kończy tak jak byśmy chcieli. Ja ogólnie uważam, że zakończenie jest dobre(na pewno jest mocne). W sumie można się było domyślić takiego finału. Wszystko przecież do tego zmierzało.

Tenjou Tenge - anime o sztukach walki. Totalna kaszana, a ja sam nie umiem odpowiedzieć sobie na pytanie: czemu to oglądałem. Fabuła w tym anime jest taka, że można się za głowę złapać. Najgłupsze w tym serialu jest to, że jeden z bohaterów opowiada historie z przeszłości która się ciągnie bodajże 17 odcinków, a Tenjou Tenge ma ich bodajże 26. Odradzam to, uciekać od tego!
Powrót do góry
Fei Wang Reed Płeć:Mężczyzna
Łaydak


Dołączył: 23 Lis 2008
Skąd: Polska
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 27-07-2009, 21:11   

Draggy napisał/a:

Zresztą,nie ja jeden uważam że to anime było do CUT,patrz wyżej w temacie,lub jak na tym forum macie poza ta 1 os. samych fanatyków berserka to są inne fora i jest tam dużo dużo nie przychylnych uwag na ten temat,zwłaszcza na temat zakończenia,więc jeden czy dwóch oczarowanych tym "jakże wspaniałym anime" nie robi mi róznicy.


Heh, gdyby na świecie byli sami koneserzy dark heroic fantasy to byłoby dosyć nudno. Rozumiem Twoje obiekcje co do zakończenia, ale jeśli szukałeś happy endu to źle trafiłeś (zastanawiam się przy okazji, czy czasem szczęśliwe czy, w najgorszym razie, częściowo szczęśliwe zakończenie nie jest Twoją miarą oceny tytułu).

Może to już trochę rozwlekanie "tematu", ale raczej o dyskusję chodzi a nie o samą wymianę własnych propozycji tych "najgorszych". Tak, czy owak...

Ciekawy jestem, kiedy jakoś bardziej rzeczowo podejdziesz do sprawy i podasz jakieś konkretne powody, dla których zakończenie Berserka jest takie "głupie". Gdy patrzę w poprzednie Twoje posty widzę (poza zapożyczonym od recenzenta sformułowaniem o "kluczowym momencie", które niekoniecznie broni Twojego stanowiska):
- (...) jedna z kluczowych postaci okazuje się być gejaszkiem lubiącym starszych panów (...),
- (...) zakończenie w stylu "potwór z mackami o zakończeniach w kształcie penisów gwałci panienkę" które recenzent słusznie skomentował że jest to cena rodem z najmroczniejszych hentajów (...) jakoś nie specjalnie zachęca do przeczytania mangi.,
- dalej już tylko wzmianka o szczęśliwych zakończeniach i nic godnego uwagi.

Z tego wynika tylko tyle, że:
- skreślasz anime ze względu na występowanie osoby innej orientacji seksualnej (choć jeśli już chcesz Griffitha tak klasyfikować to raczej był on bi),
- mylisz chronologię zajść (bo uczta, o której wspominasz nie była zakończeniem; Berserk ewidentnie nie jest dla Ciebie - to zbyt drastyczne sceny i mocne klimaty - to, samo z siebie, nie oznacza, że anime jest beznadziejne, gdyż tylko ignorant za dziwaczną odmianę hentaja mógłby je wziąć,
- oceniasz anime przez pryzmat najbardziej powierzchownych cech (bo właśnie jedną z nich jest podział zakończenia na odpowiednie rodzaje - szczęśliwe, nieszczęśliwe, itd.).

Jeśli jesteś taki pewien swojej opinii to spróbuj kogoś rzeczowo do niej przekonać, bo niestety, ale to powyższe w żaden sposób nie potrafi uzasadnić tego, że Berserk to beznadzieja kompletna. A skoro nie potrafi to chyba ono (anime) takie nie jest...?

A to, że mam inne zdanie od Ciebie to jest pewnie potwierdzeniem, że także jestem "fanatykiem-bojownikiem o otchłanne ideały"...?
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
de99ial Płeć:Mężczyzna
Big Bad Wolf


Dołączył: 01 Lip 2008
Skąd: Lublin
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 27-07-2009, 23:03   

Ech... Tylko widzisz dla przykładu ja rozumiem, że może Ci sie nie podobać - ale to juz pisałem i uważny Czytelnik zrozumiałby dawno o co mi chodzi.

Lub sobie co chcesz ale skoro wolisz cukierkowe happy endy nie sięgaj po historie spod znaku dark. A jak siegasz nie neguj sensu ich istnienia bo oprócz podobnych Tobie sa tacy co dark cenią i lubią.

Teraz pomyśl o swoim ulubionym tytule - masz go? Więc ja uważam, że on nie powinien nigdy powstać bo to chała niskich lotów z najbardziej sztampowym zakończeniem jakie istnieje. I dlatego uważam, że to anime nie powinno NIGDY powstać.

Załapałeś w końcu?

A recenzja jest subiektywna - jak każda recenzja zresztą...

Griffith był po prostu zimnych sk*****synem, który wszelkie metody wiodące do celu uważał za słuszne - nie było w nim emocji w rodzaju fascynacja jakąś płcią czy coś - ja bym powiedział, że był aseksualny.

_________________
http://www.defectivebydesign.org/
Nienawidzę politycznej poprawności.
I feminizmu.
http://www.rebel.pl/x.php/193/Rebel-Times.html
http://de99ial.polter.pl/,blog.html?8301 - co myślę o DRMach


Ostatnio zmieniony przez de99ial dnia 28-07-2009, 00:13, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 4 z 9 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group