FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 115, 116, 117 ... 531, 532, 533  Następny
  Co w tej chwili oglądacie - edycja druga
Wersja do druku
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 27-10-2009, 23:40   

Black Jack: Four Miracles of Life
Czteroodcinkowa mini seria, stanowiąca wprowadzenie do zasadniczej serii TV. Cztery historie, pokazująca dość reprezentatywne dla bohatera sytuacje. Co prawda mocno od czapy wydaje mi się odcinek z buntem komputera szpitalnego, ale trzy pozostałe są już niezłe, zaś opowiastka o starszej kobiecie i jej synach jest po prostu bardzo sympatyczna - jak na Black Jacka. Ten odcinki to typowe blackjackowe one shoty, niekiedy z wątkiem kryminalnym (jak w historii o synu bandyty).

Black Jack 21, odcinki 1-3
W odróżnieniu od innych "Black Jacków", tutaj autorzy zastosowali bardzo ciekawy zabieg. Opowieści, które w mandze stanowiły jednoodcinkowe historie (wśród których pojawia się m.in. ta wydana w Polsce, w Mangamixie), połączyli w całość, tworząc serię mającą ciągłość wydarzeń i jedną linię fabularną. Wszystko to trzyma się kupy, jest ciekawe i, jak na moje oko, dużo lepsze od typowych dla tego anime jednoaktówek. Miłą niespodzianką okazała się rola Acetylene Lamp, który wreszcie dostał postać względnie pozytywną, a zwykle u Tezuki "grał" czarne charaktery (z najlepszą chyba - gestapowcem Lampe w "Adolfach" na czele).

Więcej tutaj mowy o przeszłości Black Jacka, pojawia się także jego ojciec. Całość ma charakter kryminalno - sensacyjny, przez co ciut odbiega od klasycznego thrillera medycznego, którym Black Jack zawsze był. Nawet Pinoko, którą miałem za irytującą dodatek humorystyczny, sprawdza się nie najgorzej.

Kampfer 4
Prych, coraz mocniej zaznacza się trójkąt (a może już raczej - wielokąt) romantyczny, a tu wciąż brakuje jeszcze jednej postaci. Humor jakby nieco przystopował, a szkoda, niestety, w tym odcinku twórcy poszli w fabułę. Niepotrzebnie, bo wszak nie ona jest najmocniejszym punktem tego anime (o ile coś generalnie takim punktem jest...).
Przejdź na dół
Kouta90 Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 26 Sie 2009
Status: offline
PostWysłany: 27-10-2009, 23:55   

Keii napisał/a:
Kouta90 napisał/a:
Przypuszczam ze przyczyną tego mógł być brak pomysłów ze strony autorów no ale żeby z samego wątku deja-vu zrobić 8 odcinków deja-vu to przesada.

Raczej nie brak pomysłów, bo na razie zekranizowali bodaj 1,5 czy 2 z 9 tomów powieści. Tak naprawdę nikt nie potrafi powiedzieć na pewno czemu to zrobili.

Tzn że ma być coś jeszcze poza tymi dwoma seriami ? Niezależnie od pomysłów jakie mieli czy nie to wg mnie marnotrawstwo odcinków, mogli ten wątek no chociaż w 3-4odcinki zmieścić a nie w 8.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 28-10-2009, 00:01   

Będzie film kinowy z następnego łuku, informacje masz w temacie o Haruhi.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Piotrek Płeć:Mężczyzna
Nikt niezwykły


Dołączył: 26 Gru 2008
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 28-10-2009, 03:48   

Nyan Koi! ep02-04 - yay! To naprawdę da się oglądać. Całkiem przyjemna szkolna komedia romantyczna, a na dokładkę wątek z kotami. Coś czuję, że ocena mimo wszystko pójdzie o 1-2 oczka wyżej, niż moje pierwsze stwierdzenie po obejrzeniu 1 odcinka. Mimo znanego mi już schematu tego typu romansidła, ogląda się przyjemnie, nowe panienki nie rażą, a harem coraz większy. Czekam z niecierpliwością na kolejne odcinki.

Darker than Black ep02-03 - jestem chyba w mniejszości, bo opening mi się podoba. Faktycznie mógłby być nieco mroczniejszy, jednak muzyka jest ok, animacja też nie zaniża oceny. Co do samej fabuły - nic się na razie nie wyjaśniło, dręczy mnie historia Yin. Hei mimo zmiany wyglądu i X‰ we krwi zachował jakieś resztki rozsądku i swoich umiejętności. Akcja przenosi się teraz w inne miejsce, może być ciekawie. Nie zraziły mnie dotychczasowe ofiary, jedynie martwi mnie główna bohaterka, ciekawe jak to do końca jest z jej mocą kontraktora i tym, czy zachowała uczucia.

Kampfer ep02-04 - z odcinka na odcinek robi się to coraz głupsze, zwłaszcza że wszystko idzie w stronę rozwoju fabuły, czyli wielkiego kiczu. Czwarty odcinek oglądałem już na 4, pięciominutowe raty. Mam nadzieję, że kolejny odcinek będzie dał się jakoś obejrzeć, inaczej dropped.

InuYasha Kanketsu-hen ep02-03 - jest dobrze, a nawet bardzo dobrze. Spodziewałem się jakichś potknięć czy przegięć, jednak nic z tych rzeczy. Wygląda świetnie, fabuła i akcja jak za czasów pierwszej serii. Ja chcę więcej! Tylko z fansubami krucho...

Kimi ni Todoke ep03 - kolejny, cudny uroczy odcinek. Na dodatek kroi się jakaś zazdrośnica, mam nadzieję, że nic nie sknocą przy tym.

Fairy Tail ep03 - odcinek jak poprzednie, trochę humoru, trochę walki, trochę fanserwisu. Ale to ciągle nie to na co liczę. No ale fakt, to prawdopodobnie początek tasiemca, więc trzeba uzbroić się w cierpliwość.

Toaru Kagaku no Railgun ep03 - 0_o sam nie wiem czemu ciągle to oglądam. Pokazów bielizny czy zazdrosnych dziewczyn dorysowujących "to coś" się nie spodziewałem. Przynajmniej jest w miarę śmiesznie. Ciekaw jestem od którego odcinka zacznie się rozwój właściwej fabuły, mam nadzieję, że do tego czasu wytrzymam i nie rzucę oglądania tej serii, bo potencjał jest.

Umineko no Naku Koro ni do ep17 - matko, jakie to się zrobiło głupie. Zakochana Beato przeobraża się w obrońcę sprawiedliwości, a Battler prawi jej kazania. Brr, a zapowiadało się tak dobrze.

Sora no Otoshimono ep04 - pantsu, pantsu, ale latające pantsu? Wybuchające pantsu? Superbohater ratujący królewnę zagrożoną niebezpiecznymi materiałami wybuchowymi jakim są majteczki? Oj taak, to było cudowne. Ciekaw jestem co za fetysz odpowiada za tę historię, i co za przekupni ludzie dali się w robić do produkcji tego. Ale jest przynajmniej jeden pozytyw - można zobaczyć nowe granice głupoty. Oglądam dalej...

Winter Sonata ep00-02 - jak na razie zwykłe, spokojne ale poważniejsze romansidło. Dwa romanse, w tym romans szkolny. Podoba mi się muzyka openingu, sam podkład dźwiękowy akcji nie jest wybitny, jednak trzyma dosyć wysoki poziom. Grafika - jest bardzo dobrze, tła, postaci, animacja. Momentami jednak mam wrażenie sztuczności w ruchach i mimice postaci. Czekam na kolejne odcinki i rozwój fabuły, może być ciekawie. Jedyne co utrudnia odbiór to język, przynajmniej ja odnoszę wrażenie, że skupiam znacznie więcej uwagi na napisach, niż w przypadku pozostałych anime, czyli produkcji z językiem japońskim. Produkcja może być jedynym w swoim rodzaju mixem 2 wątków romantycznych w tym szkolnego romansu, poważniejszego szkolnego romansu, niż przychodzi nam to obserwować w japońskich produkcjach.

Soul Eater ep01-09 - czyli moje drugie podejście do tej produkcji. Za pierwszym razem odpadłem po 2 odcinkach, teraz zaczęło mi się to niezwykle podobać. Coś więcej napiszę po skończeniu serii.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 28-10-2009, 08:36   

piotrekplay napisał/a:
Toaru Kagaku no Railgun ep03 - 0_o sam nie wiem czemu ciągle to oglądam. Pokazów bielizny czy zazdrosnych dziewczyn dorysowujących "to coś" się nie spodziewałem. Przynajmniej jest w miarę śmiesznie. Ciekaw jestem od którego odcinka zacznie się rozwój właściwej fabuły, mam nadzieję, że do tego czasu wytrzymam i nie rzucę oglądania tej serii, bo potencjał jest.

Od 4 odcinka zaczyna się normalna fabuła. A raczej wstęp do niej (jeśli ktoś jej nie zna, może nie zauważyć, że zaczął się główny wątek).

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Yumegari Płeć:Kobieta
Feministka szowiniska


Dołączyła: 05 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 28-10-2009, 18:06   

Po wielu latach czekania NARESZCIE ktoś wziął się za Gokinjo Monogatari. Mangi nie czytałam (co jest w sumie zaskakujące), ale może to lepiej, bo cięszę się tą serią zupełnie na świeżo. Jestem zauroczona. Miałam nadzieję, że tak będzie wyglądać Marmalade Boy (na którym się zawiodłam - za dużo trójkątów miłosnych i powtarzania w kółko tym samych motywów). Seria jest niesamowicie ciepła, zabawna i wciągająca. Emanuje pozytywną energią, szczególnie dzięki przesympatycznym bohaterom. Oczywiście władcza i charyzmatyczna Mikako stała sie moją faworytką, ale kocham ich wszystkich. Czekam tylko, aż dowiemy się czegoś więcej o Risie. Na szczeście dużo jeszcze przede mną - wyszedł dopiero 15 odcinek, a ja już nie mogę sie doczekać nastepnych. Uch, polecam. Żałuję tylko, że takiej pokręconej, komiksowej oprawy graficzniej nie mógł mieć Paradise Kiss - wyszło by to tamtej serii zdecydowanie na lepsze.

Widać potrzebowałam małej przerwy w oglądaniu anime. Z propozycji na ten sezon nic mnie szczególnie nie interesuje, więc sobie odpuściłam śledzenie nowości (z wyjątkiem Kini ni Todoke, które jest urocze, ale dla mnie chyba aż za urocze). Dzięki temu nawet starsze anime wydają mi się takie świeże!

_________________
Behind every great woman is a man checking out her ass
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
2513810
Agon Płeć:Kobieta


Dołączyła: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 28-10-2009, 18:41   

Winter Sonata, odcinki 1-2 + odcinek zerowy.

piotrekplay napisał/a:
Jedyne co utrudnia odbiór to język

Co do języka – wiem, że koreański ma zupełnie inną intonację niż japoński, i zapewne jest to też kwestia przyzwyczajenia, ale mimo wszystko niektóre głosy kompletnie nie pasują mi do postaci, z ust których się wydobywają. Po prostu nie mogę ścierpieć głosu Yujin – jak dla mnie, czyli dla osoby która nie ma prawie żadnego kontaktu z tym językiem, brzmi ona jak jakaś stara baba po 50tce. A przecież przed oczami mam młodą, pełną życia dziewczynę... Z głosem JoonSanga jest już lepiej, chociaż momentami brzmi on strasznie nienaturalnie i monotonnie w porównaniu z tym, co widzę na ekranie.

Cóż, trzeba będzie się przyzwyczaić, tym bardziej że kroi nam się tutaj porządny romans/dramat, i to na dodatek z mruczną ścieżką dźwiękową, która buduje dobry klimat. No i miło też od czasu do czasu popatrzeć na bardziej dojrzałą kreskę.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 29-10-2009, 16:30   

Postanowiłem odświerzyć sobie starszą serię DtB. Ten nastrój, te dwuodcinkowe, czytelne łuki.

Oj boli, boli.

Mam tylko nadzieję że teraz już nowa seria się poprawi... w każdym razie, wyciągają JĄ. Yaaay~! Ciekawe czy dalej jeździ porsche :3

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Sm00k
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 29-10-2009, 18:06   

wa-totem napisał/a:
Ciekawe czy dalej jeździ porsche :3


Spoiler: pokaż / ukryj

Nie. Rower. Plus obcisłe wdzianko >]
Miłosiernie zasłoniłem.
Powrót do góry
Asthariel Płeć:Mężczyzna
Lis


Dołączył: 10 Kwi 2008
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 29-10-2009, 19:04   

Zaczynam oglądać najnowsze fillery w Bleachu. Zaskakująco znośne.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
0rdi Płeć:Mężczyzna
Last man on the moon.


Dołączył: 18 Paź 2009
Status: offline
PostWysłany: 29-10-2009, 19:21   

Asthariel napisał/a:
Zaczynam oglądać najnowsze fillery w Bleachu. Zaskakująco znośne.


najnowszy z zanpaktou jest na prawdę godzien polecenia ; )

ja w tej chwili zaczynam trzecią odsłonę serii Maria-sama ga Miteru.
Życie w żeńskiej szkole chrześcijańskiej ukazane od strony emocjonalnej uczennic.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 30-10-2009, 10:18   

Cyc Blade 2, odcinek 5
Jestem pozytywnie (jak na tę serię, zaznaczmy) zaskoczony faktem, że obie postaci, których miałem dość, odpadły - czyli lolitkowata krasnoludka Ymir i pani kowal. Po tej drugiej zostało jeszcze dziecko...

Black Jack 21
Obejrzane do końca. Dobre. Bardzo dobre. Dużo lepsze od innych blackjackowych serii. Fabuła, stali bohaterowie, nowe postaci, trochę niespodzianek - generalnie, mimo, że anime to nie rezygnuje z tradycyjnej dla Black Jacka formuły, jest bardzo świeże i wciąga. Tak to powinni to byli zrobić od samego początku..
Powrót do góry
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 30-10-2009, 12:34   

Allison to Lillia do 4 ep

Fajna rzecz. Proste, z dość jasnym wydźwiękiem, utrzymane w spokojnym tonie. W połączeniu z motywem poszukiwania skarbu przypomina to trochę taką opowieść o Panu Samochodziku, co działa na mnie ciut nostalgicznie. Ogółem zapowiada się seria dość dziecinna, ale też przyjemna w odbiorze.

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
moshi_moshi Płeć:Kobieta
Szara Emonencja


Dołączyła: 19 Lis 2006
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 30-10-2009, 13:43   

Wreszcie obejrzałam dwa odcinki nowego Inuyashy - jest mruczny! Bardzo barkowało mi takiej serii fantasy. Brawa dla twórców, że pozostawili charaktery postaci oraz ich wygląd bez zmian. Poza tym, już od pierwszego odcinka dużo się dzieje: pojawiają się prawie wszyscy najważniejsi bohaterowie (Puszek! *________*), zostaje przypomniane co i jak, kilka postaci zdobywa nowe umiejętności. Mój stosunek do wszystkich w ogóle się nie zmienił: Kikyo nadal działa mi na nerwy i jestem zdania, że już dawno powinna rozsypać się w proch, Naraku trzyma klasę jako jeden z najpaskudniejszych czarnych charakterów, a Puszek nadal otoczony jest AZ ;) I mrrrrrrrryyy, scena
Spoiler: pokaż / ukryj
śmierci Kagury w drugim odcinku była piękna! Nie łzawa, dhamatyczna i emo, tylko PIĘKNA! To pole kwiatów, wirujące na wietrze płatki zabarwione jej krwią na czerwono i Puszek, wkurzony i jednocześnie smutny. Zachował się fantastycznie, zarówno w stosunku do Kagury jak i młodszego braciszka. A Naraku jest sukinkotem, skończonym, ale tak powinien wyglądać Ten Zły.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Nanami Płeć:Kobieta
Hodor.


Dołączyła: 18 Mar 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
House of Joy
PostWysłany: 30-10-2009, 20:00   

Kimi ni Todoke 4 wkurzyło mnie. Baaaardzo. A raczej Sadako i jej irracjonalna postawa, takowoż postawa reszty towarzystwa. Porozmawiajcie ludzie, porozmawiajcie! Ale nie, domyślajcie sie do konca swiata i sami dopowiadajcie. No nie, co za... Ale to dobrze, bo to że się wczuwam yo świadczy bardzo dobrze o anime. Bo samo anime jest nadal prze mrrrrruczne.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 116 z 533 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 115, 116, 117 ... 531, 532, 533  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group