FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 93, 94, 95 ... 119, 120, 121  Następny
  Co to za anime? / Czy ktoś pamięta tytuł...
Wersja do druku
abc
Gość
PostWysłany: 16-07-2012, 21:36   

z góry przepraszam za mój opis, to zlepek chaotycznych wspomnień, przebłysków, migających obrazów --> film był z wypożyczalni VHS, połowa lat 90tych - opowiadał o jakimś superbohaterze który dysponował częściami statku, które składały się sposoby np. tworząc statek żółwia. Pamiętam że film zaczynał się jak ten bohater znajdywał nieprzytomną dziewczynę na polanie i tykał ją patolem w cycka, gdzieś w okolicach tej sceny był też wielki brązowy robot podobny do tego:
http://collider.com/wp-content/uploads/iron-giant.jpg pamiętam że miał taką szczenę, on był zły i zaraz na początku był pokonany, właściwie to wszystko co mam, okładka VHS chyba biała z rysunkiem tegoż superbohatera..kurcze wtedy to była bomba ten film... nie wiem jak mogłem zapomnieć tytuł, teraz chwytam się wszystkiego co przypomina mi dzieciństwo i strasznie chciałbym go obejżeć, z góry dziękuję za pomoc
Przejdź na dół
Lares Płeć:Mężczyzna
Palladyn


Dołączył: 16 Maj 2006
Status: offline
PostWysłany: 24-07-2012, 00:33   

Moja koleżanka znów szuka pewnego tytułu :) Seria jest starsza ale nie tak bardzo.
Opowiada o chłopaku który żyje w futurystycznym świecie gdzie można mieć tylko narzuconą liczbę dzieci. Jest adoptowany, poznaje w parku rozrywki zwierzątko. Które jest zamknięte w klatce. Później porywają go na statek kosmiczny.

Wie ktoś??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
8819462
Melmothia Płeć:Kobieta
Sexy Chain Smoker


Dołączyła: 09 Lut 2007
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 24-07-2012, 06:00   

Lares, Terra e...?

_________________
"Słowo ludzkie jest jak pęknięty kocioł, na którym
Wygrywamy melodie godne tańczącego niedźwiedzia,
Podczas gdy chcielibyśmy wzruszyć gwiazdy"
G.F.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Justyna
Gość
PostWysłany: 05-08-2012, 21:08   

Kolejne anime,którego tytułu nie mogę sobie przypomnieć.
Gatunek: Romans.

Pamiętam,że była tam dziewczyna,która koniecznie ze wszystkiego musiała być najlepsza. Pragnęła być podziwiana. Całkowicie inną osobą była w szkole,a całkowicie inną była w domu. Potem do tej szkoły przyszedł chłopak,który okazał sie być tak samo dobry w nauce, w sporcie itp. jak ona. Nie pamiętam dokładnie,ale chodziło o to,że każdy miał jakiś interes w tym żeby chodzić z tą druga stroną i dopiero później połączyła ich prawdziwa miłosć. Hm, pomoże ktoś? Byłabym wdzięczna, oczywiście jak zwykle...zaczęłam,a potem odłożyłam,a te tytuły...cóż, ciężko mi zapamiętać;)
Powrót do góry
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 05-08-2012, 21:13   

Nie do końca się zgadza, ale sprawdź "Special A" - http://anime.tanuki.pl/strony/anime/1204-special-a/rec/1240

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
Justyna
Gość
PostWysłany: 05-08-2012, 21:18   

Nie,nie...Specjal A oglądałam i to zdecydowanie nie to.Pamiętam,że była taka starsza kreska plus takie niewyraziste kolory.... Bardzo charakterystyczne w tym anime było właśnie to,że ta dziewczyna sama o sobie mówiła,że jest fałszywa. Była zupełnie kimś innym w szkole,a kim innym w domu...Ona chciała chodzić z tym chłopakiem,żeby polepszyć sobie reputacje,a on,żeby zrzucić na nią część obowiązków( to zdanie pamiętam z recenzji,ale nie pamiętam czy potwierdza się w anime...)
Powrót do góry
Melmothia Płeć:Kobieta
Sexy Chain Smoker


Dołączyła: 09 Lut 2007
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 05-08-2012, 21:23   

Justyna, Kare Kano?

_________________
"Słowo ludzkie jest jak pęknięty kocioł, na którym
Wygrywamy melodie godne tańczącego niedźwiedzia,
Podczas gdy chcielibyśmy wzruszyć gwiazdy"
G.F.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Justyna
Gość
PostWysłany: 05-08-2012, 22:22   

Melmothia, tak dokładnie to! Dziękuje Ci bardzo!:)
Powrót do góry
Gorthak Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 05 Sie 2012
Status: offline
PostWysłany: 05-08-2012, 22:45   

Witam, to mój pierwszy post na forum i nie jestem pewny czy przypadkiem to anime nie było już podawane (dużo stron, mało czasu na przekopywanie) więc wybaczcie jeśli się powtórzę.

Moje poszukiwania ciągną się już lata, a oparte są na następujących wiadomościach:
Anime (choć możliwe, ze była to animacja produkcji zachodniej) było na pewno emitowane w Polsce w latach 92-99, choć mógł to być tylko element jakiegoś większego bloku
Motywy jakie pamiętam:
-akcja działa się podczas jakiejś wojny (chyba... część akcji działa się w bazie wojskowej, która była dość istotna w serii)
- czas bliżej nieokreślony, choć możliwe, ze była to postapokaliptyczna Ziemia (pamiętam, że było dużo scen na pustyni)
- w pewnym momencie jest motyw zbuntowanego generała (lub inny stopień), który odłącza się od armii pod wpływem wypicia wody, która zawierała w sobie jakieś obce zarazki (i jakby opanowywały człowieka)
- później ten właśnie wojskowy porywa królową (jej pozycji właściwie nie jestem pewny) i ta również zostaje zainfekowana tymi zarazkami
- gdzieś w trakcie okazuje się, że te zarazki to tak naprawdę rasa, która była na planecie miliony lat wcześniej (więc niekoniecznie są to obcy, a także niekoniecznie Ziemia)
- głównymi bohaterami serii są chłopak i dziewczynka o niebieskich włosach (córka tej porwanej kobiety... to by robiło z niej księżniczkę ale tego akurat nie pamiętam)
- w pewnym momencie krolowa (?) zostaje odbita i sprowadzona do bazy, gdzie atakuje dziewczynę (wcześniej udaje normalnego człowieka)
- gdzieś w tle jest motyw maszyny, która może przywrócić zrujnowany klimat do stanu normalnego (stąd postapokalipsa)
- z takich niepewnych motywów to gdzieś przewija się dziadek głównego bohatera, który (chyba) zginął gdzieś na początku serii i fakt, że ciężko o wodę (ten generał został wysłany po jej znalezienie, dlatego w ogóle ją wypił - swojej nie miał... właściwie to tam nie musiało być nawet wojny, może armia służyła za coś w rodzaju sił porządkowych)
- pod koniec serii znajdują maszynę (wygląda trochę jak statek kosmiczny) i ją uruchamiają

Ok, rozpisałem się... z tego co mogę jeszcze powiedzieć to nie zapamiętałem żadnych mechów mogących zniszczyć wszechświat skinieniem palca, żadnych podróży kosmicznych ani udziwnień. Wydawało się to dość przyziemnym serialem. Ale to wszystko jest jak przez mgłę. Pamiętam też motyw z końcowej piosenki, ale tylko parę nut, więc nie zacytuję, ale mogę powiedzieć gdy ktoś trafi. No to powodzenia, ja szukam od... 3 lat i nie mogę znaleźć, może komuś z forum się uda :)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 06-08-2012, 00:22   

Ja mogę tylko polecić zapoznanie się z dwiema encyklopediami
jedna http://anime.info.pl/ to encyklopedia anime wyświetlanych w polskich telewizjach, druga to Retroyunk ,czyli ogólnoświatowa encyklopedia seriali telewizyjnych, animowanych i nie tylko z podziałem na dekady.

Możliwe, że nie zmieni to wiele, ale może akurat.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
fm Płeć:Mężczyzna
Okularnik


Dołączył: 12 Mar 2007
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 06-08-2012, 17:31   

Gorthak napisał/a:
Witam, to mój pierwszy post na forum i nie jestem pewny czy przypadkiem to anime nie było już podawane (dużo stron, mało czasu na przekopywanie) więc wybaczcie jeśli się powtórzę.

- czas bliżej nieokreślony, choć możliwe, ze była to postapokaliptyczna Ziemia (pamiętam, że było dużo scen na pustyni)
...
- głównymi bohaterami serii są chłopak i dziewczynka o niebieskich włosach (córka tej porwanej kobiety... to by robiło z niej księżniczkę ale tego akurat nie pamiętam)
...
- gdzieś w tle jest motyw maszyny, która może przywrócić zrujnowany klimat do stanu normalnego (stąd postapokalipsa)
- z takich niepewnych motywów to gdzieś przewija się dziadek głównego bohatera, który (chyba) zginął gdzieś na początku serii i fakt, że ciężko o wodę (ten generał został wysłany po jej znalezienie, dlatego w ogóle ją wypił - swojej nie miał... właściwie to tam nie musiało być nawet wojny, może armia służyła za coś w rodzaju sił porządkowych)
- pod koniec serii znajdują maszynę (wygląda trochę jak statek kosmiczny) i ją uruchamiają

To by mniej więcej pasowało do Green Legend Ran. Jeśli to była dłuższa seria to może Future boy Conan (acz tego nie oglądałem; słyszałem tylko, że ma podobne motywy).

_________________
Kryska: Weaponized diplomacy was successful!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Gorthak Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 05 Sie 2012
Status: offline
PostWysłany: 06-08-2012, 18:57   

@kokodin
Dzięki za te encyklopedie, co prawda trafiłem na obie ale nie miałem siły przeglądać tej anglojęzycznej wcześniej - teraz chyba faktycznie do tego zanurkuję :) Niestety anime.info nie zawiera tej serii. Sprawdzałem już wiele razy wcześniej - dlatego uważam, że może było to wyświetlane w ramach jakiegoś większego bloku i nie zostało odnotowane. Nie jest powiedziane, że leciało po Polsku, ale z tego co pamiętam rozumiałem akcję, a miałem niecałe 6 lat... więc chyba jednak tak.

@fm
Niestety, Conan całkiem nie pasuje, a Green Legend Ran jest blisko, lecz akcent położony jest na inne elementy (tego co jestem pewny to tych zarazków w wodzie i ataku zarażonej kobiety na swoją córkę oraz wielkiej maszyny do zmian klimatycznych, czego w GLR nie zauważyłem). Natknąłem się też na Ima soko, ni iru boku, ale to też nie o to chodzi :(

Męczę się z tą pozycją od lat, jednocześnie poszerzyłem sobie w tym czasie bazę anime o naprawdę sporo tytułów, stąd moje podejrzenia, że to mogła być produkcja zachodnia. No cóż, liczę na kolejne strzały, może ktoś wyciągnie tę serię z odmętów pamięci lub internetu (chociaż powoli tracę wiarę w sieć) ^^
W każdym razie wielkie dzięki za pomoc :)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Xeniph Płeć:Mężczyzna
Buruma


Dołączył: 23 Sty 2003
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
WIP
PostWysłany: 06-08-2012, 19:01   

Jeśli nie Ran, to może Lazenca ? Zawiera co prawda mechy, ale pozostałe elementy wydają się pasować.

_________________
You don't have to thank me. Though, you do have to get me donuts.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Gorthak Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 05 Sie 2012
Status: offline
PostWysłany: 06-08-2012, 19:14   

@Xeniph
TAK!
Lata poszukiwań.... uwielbiam Cię człowieku, teraz mogę umierać szczęśliwy! Zapomniałem napisać, ze chyba były tam mechy, a motyw muzyczny pasuje idealnie ^^
Hmm... Teraz jak oglądam intro to jednak jest trochę inne niż zapamiętałem, ale też jakby te elementy są znajome. Ok, to teraz pora się przekonać czy to jest dobre czy jednak ocena 6 latka mnie zwiodła. Jeszcze raz dzięki :)

No tak... haczyk jest w tym, ze tego nie ma w internetach -.- Zawsze pod górkę...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Yaiba198989 Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 08 Kwi 2010
Status: offline
PostWysłany: 08-08-2012, 18:49   

Nie wiem gdzie napisać więc proszę o pomoc

W którym roku u nas w polsce byli emitowani Wojownicy Maris(Zillon)

Wiem tylko że na stacji Polsat i dalej....urywka nie wiem kiedy, jest do dla ważne bo robię wpis do bloga o emitowanych anime w polsce. i przy tym podaje rok emisji w polsce.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 94 z 121 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 93, 94, 95 ... 119, 120, 121  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group