FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 110, 111, 112 ... 119, 120, 121  Następny
  Co to za anime? / Czy ktoś pamięta tytuł...
Wersja do druku
Ren Płeć:Mężczyzna
蓮 <-- To moje imię.


Dołączył: 25 Cze 2010
Skąd: Manticore
Status: offline

Grupy:
Omertà
Syndykat
WOM
PostWysłany: 26-05-2014, 20:10   

Szkoda faktycznie wygląda że to .. żadne anime ;(
A myślałem że obejże jakieś anime o mechach itp ...

No cóż dziękuję za pomoc !!!

_________________
Yoake umare kuru mono yo,
Keshite miushinawa naide,
You are you shoujyo yo ima koso!
Furi hodoki tachi agare!
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
1146958
Trevas
Gość
PostWysłany: 08-06-2014, 02:34   

Kojarzy ktoś anime:
fragment tylko pamiętam, że dziewczyna bardzo chciała założy c tradycyjny strój i spotkać się z chłopakiem na festiwalu chyba. I chyba mama pomagała jej to założyć i ona poleciała na miejsce i kończyło się tak, że chyba razem fajerwerki oglądali.
Dawno oglądałam i ta scena tylko zapadła mi jako-tako w pamięć.
Powrót do góry
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 08-06-2014, 09:52   

Niestety, tradycyjny strój na festiwal z fajerwerkami to pewnie yukata albo kimono (zależnie od pory roku) a to występuje w bardzo dużej ilości anime. Festiwale są standardowym fillerem serii. O ile nie podasz więcej szczegółów trudno będzie podać konkretny tytuł.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Trevas
Gość
PostWysłany: 08-06-2014, 20:34   

Wiem, że to dość częste :/
Jeszcze jedyne co mi się kojarzy to że ona chyba myślała że się spóźniła, ale w końcu udało jej się znaleźć tego chłopaka. I głowy nie dam ale chyba oglądali fajerwerki na moście.
I na 99% była to obyczajówka, bez magii ;)
Powrót do góry
Carmody
Gość
PostWysłany: 25-06-2014, 14:54   

Witam wszystkich, jak widzę dużo tu ekspertów, więc oto mój problem.
Jak byłem mały (jakieś 7 lat) widziałem anime które zapadło mi w pamięć i nie jestem w stanie go teraz znaleźć. Nie pamiętam nawet czy było ono w telewizji czy VHS, ale na pewno z lat 1980-1994. Moje wspomnienia o nim są pogmatwane, ale pamiętam dwie sceny (choć mogą być one z dwóch różnych tytułów, choć wątpię):
Trójka bohaterów walczy na morzu z potężnym okrętem, który wyglądał bardzo mrocznie (załoga nie była chyba w ogóle pokazana). Podczas finałowego starcia bohaterowie dryfują na powierzchni i używają jakiejś specjalnej broni: jeden strzela z długiego karabinu, potem (chyba dziewczyna) strzela z krótszego, a na końcu facet używa pistoletu, który ostatecznie zatapia wrogi okręt. Ten ostatni koleś chełpi się, że to wszystko dzięki niemu, mimo iż pancerz był zniszczony przez pozostałą dwójkę.
Druga scena jest krótsza: dwójka bohaterów (kobieta i mężczyzna) znajduje się w jakimś lesie ścigana przez wrogów. Facet jest ranny i traci przytomność. Dziewczyna ma zamiar dać mu jakiś lek, ale zamiast tego rozpina dekolt i całuje go (jak byłem dzieciakiem to było dla mnie niesamowite).
Jestem w trakcie oglądania SDF Macross i to mogło być coś podobnego w stylu (może późniejsze odcinki Robotech?).
Powrót do góry
Tomek
Gość
PostWysłany: 10-07-2014, 00:22   

Czy ktoś zna tytuł tej bajki? Wcześniej nikt nie potrafił odpowiedzieć, a nie tylko ja mam problem ze znalezieniem jej. Gdzie to mogło lecieć w okresie 1994-2000 na telewizji naziemnej?

Post
Powrót do góry
Melmothia Płeć:Kobieta
Sexy Chain Smoker


Dołączyła: 09 Lut 2007
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 10-07-2014, 18:25   

Nie chodzi przypadkiem o francuską animację pt. "Sophie et Virginie"?

_________________
"Słowo ludzkie jest jak pęknięty kocioł, na którym
Wygrywamy melodie godne tańczącego niedźwiedzia,
Podczas gdy chcielibyśmy wzruszyć gwiazdy"
G.F.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Tomek
Gość
PostWysłany: 10-07-2014, 22:14   

To chyba jest to. Po prawie 20 latach...
Dzięki :)
Powrót do góry
opawlus Płeć:Kobieta

Dołączyła: 13 Lip 2014
Status: offline
PostWysłany: 13-07-2014, 11:38   

Kiedyś na stacji Jetix dość późno leciał taki serial coś ala anime . Nie mogę tego odszukać ponieważ nie znam nazwy I to było jakieś 9 lat temu jak to oglądałam. Pamiętam tylko przebłyski tego co tak się działo : ona miała czarne długie włosy I chodziła do japońskiej szkoły a on był blondynem starszym od niej , początek pojawiał się czarno biały potem dopiero były kolory , był wstęp I lektor mówił . Pamiętam też że w pewnym odcinku ona rzuca mu majtki na twarz gdy ten ma odchodzić , proszę pomóżcie bo nie daje mi to spokoju , proszę !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
47303430
opawlus Płeć:Kobieta

Dołączyła: 13 Lip 2014
Status: offline
PostWysłany: 14-07-2014, 08:51   

Kiedyś na stacji Jetix dość późno leciał taki serial coś ala anime . Nie mogę tego odszukać ponieważ nie znam nazwy I to było jakieś 9 lat temu jak to oglądałam. Pamiętam tylko przebłyski tego co tak się działo : ona miała czarne długie włosy I chodziła do japońskiej szkoły a on był blondynem starszym od niej , początek pojawiał się czarno biały potem dopiero były kolory , był wstęp I lektor mówił . Pamiętam też że w pewnym odcinku ona rzuca mu majtki na twarz gdy ten ma odchodzić , proszę pomóżcie bo nie daje mi to spokoju , proszę !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
47303430
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 14-07-2014, 13:52   

Myślę że jeden post wystarczy, po prostu do tematu nie weszła jeszcze osoba znająca odpowiedź. Daj nam troszeczkę czasu na zastanowienie.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
lipa3000 Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 28 Lut 2010
Status: offline
PostWysłany: 14-07-2014, 16:35   

Czarno-biały początek, blondas i majtki na twarz - mi to brzmi jak pierwszy odcinek GTO. :D
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
opawlus Płeć:Kobieta

Dołączyła: 13 Lip 2014
Status: offline
PostWysłany: 14-07-2014, 18:16   

Ta scena sie zgadza i naprawdę to może być to. Ale nie leciało to nigdy na jetix a pozatym rok emitowania w polsce by sie nie zgadzał za wcześnie sie skończyło emitowanie żebym miała szansę to obejrzeć . Scena się zgadza to tak wyglądało ale jakby kreska jest trochę inna :/ sama Nwm , jest coś podobnego do tego albo nowsze wydanie ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
47303430
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 14-07-2014, 18:32   

Możliwe, że pomieszały ci się dwie różne serie które oglądałaś i dlatego masz wrażenie, że coś się nie zgadza. Czasem tak bywa przy seriach które się kiepsko pamięta.

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 14-07-2014, 18:37   

Percepcja często myli, ja kiedyś przez wiele lat myślałem, że Fushigi Yugi ma znacznie nowszą kreskę. Niestety nadawcy kadrują i rozmywają obraz emitowany w naszej telewizji, to standard. Inna ilość klatek, inne proporcje obrazu ntsc/pal. Tak wiec z technicznego punktu widzenia to musi wyglądać inaczej. Chociażby dlatego, że gama monitora zaczyna się od 0 a kończy na poziomie jasności 255 dla każdego kolory a w telewizorach kineskopowych od 16 do ok 240 i obraz jest znacznie jaśniejszy i wyraźniejszy w ciemnych odcieniach, natomiast mniej kontrastowy w jasnych :].

Natomiast fakt, że zapomniałem o GTO robi ze mnie kretyna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 111 z 121 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 110, 111, 112 ... 119, 120, 121  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group