FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
  Gdzie kupujemy mangi i anime?
Wersja do druku
korsarz Płeć:Mężczyzna
a taki jeden...


Dołączył: 02 Wrz 2005
Skąd: Resko
Status: offline
PostWysłany: 23-01-2009, 17:09   

Resko - pomarzyć dobra rzecz, szansa, że w takim małym miasteczku pojawią się mangi wynosi niemalże zero (kiedyś był do wyboru - tomik "Kenshina" albo tomik "InuYashy" (po jednym na całe miasto) - jak na Resko to bardzo dużo).
Czasami jak pojadę w wakacje do Bydgoszczy, albo do Gdańska, to zaglądam do Empika.
Ale tak na codzień pozostaje zamówić przez internet. Głównie na http://jpf.com.pl ...

A co do anime, to czasem rozglądam się po Empiku, jak jestem w Bydgoszczy (w ten sposób nabyłem kasetę wideo "Appleseed"), oraz na konwentach, jak się trafi coś ciekawego (pal diabli, że ostatnio się nie trafia...).


Ostatnio zmieniony przez korsarz dnia 28-05-2009, 09:52, w całości zmieniany 1 raz
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
CainSerafin
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 06-04-2009, 20:35   

Kielce

Do Empiku w Galerii Echo dotarły pierwsze tomy Saiyuki, Cześć Michael!, Locke Superczłowiek, Mars, Detektyw Jeż, Cat Shit One, oraz Hiroszima 2 i Azel Seimaden. Pewnie ma to związek z mini-ankietą na stronie głównej Waneko. Poza tym trochę się trzeba rozejrzeć za tymi mangami. Co prawda większość leży półce z nowościami, ale reszta zbiera kurz na stoliczku naprzeciw, tuż obok Naruto i Kaczorów Donaldów. A przecież są dwie półki na mangi w dziale z komiksami - mogły wszystkie trafić tam.
Hanami jest jak zwykle dobrze reprezentowane - już dzień po premierze (!) na półkę trafiły po około cztery sztuki Muzyki Marie, Balsamisty i Księgi Wiatru.

W salonie Kolpoltera niewiele się zmieniło. Doszło pięć pierwszych tomów DR. Slumpa, oraz uzupełniono brakujące tomy. Przy czym to uzupełnienie wyszło średnio - mangi przyszły bez folijek, a to dla mnie dość duży minus. Przyzwyczaiłem się, że wszystko co tam kupuję nie było przez nikogo macane, ani ślinione, więc nie podoba mi się ta zmiana.

Na poważnie zastanawiam się nad kupowaniem zagranicznych mang przez Empik.com, lub Krainę Książek. Na razie jednak muszę poczekać, aż nasza waluta przestanie wariować i ceny importów spadną. I tak, chodzi mi głównie o Blame i NOiSE. Nie będę czekał 10 lat, aż ktoś je u nas wyda.
Powrót do góry
Eire Płeć:Kobieta
Jeż płci żeńskiej


Dołączyła: 22 Lip 2007
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 07-04-2009, 12:09   

Chyba nikt nie wspomniał o krakowskim Fankomiksie.
Grodzka 2- zaraz przy rynku po lewej stronie na przeciw Wierzynka obskurna brama z "naklejonym" szyldem, sklepik po prawej stronie w podwórzu.
Można tam kupić chyba wszystko co wyszło w Polsce- np. jest cały FMA, Dragon Ball, Czarodziejka z Księżyca, hobbystyczne magazyny plus nieco taniej pozycje używane. Do nabycia inne komiksy, literatura fantasy, można zamówić rzadsze pozycje.
Jak tam poszłam z pierwszym razem to przeglądając te skarby zapomniałam własnych zakupów:)

_________________
Per aspera ad astra, człowieku!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1018596
 
Numer ICQ
Dred Płeć:Mężczyzna
Policenaut


Dołączył: 07 Lis 2008
Status: offline
PostWysłany: 07-04-2009, 13:51   

Gniezno
Wybór właściwie niewielki.
Matras tuż koło Katedry. Kiedyś tam był dyży wybór mang. Kupiłem tam całych Slayersów, parę tomów Hiroszimy i parę Sailorek. Obecnie (chyba z powodu znikomej sprzedaży) nie ma tam praktycznie niczego, oprócz najnowszego numeru Otaku Max i piątego tomu Death Note (afe!).
Empik na Chrobrego. Najczęściej można tam znaleźć najnowsze tomy Naruto i FMA. Gdyby nie możliwość sprowadzania mang zza oceanu bez dodatkowych kosztów, chyba bym tam nie kupował.
Koloprter w "Hipernowej". Jedyne co jest tam ciekawego to chyba cały (!) Dragon Ball.

Drawsko Pomorskie
Skromniutko.
Matras koło kościoła i "deptaku". Wybór ogromny! Mają tam całą Love Hinę od Waneko! Nie wiem jak jest teraz. Przeprowadzę "kontrolę" niebawem, ponieważ będe parę dni w tejże miejscowości.

_________________
Znajdźcie sobie świry uczciwą pracę zamiast przebierać się w czyjeś stare łachy i powtarzać w kółko: "Patrzcie jestem głupim średniowiecznym bucem i mam make up i obcisłe rajtuzy"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
RepliForce Płeć:Mężczyzna
Vongola Boss


Dołączył: 30 Sty 2009
Skąd: Z Pustyni
Status: offline

Grupy:
Omertà
PostWysłany: 08-04-2009, 11:48   

A gdzie kupie mangi w Świdnicy, albo Wrocławiu

_________________
"Bo to właśnie niebo pozwala fruwać chmurom po swoim bezkresie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
4841576
CainSerafin
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 08-04-2009, 20:28   

Pewnie tego pożałuję, ale niech będzie. Jeśli wierzyć Google w Katowicach są:

1) KOMIKSIARNIA - D.H. Magdalena, Księgarnia, I piętro, ul. Szewska 8
2) Saloniki prasowe (teoretycznie) z mangami:
- Kiełbaśnicza 7a (Sklep Firmowy)
- Kościuszki pl. 11 (Salon Prasowy)
- "Piłsudskiego 66 Hotel "POLONIA"
- Powstańców Warszawy 1 - Urząd Wojewódzki
3) Empiki:
- Kościuszki, ul. Plac Kościuszki 21/23
- Mega, ul. Rynek 50
- Bielany, ul. Czekoladowa 9
- Magnolia Park, ul. Legnicka 60
- Pasaż Grunwaldzki , Pl. Grunwaldzki 22 (CHR Pasaż Grunwaldzki)

Ponieważ Wrocław leży o godzinę drogi od Świdnicy bardzo dobrym pomysłem jest zamawianie bezpośrednio z wydawnictw (co w ogóle jest całkiem dobrym pomysłem), albo kupowanie przez Allegro. Poza tym jeśli czegoś nie ma w Empiku to możesz zamówić mangi przez empik.com i odebrać przesyłkę w wybranym salonie.

I najważniejsze: Google twoim przyjacielem!
Powrót do góry
CainSerafin
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 13-04-2009, 14:31   

Przepraszam za podwójny post, ale chciałem napisać o światowym dniu książki w Empikach.
Cytat:
23. kwietnia, jak co roku, w salonach zaplanowano akcję 3 za 2”, czyli za trzy książki wybrane w EMPiKu można będzie zapłacić cenę dwóch egzemplarzy

Wygląda to na dobrą okazję do uzupełnienia kolekcji książek, czyli także komiksów i mang.

Aha, jeśli chodzi o Kielce warto od czasu od czasu zajrzeć do antykwariatu naukowego im. Andrzeja Metzgera. Jest tam kącik (kącik to chyba za dużo powiedziane) z komiksami. Co prawda, większość z nich to Kaczory Donaldy, albo Klossy, ale można także trafić na ciekawe rzeczy. Mam stamtąd większość tomików Dragon Ball, Mangamix #3 i Drapieżców #4.
Powrót do góry
Kaileena
Gość
PostWysłany: 30-05-2009, 15:57   

A ktoś wie gdzie w Kielcach można dostać Princess Ai? Czy trzeba przez internet zamawiać?
Powrót do góry
CainSerafin
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 30-05-2009, 17:07   

Radzę zamówić w internecie, na stronie wydawcy. Musisz jednak mieć świadomość, że Kasen nie wydał ostatniego, trzeciego tomu i wygląda mi na to, że nie wyda. Jeśli chcesz mieć całość, a angielski Ci nie przeszkadza, to możesz zamówić Princess AI: Ultimate Edition poprzez empik.com lub Krainę Książek.
Powrót do góry
Akira1980 Płeć:Mężczyzna
Kolekcjoner.


Dołączył: 26 Sty 2008
Skąd: Neverwhere
Status: offline
PostWysłany: 15-06-2009, 17:42   

JA ostatnio kupuję tylko i wyłącznie przez internet, po tym jak na jednym forum poświęconym komiksom, zostałem uświadomiony że kupując na dobrej stronce można zaoszczędzić na następne 2 tomy/albumy. A i rabat może być. Osobiście polecam tą stronę Incal . Jest świetna - przynajmniej dla mnie - mają częste rabaty na różne komiksy i mangi czasem do 25% ceny danego albumu/tomu. Na przykład teraz jest rabat na najnowszy Eden Tom 17. Oraz kilka Kenshinów i Ranmę. Poza tymi mają ostatnio rabat dla stałych klientów, jeśli zakupi się coś powyżej 300 zł (wiem sporo, ale cóż, można rzadko robić zakupy ale spore), to dostanie się 5% rabatu na następne zakupy. Za kolejne 100 kolejny 1% dodatkowy. Tak aż do 10% powyżej już nie da rady. Aha no i dostawa darmowa powyżej 300 zł. Warto też do nich zaglądać bo czasem mają super promocje, jak na przykład rok temu 35% rabatu na całą serię Thorgala. I często są też już wspomniane przez mnie 25% rabaty na plansze Europy, a jeśli wspomnę że czesto one kosztują od 60 do 150 zł to całkiem nieźle można zaoszczędzić.
Polecam.

_________________
"Życie to sen wariata, a jak się przyprawi, to zmienia się w kolorowy telewizor."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Simon
Gość
PostWysłany: 26-06-2009, 14:25   

Ktoś wie, czy w Kielcach w dużym Saloniku Kolportera (Leclerc - Slichowice) będą odnowione zapasy mang (czy i kiedy)? Półka z mangami opustoszała, a z mniej wiarygodnych źródeł usłyszałem, iż owy salonik może być zlikwidowany. Mam nadzieję, że to tylko chwilowa likwidacja zapasów...
Powrót do góry
GrimRose
Gość
PostWysłany: 29-06-2009, 06:58   

A nie wiecie czy może gdzieś w Warszawie są jakieś sklepy z Anime i Mangą
Powrót do góry
Vodh Płeć:Mężczyzna
Mistrz Sztuk Tajemnych.


Dołączył: 27 Sie 2006
Skąd: Edinburgh.
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 29-06-2009, 10:09   

Są. Na przykład Komikslandia, na stacji metra Centrum (i to dosłownie na stacji, w tym pasażu nad linią, którą jeżdżą pociągi w kierunku Kabat).

_________________
...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
CeeSik
Gość
PostWysłany: 29-06-2009, 20:16   

Simon napisał/a:
Ktoś wie, czy w Kielcach w dużym Saloniku Kolportera (Leclerc - Ślichowice) będą odnowione zapasy mang (czy i kiedy)? Półka z mangami opustoszała, a z mniej wiarygodnych źródeł usłyszałem, iż owy salonik może być zlikwidowany. Mam nadzieję, że to tylko chwilowa likwidacja zapasów...


Sam niedawno pytałem w Kolpolterze kiedy kończą tą wyprzedaż, ale niczego konkretnego się nie dowiedziałem. A szkoda, bo ten salon był jedynym miejscem w Kielcach w którym można było bez problemu kupić archiwalne i kompletne wydania różnych serii mang. Pa licho, że dotyczyło to niemal wyłącznie tytułów od JPF. Czy salonik będzie zlikwidowany - nie mam pojęcia, ale szkoda by było.

A co do pytania o sklepy z mangami w Warszawie:
Cytat:
ULTIMA, ul. Chłodna 35/37 paw.7, (022) 624-78-16
KOMIKSLANDIA, Metro Centrum, paw. 2001a, www.komikslandia.pl
KOMIKSLANDIA - Centrum Handlowe Blue City, Lokal -1/31
KOMIKSLANDIA - Al. Jerozolimskie 179, www.komikslandia.pl
Centrum Komiksu, Al. Niepodległości 148, (022) 848-50-73
MORION S.C., ul. Powstańtców Śląskich 124 paw. 72, tel. 022-423-91-20 www.morion.waw.pl
Księgarnia/Antykwariat HIT, Dworzec Centr., Galeria Wsch., p. 28, (022) 654-94-12
"Bonus" Import-Export, Nadwiślańska 5b/U2 (wejście od ul. Bartnicza Róg Ogiński) Księgarnia Antykwariat HIT - Dworzec Centralny, Galeria
Księgarnia Antykwariat HIT - Wschodnia p.28, (022) 654-98-12, 654-94-07, 630-28-91
Komdek - ul. Żytnia 32a/14


Aż mi się przykro zrobiło jak zobaczyłem tą listę XP. Swoją drogą - przydałby się w Kielcach (które jest przecież stolicą województwa) sklep z komiksami.
Powrót do góry
Simon
Gość
PostWysłany: 30-06-2009, 13:11   

Racja. Na empik nie ma co liczyć, tam dochodzą tylko bieżące wydania mang (i to niewielu). Wyjątkiem był do niedawna "Balsamista" (Hanami), którego wszystkie wydane dotąd tomy dało się zakupić w Empiku na warszawskiej. Niestety ulotniły się dość szybko, a ponowna dostawa graniczy z cudem.
Czasami zdarza się znaleźć jakieś archiwalne tytuły mang w kieleckich antykwariatach, ale to naprawdę rzadkość.
Rzeczywiście, jak na stolicę województwa - bieda z nędzą. Jedyną "ostoją" był wspomniany Kolporter (cała jedna półka mang! XD). W przyszłym tygodniu sprawdzę jak się sprawy mają i zapytam o ewentualne dostawy.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 4 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group