FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 24, 25, 26  Następny
  Jaką mangę przeczytać? / Przeczytałem (...), co polecicie?
Wersja do druku
CainSerafin
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 25-07-2009, 21:02   

Rzeczywiście z horrorami jest dość ciężko. Mogę polecić co najwyżej manhwę "Priest" od Kasenu, ale problem polega na tym że wydano u nas tylko pięć tomów i nie wygląda na to by wydano resztę.

Pod thriller powinien podpadać niezły "Death Note", ale pewnie słyszałeś o tym tytule. Recenzja na Tanuki-Manga.
Przejdź na dół
Tyki Mykk Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 07 Lip 2009
Status: offline
PostWysłany: 25-07-2009, 21:38   

Death Note obejrzałem w wersji cyfrowej, więc nie zaciekawi mnie raczej.
No nic, chyba będę skrupulatnie zbierał GTO i potem się zobaczy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Altruista
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 26-07-2009, 20:18   

Tyki Mtkk ja ci polecam Balsamistę. Co prawda to z horrorem nie ma nic wspólnego. Ale jakieś elementy pasujące do thrillera tam na silę można znaleźć ;p
Powrót do góry
N!xau Płeć:Mężczyzna
wieczny wędrowiec


Dołączył: 04 Maj 2008
Skąd: Biesy i Czady
Status: offline
PostWysłany: 28-07-2009, 15:51   

Poszukuję mangi podobnej do Claymore, coś typu dark fantasy, najlepiej z wiedźmami etc.
PS. Berserkera już przeczytałem.

_________________
"Mina tabibito nari"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Robin-Sena Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 02 Sie 2009
Skąd: Poznań
Status: offline
PostWysłany: 02-08-2009, 17:16   

Mam pytanie czy jakies polskie wydawnictwo typu JPF ma zamiar wydac polska mange "bleach"? Sa juz tlumaczone na wielu portalach przez grpuki ludzi. Sa Online wiec dlaczego by nie wydac? Male poprawki, przeglad i drukowanie. Sprzedarz byla by napewno dobra :o
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
11424290
Loko Płeć:Mężczyzna
Aspect of Insanity


Dołączył: 28 Gru 2008
Status: offline

Grupy:
Syndykat
WOM
PostWysłany: 02-08-2009, 18:24   

Tu masz taki fajny temat.

Swoją drogą (nie znam się za bardzo na tym) ale wydaję mi się że wydawnictwo musi wykupić sobie prawa do sprzedaży jakiegoś tytułu w danym państwie. A co do tłumaczeń w necie... raczej nie podchodzą one pod "fansub", ale chyba tak samo łamią w/w prawa autorskie. W domu można sobie tłumaczyć ile wlezie, ale udostępnianie tego w internecie raczej jest już piractwem.

_________________
That is all in your head.

I am and I are all we.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
ghostface Płeć:Kobieta


Dołączyła: 06 Paź 2006
Status: offline
PostWysłany: 06-08-2009, 10:53   

JPF zapowiedział wydanie pierwszego tomu Bleacha na wrzesień i drugiego na listopad. Oficjalna informacja jest już na ich stronie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Robin-Sena Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 02 Sie 2009
Skąd: Poznań
Status: offline
PostWysłany: 06-08-2009, 16:36   

Upiii ^-^ Dziekuje za ta informacje! Ale mialem wyczucie czasu z tym pytaniem o bleacha :p . Jestem ciekaw ile w 1 tomiku bedzie do czytania. na ktorym episodzie z anime staniemy. bo jednak 2 miesiace troszke boli :p . Ale i tak sie ciesze ze beda wydawac. Wlasnie mialem sie spytac co do kupna pewnych mang. Bo sadze ze lepiej przeczytaj najpierw mange niz obejrzec anime.
1. GTO
2. Gundam wing
3. Death Note (obejrzane) Slyszalem ze za duzo sie nie rozni od anime.
4. Neo Genesis Evangelion
5. Chobits (obejrzane)
6. DNAngel
7. Hack
8. Ghost in the Shell
9. Wolfs Rain
10. video girl
Chce poznac wasze opinie na temat tych mang.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
11424290
CainSerafin
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 06-08-2009, 18:26   

Po pierwsze radzę zajrzeć na Tanuki-Manga, ale co tam...

GTO - Podobno całkiem niezła seria, pod warunkiem że lubi się takie klimaty.

Gundam wing - To lepiej sobie darować, słabizna.

Death Note - Moim zdaniem anime było lepsze, bardziej efektowne i zaskakujące.

Neon Genesis Evangelion - Manga jest zdecydowanie lepsza od anime. Ma ładną kreskę, więcej czasu zostaje poświęcone postaciom. Niestety, ostatnio rozdziały wychodzą co pół roku, więc trochę czasu minie zanim seria zostanie zakończona.

Chobits - Obydwie wersje prezentują wysoki poziom, ale różnią się zakończeniem. Wadą anime są głównie fillery, czyli dwa niepotrzebne odcinki przypominajkowe i przerobienie niektórych, króciutkich wątków na odcinki (np. zakup bielizny dla Chii).

DNAngel - Jeżeli po lekturze pierwszych tomów nie zaczniesz ziewać to możesz kupić kolejne, ale i tak nie polecam.

Hack - Jak wyżej, przy czym akurat ta seria jest dość krótka (trzy tomy).

Ghost in the Shell - Dobry, ale przereklamowany tytuł. Pierwszy tom jest niezły, tom 1.5 nieco słabszy, a dwójka jest przeciętna. Poza tym musisz mieć świadomość że nakład tomu drugiego został wyprzedany w całości. Można go obecnie kupić tylko z drugiej ręki, w bardzo wysokiej cenie, więc uważam jego zakup za nieopłacalny. Jeśli widziałeś filmy lub serial to będzie cię razić dość nierealistyczny sposób rysowania postaci. Natomiast anime, a w szczególności dwa pierwsze filmy, są fantastyczne.

Wolfs Rain - Polecam rewelacyjne anime. Manga nie dorasta mu do pięt, choć sama w sobie jest dość dobrym tytułem.

Video girl Ai - Jeśli lubisz ten gatunek to możesz się tym zainteresować, ja jednak bardziej cenię Chobits.
Powrót do góry
Robin-Sena Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 02 Sie 2009
Skąd: Poznań
Status: offline
PostWysłany: 06-08-2009, 19:01   

zerknalem na np gto lecz recenzji brak o mandze. http://manga.tanuki.pl/strony/manga/27 o anime znam recenzje ale chcialem poznac wasza opinie. ok dziekuje.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
11424290
ghostface Płeć:Kobieta


Dołączyła: 06 Paź 2006
Status: offline
PostWysłany: 06-08-2009, 19:47   

GTO w wersji mangowej jest bardziej wulgarne niż anime, trzeba się z tym liczyć :) Plusem jest bardzo dynamiczna kreska, czasem sam rysunek może wywołać atak śmiechu. Trochę drażnią polskie wtręty w tłumaczeniu (np. zastępowanie wzmianek o japońskich celebrytach polskimi nazwiskami), ale to drobiazg. Manga jest zabawna i dobra na odstresowanie, choć trzeba przyznać, że historie są powtarzalne, więc jeśli zdecydujesz się kupować tę serię, nastaw się na 25 tomów mniej więcej o tym samym.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Teukros Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Cze 2006
Status: offline
PostWysłany: 20-08-2009, 19:58   

Bardzo proszę użytkownika Robin-Sena o stosowanie znaków polskich w postach, jak również zważanie na zasady interpunkcji i ortografii.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
CainSerafin
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 03-09-2009, 10:26   

No dobrze. Jak zwykle będę miał dość dziwne pytanie. Proszę o polecenie bardzo dobrych i niekoniecznie popularnych, ale bezdyskusyjnie wartych przeczytania mang nie wydanych w Polsce. Gatunek jest nieistotny (dobra manga pozostaje dobra niezależnie od gatunku), choć obecnie najbardziej cenię sobie s-f (Blame!, Baroque) i tytuły obyczajowe. Proszę tylko by bohaterowie danego tytułu nie byli zbieraniną bałwanów i myśleli co robią (ideałem dla mnie jest Shin Angyo Onshi gdzie bohaterowie nie dość że są dorośli i niejednoznaczni moralnie, to jeszcze myślą).

ps. *łyp na własny post* Mając takie dziwne (niemangowe?) podejściem chyba powinienem się przerzucić na komiksy.
Powrót do góry
Virgil Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 30 Kwi 2008
Status: offline
PostWysłany: 03-09-2009, 19:42   

Dobre, warte przeczytania mangi? Te najciekawsze zostały już chyba wymienione i po krótce opisane wcześniej w tym temacie, tak dla przypomnienia: Monster, 20th Century Boys, Pluto, Parasyte, Historie, Vinland Saga, Homunkulus, Hour of the mice, Domu, Akira, Shamo... to wsyzstko co pamietam, można przejrzeć temat pare stron wstecz :) Z trochę słabszych, ale też kwalfikujących się pod tagi "ciekawe" i "myślący bohaterzy" to:
Sanctuary - dwóch przyjaciół patrząc na obecny stan Japonii, postanawia coś zmienić - jeden zaczyna zajmować się polityką, drugi schodzi do podziemia i wspiera go po cichu. Mocno naciągane, ale wciąga
Offered - poziom podobny do serii wyżej, może trochę niższy. Tylko tematyka inna. W sumie to na tyle inna, że nie wiem czemu te serie porównuje - tak mi się kojarzą ze sobą, może podobny styl rysowania. Główny bohater jest potomkiem Gilgamesha i ma możliwość odnalezienia ruin, w których podobno ma czekać niewyobrażalne bogactwo. Wie o tym on, no i oczywiście jego zły brat bliźniak... Jak patrze co napisałem to sie zastanawiam dlaczego dobrze tą mangę wspominam... W każdym razie nic specjalnego, ale potrafi wciągnąć
Eden - przeczytałem może 3 tomy, więc trudno mi się wypowiedzieć o całości, ale wydaje się naprawdę niezłe - klimat postapo, raczej na poważnie niż komediowo
Kurogane - klimaty samurajskie, z lekką dozą s-f/fantastyki. Główny bohater ginie, ale zostaje w jakiś sposób uratowany przez kogoś w stylu szalonego naukowca. W rezultacie część ciała ma mechaniczną, ale stracił głos. Jako rekompensatę dostał gadającą katanę. Seria polega na krótkich historiach o ludziach, których bohater spotyka włócząc się po bezdrożach bez większego celu. Mi te historie podpasowały
Yesterday wo Utatte - obyczajówka, troche romansu, okruchy życia. Spokojna historia, w miarę wiarygodni bohaterowie. Autor ten sam co w Hour of the mice, jak jedno się podobało to drugie pewnie też podpasuje, u mnie tak było
Ii Hito - również obyczajówka, również dobrze się czyta. Bohater opuszcza swoje rodzinne miasteczko, żeby pracować w dużej korporacji. Manga pokazuje perypetie w pracy i poza nią, głównie skupia sie na tym, jak główny bohater wpływa na swoje otoczenie i zmienia nastawienie innych - mnie fabuła wciągnęła.
Goth - krótka manga, ale wciąga. Dwójka głównych bohaterów ma dość nietypowe zainteresowania: morderstwa, samobójstwa, krwawe wypadki
Dangu - grupa najsilniejszych wojowników, coś w stylu berserkerów, w jakiś fikcyjnym państwie wygrywa ostatnią wojnę. Jako że nie są więcej potrzebni zostają wyeliminowani. Przeżywa córka jednego z tych wojowników, jeszcze niemowle. Zostaje oddana do jakiegoś obozu szkoleniowego czy czegoś w tym stylu. Historia toczy się dalej... brzmi jak setki innych serii, ale ta wydaje się sporo lepsza. Tylko tłumaczenie chyba utknęło

Na tą chwilę tyle przychodzi mi do głowy z ciekawszych - tylko nie spodziewaj się niewiadomo jakiego poziomu, wymienione przeze mnie tytuły są po pierwsze dobre tylko moim zdaniem, a po drugie dobre jak na mangi ;] Powodzenia w szukaniu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 03-09-2009, 22:24   

Virgil napisał/a:
Eden - przeczytałem może 3 tomy, więc trudno mi się wypowiedzieć o całości, ale wydaje się naprawdę niezłe - klimat postapo, raczej na poważnie niż komediowo

Wydane w Polsce (prawie w całości, w tym roku miejmy nadzieję skończą). Może jakość papieru jest słaba, ale przynajmniej tłumaczenie jest ok.

Virgil napisał/a:
Dangu

Ponoć końcówka jest słaba. Można sobie teoretycznie zamówić z USA...

Ja od siebie mogę polecić stały zestaw Parasite (wcale nie takie słabe jak mówi recenzja na tanuki), Historie, 20th Century Boys (i wszytko inne mistrza Urusawy), Vinladn Sagę, Berserka. To są tytuły, które chyba najczęściej się przewijały.

z mniej znanych:
Ravages of Time - manhua osadzona w realiach Romasu Trzech Królestw. Akcja widziana jest z perspektywy punktu widzenia klanu Sima (czyli ostatecznego zwycięzcy, który w samej powieści ma marginalne znaczenie). Największy problem z tą manhwą jest taki, ze mamy tu całe zatrzęsienie podobnie wyglądających postaci. By cokolwiek zrozumieć trzeba przynajmniej przeczytać artykułów na wiki na temat Romansu.
Z historycznych mamy jeszcze przyzwoite Cesare. Tu głównym mankamentem jest trochę shoujo kreska.
Z postapo jest bardzo ciekawy tytuł - Mother Sarah. Niestety nieskończony. Może kiedyś się doczekamy.
Z obyczajówek - Google, Under Current, Coffe Time
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 8 z 26 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 24, 25, 26  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group