FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 24, 25, 26  Następny
  Jaką mangę przeczytać? / Przeczytałem (...), co polecicie?
Wersja do druku
Typhus Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 26 Wrz 2009
Skąd: Wola
Status: offline
PostWysłany: 26-09-2009, 20:36   

aaaa gubię się na tym forum strasznie obszerne aaaaa :)

Teraz do rzeczy jestem totalnie zielony w tematyce mangi i anime. Jakiś czas temu pokusiło mnie kupienie filmu Ninja Scroll i normalnie olśnienie. Aktualnie poszukuje jakiejś serii komiksów mangowych tak na początek żebym się przypadkiem nie zraził do ogółu kupując coś w ciemno.

(mam sporą kolekcję Batmanów, Thorgali i innych ale zero mang)

Proszę o zaproponowanie mi potencjalnych tytułów komiksów od jakich powinienem zacząć :)


PS (kupiłem już komiks Dragon Balla bo obejrzałem całą serie odcinkową)
PSS strasznie dużo hałasu jest o Naruto.


Ostatnio zmieniony przez Typhus dnia 26-09-2009, 22:06, w całości zmieniany 1 raz
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Asthariel Płeć:Mężczyzna
Lis


Dołączył: 10 Kwi 2008
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 26-09-2009, 20:42   

Zdecydowanie Full Metal Alchemist i Death Note, chyba najlepsze dla początkujących. A w tym miesiącu (chyba) ma się jeszcze ukazać pierwszy tom Bleacha.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Typhus Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 26 Wrz 2009
Skąd: Wola
Status: offline
PostWysłany: 26-09-2009, 20:48   

dzięki za naprowadzenie no to teraz wskakuje na alegro i szukam :)
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Altruista
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 26-09-2009, 21:18   

Typhus napisał/a:
Torgali i innych ale zero mang)


Ten komiks nazywa się Thorgal, a nie Torgal. Powinneś to wiedzieć skoro masz ich sporą kolekcje.
Powrót do góry
CainSerafin
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 26-09-2009, 21:24   

Najlepiej będzie jeśli po prostu zacytuję Teukrosa. Wiem, jestem leniwy, ale lepszego przeglądu rynku nie dostaniesz.

Teukros napisał/a:

Aż do nieba - bardzo dobra manga historyczna, i w moim przekonaniu najlepszy komiks Riyoko Ikedy.
Akira - dobry przykład na to, że tytuł stary nawet po latach można przeczytać z zainteresowaniem.
Hellsing - miałka fabuła (a pod koniec nudna po prostu), ale warto zobaczyć dla świetnej kreski.
Paradise Kiss - świetna manga na pograniczu shoujo i josei.
Usagi Yojimbo - jeżeli nie pociąga Cię chanbara, ale lubisz opowieści o samurajskiej Japonii, to Usagi powinien Cię zainteresować.
Wędrowiec z tundry - japońskie spojrzenie na amerykańską powieść, a jako dodatek - dwie świetne historie obyczajowe.


Aż do nieba zostało niedawno wydane w reedycji, zbierającej wszystkie trzy tomiki w jednym tomiszczu. Niestety, na razie tom jest dostępny jedynie w sklepiku internetowym wydawnictwa. Kłopotem może być głównie jakość tłumaczenia. Niby wydawnictwo twierdziło, że poprawiło wady pierwszego wydania, ale od strony 140 co chwilę łapałem się za głowę widząc przeróżne błędy i literówki. Warto, jeśli lubisz tytuły historyczne.

Naruto to raczej dobre czytadło w stylu Dragon Balla. Irytować może powolne tempo akcji w pierwszych kilkunastu tomach, oraz zbyt duża ilość bohaterów (i tomów, a seria wciąż wychodzi).

Bleach został właśnie wydany i w ciągu kilku dni powinien trafić do sieci dystrybucji. Tytuł podobny do Naruto, tyle że zupełnie inny ;P. Kłopot z tym tytułem polega na tym że poziom (który i tak nie był jakoś niewiarygodnie wysoki) spada na łeb i szyję, po zakończeniu historii w Soul Society.

Dziwne, że nikt nie poleca Neon Genesis Evangelion. Tytuł jest pełen: mechów, ładnych panienek, traum, chrześcijańskich motywów, walk o ocalenie ludzkości itd. Mówiąc inaczej - to całkiem reprezentacyjny dla swego gatunku tytuł, zawierający część najczęściej spotykanych mangowych motywów.

ps. Typhus. Przepraszam za takie pytanie, ale zdajesz sobie sprawę, że mangi (najczęściej) czyta się na odwrót - od prawej do lewej.
Powrót do góry
Typhus Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 26 Wrz 2009
Skąd: Wola
Status: offline
PostWysłany: 26-09-2009, 22:17   

Cytat:
Ten komiks nazywa się Thorgal, a nie Torgal. Powinneś to wiedzieć skoro masz ich sporą kolekcje.

Tak wiem i juz zrobiłem edycję uszło to mojej uwadze. Jestem też szczęsliwym posiadaczem Szninkiela- duetu twórców Thorgala.


Już kupiłem dwa pierwsze tomy Full Metal Alchemist i pierwszy Death Note, teraz tylko poczekam jak się znajdą u mnie w ręku :)

Asthariel napisał/a:
ps. Typhus. Przepraszam za takie pytanie, ale zdajesz sobie sprawę, że mangi (najczęściej) czyta się na odwrót - od prawej do lewej.

Kiedyś widziałem takowe zjawisko :P hmm z przestawieniem się nie powinno być dużych problemów.

Teraz popatrzę na tytuły które Ty mi podałeś.

_________________
...Słucham muzyki a nie gatunków...
...Wybieraj, wybieraj co wolisz... prawą czy lewą rękę mam Ci upierdo...?
Kto się nie dziara ten dla mnie fujara!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Vodh Płeć:Mężczyzna
Mistrz Sztuk Tajemnych.


Dołączył: 27 Sie 2006
Skąd: Edinburgh.
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 29-09-2009, 12:00   

Jeżeli znasz kogoś kto ma dwa pierwsze tomy Angel Sanctuary to spróbuj pożyczyć i przeczytać - do kupienia "na próbę" trochę drogie, a dodatkowo pierwszy tom nieco odbiega sposobem prowadzenia historii od pozostałych, więc odczucia po jego przeczytaniu niekoniecznie będą miarodajne dla całego cyklu. Ogólnie bardzo fajna manga, ale jednak dość specyficzna i niektórzy odpadają od niej z gwizdem, więc strach kupować bez wcześniejszego rozeznania.

_________________
...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 29-09-2009, 12:04   

Ja odpadłem z gwizdem po pierwszym tomie, ale że głupio mi było to tak zostawiać, po tym jak znajomy przytaszczył 6, czytałem dalej. Później podobało mi się o wiele bardziej i nie żałuję dania temu tytułowi drugiej szansy.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Typhus Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 26 Wrz 2009
Skąd: Wola
Status: offline
PostWysłany: 30-09-2009, 07:00   

Vodh napisał/a:
Jeżeli znasz kogoś kto ma dwa pierwsze tomy Angel Sanctuary to spróbuj pożyczyć i przeczytać - do kupienia "na próbę" trochę drogie,


Pierwsze oględziny Alegro w poszukiwaniu tego tytułu nie są złe pierwszy tom to koszt 18 zł a kolejne widzę że i po 14 złoty to chyba nie najdrożej jak na tak obszerne stronnicowo komiksy. Tytuł już zapisany do mojej listy "warto kupić."

_________________
...Słucham muzyki a nie gatunków...
...Wybieraj, wybieraj co wolisz... prawą czy lewą rękę mam Ci upierdo...?
Kto się nie dziara ten dla mnie fujara!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 30-09-2009, 10:23   

Zwyczajowe pytanie moje w tym temacie. Obejrzałem anime "A" i teraz szukam końca. Jak i od którego rozdziału zacząć teraz lekturę żeby nie narobić sobie dziur nie do przeskoczenia i czy anime już takowych nie naprodukowało. Czy to w ogóle warte uwagi?
Za "A" podstawmy tym razem kare kano czy jak kto woli his and hers circumstances.

_________________
kokodin pisze się zawsze z małej litery
Jeżeli mówił bym normalnie , nie było by sensu ze mną rozmawiać.
Miłośnik wszystkiego co czarne, zielone, żółte lub okrągłe.
Jeżeli to czytasz to się nudzisz.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
fm Płeć:Mężczyzna
Okularnik


Dołączył: 12 Mar 2007
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 30-09-2009, 11:08   

Wydarzenia z anime (czyli festiwal kulturalny) bezpośrednio kontynuuje początek dziewiątego tomu, czyli 37-my rozdział. Dziur sobie nie przypominam, ale możesz cofnąć się trochę do tyłu, by nadrobić to, co zostało kiepsko zanimowane w adaptacji. Czy warte uwagi? Sądzę, że tak. To chyba jedna z lepszych mang shoujo, tylko samą końcówkę ma przesłodzoną.

_________________
Kryska: Weaponized diplomacy was successful!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Sasayaki Płeć:Kobieta
Dżabbersmok


Dołączyła: 22 Maj 2009
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
WOM
PostWysłany: 08-10-2009, 21:49   

Proszę o polecenie mi mangi z, że się tak wyrażę- tajemnicą. Zagadką, którą bohaterowie będą rozwiązywać, lub sama się będzie rozwiązywać z biegiem wydarzeń. Raczej z nieprzesadną ilością przemocy i proszę bez ecchi.

_________________
Gdy w czarsmutśleniu cichym stał,
Płomiennooki Dżabbersmok
Zagrzmudnił pośród srożnych skał,
Sapgulcząc poprzez mrok!

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
9349483
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 09-10-2009, 23:07   

Cytat:
Proszę o polecenie mi mangi z, że się tak wyrażę- tajemnicą. Zagadką, którą bohaterowie będą rozwiązywać, lub sama się będzie rozwiązywać z biegiem wydarzeń. Raczej z nieprzesadną ilością przemocy i proszę bez ecchi.

Chyba najlepsze będą magi Urusawy - Monster, 20-th Century Boys, Pluto.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Sasayaki Płeć:Kobieta
Dżabbersmok


Dołączyła: 22 Maj 2009
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
WOM
PostWysłany: 10-10-2009, 11:32   

Monstera próbowałam... Acha i może źle się wyraziłam, nie musi być to kryminał, po prostu chcę by miało coś... tajemniczego.
Dziękuję za propozycję vires

_________________
Gdy w czarsmutśleniu cichym stał,
Płomiennooki Dżabbersmok
Zagrzmudnił pośród srożnych skał,
Sapgulcząc poprzez mrok!

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
9349483
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 10-10-2009, 12:07   

Może Bokurano? Tytuł bardzo "mocny", pod wieloma względami (oprócz kreski, tą ma beznadziejną) i na swój sposób tajemniczy, gdyż nowe fakty odnośnie głównej osi fabuły ujawniają się stopniowo.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 9 z 26 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 24, 25, 26  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group