FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 24, 25, 26  Następny
  Jaką mangę przeczytać? / Przeczytałem (...), co polecicie?
Wersja do druku
Teukros Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Cze 2006
Status: offline
PostWysłany: 04-02-2009, 00:00   

No dobra, sam już chyba nie znajdę, więc poproszę o podpowiedź.
Szukam możliwie klasycznego fantasy, możliwie na poważnie. Niekoniecznie muszą być od razu smoki i księżniczki, ale wszelakie urban fantasy i ogólnie wszystko, czego fabula osadzona jest we współczesności odpada. Czytałem już Record of Lodoss War, Slayers, Scarlet Chair, Superior (odpadłem), Berserka (bardzo szybko odpadłem, dziękuję), a Hamelna od dawna mam upatrzonego.
A, i nadpobudliwy idiota o złotym sercu w roli głównej całkowicie dyskwalifikuje tytuł.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 04-02-2009, 00:20   

Virgil napisał/a:
Soul Eater ogladam anime, to nie chce sobie spoilerować :) poza tym(przynajmniej w anime, nie wiem jak w mandze) bohaterowie często mają takie odchyły o jakich pisałem.

Soul Hunter, nie Eater. Toto, co na RTL7 kiedyś leciało pod tytułem "Łowca dusz". Chociaż i tak - anime ma 25 odcinków bodaj, manga chyba 18 tomów.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 04-02-2009, 01:00   

Teukros napisał/a:
Szukam możliwie klasycznego fantasy, możliwie na poważnie. Niekoniecznie muszą być od razu smoki i księżniczki, ale wszelakie urban fantasy i ogólnie wszystko, czego fabula osadzona jest we współczesności odpada.

Z typowo klasycznych fantasy to jest tylko Berserk (który ci się nie podoba), Claymore i Bastard! (który mnie się nie podoba dla odmiany).
Japończycy nie mają wielkiego zainteresowania klasycznym fantasy (chyba, że mogą tam upchnąć mechy, samurajów i licealistów). Hmm... jest jeszcze Blue Dragon na podstawie gry (też nie przebrnąłem).

Jest parę koreańskich tytułów (aczkolwiek ich jakość jest różna). Shin Angyo Onishi i Dangu (znane chyba jako Shaman Warrior) to te bardziej godne uwagi. I też nie są to typowe klasyczne fantasy.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
darksamurai Płeć:Mężczyzna
Głupiec z wyboru

Dołączył: 13 Sty 2009
Skąd: Lubartów
Status: offline
PostWysłany: 04-02-2009, 09:59   

Cytat:
Vagabond - chyba jeszcze wydają go w Polsce? Kolejna doskonale narysowana manga spełniająca kryteria.

To akurat znam. Co prawda nie jestem na bieżąco, ale mogę polecić z czystym sercem. Manga realistyczna, bez przesadnej cukierkowości, opowiadająca historię nie byle jakiego ciećka, w dodatku okraszona wspaniałą oprawą graficzną. Naprawdę bardzo dobry tytuł.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
1395309
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 04-02-2009, 11:13   

Teukros napisał/a:
No dobra, sam już chyba nie znajdę, więc poproszę o podpowiedź.
Szukam możliwie klasycznego fantasy, możliwie na poważnie. Niekoniecznie muszą być od razu smoki i księżniczki, ale wszelakie urban fantasy i ogólnie wszystko, czego fabula osadzona jest we współczesności odpada. Czytałem już Record of Lodoss War, Slayers, Scarlet Chair, Superior (odpadłem), Berserka (bardzo szybko odpadłem, dziękuję), a Hamelna od dawna mam upatrzonego.
A, i nadpobudliwy idiota o złotym sercu w roli głównej całkowicie dyskwalifikuje tytuł.

Szybki przegląd znanych pozycji przyniósł zasadniczo tylko Claymore - manga godna uwagi, ciut nawet wiedźmińska (choć zamiast Gerlta mamy fanserwiśną panienkę), yuriowata, a przy tym raczej poważna (jeśli przyjmiemy konwencję i nie będą razić dzierlatki z mieczami słusznych rozmiarów) polujące na wielkie potwory. Manga ma niezłą kreskę, zaś fabularnie jest dużo lepsza od średniego anime. Powinno ci się spodobać.
Powrót do góry
shinju Płeć:Kobieta


Dołączyła: 28 Sie 2007
Status: offline
PostWysłany: 04-02-2009, 22:06   

Chciałabym, żeby ktoś polecił mi mangę, przy której uda mi się pęknąć ze śmiechu. Rodzaj nie ma większego znaczenia - może być gender bender jak Power!!, albo josei jak Itadakimasu, albo nawet shounen jak Yo no Na wa Zushio (kretyński i absurdalny humor ponad wszelkie granice :D). Jedynym warunkiem jest to, żeby było śmiesznie. Jakieś propozycje?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
darksamurai Płeć:Mężczyzna
Głupiec z wyboru

Dołączył: 13 Sty 2009
Skąd: Lubartów
Status: offline
PostWysłany: 05-02-2009, 11:38   

Ai Kora
Manga, jeżeli chodzi o humor, jest przednia. Jest przewidywalna i gra na powtarzanych motywach, ale chyba właśnie na tym polega jej urok. Lekka i przyjemna, wciąga się ją jednym tchem. Obecnie wyszło bodajże siedemdziesiąt siedem rozdziałów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
1395309
Gdynianin Płeć:Mężczyzna
????


Dołączył: 16 Sty 2009
Status: offline
PostWysłany: 10-02-2009, 14:33   

darksamurai napisał/a:
Ai Kora
Manga, jeżeli chodzi o humor, jest przednia. Jest przewidywalna i gra na powtarzanych motywach, ale chyba właśnie na tym polega jej urok. Lekka i przyjemna, wciąga się ją jednym tchem. Obecnie wyszło bodajże siedemdziesiąt siedem rozdziałów.


Potwierdzam! Manga zapewnia fajna rozrywkę.
Polecam tez Bakuman - licealiści robiący kroki w kierunki mangaki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Sakura239000 Płeć:Kobieta

Dołączyła: 09 Sty 2009
Skąd: Zakopane
Status: offline
PostWysłany: 10-02-2009, 15:42   Tsubasa

A ile do tej pory wyszło tomów mangi Tsubasa Reservoir Chronicle ? :)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
10727026
CainSerafin
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 10-02-2009, 18:53   

Dotąd wyszło chyba 25 tomów po japońsku i 212 rozdziałów.

A teraz ja. Waneko wyda w najbliższym czasie Wampirzycę Karin. Ta manga jest warta zainteresowania, czy czekać na wydanie czegoś lepszego?
Powrót do góry
Teukros Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Cze 2006
Status: offline
PostWysłany: 10-02-2009, 18:58   

Wampirzyca Karin to niestety kiepski tytuł, ot taka sobie lekka shounenowa komedyjka. Próbowałem to czytać (bardzo lubię mangi o wampirach), ale szybko odpadłem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
CainSerafin
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 11-02-2009, 17:27   

A tak właściwie to jakie dobre, wartościowe, mangi wydano dotąd na naszym polskim, niszowym ryneczku?

ps. Co prawda uwielbiam dramaty i shoujo (?!), ale gatunek nie ma znaczenia.
Powrót do góry
Teukros Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Cze 2006
Status: offline
PostWysłany: 11-02-2009, 17:51   

O, wbrew pozorom kilka przykładów się znajdzie.

Aż do nieba - bardzo dobra manga historyczna, i w moim przekonaniu najlepszy komiks Riyoko Ikedy.
Akira - dobry przykład na to, że tytuł stary nawet po latach można przeczytać z zainteresowaniem.
Hellsing - miałka fabuła (a pod koniec nudna po prostu), ale warto zobaczyć dla świetnej kreski.
Paradise Kiss - świetna manga na pograniczu shoujo i josei.
Usagi Yojimbo - jeżeli nie pociąga Cię chanbara, ale lubisz opowieści o samurajskiej Japonii, to Usagi powinien Cię zainteresować.
Wędrowiec z tundry - japońskie spojrzenie na amerykańską powieść, a jako dodatek - dwie świetne historie obyczajowe.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 11-02-2009, 17:55   

Hm... z tego co ja kojarzę, to na pewno Rewolucjonistka, khm, khm, Utena wydawana przez Waneko - warto jednak zauważyć, że w przeciwieństwie do anime jest to shoujo jak się patrzy.
Waneko zaczęło również wydawać pod nazwą Miłość krok po kroku mangę Futari Ecchi (popularną i lubianą z tego co się orientuję) - ale nie jest to pozycja mnie interesująca, więc się nie wypowiem - Teukros zrecenzował pierwszy tom, więc może będzie miał jeszcze coś do powiedzenia.
W trakcie wydawania jest też niezgorszy Inuyasha, ale Egmont dość znacząco spóźnia się z siedemnastym tomem.
JPF wydaje Naruto i Death Note, ale nie kupowałem, bo to rzecz, której grupą docelową również zdecydowanie nie jestem, więc się nie wypowiem.

Pewnie jest jeszcze sporo rzeczy, ale na razie nic mi nie przychodzi do głowy - głównie dlatego, że nawet jak wyjdzie coś lepszego, czy ambitniejszego, to uznaję, że to nie dla mnie. Sam osobiście kupuję w polskim wydaniu tylko dwie mangi, bo reszta albo mnie nie interesuje, albo została skopana wydawniczo - Inuyashę (zrecenzuję tomiki może jak rezerwacje pokończę) i Utenę.

Teukros napisał/a:
Aż do nieba - bardzo dobra manga historyczna, i w moim przekonaniu najlepszy komiks Riyoko Ikedy.

Od siebie dodam, że dostanie tego jest ciężkie - mam tylko pierwszy tom, a i to z łódzkiego antykwariatu. Drugi można dostać w sklepie wydawnictwa. Trzeci to chyba biały kruk.

Edit: Cóż, dopiero teraz zauważyłem, że chodziło Ci o rzeczy dobre i wartościowe. Trudno - nie zmienia to i tak faktu, że powyższy przegląd co popularniejszych pozycji jest prawdziwy, a rzeczy ambitniejsze wymienił wyżej Teukros.

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
Teukros Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Cze 2006
Status: offline
PostWysłany: 11-02-2009, 18:24   

No tak, recenzowałem pierwszy tom Miłość krok po kroku. To jest naprawdę nudne. Nie "nudne, bo recenzentowi na Tanuki nie wypada napisać, że erotyka może być ciekawa", ale po prostu nudne jak flaki na oleju. Nie żałuję zakupu tylko dlatego, że recenzja tomiku bije rekordy popularności.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 26 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 24, 25, 26  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group