FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 24, 25, 26  Następny
  Jaką mangę przeczytać? / Przeczytałem (...), co polecicie?
Wersja do druku
Doktor J Płeć:Mężczyzna
The Mad Scientist


Dołączył: 02 Lip 2008
Skąd: Poznań
Status: offline
PostWysłany: 23-04-2009, 20:17   

Ja raczej w mangach nie siedzę, ale sądzę, że jeśli nauczycielka mówiła o książce to książkę powinieneś przeczytać, a nie na siłę przekonywać ją do mangi. Polecałbym zakup jakiegoś opowiadanka Edgara Allana Poego na Allegro. Klasyka, ciekawe i przy okazji nie wykosztujesz się dużo (jak trafisz na dobrą aukcję to możesz zamknąć się w 10 - 15 zł z wysyłką).

_________________
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3731772
Lena100 Płeć:Kobieta
Pani Cogito


Dołączyła: 15 Gru 2006
Skąd: Ze wsi, z dżungli, z lasu
Status: offline

Grupy:
Lisia Federacja
PostWysłany: 28-04-2009, 18:10   

Cóż, dopiero ostatnio zaczęłam powoli smakować mangi. Nie mam jeszcze rozeznania, chciałabym przeczytać coś, co nie zostało jeszcze zekranizowane. Do tej pory przeczytałam jedynie dostępne chaptery Amatsuki i Hourou Muskou. Obydwa tytuły bardzo mi się podobają. Znaczącą rolę odgrywa dla mnie kreska. Zarówno ładny projekt postaci, jak i jej czytelność. Zależy mi, żeby była estetyczna, raczej nie przeładowana szczegółami, bo takie rzeczy zaczynają mnie męczyć. Chciałabym uniknąć też gatunków typu shoujo i shonen, bo te dwa gatunki i wiążące się z nimi schematy doprowadzają mnie do szału. Za to mile widziane są kategorie seinen / josei oraz rozbudowane psychologicznie postaci (bądź po prostu sympatyczne). Chciałabym raczej uniknąć machania mieczami, bo jestem zdania, że na zarysowanym papierze ciężko jest oddać dynamikę postaci (do tego lepiej nadaje się film, bądź książka), za to można subtelnie i czytelnie przedstawić ich uczucia, postawy itp. Przyjemnie by było zobaczyć jakieś elementy komediowe, ale czysta komedia będzie raczej działać mi na nerwy. Dodatkowo przepadam za fantasy. Proszę bardzo o poradę i z góry dziękuję za odpowiedzi.

_________________
ようやく君は気がついたのさ。。。
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 29-04-2009, 22:05   

Fantasy w mandze zazwyczaj kończy się źle (mam na myśli to, że jest słabo wykonane).
Jedynym oryginalnym tytułem z minimalna ilością mieczy to Dorohodoro - tyle, ze jest to manga przepełniona brutalnością połączoną z czarnym humorem. A warstwa fabularna za każdym razem, gdy zaczynamy coś rozumieć robi zwrot, po którym czytelnik czuje się zagubiony jak małe dziecko. Taka uroda tego tytułu. Tyle o fantasy.

Lena100 napisał/a:
Chciałabym raczej uniknąć machania mieczami, bo jestem zdania, że na zarysowanym papierze ciężko jest oddać dynamikę postaci (do tego lepiej nadaje się film, bądź książka), za to można subtelnie i czytelnie przedstawić ich uczucia, postawy itp. Przyjemnie by było zobaczyć jakieś elementy komediowe, ale czysta komedia będzie raczej działać mi na nerwy.

Co prawda nie zgodzę się z tym, ze w mangach dynamika jest źle oddana, ale niech będzie... Z fajnych tytułów jest to zdecydowanie Parasite. Niby ktoś tam z kimś walczy, ale najistotniejsze są wewnętrzne przemyślenia bohaterów.
Warto zerknąć również na inną mangę tego autora - Historie. To dla odmiany jest manga historyczna o Eumenesie z Kardii, sekretarzu Aleksandra Wielkiego.

Kolejnym ciekawym tytułem tym razem mającym miejsce w średniowieczu jest Vinland Saga. Tym razem akcja rozgrywa się w pogrążonej w wojnie Anglii. A głównym bohaterem jest młody najemnik, który nie pragnie niczego więcej poza zamordowaniem swojego dowódcy w honorowym pojedynku. Nie jest to jednak takie proste...

Idąc trochę innym tropem, bardzo ciekawym autorem jest Toyoda Tetsuya. On z kolei tworzy slice of life. Można znaleźć zbiór shortów jego autorstwa związanych z kawą - Coffe Time, historię właścicielki basenu - Under Current i shorta Goggle (polecam czytanie w odwrotnej kolejności niż podałem).
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Virgil Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 30 Kwi 2008
Status: offline
PostWysłany: 03-05-2009, 01:16   

Nikt się nie znalazł kto znałby coś podobnego do wcześniej wymienionych przeze mnie tytułów, więc zmieniam temat poszukiwań :) pare stron wcześniej padło pytanie

evin napisał/a:
Jaką mange polecacie do przeczytania. rodzaj dowolny tylko zeby był ciekawy z dobrą fabułą


i jedna z odpowiedzi to

vries napisał/a:
Fei Wang Reed napisał/a:

Hmm... Może coś Naokiego Urasawy? Monster, 20th Century Boys, Pluto...? Na pewno spełniają kryterium.


Zdecydowanie tak. Nawet mangi sportowe tego autora są całkiem niezłe fabularnie.

Kolejnym świetnym autorem jest Hitoshi Iwaaki. Ma doskonałe tytuły takie jak Parasyte, czy Historie (jeszcze wychodzi).

Bardzo fajna jest Vinland Saga, Homunkulus, Hour of the mice, Domu, czy Akira (która jest bardziej rozbudowana niż anime).

Z mang wydawanych w Polsce zdecydowanie na plus wyróżnia się Eden.


Dokładnie wszystko z wyżej wymienionych tytułów mi się podobało (poza Domu - nie znalazłem tego tytułu nigdzie :) ), każda pozycja miała w sobie to coś co potrafiło przykuć uwagę. Szkoda że tłumaczenie Homunculusa i Hour of the Mice utknęło, Vinland Saga czy Historie natomiast wychodzą strasznie rzadko. Dlatego ponawiam zadane wcześniej pytanie - znacie jakąś dobrą mangę, z ciekawą i wciągającą fabułą, coś w stylu tego co zostało wymienione?

I drugie pytanie, tym razem konkretniejsze - Monstera znam tylko z anime - są jakieś znaczące różnice w stosunku do mangi? Opłaca się to czytać jeśli wcześniej się oglądało wersję ruchomą?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
gentle_monster Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 08 Sty 2009
Status: offline
PostWysłany: 03-05-2009, 07:53   

Virgil napisał/a:
Dlatego ponawiam zadane wcześniej pytanie - znacie jakąś dobrą mangę, z ciekawą i wciągającą fabułą, coś w stylu tego co zostało wymienione?


Nie wiem czy do końca w podobnym stylu, ale mangą którą poleciłbym głównie za scenariusz jest bez wątpienia Sanctuary od Buronsona. Pod względem fabularnym to według mnie podobna klasa co mangi Urasawy (przy czym gatunek inny). Kreska też niczego sobie. Myślę, że możesz spróbować.

Szkoda, że nie szukasz dobrej fabuły w "Jakie anime obejrzeć?"... Wtedy z miejsca mógłbym Ci polecić wiadomą, galaktyczną serię ;)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 03-05-2009, 12:30   

Cytat:
I drugie pytanie, tym razem konkretniejsze - Monstera znam tylko z anime - są jakieś znaczące różnice w stosunku do mangi? Opłaca się to czytać jeśli wcześniej się oglądało wersję ruchomą?
Manga i anime są kropka w kropkę takie same.

Możesz spróbować mangi Toyody Tetsuya (post nad twoim). Najlepsi twórcy się wyczerpali, teraz będzie trochę gorzej... King of Thorns - kreska jest trochę dziwna, ale manga się rozkręca i jest dość fajna. Shamo - bardzo brutalna manga z całkiem przyzwoitą fabułą i dobrymi (złymi) bohaterami. Wspomniane pare postów wyżej Dorohodoro. Tyle, że tu fabuła jest dziwna i enigmatyczna, wiec nie każdemu może przypaść do gustu.
Nowa manga Urusawy Billy Bat właśnie zaczyna się rozkręcać (wydawana co 2 tygodnie).

gentle_monster napisał/a:
Sanctuary od Buronsona. Pod względem fabularnym to według mnie podobna klasa co mangi Urasawy

Jak dla mnie klasę niżej, ale może być.

Co do terminów wydań... cóż dobre mangi wydawane są w okresach miesięcznych (rzadziej dwutygodniowych). Do tego trzeba się przyzwyczaić. O ile tłumaczenie Hour of the Mice faktycznie jakby zmarło, to Homunculus ma się chyba całkiem nieźle. Tyle, że ta manga tłumaczona jest z tomików, więc na kolejne wydania trzeba czekać cały rok (tak samo jest obecnie z shamo).
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
bubu
Gość
PostWysłany: 06-05-2009, 20:01   

Byłbym wdzięczny za doradzenie 2 typów mang:

typ nr 1 to zakręcona komedia, coś na kształt Cromartie High School, School rumble, czy Hatsukoi Limited (nie sugerujcie się tym, że to komedie szkolne, chodzi o samo pokręcenie postaci ;)

typ nr 2 to takie coś pomiędzy shounenem a seinenem, gdzie bohater jest pewny siebie i silny, ale przy tym nie jest idiotą i problemy woli załatwiać intelektem. Trochę krwi nie zaszkodzi, ale bez przesady. Dodam, że cyberpunk odpada :) Jako przedstawiciela podam tu Historie :D

Będę wdzięczny za pomoc ^^
Powrót do góry
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 06-05-2009, 20:24   

Gość napisał/a:
typ nr 1 to zakręcona komedia, coś na kształt Cromartie High School, School rumble, czy Hatsukoi Limited (nie sugerujcie się tym, że to komedie szkolne, chodzi o samo pokręcenie postaci ;)

National Game - o tym, co by było gdyby Japonia była rządzona poprzez quiz telewizyjny. Genialna manga.
Dance! Kremlin Palace - UWAGA! musisz umieć trawić czarny humor (w tym sex, seksizm, brutalność itd.). Czyli komunizm na wesoło okiem Japończyka + masa seksu. Dla takiego spaczonego przez mangę człowieka jak ja idealne, nie koniecznie dla ciebie...
Detroid Metal City - czyli hardcorowe ujęcie death metalu.


Gość napisał/a:
typ nr 2 to takie coś pomiędzy shounenem a seinenem, gdzie bohater jest pewny siebie i silny, ale przy tym nie jest idiotą i problemy woli załatwiać intelektem. Trochę krwi nie zaszkodzi, ale bez przesady. Dodam, że cyberpunk odpada :) Jako przedstawiciela podam tu Historie :D

Parasite, King of Thorns, Vinland Saga, Eden... hmm tym czasem tyle. Wszystkie były jako tako opisane w tym temacie. Dobre opisy powinny być na angielskiej wikipedii.

btw. Historie to jest seinen wydawany w Afternoon.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Cebulmistrz
Gość
PostWysłany: 07-05-2009, 21:21   

Ostatnio przeczytałem boys next door, bardzo prosił bym, znacie może jakieś yaoi podobne do tego? tylko z kreską, taką bardziej subtelniejszą od kwadratowych szczęk, albo "starej".
Powrót do góry
moshi_moshi Płeć:Kobieta
Szara Emonencja


Dołączyła: 19 Lis 2006
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 12-05-2009, 10:22   

Hmmm, oczywiście zdajesz sobie sprawę, że w Boys Next Door elementów stricte yaoi, nie ma za dużo? Na MALu, mangi polecane osobom, którym podobało się BND to Cut, Togari i Banana Fish (cudny tytuł), żadnej z nich nie czytałam. Ewentualnie spróbuj poczytać inne prace pani Kaori Yuki.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
OverLord_Zenon Płeć:Mężczyzna
Lord Chaosu


Dołączył: 20 Gru 2008
Skąd: ? Z otchłani Kosmosu!!!
Status: offline
PostWysłany: 14-05-2009, 11:29   

BTW Z tego co wiem to mangę Tu detektyw Jeż wydano w Polsce tylko kilka tomików. Pytanie czy została ona wydana na zachodzie? W zrozumiałym języku, znaczy po angielsku? Jeśli tak to chciałbym wiedzieć pod jakim tytułem.
Dzięki.
PS Vinland saga jest świetna. Jedna z najlepszych opowieści jakie widziałem.

_________________
Nadgorliwość gorsza od faszyzmu.
Nadgorliwy urzędas zasługuje tylko na jedno:
Totalną Anihilację.
http://myanimelist.net/signature/OverLordZenon.png
http://www.youtube.com/watch?v=KsTgWCZNk-0
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
144775
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 14-05-2009, 11:35   

ANN podaje, że wyszło tylko w Polsce.
Powrót do góry
OverLord_Zenon Płeć:Mężczyzna
Lord Chaosu


Dołączył: 20 Gru 2008
Skąd: ? Z otchłani Kosmosu!!!
Status: offline
PostWysłany: 14-05-2009, 11:52   

A coś w podobnym klimacie? Jakiś tytuł?

_________________
Nadgorliwość gorsza od faszyzmu.
Nadgorliwy urzędas zasługuje tylko na jedno:
Totalną Anihilację.
http://myanimelist.net/signature/OverLordZenon.png
http://www.youtube.com/watch?v=KsTgWCZNk-0
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
144775
Teukros Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Cze 2006
Status: offline
PostWysłany: 14-05-2009, 12:21   

Z mang które wyszły w Polsce - Kobiety, może jeszcze Heat.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Skarpeta
Gość
PostWysłany: 24-05-2009, 22:10   

Czy mógłby mi podać, polecić tytuły dobrych mang Yuri/Yaoi? Koniecznie nie komediowe, bardziej mroczne, czasem nawet przesadzone
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 6 z 26 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 24, 25, 26  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group