FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 25, 26, 27 ... 44, 45, 46  Następny
  Kto mi powie... [Manga i Anime]
Wersja do druku
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 13-02-2011, 11:33   

Zawsze jest też hack - na uniwersum składa się kilka serii anime, dwie serie gier (+swego rodzaju zakończenie na PSP), light novels i mangi.
Cytując za wiki:
Cytat:
Video games

* .hack, a series of four PlayStation 2 games that follow the story of the .hackers, Kite and BlackRose, and their attempts to find out what caused the sudden coma of Kite's friend, Orca, and BlackRose's brother, Kazu. The four volumes, in sequence, are .hack//Infection, .hack//Mutation, .hack//Outbreak, and .hack//Quarantine.

* .hack//fragment, the first .hack ORPG (Online Role-Playing Game). It was released in Japan and the servers have since been closed, ending all official online gameplay. Bandai announced at E3 '06 that frägment will not be coming to North America

* .hack//G.U. is a series of three video games (Vol. 1 Rebirth, Vol. 2 Reminisce, and Vol. 3 Redemption) released for the.hack Conglomerate project. It focuses on Haseo's search for a cure after his friend was attacked by a player known as Tri-edge, which led to his eventual involvement with Project G.U, and the mysterious AIDA who plague The World R:2. This latest series has proven greatly successful to the .hack franchise, with the recent release of .hack//G.U. Vol 3 in Japan selling over 100,000 copies in one day and becoming the number one game the week of its release in Japan.

* .hack//Link, a PSP game released under the .hack Conglomerate project. It was said to be the last game in the series. Contain characters from .hack and .hack//G.U. video games.

Publications

* .hack//AI buster, a novel released under Project .hack. It tells the story of Albireo and a prototype of the ultimate AI, Lycoris, and of how Orca and Balmung defeated "The One Sin" and became the Descendants of Fianna.
* .hack//AI buster 2, a collection of stories released under Project .hack. It involves the characters of AI Buster and Legend of the Twilight Bracelet: ".hack//2nd Character", ".hack//Wotan's Spear", ".hack//Kamui", ".hack//Rumor" and ".hack//Firefly". "Rumor" was previously released with the Rena Special Pack in Japan.
* .hack//Zero, a novel series released under Project .hack. It tells the story of a Long Arm named Carl, of what happened to Sora after he was trapped in The World by Morganna, and of Tsukasa's real life after being able to log out from The World.
* .hack//Another Birth, series of novelizations released under Project .hack. It retells the story of the .hack video games from BlackRose's point of view.
* .hack//Legend of the Twilight, a manga series released under Project .hack. It tells the story of two player characters Shugo and Rena, as they win a mysterious contest that earns them chibi character models of the legendary .hackers Kite and BlackRose (from the .hack PlayStation 2 games).
* .hack//Epitaph of Twilight, a novel series telling the story of Harald Hoerwick's niece, Lara Hoerwick, who finds herself trapped in an early version of The World.
* .hack//CELL, a novel released under the .hack Conglomerate project. It revolves around a female Edge Punisher called Midori who acts as a "professional victim", by letting people PK her for money.
* .hack//GnU, a humorous manga series released under the .hack Conglomerate project. It revolves around a male Blade Brandier called Raid and the seventh division of the Moon Tree guild.
* .hack//Alcor, a manga series released under the .hack Conglomerate project. It focuses on a girl called Nanase, who appears to be quite fond of Silabus, as well as Alkaid during her days as empress of the Demon Palace.
* .hack//G.U.+, a manga adaptation of the three .hack//G.U. video games released under the .hack Conglomerate project.
* .hack//4koma, a manga series which throws a little humor into both .hack and .hack//G.U. alike.
* .hack//Link, a manga released under the .hack Conglomerate project. It occurs three years after the end of .hack//G.U. in a new version of The World called The World R:X. It focuses on a player named Tokio and a mysterious exchange student named Saika.
* .hack//XXXX (read as "X-Fourth"), a manga series released under the .hack Conglomerate project. The manga adapts the four original .hack video games.

Anime

* .hack//Sign, an anime series released under Project .hack. It revolves around the character Tsukasa and his inability to log out of The World.

* .hack//Liminality, a set of four DVD OVAs included with the games released under Project .hack. It follows the story of Mai Minase, Yuki Aihara, Kyoko Tohno, and ex-CyberConnect employee Junichiro Tokuoka as they attempt to find out what is causing the comas.

* .hack//Gift, a self-deprecating, tongue-in-cheek, OVA that was created as a "gift" for those who had bought and completed all four .hack video games. It was released under Project .hack. In Japan, it was available when the Data Flag on the memory card file in .hack//Quarantine was present, whereas the American version included Gift on the fourth Liminality DVD. It is predominantly a comedy that makes fun of everything that developed throughout the series, even the franchise's own shortcomings. Character designs are deliberately simplistic.

* .hack//Legend of the Twilight anime series released under Project .hack.. It features most of the same characters as the manga version, but with an alternative storyline. It was incorrectly called .hack//Dusk, among other names, in early fan-translated versions.

* .hack//Roots, an anime series released under the .hack Conglomerate project. It follows Haseo and his joining (and subsequent exploits with) the Twilight Brigade guild. It also shows his rise to power and how he becomes known as "The Terror of Death". Towards the end of the series we see the start of .hack.//G.U.

* Online Jack, a set of anime clips in the news section of the .hack//G.U. games' fake internet. It tells the "real world" story of the mysterious "Doll Syndrome".

* .hack//G.U. Trilogy, a CGI video adaptation of the .hack//G.U. video games released under the .hack Conglomerate project.

* .hack//G.U. Returner, a short follow up video released under the .hack Conglomerate project. It tells the story about the characters of .hack//G.U. in one last adventure.

* .hack//Quantum, an upcoming three part OVA series from Kinema Citrus.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 13-02-2011, 11:38   

Morg napisał/a:
Ja bym jednak mimo wszystko obstawiał Gundamy - tytułów od Matsumoto jest wiele, ale chyba w ilości to względem Gundamów przegrywają (kompletnie abstrahując od oceny jakościowej, bo nie bardzo jest nawet jak te tytuły porównywać).

Z tym, że Gundamy rozgrywają się w różnych wszechświatach. Tzn. Seed w swoim, Wing w swoim, MSG w swoim itd. A gdyby zebrać te, które rozgrywają się w UC, to jest ich chyba jednak porównywalnie z Leijiversum.
EDIT: rzut okiem na Wiki - nie, jednak chyba mniej niż u Matsumoto, zwłaszcza, że część produkcji to filmowe kompilacje serii TV. Inna rzecz, że pierwszego Gundama lepiej się ogląda w wersji filmowej niż serialowej, moim zdaniem.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 14-02-2011, 07:45   

Dzięki wszystkim, może kiedyś to nawet nadgryzę. No gundamy sobie podaruje. W każdym razie pytanie narodziło się w związku z Sasami Magical Girls Club, które dziwnym trafem łączy El-Hazardy i Tenchi Muyou.
(ale paskudny stwór walentynkowy)
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
nuada2 Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 27 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 14-02-2011, 15:58   Pytanie

Mam pytanie wie ktoś może, co się dzieje z mangą: D.gray man ? Coś nowe czapy nie wychodzą a nigdzie nie widziałem informacji ze to koniec :D
Scalono do właściwego tematu.

Tren
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 14-02-2011, 16:11   

nuada2 napisał/a:
Mam pytanie wie ktoś może, co się dzieje z mangą: D.gray man ? Coś nowe czapy nie wychodzą a nigdzie nie widziałem informacji ze to koniec :D

Cóż, nie wiem czy zauważyłeś, ale tak gdzieś od jesieni D.Grayman stał się miesięcznikiem. Wcześniej jego wydawanie zostało przerwane z powodu choroby autora. Nie mniej obecnie rozdziały wciąż regularnie się pojawiają tyle, że z oczywistych względów nie tak często. Nie zdziwiłoby mnie też, gdyby opóźnienia były spowodowane wolniejszym tłumaczeniem i edytowaniem, gdyż obecny poziom mangi mógł zdemotywować niektóre grupy zajmujące się tym tytułem.

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
magnat Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 08 Sie 2010
Status: offline
PostWysłany: 14-02-2011, 17:18   

Easnadh, dzięki za informację. Zabrałem się za ten tytuł i mnie nawet wciągnął.
Pozdrawiam
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 14-02-2011, 22:45   

Dobra mam kolejne :], chociaż nie wiem czy nie powinienem wsypać tego do oftopa.
Czy ktoś mi może wyjaśnić , dlaczego telewizja polska (kultura konkretniej) wyświetlając filmy studia Ghibli po kolei , pominęła Grobowiec Świetlików? Przekartkowałem program na parę dni z wyprzedzeniem i filmy wydają się być ułożone chronologicznie, ale przynajmniej Świetlików brakuje.
(walentynkowa skórka przyprawia mnie o dreszcze, AAaaaa! gwałciciel :P)
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Loko Płeć:Mężczyzna
Aspect of Insanity


Dołączył: 28 Gru 2008
Status: offline

Grupy:
Syndykat
WOM
PostWysłany: 15-02-2011, 00:04   

Pewnie cenzura nie przepuściła ze względu na zawarte w nim treści.
Chamski spoiler:

Spoiler: pokaż / ukryj
dwójka głównych bohaterów (małych dzieci) umiera w trakcie

_________________
That is all in your head.

I am and I are all we.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 15-02-2011, 00:12   

Diabli wiedzą. Spirited Away też nie ma w rozpisce, diabli wiedzą dlaczego. Może po prostu dlatego, że są to bardziej znane filmy i prawa do nich były droższe? W każdym razie nigdzie nie widziałam, by ktoś podawał konkretne powody.

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 15-02-2011, 01:21   

Dorabiają takie ideologie , teorie i wnioski, niekiedy sprzeczne z moimi odczuciami , że aż czasem głupio tego słuchać (np dzisiejszy tytuł , poczta Kiki, miał położony wielki nacisk na to, że jest to Shoujo , gdzie zjedli maho nie wiem.) Spirited Away było swego czasu na jedynce , fuldub polski w bloczku dziecinnym zeszłej wiosny (nie zdążyłem się obudzić i połowy nie widziałem :]) . Mniejsza z tym. Skoro i tak trąbią w kółko o tej wielkości wyświetlanych tytułów, trochę wkurzające jest, że o tych najlepszych "zapomnieli".
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
gość
Gość
PostWysłany: 17-02-2011, 18:59   

Chciałabym zacząć oglądać serię Fullmetal Alchemist: Brotherhood ale nie jestem pewna czy przypadkiem nie powinnam zacząć od Fullmetal Alchemist? Może w starszej wersji są wątki, które zostały pominięte w tej nowszej i warto do nich zaglądnąć przed seansem?
Powrót do góry
wruuth Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 08 Lis 2009
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 17-02-2011, 19:08   

Możesz spokojnie oglądać Brotherhood. Pierwsza seria do pewnego momentu była zgodna z mangą, a potem się z nią okrutnie rozjechała. Druga jest jej bardziej wierna. Moim zdaniem w obecnej chwili nie ma większego brać się za pierwszego FMA.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
gość
Gość
PostWysłany: 17-02-2011, 19:14   

Ok, dzięki.
Powrót do góry
Kaile Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 12 Sty 2011
Status: offline
PostWysłany: 23-02-2011, 21:44   

Zastanawiam się nad importem mangi Higurashi no naku koro ni tylko nie wiem jak to jest z kolejnością.(jest tak jakby to pierwszy, drugi i znów pierwszy...) Jeśli ktoś się orientuje to proszę o podanie kolejności :)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jessis Płeć:Kobieta

Dołączyła: 06 Mar 2011
Skąd: Szczecin
Status: offline
PostWysłany: 06-03-2011, 20:52   Gdzie mogę kupić komiksy manga Naruto?

Chciałabym kupić komiksy mangi NARUTO, ale nie wiem gdzie. Chciałabym żeby były dobrej jakości (nie zniszczone) i nie tak drogie. Proszę o podanie strony.
Z góry dzięki. ;)

Scalono do właściwego tematu.

Tren

_________________
*JESSIS*
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
11093239
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 26 z 46 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 25, 26, 27 ... 44, 45, 46  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group