FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 37, 38, 39 ... 44, 45, 46  Następny
  Kto mi powie... [Manga i Anime]
Wersja do druku
lalala Płeć:Mężczyzna
ehehahheae

Dołączył: 05 Sie 2012
Status: offline
PostWysłany: 06-08-2012, 19:04   

Głuptas ze mnie i najpierw obejrzałem GitS 2 a potem GitS z 1995. Dzięki wielkie kokodin. Męczyła mnie ta kolejność i właśnie zaczynam oglądać wszystko od początku.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Progeusz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 20 Maj 2012
Skąd: Wrocław
Status: offline
PostWysłany: 06-08-2012, 21:10   

wa-totem napisał/a:
W obydwu przypadkach sprzedaż drugiej serii była totalną porażką. Qwaser sprzedał ledwo ponad 3k
Rotfl, 3k to wynik powyżej średniej. Totalna porażka to produkcje "ratujące rynek".

wa-totem napisał/a:
a zapewnie była, bo obie serie pierwsze sprzedawały się przeciętnie: na poziomie 5-6k egzemplarzy łącznie na każdy dysk.
5-6k to bardzo przyzwoity wynik, szczególnie jak na serie, które nie zwalają z nóg budżetem. Niższa sprzedaż sequela jest zaś absolutną oczywistością, z którą na pewno się liczyli.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Seller Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 04 Wrz 2012
Status: offline
PostWysłany: 08-09-2012, 08:52   

Z jakiego anime to postać?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 08-09-2012, 09:55   

Rena z Higurashi no naku koro ni.

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Seller Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 04 Wrz 2012
Status: offline
PostWysłany: 08-09-2012, 16:00   

Na tanuki zauważyłem informacje, że w Witch Hunter Robin są elementy chrześcijańskie. Czy są owe elementy przedstawione w jakiś negatywny sposób (jak np. w Angel Beats)?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 08-09-2012, 16:27   

Te "elementy chrześcijańskie" były tam dodane trochę na wyrost - AFAIR organizacja zajmująca się sprawami czarownic ma powiązania z kościołem, z czego niewiele wynikało, i w dalszych odcinkach pojawia się ksiądz. Ogólnie powiedziałbym, że jak na anime, to WHR miało pozytywno-neutralne podejście do chrześcijaństwa.

... Co może wiele nie mówi, bo jak na naród który wymordował dziesiątki tysięcy chrześcijan Japończycy wydają się dziwnie zgorszeni grzechami kościoła.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Seller Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 04 Wrz 2012
Status: offline
PostWysłany: 10-09-2012, 17:51   

Zacząłem oglądać Last Exile. Jestem po zobaczeniu początku 3 odcinka. I mam pytania:
-Czy to anime ma jakiś główny wątek?
-Czy dużo jeszcze odcinków do jego rozpoczęcia?
-Czy anime się później rozkręca czy ma mniej więcej to samo tempo akcji?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 10-09-2012, 19:35   

Jeżeli mowa o pierwszym sezonie to ma sporo sensu, jak na przykład wojna z bardziej zaawansowanym technicznie przeciwnikiem, oraz przyjaźń zimnej pilotki bojowego vanshipa z Clausem. Jeżeli mowa o Fam to o fabule można zapomnieć. Myślę że wątek zaczyna się w 3 odcinku rozpędza w 4 a pełną prędkość rozwija gdzieś około 6-7 odcinka, gdy do walki wkracza Dio.

_________________
kokodin pisze się zawsze z małej litery
Jeżeli mówił bym normalnie , nie było by sensu ze mną rozmawiać.
Miłośnik wszystkiego co czarne, zielone, żółte lub okrągłe.
Jeżeli to czytasz to się nudzisz.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 27-11-2012, 17:21   

Kto mi powie dlaczego ci głupi amerykanie dubbingują zwykle tylko pierwszy sezon anime a następnych już nie? Licencje na kontynuacje są droższe?
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 27-11-2012, 18:49   

kokodin napisał/a:
Kto mi powie dlaczego ci głupi amerykanie dubbingują zwykle tylko pierwszy sezon anime a następnych już nie? Licencje na kontynuacje są droższe?

Bo się nie sprzedaje?

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 27-11-2012, 20:11   

To teraz rodzi się pytanie pomocnicze.
Czy tytuły pokroju Hell Girl , Higurashi czy Saiunkoku Monogatari sprzedawały się źle?
Dobra wiem, że wentyluje swoje frustracje w złym kierunku, ale czy to nie jest zwyczajnie dziwne, że niekiedy chłam jest tłumaczony w całości a ciekawe tytuły nie?
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 28-11-2012, 00:54   

kokodin napisał/a:
Czy tytuły pokroju Hell Girl , Higurashi czy Saiunkoku Monogatari sprzedawały się źle?
Dobra wiem, że wentyluje swoje frustracje w złym kierunku, ale czy to nie jest zwyczajnie dziwne, że niekiedy chłam jest tłumaczony w całości a ciekawe tytuły nie?

Och, oni mogą sobie zwyczajnie wyliczyć ile tego im się sprzeda. Drugi sezon sprzeda się w ilości mniejszej niż ostatnia płyta pierwszego (trudno mi powiedzieć o ile, ale pewnie wydawnictwa mają tam już swoje wyliczenia). W zależności od tego, czy taka ilość wystarczy by pokryć koszta zatrudnienia aktorów głosowych, robi się dubbing lub nie.

A nawiązując do tego pytania bezpośrednio, to żadnego z tych tytułów nie byłem w stanie obejrzeć do końca...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
gość
Gość
PostWysłany: 11-12-2012, 19:42   

Witam :)
Chciałabym się zabrać za Gundamy, tylko nie za bardzo wiem jak lepiej ugryźć temat : oglądać je w kolejności chronologicznej czy tematycznej?
Pomoże ktoś :P?
Powrót do góry
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 11-12-2012, 21:07   

gość napisał/a:
Witam :)
Chciałabym się zabrać za Gundamy, tylko nie za bardzo wiem jak lepiej ugryźć temat : oglądać je w kolejności chronologicznej czy tematycznej?
Pomoże ktoś :P?

W takiej, jak ci wygodnie. Serio. Spora część Gundamów to serie autonomiczne, więc nie jest istotne, czy obejrzysz najpierw Seed czy Age. Jeśli chcesz się jednak poważnie wziąć za ten cykl, to na początek dobrze sobie zapodać filmową trylogię 079, będącą wprowadzeniem do uniwersum, mimo wszystko zgrabniejszym niż seria telewizyjna.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
gość
Gość
PostWysłany: 11-12-2012, 23:48   

Urawa napisał/a:
Jeśli chcesz się jednak poważnie wziąć za ten cykl

Taki mam plan, ale co z tego wyjdzie... Kto wie?

Urawa napisał/a:
to na początek dobrze sobie zapodać filmową trylogię 079, będącą wprowadzeniem do uniwersum, mimo wszystko zgrabniejszym niż seria telewizyjna.

Okej. Dzięki wielkie, zacznę więc od tego :)
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 38 z 46 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 37, 38, 39 ... 44, 45, 46  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group