FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
  Co chcielibyście ujrzeć jako anime?
Wersja do druku
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 02-02-2010, 17:54   

To może ja z innej mańki - komiks sieciowy Drowtales. Już i tak ma mangową kreskę, więc tylko dodaj animację, ścieżkę dźwiękową i jedziemy z epopeją na mininum 52 odcinki.

Co do książek to cóż, dopóki nie sparzyłem się na anime to pytanie było prostsze, teraz ciężko mi odpowiedzieć. Nie wykluczam, że Przedwiośnie byłoby niezłą haremówką.

Zakonka o Fionavarze napisał/a:
Wybrałam tą książkę ponieważ jest w niej wszystko co chciałabym aby było zawarte w anime:
Ciekawa historia, postacie barwne i urozmaicone, magia, wątek miłosny(lecz nie przesadzony), oraz świat, który posiada tyle detali, że wydaje się jakby naprawdę istniał.


... Oraz fanserwis yaoi czarodzieja i krasnoluda. Nie, akurat tej książki niech Japońcy może nie tycają...

Cytat:
...Czy takiego tematu nie było? Nie pamiętam...


Na pewno był "Anime a sprawa polska", ale czy oprócz tego dokładnie taki jak ten nie dam głowy. Zresztą komu to przeszkadza...

Cytat:
-Pan Wołodyjowski- jest wojna, krew, trójkącik, patos i Dylematy Moralne. Ciekawe jakby Azję zmalowali... a moja ulubiona scena znalazłaby się pewnie wyłącznie w wersji "uncensored".

To znaczy któraż to scena? Robienie szaszłyka?

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Eire Płeć:Kobieta
Jeż płci żeńskiej


Dołączyła: 22 Lip 2007
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 02-02-2010, 17:59   

Nie, noc poślubna :D
A tak na serio: jakoś trudno mi sobie wyobrazić animowaną ekranizację pokazującą taką egzekucję.

_________________
Per aspera ad astra, człowieku!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1018596
 
Numer ICQ
Ponury Płeć:Mężczyzna
Grim Greetings


Dołączył: 27 Lip 2006
Skąd: ....diabli wiedzą
Status: offline
PostWysłany: 03-02-2010, 00:46   

A ja bym w wersji animowanej z miłą chęcią obejrzał ekranizacje książek Pilipiuka o przygodach znanego egzorcysty-bimbrownika, to było by coś. Tylko może nie w formie japońskiej animacji, do takiego degenerata jakoś by nie pasowało ;p

_________________
Live fast, die young,
make a pretty corpses
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
6705894
Koranona Płeć:Kobieta
Morning Glory


Dołączyła: 03 Sty 2010
Skąd: Z północy
Status: offline

Grupy:
Syndykat
WOM
PostWysłany: 03-02-2010, 00:50   

Z braku laku, tak mi się jakoś dopasowało. Otóż Harry Potter w wersji anime, to by było intrygujące doświadczenie! Gdzieś, mam wrażenie, obił mi się już w formie mangi, ale bałam się wnikać. Hmmm...

_________________
"I like my men like I like my tea - weak and green."
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
408121
Caladan Płeć:Mężczyzna
Chaos is Behind you


Dołączył: 04 Lut 2007
Skąd: Gdynia Smocza Góra
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
Omertà
Syndykat
WOM
PostWysłany: 03-02-2010, 10:22   

Malazańska Księga Poległych, Wiedżmin i Dragonlance Saga oO. Z chęcia zobaczyłbym ekranizację Dzieci z Bullerbyn, albo Egipcjanin Sinuhe. Jednak najlepsze byłoby stworzenie animca na podstawie staroindyjskich księg. Swoją epickością przebijałoby wszystko co znamy do teraz.

_________________
It gets so lonely being evil

What I'd do to see a smile

Even for a little while

And no one loves you when you're evil

I'm lying through my teeth!

Your tears are all the company I need
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
4934952
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 03-02-2010, 11:37   

Dragonlace akurat było ekranizowane. Jednak na twoim miejscu nie chciałbym tego oglądać. Sądząc z opinii łączy w sobie klasyczną animacje na poziomie wczesnych lat 90-tych oraz grafikę komputerową na poziomie późnych. Już sądząc z trailera (co którego przecież pakuje się najlepsze kawałki) mieszanka jest przynajmniej toksyczna.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Caladan Płeć:Mężczyzna
Chaos is Behind you


Dołączył: 04 Lut 2007
Skąd: Gdynia Smocza Góra
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
Omertà
Syndykat
WOM
PostWysłany: 04-02-2010, 10:00   

Dawno temu widziałem jeden odcinek ściągnełem. Nie było fajne. Nie miałbym przeciwko, gdyby ktoś godny zajął się tą serią na nowo.

_________________
It gets so lonely being evil

What I'd do to see a smile

Even for a little while

And no one loves you when you're evil

I'm lying through my teeth!

Your tears are all the company I need
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
4934952
Ankur Płeć:Mężczyzna
Mag Czarnych Szat


Dołączył: 22 Maj 2005
Skąd: Gdańdk
Status: offline
PostWysłany: 13-02-2010, 02:35   

Nie wiem jaki film chciałbym zobaczyć przerobiony na anime, ale wiem że nigdy więcej nie chcę zobaczyć anime przerobionego na film (film Dragon Ball to większy koszmar od filmu Wiedźmin) ;).

A tak poważnie, chętnie zobaczyłbym świat Forgotten Realms w wersji anime. Epickie walki, czary i artefakty ciężko by było nakręcić, ale narysowanie tego mogłoby mieć całkiem niezły efekt :). Dragon Lance w wersji anime też mógłby być całkiem niezły. Innym niezłym wg mnie pomysłem mogłaby być twórczość Pratchetta :).

_________________
Pozdrawiam,
Ankur :)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
5466475
616 Płeć:Mężczyzna
From GARhalla


Dołączył: 21 Kwi 2007
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 13-02-2010, 04:18   

Ankur napisał/a:
A tak poważnie, chętnie zobaczyłbym świat Forgotten Realms w wersji anime. Epickie walki, czary i artefakty ciężko by było nakręcić, ale narysowanie tego mogłoby mieć całkiem niezły efekt :).


Obie gry z Baldur's Gate w wersji anime bym chętnie zobaczył. Albo coś z Planescape - np. Strony Bólu.

EDIT:
Nie do końca książka, ale wiem, że Madhouse robi adaptacje komiksó Marvela - ja bym sięnie obraził jakby zrobili Ghost Ridera. No wiecie, ludzie którzy zekranizowala Death Note robiący anime o płonącym kościotrupie który zawarł pakt z diabłem - to by było coś.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 13-02-2010, 10:56   

Cytat:
Nie do końca książka, ale wiem, że Madhouse robi adaptacje komiksó Marvela - ja bym sięnie obraził jakby zrobili Ghost Ridera.


A to Japońcy mieliby zagwozdkę jak z płonącej czaszki zrobić bizona...

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 13-02-2010, 11:38   

Powstrzymuję się przed wpisaniem "Portretu Doriana Graya", książki którą uwielbiam, gdyż w wersji made in Japan zrobiłoby się z tego yaoi pełną gębą. Za to bardzo chętnie w wersji japońskiej zobaczyłbym:
- "Trylogię" Sienkiewicza, najlepiej w wydaniu twórców Koihime Musou albo Ikkitousen.
- "Dywizjon 303" albo "Żądło Genowefy" autorstwa osób odpowiedzialnych za "Strike Witches"
- "Śmierć Dantona" Buchnera, albo jego polską wersję, czyli "Sprawę Dantona" Przybyszewskiej. Najlepiej z kreską a'la Lady Oscar.
- Wierną adaptację "Eddy Poetyckiej".
- Trylogię Thrawna z cyklu "Star Wars". Ten fragment wybitnie zasługuje na ekranizację, a wersja anime mogłaby być ciekawa.
- "Dobrego", "Konkwistę", "Milczące Psy" albo "Kolebkę" Łysiaka - bo to gotowe scenariusze na naprawdę świetne serie. Aż dziw, że do tej pory nikt nie zdecydował się ich zekranizować w naszym kraju. Może Japończycy by dali radę?
- Cykl "Według Danikena" Polcha. Mogłoby by być naprawdę epicko. I fanserwiśne bohaterki są już included, nie trzeba by niczego dodawać.
- "Czarną Kompanię" - bo dobrego fantasy w anime nie ma zbyt wiele.
Powrót do góry
Mirror Płeć:Kobieta
Santa Echoś.


Dołączyła: 16 Gru 2009
Skąd: Bo... ja... Nie pamiętam.
Status: offline
PostWysłany: 13-02-2010, 15:38   

Ja myślę, że Kamienie na szaniec byłyby też ciekawe.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
7664650
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 13-02-2010, 15:50   

Mirror napisał/a:
Ja myślę, że Kamienie na szaniec byłyby też ciekawe.

Z oberbizonem Zośką?
Powrót do góry
Mirror Płeć:Kobieta
Santa Echoś.


Dołączyła: 16 Gru 2009
Skąd: Bo... ja... Nie pamiętam.
Status: offline
PostWysłany: 13-02-2010, 19:17   

Grisznak napisał/a:
Mirror napisał/a:
Ja myślę, że Kamienie na szaniec byłyby też ciekawe.

Z oberbizonem Zośką?


Zośkę akurat chyba lubiłam najbardziej xD

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
7664650
Majo-san Płeć:Kobieta


Dołączyła: 31 Sie 2009
Status: offline
PostWysłany: 13-02-2010, 21:20   

Mirror napisał/a:
Zośkę akurat chyba lubiłam najbardziej xD

Ja też, bo jak przeczytałam, że ma dziewczęcy uśmiech, od razu mi się spodobał. :)

No cóż, chciałabym zobaczyć Fight Club (film, nie książkę, bo nie przeczytałam jej jak na razie). Lubię takie filmy, szczególnie zawierające przemoc. Jestem zdania, że anime byłoby dobrze przedstawione od strony psychologicznej, a gorzej od strony od przemocy, ale to nie ona jest tu głównym wątkiem. Po prostu jestem ciekawa jakby to wyglądało w postaci anime, chociaż nie za bardzo jestem przekonana do takiej wersji.

Forest Gump, bo film jest piękny, pełen złotych myśli i skłania do refleksji. Anime też potrafi pokazać się z tej strony, więc myślę, że to byłoby wspaniałe połączenie. Oczywiście pod warunkiem dobrego wykonania i nie zepsucia klimatu filmu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 8 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group