FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
  Co chcielibyście ujrzeć jako anime?
Wersja do druku
Kaltresos Płeć:Mężczyzna
Wygnany Admin


Dołączył: 04 Kwi 2010
Skąd: Z oddali
Status: offline
PostWysłany: 07-05-2010, 17:33   

Serial "Life on Mars" albo jego off-spin "Ashes to Ashes" są tytułami, które bardzo kojarzą mi się z realiami anime. Podróż do czasów najwcześniejszych wspomnień z dzieciństwa pod wpływem fizycznego urazu - tak można streścić konwencję. Co prawda, dużo w tych serialach "brytyjskości", ale fabuła nawet przeniesiona w bardziej japońskie realia nie zmieniłaby swojego sensu, można by nawet rzec, że pasowałaby by tam idealnie.
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
ZUBEK Płeć:Mężczyzna
Niestety, to ja ...

Dołączył: 31 Sie 2009
Status: offline
PostWysłany: 07-05-2010, 20:07   

Ja chciałbym zobaczyć trzy książki jako anime. Również zobaczyłbym jako anime wspomnianą wcześniej przez Madoko, trylogie "Czarnego Maga", a do tego jeszcze trylogie "Ery Pięciorga" tej samej autorki.
A poza tym oddałbym bardzo wiele za przerobienie na anime "Świata Dysku" Terrego Pratchetta. Bardzo chciałbym zobaczyć przygody ucznia śmierci Morta oraz Maga Rincewinda.

_________________
Lubię dobre Anime
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
RepliForce Płeć:Mężczyzna
Vongola Boss


Dołączył: 30 Sty 2009
Skąd: Z Pustyni
Status: offline

Grupy:
Omertà
PostWysłany: 07-05-2010, 20:13   

Tkaczke pieśni.

Ta książka naprawdę mnie urzekła, a i myślę, że kilka scen można by było przerobić odpowiednio do klimatu mangi.

_________________
"Bo to właśnie niebo pozwala fruwać chmurom po swoim bezkresie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
4841576
Lucyfer Płeć:Mężczyzna
Fallen Angel

Dołączył: 14 Cze 2009
Status: offline
PostWysłany: 09-05-2010, 10:20   

Serial Supernatural - Nie z tego świata - tak sobie ostatnio myślałem, że świetne by było z tego anime. Jest sporo potworów do rozwalenia, są demony i anioły, magia, sporo walki. No i dla dziewczyn - bishe w roli głównej ;)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
VioletMeh Płeć:Kobieta
Problematyczne dziecię.


Dołączyła: 25 Mar 2010
Skąd: Otwórz szafę...
Status: offline
PostWysłany: 10-05-2010, 19:01   

Co bym chciała zobaczyć...
Z filmów:
Harry'ego Pottera
Władców Pierścieni (Legolasa *O*)
A z książek - "Młody Samuraj - Droga Miecza" Bradforda Chrisa.
A tak btw. to bardzo polecam tą książkę ^^

_________________
Nazywaj mnie jak chcesz - i tak zareaguję tylko na "Shishuu".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 10-05-2010, 19:44   

VioletMeh napisał/a:
Władców Pierścieni

Władcę...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Graba Płeć:Mężczyzna
Pan wielkie Es.


Dołączył: 06 Cze 2010
Skąd: Domek Muminków
Status: offline
PostWysłany: 06-06-2010, 11:15   

Kiedyś chciałem Matrixa i się spełniło.;) To się może teraz spełni jak będę chciał Harrego Pottera (nie wiem czy dobrze napisałem).Jeszcze mógłby być "Władca Pierścieni",oraz ekranizacja książki,a raczej całej sagi "Diablo".

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=jTgDRYo3Afk
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
9093054
anulka406 Płeć:Kobieta
Unfabulos :)


Dołączyła: 13 Cze 2010
Skąd: Szczecin
Status: offline
PostWysłany: 13-06-2010, 23:42   

Chętnie zobaczyłabym:

- Harry'ego Pottera
- Spiderman'a
- Którąś z książek Meg Cabot, np. serię "Pośredniczka"
- Jeżycjadę, ale to byłby straszny tasiemiec!
- jakąś polską patriotyczną książkę, choć to się pewnie nie spełni, np: "Kamienie na szaniec"
- "Ten Obcy". Wiem, że to lektura, ale bardzo lubię tą książkę
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
10892933
Ai-chan Płeć:Kobieta
zaindygowana


Dołączyła: 14 Cze 2010
Skąd: że niby teraz z Krakowa
Status: offline
PostWysłany: 19-06-2010, 17:36   

„Dzwonnika z Notre Dame” Victora Hugo!
Fabuła – oryginalna, książkowa, nie te wariacje Disneya – to czysta haremówka z wątkiem tragiczno - sensacyjnym ;)
Ona, Esmeralda, to typowa moe – słodka, niewinna, śliczna, wrażliwa i niezmiernie irytująca dziewczynka o dobrym serduszku.
A wokół niej wianuszek biszów: playboy i hulanka Febus, inteligentny i okrutny Frollo, marzyciel i poeta Gringoire, no i Quasimodo… Wierzę w fantazję twórców anime, interpretacja dzwonnika z pewnością powalałaby na kolana ;P
Do tego mroczne intrygi, sekrety z przeszłości, przeświadczenie o nieuchronnym przeznaczeniu i klimat średniowiecznego Paryża.
Mniam :)
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
21228093
Kaltresos Płeć:Mężczyzna
Wygnany Admin


Dołączył: 04 Kwi 2010
Skąd: Z oddali
Status: offline
PostWysłany: 27-06-2010, 11:57   

Ostatnio w końcu zabrałem się za "Nację" Pratchetta (jeszcze nie skończyłem) i stwierdziłem, że ta książka także mogłaby się stać niezłym materiałem na anime. Dzieje się w alternatywnym świecie, ma parę tzw. epickich scen, ciekawe ujęcie pewnych spraw związanych z wiarą itp. Jest poza tym czymś w stylu postapokaliptyki, kojarzy się z XIX wiekiem, który mam wrażenie ostatnio staje się trochę modny (albo był modny parę lat temu, nigdy nie znałem się na trendach), jest młody bohater, który radzi sobie z wieloma problemami za pomocą sprytu, jest zaradny, a jednocześnie nie do końca rozumie otaczający go świat (idealny bohater przygodówki shounen!), jest tajemnica do rozwiązania, jest dziewczyna która leci na głównego bohatera, jest wiele retrospekcji itd. Jednym słowem - wymarzony materiał dla japońskich twórców!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Eire Płeć:Kobieta
Jeż płci żeńskiej


Dołączyła: 22 Lip 2007
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 15-09-2010, 16:59   Anime, które powinny powstać

Na brak dobrych anime chwilowo nie narzekam, ale jak w każdym fanowskim serduszku mam kilka tytułów, które z chęcią bym obejrzała, ale które chyba nigdy nie powstaną.
1)Dragon Ball, epizod 1- Mroczne Widmo Freezera
Dziury, dziury, fabularne i olbrzymi potencjał widzę. Już oglądając RTL7 zastanawiałam się skąd wziął się Freezer i jak działała jego organizacja. Niestety kinówka z ojcem Goku nic nie wyjaśnia- widzimy szeregowca, który nic nie wie i nic go to nie obchodzi. Tymczasem w tych kilku migawkach Król Vegeta zachowuje się, jakby był przez Freezera osaczony- jak do tego doszło? W jakich warunkach się spotkali, jak to ewoluowało? Przy okazji pokazać coś o kulturze Sayian i zadać ostateczny kłam twierdzeniu, że znajdywano ich w kapuście.

2)Cokolwiek oparte na Ikedzie
Lady Oscar i Oniisama E- dwa, słownie dwa anime na tyle świetnych historii. Nie wiem z jakiego powodu nie ma więcej ekranizacji mang o takim potencjale.

3)Coś o lekarzach albo jeszce lepiej- o studentach medycyny.

Macie jakieś swoje typy?

_________________
Per aspera ad astra, człowieku!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1018596
 
Numer ICQ
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 15-09-2010, 17:12   

1) Cokolwiek dobrze wyreżyserowanego, ukazującego współczesne pole walki, mogą być mechy, ale z umiarem, może być fantastyka, ale bez przesady. Byleby znowu nie poniósł autorów fanserwis. Takie kino w stylu europejskim, z rozmachem, ale zrealizowane przez Japończyków, których przez cały czas produkcji musiałby ktoś trzymać za mordę, by znowu chłopaków nie poniosło.

2) ROZEN MAIDEN SEASON III NAO~!

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 15-09-2010, 17:14   

Cóż... Kiedy miałem 15 lat uważałem, że świetne anime dałoby się zrobić z prozy Sapkowskiego - przecież i proza Sapka, i anime są niejednoznaczne, mroczne, głębokie i efektowne...

Dziś uważam, że zarówno twórczość Sapkowskiego jak i anime są dość naiwne, emo i anghstowe, a bohaterów trapią Dylematy i Tragiczne Przeszłości, Teraźniejszości i Przyszłości. Tym bardziej więc powinno powstać anime Wiedźmin!

Najlepiej, żeby zrobili je ludzie od Vampire Hunter D: Bloodlust.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 15-09-2010, 17:44   

1) Co do Ikedy - cóż, mogę jedynie przyklasnąć. Z przyjemnością zobaczyłbym adaptację "Claudine" w wersji filmowej lub "Orpheus-no mado" tv. O animowanej wersji "Aż do nieba" nawet nie marzę, choć usłyszeć seiyuu mordujących się z polskimi nazwiskami...
2) Yuri w klimatach fantasy, raczej heroic niż dark. Bardzo bym chciał coś takiego zobaczyć, byłoby to milion razy bardziej świeże niż kolejne licealne dramaciki z rumieniącymi się panienkami, które czerwienią się jak cegła gdy nie daj Boże jedna muśnie drugiej policzek. Zobaczyć coś w rodzaju "Świata Czarownicy", tudzież "Czerwonej Soni" z dodatkiem yuri byłoby bardzo miło.
3) Coś wojenno politycznego w klimatach bliskiej przyszłości. O ile udanych wojenno politycznych serii science fiction kilka było, tak bliższych naszej epoce - nie. A szkoda.
4) Animowaną wersję "Adolfów" Tezuki. Jedna z najlepszych mang w historii zasługuje na ekranizację, a fabuła aż się prosi o serial. "NW, nawet jeśli to protoplasta "Death Note", jest jednak zbyt trudny dla masowego widza (no i wątek homo...), a "Adolfowie" już nie.
5) "Conan" - serio chciałbym zobaczyć anime o Conanie Cymeryjczyku.
6) Normalne anime oparte o mity Cthulu.
Powrót do góry
Dred Płeć:Mężczyzna
Policenaut


Dołączył: 07 Lis 2008
Status: offline
PostWysłany: 15-09-2010, 17:58   

Anime w 100% komediowe i w 100% zawierające absurdalny humor. Tego na moje oko jest strasznie mało. Wyobrażacie sobie Świętego Graala, albo Komiczny Odcinek Cykliczny w wersji anime? Ja byłbym wniebowzięty. :3 Albo "Za chwilę dalszy ciąg programu", albo "Skauci piwni", albo "Doggy Vissle TeleVissle" (show robiony dla MTV przez Snoop Dogga, pełen absuerdalnego humoru ;D ).

Wyobraźcie sobie tylko! :3

_________________
Znajdźcie sobie świry uczciwą pracę zamiast przebierać się w czyjeś stare łachy i powtarzać w kółko: "Patrzcie jestem głupim średniowiecznym bucem i mam make up i obcisłe rajtuzy"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 4 z 8 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group