FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Następny
  Bo anime jest lepsze!
Wersja do druku
Eire Płeć:Kobieta
Jeż płci żeńskiej


Dołączyła: 22 Lip 2007
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 22-10-2010, 14:11   

Tego, że Tezuka nie przez przypadek dał taki a nie inny temat pracy kontynuowanej przez większą część zawodowego życia. Mógł dać cokolwiek- dał latającą kurę.
Doraemon nie jest bohaterem swojej kreskówki? Co jeszcze się dowiem?

_________________
Per aspera ad astra, człowieku!
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1018596
 
Numer ICQ
Laurent
Gość
PostWysłany: 22-10-2010, 14:21   

Cytat:
Doraemon nie jest bohaterem swojej kreskówki?

Nie jest głównym bohaterem, tym z tego co się dowiedziałem, jest jakiś dzieciak.
Masz chyba problemy z czytaniem ze zrozumieniem.

Cytat:
Mógł dać cokolwiek

Nie mógł dać cokolwiek. Potrzebował symbolu reinkarnacji i tylko z tego powodu wrzucił feniksa.
Innych człekopodobnych zwierząt tam raczej nie znajdziesz.
Powrót do góry
Eire Płeć:Kobieta
Jeż płci żeńskiej


Dołączyła: 22 Lip 2007
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 22-10-2010, 14:31   

Jedno starczy, zwłaszcza, że mógł wybrać z innych zwierzaków/rzeczy.

Oczywiście, to że jest postacią tytułową i dzięki to on ciągnie całą serię nie wystarczy, by był jednym z głównych bohaterów.

_________________
Per aspera ad astra, człowieku!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1018596
 
Numer ICQ
Laurent
Gość
PostWysłany: 22-10-2010, 14:41   

Cytat:
Oczywiście, to że jest postacią tytułową i dzięki to on ciągnie całą serię nie wystarczy, by był jednym z głównych bohaterów.


Nie on ciągnie historię, a rozważania autora na temat życia i przeznaczenia.
Główny bohater to ten wokół którego kręci się opowieść, a kręci się wokół ludzi
kurak jest jedynie dodatkiem który od czasu do czasu pojawia się w pewnych scenach.
To, że w jakimś filmie w kilku scenach pojawił się niebieski samochód, nie robi z niego od razu "jednym z głównych bohaterów".
Powrót do góry
Eire Płeć:Kobieta
Jeż płci żeńskiej


Dołączyła: 22 Lip 2007
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 22-10-2010, 14:49   

No, tyle odcinków to rzeczywiście kilka scen.

_________________
Per aspera ad astra, człowieku!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1018596
 
Numer ICQ
Laurent
Gość
PostWysłany: 22-10-2010, 14:59   

Cytat:
No, tyle odcinków to rzeczywiście kilka scen.

W większości odcinków albo w ogóle się nie pojawia albo w zaledwie dwóch trzech scenach.
Proponował bym skończyć tego offtopa, i prosiłbym cię o przyjęcie do świadomości faktu, że człowiek nie zawsze musi mieć rację i byś przestała czepiać się na siłę bo tak można w nieskończoność.
Tyle że z tego nic nie wyniknie.
Powrót do góry
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 22-10-2010, 15:06   

Zdajecie sobie sprawę z tego, że Eire mówi w tej chwili o Doraemonie, a Laurent o Tezukowym feniksie?

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
Laurent
Gość
PostWysłany: 22-10-2010, 15:11   

Zdaje mi się że powinnaś czytać ze zrozumieniem. oboje skończyliśmy rozmowę na feniksie
Powrót do góry
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 22-10-2010, 17:01   

Laurent napisał/a:

Innych człekopodobnych zwierząt tam raczej nie znajdziesz.

Odsyłam do odcinka serii TV pt. "Strange Creatures" oraz do wydanej także w Polsce kinówki "Space Firebird". W obydwu występowały tego rodzaju stworki.

Jak rozumiem, w twoim mniemaniu obsadzenie zwierząt w roli głównej sprawia, że dany tytuł przestaje być poważny, tak? Zapraszam do zapoznania się z "Cat Shit One" albo "Maus".

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 22-10-2010, 18:22   

Mai, Moshi , dajcie im jakiś oddzielny temat! W tym są dwie dyskusje z których jedna to samotna rozmowa Laurent-a i Eire, której końca nie widać. Co spojrzę do tematu to 2 strony więcej i na prawdę wyłowienie i rozmowa z tymi pozostałymi, bardziej trzymającymi się podstawowych założeń (niestety też Erie i tu jest dylemat, czy ona chce to ciągnąć) W dodatku Laurent łamie podstawową zasadę, że moderator ma zawsze rację :P
Jak wyskakuje przed szereg, proszę ten post odstrzelić.

_________________
kokodin pisze się zawsze z małej litery
Jeżeli mówił bym normalnie , nie było by sensu ze mną rozmawiać.
Miłośnik wszystkiego co czarne, zielone, żółte lub okrągłe.
Jeżeli to czytasz to się nudzisz.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Laurent
Gość
PostWysłany: 22-10-2010, 18:25   

Cytat:
Jak rozumiem, w twoim mniemaniu obsadzenie zwierząt w roli głównej sprawia, że dany tytuł przestaje być poważny,

Z takich założeń wyszło. Nawet jeśli "Maus" jest poważną pozycją twórca użył żartobliwej, czyli niepoważnej kreski - karykatury, czyli obrazu nie potraktował w tym dziele poważnie. Podobną motywację mają twórcy większości kreskówek, przyjętych w społeczeństwie jako twórczość dla dzieci. To co mnie bardziej boli niż te formy to sztampowe trzymanie się ich przez twórców zachodnich. A nawet jeśli już od nich odejdą
pozostaje inna sztampa ( tematyka superbohaterska, epizodyczność). Brak jest pozycji
tego pozbawionych, brak różnorodności w różnorodności... Nawet jeśli wymienione przez ciebie pozycje są poważne, mnie tam już wszystko jedno..

W "Strange Creatures" jest wyjątkowo grupka troli które przychodzą do świątyni. Powodem dla którego ich użyto jest odwołanie się do wierzeń japońskich.
Feniks , o którym wspominasz ("ten z Helgą" - rozumiem) był tylko luźnym filmikiem nie opartym na żadnej z historii zawartej w mandze, a złożonym z motywów w niej występujących. Tu reżyser mógł sobie pofolgować, ale i tak wrzucił te wyjęte prawie prosto od Disneya zwierzątka na trzeci plan jako sympatyczny dodatek. Kreowanie właściwej opowieści zostawił ludziom, a jeśli nie można Helgi nazwać człowiekiem, to co najmniej humanoidem. Nie jestem nawet do końca pewien, czy czy sam Ten Zuka jeszcze żył gdy ten film robili.
Powrót do góry
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 22-10-2010, 18:37   

Dobra, ja oficjalnie dyskusję z Laurantem kończę. Ignorancja prezentowana przez niego sprawia, że nie czuję się na siłach tłumaczyć rzeczy oczywistych ileś tam razy w kółko i prostować wszystkich bzdur, jakie plecie. A powyższy post zawiera taką ilość bredni (ze stwierdzeniem, że Tezuka miał ponoć umrzeć osiem lat przed swoją śmiercią na końcu), że po prostu szkoda słów.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Laurent
Gość
PostWysłany: 22-10-2010, 20:54   

Cytat:
Tezuka miał ponoć umrzeć osiem lat przed swoją śmiercią

Widzę, że użytkownicy tego forum mają kłopoty z czytaniem ze zrozumieniem, pojmowaniem tego co czytają, lub nie pojmowaniem tego czego sami nie chcieliby dostrzec w czyjejś odpowiedzi. Luźno tylko rzuciłem ("nie jestem do końca pewien"), że Tezuka prawdopodobnie już i tak nie żył. Zaznaczyłem, że to tylko luźne stwierdzenie jako dodatek do wypowiedzi.
Bredni tam nie ma. Może tylko za bardzo starałem się skierować ten temat z o ile jeszcze dobrze pamiętam "Skąd ten hype?" na "czego mi brakuje w cartoonach"?
Ja również już dziękuję Urewie za dyskusję.
Powrót do góry
Eire Płeć:Kobieta
Jeż płci żeńskiej


Dołączyła: 22 Lip 2007
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 22-10-2010, 21:09   

Tak, żył.
Ja dziękuję, sensu już w tym nie widzę.

_________________
Per aspera ad astra, człowieku!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1018596
 
Numer ICQ
616 Płeć:Mężczyzna
From GARhalla


Dołączył: 21 Kwi 2007
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 22-10-2010, 21:14   

Laurent napisał/a:
Cytat:
Jak rozumiem, w twoim mniemaniu obsadzenie zwierząt w roli głównej sprawia, że dany tytuł przestaje być poważny,

Z takich założeń wyszło. Nawet jeśli "Maus" jest poważną pozycją twórca użył żartobliwej, czyli niepoważnej kreski - karykatury, czyli obrazu nie potraktował w tym dziele poważnie.


Weź idź przeczytać Mausa a potem wróć i przeproś za swoją ignorancję. Albo takiego Blacksada, czy "Skasowałem Adolfa Hitlera". Albo jeszcze lepiej, obejrzyj Watership Down. Nadanie czemuś formy zwierzątek wcale nie wyklucza poważnego traktowania formy graficznej.

Cytat:
To co mnie bardziej boli niż te formy to sztampowe trzymanie się ich przez twórców zachodnich. A nawet jeśli już od nich odejdą
pozostaje inna sztampa ( tematyka superbohaterska, epizodyczność).


Tematyka superbohaterska występuje też w anime, choćby Bleach czy całe Magical Girl jako gatunek, ani to ani epizodyczność nie jest sztampą, to dowodzi tylko, że nie rozumiesz co takiego to słowo oznacza.

Cytat:
Brak jest pozycji
tego pozbawionych, brak różnorodności w różnorodności... Nawet jeśli wymienione przez ciebie pozycje są poważne, mnie tam już wszystko jedno..


Wiesz co? Mi też. Uparłeś się przy swoim i im dłużej gadasz, tym bardziej bez sensu, dyskusja z tobą to strata czasu.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 10 z 11 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group