FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 111, 112, 113  Następny
  Jakie anime obejrzeć? / Widziałem (...), co polecicie? (v2)
Wersja do druku
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 15-02-2012, 10:43   

Gamer2002 napisał/a:
Myślę, że 616, będąc na VOTOMS hypie, sobie na to pozwolił po dwóch osobach proponujących mechy osobie która mówiła że też nie chce mechów.
On przynajmniej wspomniał że tam są mechy.

Jako jedna z osób, do których pijesz przyznam uczciwie, że informacja, iż postujący nie chce mechów zwyczajnie mi umknęła. :)
Plus, to chyba pierwszy przypadek, kiedy w tym temacie poleciłem komuś tytuły z mechami.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
616 Płeć:Mężczyzna
From GARhalla


Dołączył: 21 Kwi 2007
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 15-02-2012, 10:48   

Easnadh napisał/a:
Auka napisał/a:
616 napisał/a:
Armored Trooper VOTOMS. Wiem, miało być coś nowego i bez mechów. Wciąż VOTOMS.

Proszę cię, ja wiem że chcesz wszystkich nawrócić na mechy, ale jeśli proszę o nową serię bez mechów to znaczy, że NIE mam ochoty oglądać serii o mechach sprzed 30 lat...
HA!

Przepraszam, ale musiałam, bo ten motyw pojawia się w tym temacie chyba po raz setny. Ktoś chce anime bez mechów, 616 poleca mu mechy. Chociaż nie tyczy się to mnie, i prawdopodobnie nigdy nie będzie, bo anime sama sobie dobieram, osobiście uważam tę manierę 616 za niezwykle wkurzającą, bo jest to jawne ignorowanie tego, co piszą inni użytkownicy. Weźcie coś z tym zróbcie... -.-


Tak jakbym był jedyny, który tak robi. Jakoś Keii i wa-totem mogą polecać Code Geass, Star Driver i Guilty Crown komuś, kto zaznaczył, że mechów nie chce, ale jak ja to robię, to zaraz jest wielkie larmo. Ja zazwyczaj polecam anime nie patrząc na to, czy ma mechy czy nie, bo nie jestem kretynem i nie uważam anime z mechami za jakieś ułomne tylko dlatego, że mają mechy. To po pierwsze. Od jakiegoś czasu nie polecam mechów ludziom, którzy zastrzegają, że ich nie chcą (a przynajmniej tak mi się wydaje) - tym razem zrobiłem wyjątek, bo jedyny tytuł jaki mi przyszedł na myśl dla Auki to VOTOMS, to po drugie. A mechy w VOTOMS są bardzo odstające od echó w innych anime, więc ten tytuł ma pod tym względem specjalne traktowanie, to po trzecie. Polecam mechy wszystkim innym, którzy nie zaznaczają, że ich nie chcą. Nie będę się wstydził tego, że lubię mechy i możecie płakać ile chcecie, a ja dalej je będę polecał ludziom. Dobre anime to dobre anime i to, czy ma robota czy nie, niczego nie zmienia.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Auka Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 11 Sty 2012
Status: offline
PostWysłany: 15-02-2012, 11:01   

616 napisał/a:
Ja zazwyczaj polecam anime nie patrząc na to, czy ma mechy czy nie, bo nie jestem kretynem i nie uważam anime z mechami za jakieś ułomne tylko dlatego, że mają mechy

Nikt nie powiedział, że anime z mechami są ułomne. Mam wrażenie, że masz jakiś kompleks co do tego.

616 napisał/a:
Dobre anime to dobre anime i to, czy ma robota czy nie, niczego nie zmienia.

Jeśli nie chciałbym komedii to poleciłbyś mi komedię mówiąc, że to dobre anime? Wybacz ale nie na tym ten temat polega.


Po za tym prosiłem o coś nowego, a dostałem serię starszą ode mnie...

_________________
Heaven has abandoned us!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
moshi_moshi Płeć:Kobieta
Szara Emonencja


Dołączyła: 19 Lis 2006
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 15-02-2012, 11:32   

Bogowie, znowu... Nazwa tego tematu nie brzmi "Uważam, że to dobre anime, obejrzyjcie!" tylko "Jakie anime obejrzeć/ Widziałem (...), co polecicie?". Po to ktoś określa, co go interesuje, żeby nie dostał pierdyliona tytułów, których i tak nie obejrzy, bo zawierają moe, mechy, loli, yaoi czy co tam jeszcze... Dlatego bardzo proszę (po raz kolejny i tym razem ostatni) osoby polecające, żeby dostosowały się do umieszczonej prośby i nie podawały serii, nie spełniających podanych kryteriów. Bo owszem, może się zdarzyć, że ktoś nie zuważy, nie przeczyta dokładnie posta, ale jeżeli użytkownik nagminnie wciska ludziom to, czego nie chcą, to przykro mi, ale będę zmuszona dać osta (chociaż wcale nie mam na to ochoty). Ten temat nie służy do prowadzenia krucjat i misji. EOT.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 15-02-2012, 11:47   

Auka jedyne co mi przychodzi do głowy, a czego nie widziałeś to Hatenkou Yuugi (w pierwszej chwili może na to nie wyglądać przez ich olewczy stosunek, ale bohaterowie zdecydowanie myślą). Poza tym jest niby jeszcze Ghost in the Shell: Stand Alone Complex, które jest science-fiction, ale nie wiem czy nie podpada przez to pod twoją definicję mecha (pod moją zdecydowanie nie podpada, więc stwierdziłam, że wspomnę).

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 15-02-2012, 12:10   

Auka, a jak u ciebie z płcią bohatera i umiejscowieniem fabuły? Bo z tytułów umiejscowionych w rożnych uniwersach, nie moe i nie mecha, których nie widziałeś mam 3. W każdym fabuła jest dosyć wartka , postacie do przygłupów nie należą , no są do tego naznaczone specjalne postaci. Ale nie wiem jak zareagujesz na umiejscowienie akcji. W pierwszym jest to świat feudalny, w drugim ziemia w chyba niedalekiej przeszłości z dodatkiem kosmitów. a trzeci to lekko scybernetyzowany świat ludzi na innej planecie(klątwa gonzo gratis). W tym feudalnym sa nawet wątki romansowe. A i wszystkie są z okolic 2005-2009.
Spoiler: pokaż / ukryj
Enevi już pewnie się czai żeby powiedzieć jaki jeden tytuł mam na myśli :P
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Auka Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 11 Sty 2012
Status: offline
PostWysłany: 15-02-2012, 16:30   

Tren, sprawdzę, mam wrażenie że chciałem to kiedyś obejrzeć ale już nie pamiętam dlaczego.

Kokodin, płeć mi obojętna. Z tego co napisałeś najbardziej pasuję mi drugie i trzecie anime, ale nie wiem dlaczego robisz z tego zagadkę i nie podałeś tytułów (; ̄д ̄)

_________________
Heaven has abandoned us!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 15-02-2012, 21:06   

Większa zabawa :P Dwa z nich to z resztą to co zwykle proponuję, więc jest podobne zacięcie jak u 616, tylko na konkretne tytuły, nie gatunek.
Rozwiązaniem zagadki jest:
1 Kemono no Souja Erin Bo wbrew pozorom tytuł nie jest dziecinny nawet będąc o dziecku (i tylko początkowo o "dziecku", dajmy sobie fory 10 odcinków a kolejne 30 nie pozwolą odejść od ekranu).
2. Fantastic Children Możliwe, że tytuł nie jest z najwyższej półki, ale nie jest też z najniższej, trochę nie rozumiem koloru włosów i sposobu rysowania nosów ale można się przyzwyczaić.
3 Solty Rei Poza Last Exile mój ulubiony tytuł studia Gonzo. Głównie za późniejsze odcinki kiedy
Spoiler: pokaż / ukryj
Solty zostaje odtrącona przez Roya z powodu pewnej śmierci.


Poza tym jak już wcześniej pisałem Brigadoon, tytuł który jeszcze niedawno był w moich dropach a teraz nie mogę znaleźć drugiego tak dobrego fabularnie.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
trix33 Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 29 Paź 2011
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Status: offline
PostWysłany: 18-02-2012, 00:56   

Heja...

Tym razem poszukuje lekkiej komedii ecchi najlepiej z elementami walki, coś jak H.O.T.D, albo ZnT. Nic specjalnego nie poszukuje więc dawajcie co tam macie :P Może być jakiś wątek miłosny mnie to nie przeszkadza, lecz beż zbędnego dramatu (co można było zobaczyć w Yosuga No Sora). Moja lista TUTAJ
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
616 Płeć:Mężczyzna
From GARhalla


Dołączył: 21 Kwi 2007
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 18-02-2012, 01:32   

trix33 napisał/a:
Heja...

Tym razem poszukuje lekkiej komedii ecchi najlepiej z elementami walki, coś jak H.O.T.D, albo ZnT. Nic specjalnego nie poszukuje więc dawajcie co tam macie :P Może być jakiś wątek miłosny mnie to nie przeszkadza, lecz beż zbędnego dramatu (co można było zobaczyć w Yosuga No Sora). Moja lista TUTAJ


Godannar
Dororon Enma-kun Meramera
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 18-02-2012, 08:58   

trix33 napisał/a:
Heja...

Tym razem poszukuje lekkiej komedii ecchi najlepiej z elementami walki, coś jak H.O.T.D, albo ZnT. Nic specjalnego nie poszukuje więc dawajcie co tam macie :P Może być jakiś wątek miłosny mnie to nie przeszkadza, lecz beż zbędnego dramatu (co można było zobaczyć w Yosuga No Sora). Moja lista TUTAJ

Pasować powinni idealnie: Highschool of DxD, Maken Ki i Freezing. Do tego dorzuciłbym Majikoi, Hyakka Ryouran: Samurai Girls, Sengoku Otome ~Momoiro Paradox~ i od biedy Koihime Musou.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 19-02-2012, 02:41   

Dla niewtajemniczonych. Jaka jest różnica pomiędzy Highschool of DxD a H.O.T.D? Serio czy napisanie pełnego tytułu to taka trudność? Podejrzewam, że w kręgach miłośników czy wrogów skróty coś znaczą, Jednak z niektórymi tytułami może być już gorzej niż z tymi dosyć oczywistymi. Być może czepiam się zupełnie bez podstaw merytorycznych, ale czasami trzeba ponażekać, bo bez tego źle się śpi :P Dziękuję za uwagę.

_________________
kokodin pisze się zawsze z małej litery
Jeżeli mówił bym normalnie , nie było by sensu ze mną rozmawiać.
Miłośnik wszystkiego co czarne, zielone, żółte lub okrągłe.
Jeżeli to czytasz to się nudzisz.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Auka Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 11 Sty 2012
Status: offline
PostWysłany: 19-02-2012, 03:09   

Różnica jest dość spora. Te tytuły nie mają chyba ze sobą nic wspólnego.
Highschool DxD
Highschool of the Dead

_________________
Heaven has abandoned us!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 19-02-2012, 12:09   

Maj bad
Sora no Otoshimono do kolekcji tytułów lekkich ecchi z walką.

_________________
kokodin pisze się zawsze z małej litery
Jeżeli mówił bym normalnie , nie było by sensu ze mną rozmawiać.
Miłośnik wszystkiego co czarne, zielone, żółte lub okrągłe.
Jeżeli to czytasz to się nudzisz.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Kazauya
Gość
PostWysłany: 19-02-2012, 15:32   

Cześć. Bardzo ładnie prosiłbym o polecenie mi czegoś dobrego. Tak, wiem, niezbyt precyzyjna prośba, ale ja mam już po prostu dość różnorakich komedii, mechów, romansów itp.

Proszę o coś w stylu "Haibane Renmei", "Wirtualna Lain", "Paprika", "Sky Crawlers", "Mushishi", "Grobowiec Świetlików", "W krainie Bogów" - coś, co da mi do myślenia i nie będzie tylko kolejną serią rozluźniającą.

Chcę coś mocnego i dobrego. Nie dbam o kreskę, ani o to w którym roku powstało anime, jedynie o treść.

Wiem, że trudny wymóg, dlatego proszę również o coś "innego". O anime, które zostało zrobione "inaczej", albo które podchodzi pod pewien temat "świeżo" z nowym spojrzeniem. "Durarara" - myślę, że to anime zaliczyłbym do takich serii. Poplątanie ze świetnymi postaciami - o to mi chodzi.

Pozdrawiam
Kazauya
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 8 z 113 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 111, 112, 113  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group