FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 72, 73, 74 ... 111, 112, 113  Następny
  Jakie anime obejrzeć? / Widziałem (...), co polecicie? (v2)
Wersja do druku
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 08-11-2013, 16:01   

Albo Laste Exile lub Solty Rei. A bez gonzo to oczywiście Eureka Seven :P Jeżeli źle rozumuje to proszę nie mordować :]
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Phantom Płeć:Mężczyzna
You wanna play too ?


Dołączył: 27 Sie 2010
Status: offline
PostWysłany: 11-11-2013, 14:01   

Witam.
Szukam i szukam i nie mogę znaleźć anime które przypadnie mi do gustu.
Mianowicie główny bohater jest inteligentny i w miarę poważny. Chciałbym aby był to dramat chociaż jak jest coś dobre to i nawet komedia mnie zadowoli. Głównie chodzi mi o to aby coś się działo, była jakaś akcja która pozwoli mi przejść do następnego odcinka z tą miną, którą wszyscy znamy gdy coś jest po prostu dobre. Bardzo lubię trochę romansu w tym wszystkim lecz nie jest to główny wyznacznik.
Mam nadzieję że coś dla mnie wybierzecie. Pozdrawiam

_________________
Moja lista anime
http://www.anime-planet.com/users/mikikem/anime?page=1
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
7563976
Quayle Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 06 Cze 2013
Status: offline
PostWysłany: 11-11-2013, 14:15   

Do opisu pasują
-Fate/Zero - Dobra, dynamiczna i efektowna seria z głównym bohaterem, który jest poważny, inteligentny i dosyć bezlitosny.
-Kara no Kyoukai- znakomita seria filmów, główna postać męska dobrze pasuje do opisu.
-Yahari Ore no Seishun Love Come wa Machigatteiru- Bardzo dobra i oryginalna komedia szkolna z nietypowym protagonistą.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Phantom Płeć:Mężczyzna
You wanna play too ?


Dołączył: 27 Sie 2010
Status: offline
PostWysłany: 11-11-2013, 14:30   

W sumie prawie wszystko oglądałem. (patrz moja lista anime http://www.anime-planet.com/users/mikikem/anime?page=1)
Tą serię filmów mam zamiar obejrzeć ale na razie chciałbym jakąś serie TV.

_________________
Moja lista anime
http://www.anime-planet.com/users/mikikem/anime?page=1
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
7563976
Quayle Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 06 Cze 2013
Status: offline
PostWysłany: 11-11-2013, 14:41   

W takim razie zostaje stara i długa, ale naprawdę wybitna seria "Legend of the Galactic Heroes".
Poza tym jest świetna komedia, mająca również rzadkie, znakomite poważne momenty, "Gintama", ale jej główny bohater jest poważny jedynie wtedy gdy musi (przez większą część czasu zachowuje się wręcz przeciwnie).
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Madt Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 05 Lis 2013
Skąd: Krk
Status: offline
PostWysłany: 11-11-2013, 14:51   

Polecam dość długi, ale naprawdę wciągający serial Monster.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Piotrek Płeć:Mężczyzna
Nikt niezwykły


Dołączył: 26 Gru 2008
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 13-11-2013, 08:12   

Black Lagoon, Bounen no Xamdou, Chrome Shelled Regios, Dantalian no Shoka, Densetsu no Yuusha no Densetsu, Full Metal Panic, Futakoi Alternative, Ghost Hunt, Gunslinger Girl, Higashi no Eden, Ichiban Ushiro no Daimaou, Juuni Kokuki, Kaze no Yojimbo, Last Exile, Level E, Macross Plus, Mouretsu Pirates,
Mouryou no Hako, Mushishi, Over Drive, Planetes, Saraiya Goyou, Scrapped Princess, Seikai no Monshou, Seirei no Moribito, Seitokai Yakuindomo, Sengoku Basara, Shingu: Secret of the Stellar Wars, Suzuka, Shinsekai yori, Sola, Spiral: Suiri no Kizuna, Star Driver, Terra e...

Powinieneś coś wybrać...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 14-11-2013, 19:25   

To tak nietypowo, ale i ja odwołam się do wiedzy zgromadzenia. Szukam anime, które wyróżniałoby się obecnością protagonistki (koniecznie w roli głównej, gdzieś bliżej lub dalej od takowej - nie nada się), która w bardzo wyraźny, a najlepiej prowokujący i kontrowersyjny sposób, torowała sobie będzie drogę przemocą (mniej ważne) i manipulacją (zdecydowanie ważniejsze). Zamiast szczegółowych opisów użyję obrazowego porównania - szukam żeńskiego Lelucha, Kiry czy innego podobnego nicponia. Bardzo przydatnym też akcentem byłoby, gdyby owa bohaterka bez litości i z zimnym wyrachowaniem uwodziła innych bohaterów na około siebie dla własnych celów.

Jakieś tropy?

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 14-11-2013, 21:04   

Mine Fujiko z Lupina III? Ma w tej chwili swoją własną serię (chociaż inną w nastroju/słabszą niż oryginały).
Pod pewnymi względami Beatrice z Umineko no Naku Koru Ni, ale tu byś potrzebował raczej VN niż anime.
Mirai Nikki już widziałeś.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
Quayle Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 06 Cze 2013
Status: offline
PostWysłany: 14-11-2013, 21:15   

Kilka cech pasowałoby do Ryugi Shiki z Kara no Kyoukai, ale ona jest raczej brutalna niż podstępna (co wcale nie znaczy, że głupia, wręcz przeciwnie) i raczej monogamiczna.
Generalnie bardzo trudno o negatywną postać żeńską będącą zarazem protagonistką.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 14-11-2013, 21:27   

Quayle napisał/a:
Generalnie bardzo trudno o negatywną postać żeńską będącą zarazem protagonistką

Manipulator/ka nie musi być postacią negatywną. Istnieje nawet trope do tego - http://tvtropes.org/pmwiki/pmwiki.php/Main/GuileHero
Lacus Clyne jest dobrym przykładem żeńskiej postaci tego typu (jest też większym badassem niż jakakolwiek męska postać w serii nie pilotując mecha), ale nie jest bohaterką pierwszoplanową.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 15-11-2013, 09:23   

Gundamy są jednak ponad moje siły, sprawdzę zatem trop z Lupinem, dzięki. Choć zdaje się, że szukany przeze mnie archetyp w czystej postaci stosowany w anime nie bywa...

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Luksor45 Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 19 Lis 2013
Status: offline
PostWysłany: 19-11-2013, 09:45   

Jeżeli poszukujecie anime z dobrą fabułą to radzę zapoznać się z Mirai Nikki. Nie wiem czy było wspominane już jednak anime jest warte uwagi ze wzgląd na fabułę jak i kreskę. Całość obejrzałem w 2 dni ponieważ z odc na odc było coraz lepsze
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 20-11-2013, 00:31   

Tak na chwilę uzurpować sobię będę wykonywanie czynności właściwych moderacji, licząc na swoje wrodzone szczęście i poinformuję: temat ten z założeń jest miejscem anonsowania poszukiwań anime - jak mówi nazwa tematu - zawierającego jakieś elementy, czy podobne do innego tytułu, a także odpowiedzi na te anonse z konkretnymi propozycjami.

Znaczy polecamy zapytani o coś, wiedząc już co polecić. Z postami polecającymi jakiś tytuł ino z potrzeby serca polecającego, wskazane wpaść do innego tematu, tak dla tematycznego porządku forum ;)

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 20-11-2013, 00:45   

Wiesz Costi, Moderacja mogła tego nie ruszyć, bo niejako wpisuje się to w Twoją prośbę (inna sprawa, że dubluje się) Ja bym się raczej zastanawiał, dlaczego nasz młody przyjaciel prowadzi flooding postami na forum i co on w tym czasie robi w życiu. Ale fakt, mógł by być mniej rozsiany a bardziej merytoryczny :]
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 73 z 113 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 72, 73, 74 ... 111, 112, 113  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group