FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 75, 76, 77 ... 111, 112, 113  Następny
  Jakie anime obejrzeć? / Widziałem (...), co polecicie? (v2)
Wersja do druku
Sebaar Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 12 Lip 2012
Skąd: Somewhere in time...
Status: offline
PostWysłany: 19-12-2013, 20:12   

Slova napisał/a:
Sebaar napisał/a:
nawet epicka seria z mechami

Gasaraki, Patlabor, Blue Gender (to mniej), Break Blade, Kidou Senkan Nadesico.


Dzięki, z tej listy tylko Blue Gender jeszcze nie widziałem.

_________________
...a poza tym uważam że Toaru Majutsu no Index powinno dostać kolejny sezon.

The goddess of victory is waving her underwear in your faces!
Fritz Josef Bittenfield
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mitka Płeć:Kobieta


Dołączyła: 13 Gru 2013
Status: offline
PostWysłany: 21-12-2013, 17:38   

Pomocy! Szukam dobrej komedii na przerwę świąteczną, coś typu Tonari no kaibutsu-kun jak da radę.
Ewentualnie może być coś o baseballu, widziałam już Ookiku furikabutte, major (chyba wszystkie sezony) i jestem w trakcie Diamond no Ace.
Z góry dzięki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 21-12-2013, 20:35   

Ot, w ciemno i na pewniaka School Rumble. Choć sugeruję się bardziej ogólnym charakterem wymienionych anime, a nie wskazanymi ich cechami, to i tak w ciemno twierdzę, że się sprawdzi idealnie :]

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Piotrek Płeć:Mężczyzna
Nikt niezwykły


Dołączył: 26 Gru 2008
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 21-12-2013, 22:25   

Dodałbym Kimagure Orange Road, Toradora, Beck, Full Metal Panic!, Futakoi Alternative, Hatsukoi Limited. Oczywiście, tego jest znacznie więcej, mniej lub bardziej wpadających w komedię czy też dramat.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Mitka Płeć:Kobieta


Dołączyła: 13 Gru 2013
Status: offline
PostWysłany: 22-12-2013, 11:37   

Ok, dzięki. Teraz na pewno się nie zanudzę :)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lares Płeć:Mężczyzna
Palladyn


Dołączył: 16 Maj 2006
Status: offline
PostWysłany: 23-12-2013, 22:33   

Wracając do mojego poprzedniego posta, seria OAV jednoodcinkowa lub kinówka. Właśni jak macross, swoją drogą seria nie była jakoś przesadnie drastyczna, więc i podobała się.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
8819462
Mitka Płeć:Kobieta


Dołączyła: 13 Gru 2013
Status: offline
PostWysłany: 27-12-2013, 19:54   

Znajdzie się coś typu Hiyokoi? Tylko nie mówcie że Kimi Ni Todoke bo już oglądałam ;)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 28-12-2013, 00:54   

Mitka napisał/a:
Znajdzie się coś typu Hiyokoi? Tylko nie mówcie że Kimi Ni Todoke bo już oglądałam ;)


Szczerze mówiąc, to tytuł który sugerujesz tutaj jako punkt odniesienia jest na tyle nijaki, aby zabić większość sensownych propozycji, ale wyglądając na to ciut... ee... szerzej (powiedzmy) polecam spróbować z Fruits Basket, Tonari no Kaibutsu-kun, a także trochę na przekór. na pozór w innym klimacie, ale wedle mojego instynktu również z dużymi szansami na powodzenie: Aoi Hana.

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mitka Płeć:Kobieta


Dołączyła: 13 Gru 2013
Status: offline
PostWysłany: 28-12-2013, 18:40   

Toanri no Kaibutsu-kun już widziałam 4 razy bo mi się tak podobało, ale reszta propozycji jest dla mnie nowa więc chętnie zobaczę. Dzięki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 28-12-2013, 22:43   

O, to sugerując się tym rzucę więc jeszcze kilka rzeczy od razu na zapas, bo i trochę wartych polecenia teraz mogę z całkowitą pewnością dodać: w wariancie luźnym i śmiechowym: Toradora, Midori no Hibi i Kareshi Kanojo no Jijou, w wariancie "ciut poważniej": Aishiteruze Baby, Nodame Cantabile czy Hanbun no Tsuki ga Noboru Sora, wariant "z historią w tle": Saiunkoku Monogatari, Hatenkou Yuugi, no i dla uzupełnienia "po trochu z każdej kategorii: Skip Beat! i Sora no Manimani. Tak więc jak poprzednie się przyjmą, to śmiało wal potem w to ;)

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mitka Płeć:Kobieta


Dołączyła: 13 Gru 2013
Status: offline
PostWysłany: 29-12-2013, 00:04   

Costly napisał/a:
O, to sugerując się tym rzucę więc jeszcze kilka rzeczy od razu na zapas, bo i trochę wartych polecenia teraz mogę z całkowitą pewnością dodać: w wariancie luźnym i śmiechowym: Toradora, Midori no Hibi i Kareshi Kanojo no Jijou, w wariancie "ciut poważniej": Aishiteruze Baby, Nodame Cantabile czy Hanbun no Tsuki ga Noboru Sora, wariant "z historią w tle": Saiunkoku Monogatari, Hatenkou Yuugi, no i dla uzupełnienia "po trochu z każdej kategorii: Skip Beat! i Sora no Manimani. Tak więc jak poprzednie się przyjmą, to śmiało wal potem w to ;)


Fiu... Sporo tego ale jestem niezmiernie wdzięczna :) Z tym że Toradora już widziałam i Saiunkoku Monogatari też więc jest tego troche mniej.
Ale wracając do Hiyokoi i Kimi Ni Todoke to właściwie szukam czegoś tego typu "nieśmiała dziewczyna spotyka fajowego kolesia i jest z tego dobra komedia" jesli wiecie o co mi chodzi, bo nie wiem jak to inaczej określić ^^'
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 29-12-2013, 01:17   

U, przyjmę tą paskudną rolę i uprzedzę Cię z góry - ten motyw fabularny nie towarzyszył zbyt wielu udanym anime. Te dotychczas przez Ciebie wymienione w dużej części wypełniają zakres co bardziej udanych przypadków użycia takowego schematu. Uzupełnić ten biegun mogę o Ai Yori Aoshi lub nawet bardziej Code-E, ale w obu wypadkach to coś tylko mniej więcej w ten deseń. Jeżeli jednak uprzeć się na schemat stricte w tej postaci, to z miejsca do głowy przychodzi mi Suki-tte Ii na yo, Itazura na Kiss czy też z nowszych Amnesia lub Brothers Conflict, ale tak między Bogiem a prawdą nijak nie mogę nazwać tych tytułów "wartymi polecenia", co podkreślam - to jedynie przychodzące mi do głowy tytuły z wskazanym motywem fabularnym.

Dużo łatwiej będzie Ci odnaleźć coś dobrego bardziej w kierunku wspomnianego Tonari no Kaibutsu-kun, gdzie żeńska protagonistka jest przede wszystkim trudno dostępna i/lub introwertyczna dla otoczenia, a dopiero ewentualnie dalej, z punktu widzenia rozwoju fabularnego historii. klasycznie i po prostu nieśmiała. Co zresztą dobrze świadczy o generalnie postrzeganej samoocenie kobiet, bo z kolei tytułów z wymoczkowatym bohaterem w centrum wydarzeń jest legion wielki absurdalnie... ;p

*edit*

O, afterthou, można ew. spróbować Ef – a tale of memories, gdzie historia opisuje 3 pary, z czego jedna (tylko lub aż) pasuje do szukanego schematu (a co jak dla mnie dużo ważniejsze - tytuł jako całość jest jak najbardziej wart polecenia) i Iriya no Sora, UFO no Natsu, gdzie szukany schemat i owszem, występuje, ale intensywnie podlany. lub może nawet "zalany", sosem SF. Więcej grzechów nie pamiętam.

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mitka Płeć:Kobieta


Dołączyła: 13 Gru 2013
Status: offline
PostWysłany: 29-12-2013, 13:13   

Dzięki za informacje, tak myślałam że będzie o to ciężko ale wolałam zapytać :) Zobaczę co wyjdzie z oglądania tytułów wyżej podanych i może zacznę szukać innego schematu. I jeszcze raz dzięki :)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bagietka
Gość
PostWysłany: 04-01-2014, 18:30   

Poszukuje ciekawego i w miarę oryginalnego anime.
Chodzi mi głównie o to, że ostatnio cały czas zauważam same powtarzające się schematy i chciałbym zobaczyć coś nowego.
Najprościej będzie powiedzieć czego bym nie chciał.

Wszelkie serie szkolne, a najlepiej w ogóle wszelkie opowiadające o nastolatkach.

Co za tym idzie, wszelkie rzeczy w stylu mamy zespół/klub, wszyscy przeciwko nam, rodzice mnie nie kochają, nie poddamy się itd.

Komedie bawiące pięcioma gagami na krzyż i krwią z nosa...

Badziewne romanse i haremy z rodzaju, ja ją kocham, mam przyjaciółkę z dzieciństwa, która mnie kocha, kiedyś uratowałem jej życie, jestem spadkobiercą rodziny muszę wybrać żonę, muszę mieszkać z trylionem pięknych dziewczyn ale jestem nieśmiały albo niedorozwinięty.

Shouneny w stylu, poznałem tajemniczą postać, okazało się że mam moc, dostaję wpierdziel, (lvl up) przeciwnicy dostają wpierdziel, ktoś się poświęca, zakochałem się w tajemniczej dziewczynie.

I podpinam pod to każdą serię bazującą na mechach, power rangersach, mahou shojou itd.

Oraz oczywiście wszelkiej maści true dramaty/okruchy życia opowiadające o bolączkach doczesnego świata, głodzie , wojnie utracie bliskich itd.
Ja na prawdę nie mam nic przeciwko serią dramatycznym które wykazują się jakimś innym gatunkiem, w stylu akcja thriller, komedia czy coś. Ale takie true ciężkie dramaty, to naprawdę zbyt wiele, po prostu dla mnie są zwykle zbyt patetyczne, lub bohaterowie całą serię ryczą i użalają się nad sobą, i jeszcze retrospekcje co chwila, jakie to życie nie jest złe.

Czy w takim razie, pomoże mi ktoś znaleźć ciekawą serię, nie zawierającą jak najwięcej z tych rzeczy?
Powrót do góry
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 04-01-2014, 18:46   

FLCL, Futakoi Alternative, Kino no Tabi, Revolutionary Girl Utena, Kyousougiga, Uchouten Kazoku, Baccano!, Fate/Zero, Hatenkou Yuugi, Katanagatari, Mononoke.

Wszystko to zdecydowanie nieprzeciętne i świetnie wykonane anime.

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 76 z 113 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 75, 76, 77 ... 111, 112, 113  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group