FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 87, 88, 89 ... 111, 112, 113  Następny
  Jakie anime obejrzeć? / Widziałem (...), co polecicie? (v2)
Wersja do druku
Anginsan Płeć:Mężczyzna
Doryjczyk


Dołączył: 13 Lip 2008
Skąd: Kłodzko (Krakos)
Status: offline
PostWysłany: 28-08-2014, 18:56   

fleischman - dobry gust przyjacielu 90% tytułów podanych przez ciebie to moje 8 lub 9 na 10 :)
dziękuje za twoje propozycję choć skorzystam z tylko dwóch ale widzę, że mamy podobne gusta więc powinno być ciekawie.

Nikodemsky - przestudiuję propozycję podane, w postach. Nie sugeruj się aż tak gatunkiem parodii może być też czysta komedia.
Niestety GTO, już dawno bym wciągnął tylko niskiej jakości napisy pl skutecznie odstraszają mnie od tej serii :(

Dziękuję za waszą pomoc :)

_________________
Celuj w Księżyc ,bo nawet jeśli nie trafisz, będziesz między gwiazdami.

Nigdy nie pozbawiaj nikogo nadziei, może to wszystko, co mu pozostało.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
9096179
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 28-08-2014, 19:03   

Mnie psychicznie morduje Sergeant Frog lub Keroro Gunsou jak to mówią gajdźiny i tambylcy, jeżeli jesteś angielskostrawny to polecam pierwsze 50 odcinków w dubie jeśli nie, to moze być krucho z napisami

Ika Musume i Nichijou są zdecydowanie niemajtkowym girls comedy gdzie ika opowiad małe historie a Nichijou jest znacznie bardziej epizodyczne (co prowadzi za sobą monster combo krótkich gagów) Z nieco starszych, Azumanga lub Minami-ke (przesłodziłem)
Dodajmy nieco chłopców do fabuły
Yamato Nadeshiko Shichi Henge Wiem co pomyślisz, jestem szalony ale jak się patrzy na bizony jak ich wyolbrzymione karykatury, tamtejszy rzeźniczy humor głównej bohaterki froteruje tobą podłogi. Kuragehime jeśli nie przeszkadzają ci przebierańcy...
Paniponi Dash! szkolny humor wtf podobnie jak nieco gorsze Doki Doki School Hours
Pierwsza seria Hayate the Combat Butler! też jest bardzo komediowo nastawiona
Kyoran Kazoku Nikki kolejna komedia wtf ale niektóre kwestie wymagają odtwarzania w prędkości 50%, niemniej warto. Może jeszcze Excel Saga?

A jeżeli mówimy o komedii w stylu gintamy...Ranma 1/2 starszy tytuł ale zdecydowanie wszystkie prace pani Takahashi ładnie się starzeją (chodzi mi o walki i ilość odcinków, nie humor słowno tyłkowy)

czy są jeszcze jakieś tytuły których nikt nie wymieni :P
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 28-08-2014, 23:30   

kokodin napisał/a:
szkolny humor

Tylko tyle widzisz?

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 29-08-2014, 01:34   

Nie szkolny humor a szkolny humor wtf, czyli absurd. W przypadku osoby, która ma tak krótką listę jak Anginsan nie ma większego sensu wnikać w wątki parodystyczne i nawiązania. Bez znajomości Evangeliona, Higurashi, Mahoromatica i całej masy innych animców, żarty ekranowe nie zaskoczą, generyczne parodie mogą (zaczynamy od Odysei Kosmicznej i starej Planety Małp). Takie uzupełnienie starczy?

PS cytuj dłuższe fragmenty , bo to wygląda na dwa słowa wyrwane z kontekstu.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 29-08-2014, 11:13   

kokodin napisał/a:
dwa słowa wyrwane z kontekstu.

Tak wyglądać miało.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
shugohakke Płeć:Mężczyzna
Najstarszy Grzyb

Dołączył: 15 Gru 2011
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 12-10-2014, 01:27   

Szukam czegoś smutnego. Nie przesadnie dramatycznego, tragicznego czy mrocznego, ale właśnie zwyczajnie, po ludzku smutnego. Gdybym nie był fanem słowa "smutek" powiedziałbym zapewne "poważnego" albo nawet kontemplacyjnego? No, nie wiem. W każdym razie zależy mi na zmniejszonej dawce absurdalnego humoru, pozytywnych emocji i innych ogranych "motywów szczęśliwości". Zapewne powinno być to jakieś slice of life, ale akcja czy fantastyka zupełnie mi nie przeszkadza. Chodzi o to, by anime mnie nie próbowało rozbawić czy naładować pozytywnie (ale tandetne wyciskacze łez też odpadają, bo te z kolei zbyt mnie bawią).
Konkretne, nie?

_________________
I crossed the mountain and I climbed the river...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
fm Płeć:Mężczyzna
Okularnik


Dołączył: 12 Mar 2007
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 12-10-2014, 01:51   

Standardową odpowiedzią byłby Grobowiec świetlików, ale kto miał to obejrzeć, to już obejrzał. Tak poza tym to ma szansę pasować Casshern Sins, Kaiba (tylko tu trzeba się przyzwyczaić do dość specyficznej grafiki), Oseam i ew. Hoshi no Koe.

_________________
Kryska: Weaponized diplomacy was successful!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Nikodemsky Płeć:Mężczyzna
Beauty of Silence


Dołączył: 28 Sie 2007
Status: offline
PostWysłany: 12-10-2014, 01:57   

Rozbieżność jest dosyć duża ale powinieneś znaleźć coś dla siebie.

- shiki
- Kokoro Connect
- Ano Hi Mita Hana no Namae wo Bokutachi wa Mada Shiranai
- Angel Beats!(nie sugeruj się pierwszymi dwoma-trzema odcinkami)
- Shigurui(bardzo krwawe)
- Byousoku 5 Centimeter(klasyka)
- Bokurano
- Another
- Shinsekai yori(bardzo ciekawy koncept)
- Rainbow: Nisha Rokubou no Shichinin(trochę przereklamowane ale również całkiem niezłe)
- Nana(bardziej "życiowego" dramatu z okruchami życia chyba nie znajdziesz)

_________________
http://myanimelist.net/animelist/Nikodemsky
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 12-10-2014, 14:02   

Hum, hum.

Hoshi no Koe już padło, po mojemu jeśli szukasz dłuższej serii to pewnie pasowałoby jeszcze Bokura ga Ita.

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 12-10-2014, 16:42   

Nietypowo naszło mnie na przygodowe anime z miodnymi animacjami walk, najlepiej powietrznych z kolorowymi efektami tarcia atmosferycznego i ciekawymi pojazdami bojowymi, które jednak nie były by przedłożeniem ego pilotów.

Czyli tak mechy (szok zamierzony)

Ale nie tak szybko. Preferowany motyw głównych postaci po tej złej od strony władzy strony. Czyli piraci, kurierzy, młode i pyskate, rebelianci i kosmici. Ewolucja sprzętu i mało uberpowerów i cyckowypełniaczy.
Możliwie zamknięta opowieść w granicach jednego uniwersu, bez potrzeby robienia pracy domowej przed seansem.

Czyli coś pomiędzy Last Exile, Eureka Seven i może nawet Blue Gender . Wiem wymagania kosmiczne i w zasadzie przeczące sobie, ale może coś się znajdzie.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Nikodemsky Płeć:Mężczyzna
Beauty of Silence


Dołączył: 28 Sie 2007
Status: offline
PostWysłany: 12-10-2014, 17:11   

Nie jestem specjalnie obeznany w gatunkach mecha ale możesz spróbować Top wo Nerae! albo Outlaw Star(ten podobny bardziej do Beebopa i bez mechów). Ewentualnie coś z nowszych Macrossów.

_________________
http://myanimelist.net/animelist/Nikodemsky
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
fm Płeć:Mężczyzna
Okularnik


Dołączył: 12 Mar 2007
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 12-10-2014, 17:17   

Mechy + kurierzy + efektowność = Bounen no Xamdou (powinno pasować, skoro lubisz Eurekę 7)

Z rzeczy w mniejszym stopniu spełniających wymagania:
antyrządowość + względna efektowność + niezła fabuła (acz z mechami na marginesie albo wcale) -> Terra e..., Captain Harlock: The Endless Odyssey (można spokojnie oglądać bez znajomości innych odnóżek)

_________________
Kryska: Weaponized diplomacy was successful!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 12-10-2014, 18:31   

Ciekawe, Top wo Nerae! mam za sobą (obie części) , bez tego Gurren Lagann nie był by tak zabawny, Outlaw Star nie koniecznie. Macross, Gundam , to raczej słowa wieloznaczne i obłe, wolał bym konkretny tytuł nie "któryś".
Xmoud nawet wygląda na Bones z lepszych lat, czyli na listę "do zobaczenia" chociaż wybrzydzając, wolał bym projekty mechów ala początek pierwszego filmu Iron-man, czyli walka śmieciami z technicznie zaawansowanym przeciwnikiem i levelupy partyzanckie. Harlok... W sumie wolał bym zobaczyć remake starej serii (bo znam oryginał i wersję amerykańskiej propagandy)+ całą historie Maetel (po pierwszej ovce odpuściłem, żeby nie leźć w pociągi) i Harlock Sagi w jednym opakowaniu, ale to nieco inny kaliber, wiec nie.

Ale dzięki za szybką odpowiedź , o ile to jeszcze możliwe to proszę o jeszcze.

edit
Xmoud szkoda że takie krótkie

edit 2
shugohakke, Brigadoon jest smutny w sposób nie dający o tym zapomnieć, przynajmniej głównej bohaterce. Czyli z odcinka na odcinek gorzej. Zaczynamy od sieroty , która
Spoiler: pokaż / ukryj
nie jest lubiana w szkole

Spoiler: pokaż / ukryj
staje się celem kosmicznych morderców

Spoiler: pokaż / ukryj
traci przyjaciół i rodzinę

Spoiler: pokaż / ukryj
traci wzrok

Spoiler: pokaż / ukryj
rodzinne miasto

Spoiler: pokaż / ukryj
i tak dalej...
Niemniej za co drugą stratę coś małego zyskuje, co jednak prowadzi do końca serii. Ogólnie tytuł nie zbyt dramatyczny , nie wyciskacz łez, ale smutna przygotówka z ciekawym zakończeniem.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Nikodemsky Płeć:Mężczyzna
Beauty of Silence


Dołączył: 28 Sie 2007
Status: offline
PostWysłany: 12-10-2014, 19:17   

kokodin napisał/a:
Macross, Gundam , to raczej słowa wieloznaczne i obłe, wolał bym konkretny tytuł nie "któryś"


Frontier/Zero. Gundamów nie lubię, więc nawet nie śmiałbym polecić.

Xamdou sam oglądałem i również mogę polecić - momentami staje się trochę "chaotyczne" ale jest warte uwagi.

Zapomniałbym również o moim faworycie mecha - Brake Blade, tylko doradzałbym wersję OVA. Efektywne walki mechów podzielone na swojego rodzaju klasy, do tego bardziej "realistyczne"(oczywiście w przypadku mechów jest to słowo podchodzące pod to, jak "faktycznie mogłoby to wyglądać) podejście względem mechaniki. Piratów/kurierów niestety nie spotkasz ale jest walka pomiędzy państwami, więc można by chyba podpiąć pod "rebeliantów".

_________________
http://myanimelist.net/animelist/Nikodemsky
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 13-10-2014, 08:57   

kokodin napisał/a:
Nietypowo naszło mnie na przygodowe anime z miodnymi animacjami walk, najlepiej powietrznych z kolorowymi efektami tarcia atmosferycznego i ciekawymi pojazdami bojowymi

Area 88 TV

Sky Crawlers

Cytat:
Macross, Gundam , to raczej słowa wieloznaczne i obłe, wolał bym konkretny tytuł nie "któryś".

Najlepiej - żaden. Po zapoznaniu się z klasycznymi mecha z lat '80 stwierdzam, że zwłaszcza Gundam jest mocno przereklamowany. Polecam SPT Layzner, dobra fabuła i spoko animacja, momentami nawet bardzo dobra.

Cytat:
Ewolucja sprzętu i mało uberpowerów i cyckowypełniaczy.

Seisenshi Dunbine, tylko tutaj animacja nie jest już tak śliczna, ale za to fabuła trzyma się mocno. No i potem jednak są uberpowery, ale pilotów - bo maszyny są sterowane magicznym pyłkiem i ludzką aurą.

Jest jeszcze Kikou Sneki Dragonar, ale po pierwsze - tragiczne suby, po drugie - to jest Gundam pod przykrywką, zawiera wszystkie najgorsze cechy, za które można Gundamy z miejsca znienawidzić, po trzecie - czasem animacja jest wybitna, a czasem posysa. I fabuła słaba, a raczej słabo przedstawiona.

No, ale skoro walki powietrzne, to Strike Withces! Acz to na cycko(majtko)wypełniaczach stoi.


Aha, no i Gasaraki, chociaż to już jest bardzo realmecha, i to bardzo BARDZO. Nic tam nie lata.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 88 z 113 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 87, 88, 89 ... 111, 112, 113  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group