FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 91, 92, 93 ... 111, 112, 113  Następny
  Jakie anime obejrzeć? / Widziałem (...), co polecicie? (v2)
Wersja do druku
fm Płeć:Mężczyzna
Okularnik


Dołączył: 12 Mar 2007
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 14-12-2014, 18:43   

panthalasa napisał/a:
A ja szukam jakiegoś oldschoolowego sf, czegoś typu Cowboy Bebop czy Trigun. Tylko żeby nie leżało nawet obok żadnego ecchi czy haremów, bo nie trawię. Może być mniej lub bardziej ambitne, chętnie przyjmę wszystkie propozycje.

Z "oldschoolowych" anime dość blisko Cowboya Bebopa jest Outlaw Star. Z trochę dalszych space-operowych skojarzeń - Irresponsible captain Tylor i Captain Harlock: Endless Odyssey (uprzedzając pytanie - można spokojnie oglądać bez znajomości reszty franczyzy).

Jeśli natomiast chciałabyś pustynnego postapo, to możesz sprawdzić Green Legend Ran. Do pewnego stopnia pasuje też Ima, Sokoni Iru Boku (tylko tu mamy podróż do alternatywnego, pustynnego świata).

_________________
Kryska: Weaponized diplomacy was successful!
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 14-12-2014, 19:16   

Pustynne postapo - Sunabozu. I tak, ecchi tu nie ma, jest za to tona świńskiego i zbereźnego humoru, który poza ramy ecchi wykracza.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
panthalasa
Gość
PostWysłany: 14-12-2014, 20:42   

Dziękuję Wam dobrzy ludzie za tyle propozycji, aż nie wiem od czego zacząć. Wszystko wydaje się być interesujące, więc mam zajęcie na następny miesiąc. Sunabozu też dam szansę (chociaż świński humor mnie nie przekonuje). Gintamę pomimo kiblowego humoru uwielbiam, choć myślałam, że nie ma możliwości żeby mnie śmieszyło coś tak żenującego, więc nic nie skreślam z góry.
Powrót do góry
dkvnd
Gość
PostWysłany: 28-12-2014, 16:43   

Czy możecie polecić jakieś anime w którym główny bohater nie jest dobry? Nie musi być od razu złowieszczym czarnym charakterem złym do szpiku kości ale nie chcę żadnego szlachetnego, patetycznego bojownika w walce o pokój/marzenia/lepszą przyszłość. Chcę kogoś kto może kraść, zabijać (nie tylko wtedy gdy "nie ma innego wyboru"), jest pozbawiony współczucia, zabiera dzieciom lizaki.... Czyli, na ten przykład, całkowite przeciwieństwo Vasha the Stampede. Chcę aby jego charakter był, miniumum, chaotyczny neutralny. Gatunek to może być cokolwiek - sf, fantasy, akcja, kryminał czy co komu do głowy przyjdzie.
Powrót do góry
fm Płeć:Mężczyzna
Okularnik


Dołączył: 12 Mar 2007
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 28-12-2014, 17:14   

Z fantasy pierwsze, co przychodzi mi na myśl to Gokudo. Poza tym w trochę mniejszym stopniu
Shingeki no Bahamut: Genesis.

Poza tym:
Hellsing Ulitmate - wampiry, nadnaturalne walki
Death Note - kryminał, supermoce

_________________
Kryska: Weaponized diplomacy was successful!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Nanami Płeć:Kobieta
Hodor.


Dołączyła: 18 Mar 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
House of Joy
PostWysłany: 28-12-2014, 17:21   

Code Geass, Death Note, Baccano! (tutaj właściwie nie ma nikogo kto byłby głównym bohaterem), Durarara!, Cowboy Bebop, Darker than Black, Fate Zero, różne filmy z serii Kara no Kyoukai, Phantom: Requiem for the Phantom, Samurai Champloo...

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
bazooka
Gość
PostWysłany: 05-01-2015, 17:14   

A jakie starsze produkcje polecacie? Gatunek bądź jaki (no dobra, bez sportowych). Jak na razie za sobą mam tylko parę sf, właśnie się biorę za Slayersów, w kolejce czeka InuYasha i być może Ranma. Jakoś tak mi się przypomniało, że w Gintamie nie rozumiałam wszystkich odniesień czy gagów i chciałam się wziąć za jakąś "klasykę" ale właściwie to lubię i klimat i kreskę takich starszych anime, więc jestem zainteresowana mniej i bardziej popularnymi seriami.
Powrót do góry
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 05-01-2015, 18:38   

Gatunek? Preferencje?

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
bazooka
Gość
PostWysłany: 05-01-2015, 20:14   

Gatunek jak już napisałam bądź jaki, z wyjątkiem sportowych. No i może jeszcze z wyjątkiem smętnych dramatów, okruchów życia, romansów. Żeby coś się działo, a czy komedia, czy sf, czy coś innego to już naprawdę obojętne. I żeby to również nie były jakieś super mało znane serie, bo i tak pewnie nie będę miała sposobu żeby je obejrzeć.
Powrót do góry
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 06-01-2015, 01:49   

Nie wiem jak stare to już za stare ale widzę Ranmę więc jestem hapi. Bo to w zasadzie jedna z lepszych bezsensownych komedii akcji od Rumiko Takahashi inne to Inuyasha właśnie i Urusei Yatsura (Rinne w drodze dopiero). I gdzie Ranma jest oparty na random crap martial arts + comedy + action+more random crap, tak pozostałe są bardziej skierowane na akcja+relacje+romans i wszystkie te tytuły to shouneny lubiane przez płeć ładniejszą.

Z klasyków z kapelusza zawsze warto zobaczyć coś w stylulat 80-tych i połowy 90-tych czyli klasyczne sf z Armitage III np w kompozycji ova + dużo ładniejszy filmik Dual Matrix na deser. Dla kompletnego wyśmiana dawnych animek można zobaczyć serię Project A-ko, Gall Force lub Bubblegum Crisis.

Nadia: Secret Of Blue Water pierwszy "poważny" Gainax, niedawno wydany ponownie na blureju
Dragon Half krótka ovka o niczym, ale śmieszna

Wiem też, że w wielu animcah parodiują Heidi

Założę sie że połowy z tych tytułów lub nawet większosci w Gintamie nie parodiowali :P ale chciała stare to ma
miłego oglądania.

_________________
kokodin pisze się zawsze z małej litery
Jeżeli mówił bym normalnie , nie było by sensu ze mną rozmawiać.
Miłośnik wszystkiego co czarne, zielone, żółte lub okrągłe.
Jeżeli to czytasz to się nudzisz.


Ostatnio zmieniony przez kokodin dnia 06-01-2015, 12:45, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 06-01-2015, 10:47   

Gunbuster (aka Top wo Nerae), bo z tego później wyrósł powszechnie znany styl i rozmach Gainaxu.
Ideon (możesz obejrzeć filmy, a nie serial), bo mocno zmienił spojrzenie na super robo.
Filmowa trylogia Gundama, ponieważ zrewolucjonizował garunek mecha.
Patlabor, kolejne rewolucyjne mecha.
Kiedou Senkan Nadesico, niegdyś bardzo znana, a obecnie ciepło wspominana seria.

A teraz bardziej uporządkowane:

Taiyou no Ouji: Horus no Daibouken - stary film, ale to preludium do tego, co dzisiaj znamy jako Ghibli. Ponadto świetnie zanimowany.

Dallos - pierwsza w historii seria OAV, a ponadto początek charakterystycznego stylu Mamoru Oshiiego (reżyseria Ghost in the Shell).

Ginga Tetsudou no Yoru - Adaptacja powieści, ma wiele odniesień we współczesnych anime.

Oczywiście filmy studia Ghibli.

Otaku no Video, obowiązkowo, to powinien obejrzeć każdy miłośnik anime.

El Hazard: The Magnificent World (OAV) - kiedyś mocno popularne w Polsce, starsi fani z pewnością pamiętają.

Initial D -wprawdzie wyścigi samochodwe, wiec seria sportowa, ale jest świetna i ma masę odniesień.

FLCL -szalona seria od Gainaxu,

I może jeszcze na koniec dorzucę SoulTakera albo Cossette no Shouzou, żeby wiedzieć, dlaczego Shaft dzisiaj robi to, co robi.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
fghjk
Gość
PostWysłany: 11-01-2015, 23:07   

Cześć wszystkim! Niedawno skoczyłam oglądać Bokura wa minna kawaisou. Możecie polecić jakąś szaloną komedię z podtekstami? Mój MAL:http://myanimelist.net/profile/Gucia-chan
Powrót do góry
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 15-01-2015, 09:13   

Przepraszamy za brak odpowiedzi wcześniej, do czego podteksty potrzebne. Raczej majtkowy harem, czy może Yuri lub Yaoi?
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
fghjk
Gość
PostWysłany: 15-01-2015, 22:59   

Chodzi mi o aluzje. Nie interesują mnie majtki i cycki, żadne ecchi. Wolę żarty słowne, coś jak Mayumi, która gnębi Use. W Mitsudomoe uczennice z podstawówki wyśmiewały się ze swojego wychowawcy, że jest prawiczkiem. Podtekst seksualny jest, a ecchi nie ma, bo to byłoby raczej nielegalne :)
Powrót do góry
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 16-01-2015, 00:44   

Hanamaru Youchien
Potemayo
ewentualnie Kuragehime

Oraz wszystkie odcinki z Harley Quinn z animowanej historii batmana :P Ok to już trochę przegięcie.

Nie wiem czy dokładnie trafią w gusta, bo lista na malu zawiera moje natychmiastowe skojarzenia (kodomo no jikan i baka testy albo sayonara sensei).
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 92 z 113 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 91, 92, 93 ... 111, 112, 113  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group