FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 93, 94, 95 ... 111, 112, 113  Następny
  Jakie anime obejrzeć? / Widziałem (...), co polecicie? (v2)
Wersja do druku
Nikodemsky Płeć:Mężczyzna
Beauty of Silence


Dołączył: 28 Sie 2007
Status: offline
PostWysłany: 09-02-2015, 19:18   

tomek napisał/a:
Z tą "Durararą" to jest trochę problem, bo ponoć podobne do "Bakkano", które mnie rozgniotło. Może uda mi się wrócić, póki co - odświeżę "Kara no Kiokai".

I nadal jednak czekam na jakieś sugestie "smutnych" (wg tego, co napisałem) rzeczy.


Przeczytaj mój poprzedni post :)

Zacząć możesz od Bokurano.

_________________
http://myanimelist.net/animelist/Nikodemsky
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
tomek Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 09 Lut 2015
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 09-02-2015, 19:27   

Nikodemsky napisał/a:
Zacząć możesz od Bokurano.
Dzieciaki jako główni bohaterowie, nie przepadam za tym i, chyba poza "Noein", nigdy to do mnie ostatecznie nie trafiło.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 09-02-2015, 19:42   

tomek napisał/a:
Film - nie wiem, raczej nie Ghibli, bo to oglądam chronologicznie z dziewczyną od marca (część odświeżam).

Red Line albo Ninja Scroll (gore samurai, nieśmiertelny klasyk). Ewentualnie Jin Roh, ale to dość ciężkie kino.

Cyberpunk jest dość rzadki... w zasadzie jest oprócz wspomnianego Mardock Scramble, to z wartych obejrzenia serii TV to tylko Texhnolyze i Heat Guy J (ewentualnie wydany niedawno Psycho Pass, ale to dość średnia rozrywka). Wspomniany wcześniej Texhnolyze jest troszkę jakby to hamerykanie powiedzieli... edgy. Fajniejszym tytułem tego samego reżysera jest Shigurui (znowu bardzo mroczne i ciężkie gore-samurai).
Dark Fantasy w zasadzie też mało. Obecnie emitowane jest Garo (seria ok, ale sceny walki ssą) i Parasite (na podstawie dość dawno powstałej nagrodzonej Tezuką mangi). Z S-F mamy serię OVA Uchuu Senkan Yamato 2199.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 09-02-2015, 19:50   

Blood+ znowu serial z grubą skórą
Co do Bokurano to nie jest Noein, to jest kolejka pod stryczek. I w zasadzie wszyscy o tym wiedzą.

_________________
kokodin pisze się zawsze z małej litery
Jeżeli mówił bym normalnie , nie było by sensu ze mną rozmawiać.
Miłośnik wszystkiego co czarne, zielone, żółte lub okrągłe.
Jeżeli to czytasz to się nudzisz.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 13-02-2015, 01:52   

tomek napisał/a:
Film - nie wiem, raczej nie Ghibli, bo to oglądam chronologicznie z dziewczyną od marca (część odświeżam).


Aachi wa Ssipak
Anne no Nikki
Dead Leaves
Ghost in the Shell
Hal
Kumo no Mukou, Yakusoku no Basho
King of Pigs
Jin-roh
Interstella 5555: The 5tory of the 5ecret 5tar 5ystem
Metropolis
Millennium Actress
Ninja Scroll
Ookami Kodomo no Ame to Yuki
Ouritsu Uchuugun: Oneamisu no Tsubasa
Perfect Blue
Powrót do marzeń
Redline
Sky Crawlers
Stranger - Mukou Hadan
Toaru Hikuushi e no Tsuioku
Vampire Hunter D: Żądza krwi
Otaku no Video
Furusato Japan
Birth
Tenshi no tamago
Tibet Inu Monogatari: Kin'iro no Dao Jie
Taiyou no Ouji: Horus no Daibouken
Yousei Florence

Cytat:
albo coś na zasadzie daily living, tyle że bez pchanego na siłę humoru, a raczej coś melancholijnego

Może nie melancholijne, ale Genshiken.

A jak chcesz coś dołującego, to wtedy Ideon.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
krejzi
Gość
PostWysłany: 14-02-2015, 19:08   

Polecicie coś psychodelicznego jak "Perfect blue"? Resztę Satoshi'ego Kona widziałam.
Powrót do góry
Nikodemsky Płeć:Mężczyzna
Beauty of Silence


Dołączył: 28 Sie 2007
Status: offline
PostWysłany: 14-02-2015, 19:21   

krejzi napisał/a:
Polecicie coś psychodelicznego jak "Perfect blue"? Resztę Satoshi'ego Kona widziałam.


Może Paprika?

_________________
http://myanimelist.net/animelist/Nikodemsky
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
shugohakke Płeć:Mężczyzna
Najstarszy Grzyb

Dołączył: 15 Gru 2011
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 14-02-2015, 20:04   

Tak to właśnie napisała - resztę widziała.

_________________
I crossed the mountain and I climbed the river...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Nikodemsky Płeć:Mężczyzna
Beauty of Silence


Dołączył: 28 Sie 2007
Status: offline
PostWysłany: 14-02-2015, 20:13   

Faktycznie mogłem sprawdzić przed podaniem propozycji, przepraszam.

W takim razie mogę zaproponować:
NHK ni Youkoso!
Memories - Magnetic Rose
Texhnolyze
Ergo Proxy
Animatrix

Z czego NHK pewnie najbardziej by pasował, natomiast Texnolyze jest trochę cięższą serią.

_________________
http://myanimelist.net/animelist/Nikodemsky
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
krejzi
Gość
PostWysłany: 14-02-2015, 20:26   

NHK widziałam, Ergo proxy w sumie też ale dawno temu i nic z tego nie pamiętam. :P
Bardzo dobrze, że to cięższa seria, bo na takich mi najbardziej zależy - ciężko, mrocznie i właściwie nie wiadomo do końca o co chodzi. :)
Powrót do góry
Nikodemsky Płeć:Mężczyzna
Beauty of Silence


Dołączył: 28 Sie 2007
Status: offline
PostWysłany: 14-02-2015, 20:34   

krejzi napisał/a:
NHK widziałam, Ergo proxy w sumie też ale dawno temu i nic z tego nie pamiętam. :P
Bardzo dobrze, że to cięższa seria, bo na takich mi najbardziej zależy - ciężko, mrocznie i właściwie nie wiadomo do końca o co chodzi. :)


W takim razie jak najbardziej powinno się Tobie spodobać. Zapomniałbym również o innej interesującej serii(a w zasadzie ciągu filmów) w tej kategorii - Kara no Kyoukai, podobnie "ciężka" ale przede wszystkim mroczna.

_________________
http://myanimelist.net/animelist/Nikodemsky
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
tomek Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 09 Lut 2015
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 14-02-2015, 22:23   

Slova napisał/a:
(lista rzeczy)
Dzięki, na pewno sprawdzę te pozycje, pewnie coś mi wpadnie w oko.

Tak czy siak, dałem czwartą szansę "Durararze", bo za dużo pozytywów słyszałem. Tym razem muszę dojechać choćby do dziesiątego odcinka.


Gość napisał/a:
ciężko, mrocznie i właściwie nie wiadomo do końca o co chodzi

Nowe filmy "Berserk" są znośne, tj. ostatni jest bardzo fajny, dwa wcześniejsze już mniej. Nie do końca mrocznie, ale psychodelicznie jest też w "FLCL" i "Mirai Nikki".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
fgfgjhg
Gość
PostWysłany: 14-02-2015, 23:43   

A jak już wspomniano NHK to właśnie zaczęłam słuchać soundtracku i strasznie mnie naszła ochota na coś w tym stylu - czyli dramat, nie taki zwyczajny, nie jakiś romans, nie żadne oklepane okruchy życia tylko takie... no, NKH.
Powrót do góry
Nikodemsky Płeć:Mężczyzna
Beauty of Silence


Dołączył: 28 Sie 2007
Status: offline
PostWysłany: 15-02-2015, 00:03   

tomek napisał/a:
Nikodemsky napisał/a:
Zacząć możesz od Bokurano.
Dzieciaki jako główni bohaterowie, nie przepadam za tym i, chyba poza "Noein", nigdy to do mnie ostatecznie nie trafiło.


Również nie podobał mi się koncept dzieci jako protagonistów(jeśli tak to można nazwać w tym przypadku), sam musiałem się przez bardzo długi czas przełamywać do serii, jednak po zobaczeniu pierwszych dwóch odcinków obejrzałem serię w niecałe dwa dni :)

Zobacz odcinek-dwa. Myślę, że się nie zawiedziesz.

Do durary nie przekonywałbym się na siłę na Twoim miejscu, następuje tam progres fabuły ale najważniejsza z tego co zrozumiałem jest ta cała "zabawa na ekranie" i ona pełni pierwszą rolę. Podejrzewam, że po 3-5 odcinkach powinieneś mieć głębszy zarys serii pod względem "tak lub nie".

fgfgjhg napisał/a:
A jak już wspomniano NHK to właśnie zaczęłam słuchać soundtracku i strasznie mnie naszła ochota na coś w tym stylu - czyli dramat, nie taki zwyczajny, nie jakiś romans, nie żadne oklepane okruchy życia tylko takie... no, NKH.


Postarałaś się z nickiem ;p

NHK jest można powiedzieć, że jedyne w swoim rodzaju - niewiele jest serii anime, które na poważnie traktuje o introwertykach, a jeszcze mniej o hikikomori. Najbliższe, co przychodzi mi na myśl to Serial Experiments Lain. To jeszcze zależy, czego oczekujesz od samej serii.

Są całkiem dobre dramaty ale najczęściej właśnie opierają się one albo na okruchach życia albo romansach. Możesz też spróbować np. Bokurano, o którym wspominałem wcześniej, jeśli jeszcze nie oglądałaś, nadaje się dramat.

_________________
http://myanimelist.net/animelist/Nikodemsky
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 15-02-2015, 10:44   

Jeżeli idziemy w drugi plan to pełno hikikomorich jest w Eden of the East, co prawda heroina nie jest przemądrzałą nieudaną samobójczynią jak w Welcome to NHK (kurcze ale ten tytuł jest ironiczny, Witamy w Telewizji :P). Tytuł również jest nieco chaotyczny i zagadkowy, bez nadmiernego romansu. Trochę bardziej postawiony na akcję niż na komedię środków halucynogennych. I jeszcze te hipopotame mordki :3.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 94 z 113 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 93, 94, 95 ... 111, 112, 113  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group