FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12 ... 111, 112, 113  Następny
  Jakie anime obejrzeć? / Widziałem (...), co polecicie? (v2)
Wersja do druku
Thorn Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 23 Lut 2012
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 23-02-2012, 23:24   

Nie wiem, czy bycie totalnym żółtodziobem jest tu mile widziane, ale zaryzykuję. Kilka dni temu zupełnie przypadkiem usiadłem do Elfen Lied, pierwszej serii anime, którą miałem przyjemność obejrzeć od początku do końca ( niezbyt to trudne zdanie było, 13 odcinków...). Faktem jest, że na temat EL padło tu sporo miażdżących opinii. Ale co poradzić, mi mocno zapadło w pamięć: świetna główna melodia, niezła, wciągająca historia, cokolwiek dramatyczne perypetie bohaterów. I nagłe ŁUP- koniec w najciekawszym momencie, najpewniej bez szans na drugą serię. Przechodząc zaś do meritum: poszukuję teraz czegoś podobnego do EL, takie nienachalne fantasy (raczej nie magia, mile widziany horror), z zachowaną równowagą pomiędzy elementami poważnymi i komediowymi, wciągająca, nie tasiemiec, z fajnie wyeksponowanym wątkiem miłosnym. Wymagania może i nieostre, ale liczę, że osoby, które widziały EL będą w stanie coś mi podsunąć.
Cheers.
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 23-02-2012, 23:36   

Cytat:
poszukuję teraz czegoś podobnego do EL,

School Days . Zdecydowanie. Z wyższej półki może być Higurashi no Naku Koro ni A z nowszych - Mahou Shoujo Madoka Magica.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 24-02-2012, 00:13   

Ale Fantazy czy Fantastyka?:P Ja bym zakwalifikował Elfen Lied raczej do widełek Supernatural. Na kontynuację raczej nie masz co liczyć. Anime znacząco odbiega od mangi, jest znacznie mniej mroczne. Można by nawet rzec, że w anime odwrócono kolory czarny z białym pewnej grupie postaci :P A o tym czy Diclo były złe z natury czy tylko skrzywdzone przez ksenofobię można by debatować bez końca. W każdym razie manga pokazuje nieco większy kawałek , dużo bardziej destruktywnego materiału.
Z tytułów supernatural polecenia godne mogą być Blood+, choć prawdziwa akcja zaczyna się tam dopiero w drugim rozdziale, czyli jak wyjadą z Okinawy.(ok 7 odcinka) Ten serial cierpi wręcz na przeciwną przypadłość fabularną niż Elfen Lied. Mianowicie powinien mieć te 5 odcinków mniej, żeby scenariusz lepiej się rozożył. Ale czy 50 odcinków to już tasiemiec, musisz zdecydować sam.
Zaryzykował bym również coś z lekka odmiennego, mianowicie Ghost Hunt. Świetne postaci, akcja podzielona na rozdziały, każdy kolejny mroczniejszy. Bardzo fajna czołówka jak i sam klimat serii. Poza tym moje ulubione studio animatorskie :]
Odrzucając wątek miłosny polecenia godne jest jeszcze Hell Girl (Jigoku Shoujou) Gdzie z pozoru epizodyczna fabuła, zamienia się powolutku w ciekawie skonstruowaną intrygę.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
616 Płeć:Mężczyzna
From GARhalla


Dołączył: 21 Kwi 2007
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 24-02-2012, 00:53   

Gość napisał/a:
Do 616:
Mononoke Hime oglądałem (dodam, że dla mnie to najlepszy film Ghibli - więc tu strzał w dziesiątkę; tak w ogóle to obejrzałem wszystkie filmy tego Studia), Hoshi no Koe również mi się spodobał (jeżeli chodzi o Makoto Shinkaia to Byousoku 5 cm, Hoshi o Ou Kodomo, Kumo no Mukou, Yakusoku no Bashou, oraz Kanojo to Kanojo no Neko).
Zaczynam oglądać Code Geass Hangyaku no Lelouch - na pierwszy rzut oka skojarzenia trochę z Death Note, mechy jak na razie nie przeszkadzają. Dzięki.


Mechami się nie przejmuj, a już zwłaszcza nie malkontentami, którzy marudzą, że w drugim sezonie mechy zaczęły decydować o wynikach konfliktów, bo im się tylko zdaje - nawet jak mechy się popisują, to i tak o wynikach konfliktów decyduje taktyka.
A jeśli lubisz filmy Ghibi i Shinkaia, to tym bardziej polecam ci Steamboya, miejscami jest bardzo mocno w tym duchu utrzymany.

Cytat:

Durarara - oceny brak (zaciekawiło, czy zaintrygowało, było inne od tych co wtenczas zobaczyłem). Więc jeżeli Baccano ma byc powtórką z rozrywki, na dodatek bardziej nastawioną na intrygi gangerskie, to nie za bardzo (w DRRR podobały mi się wątki Celty i Sayki, i ogólnie cały misz-masz wątków).


To dobrze trafiłeś, akurat Baccano zawiera bardzo mocne poplątanie wątków wszelakich.

Cytat:
Widzę jednak, że z wymienionych anime brak kandydata, który mógłby się zmierzyć z przygodami Edwarda Elrica, szaleństwem Rintarou Okabe (przepraszam - Hououin Kyoumy), akcjami brygady SSS, czy następstwami kontraktów Kyubeya. No, ale zobaczymy. Mam nadzieję, że jestem w błędzie...


Jeśli nie będziesz, daj znać jak już to wszystko obejrzysz, poszukamy ci nowego materiału.

Cytat:
Nie wiem, czy bycie totalnym żółtodziobem jest tu mile widziane, ale zaryzykuję. Kilka dni temu zupełnie przypadkiem usiadłem do Elfen Lied, pierwszej serii anime, którą miałem przyjemność obejrzeć od początku do końca ( niezbyt to trudne zdanie było, 13 odcinków...). Faktem jest, że na temat EL padło tu sporo miażdżących opinii. Ale co poradzić, mi mocno zapadło w pamięć: świetna główna melodia, niezła, wciągająca historia, cokolwiek dramatyczne perypetie bohaterów. I nagłe ŁUP- koniec w najciekawszym momencie, najpewniej bez szans na drugą serię. Przechodząc zaś do meritum: poszukuję teraz czegoś podobnego do EL, takie nienachalne fantasy (raczej nie magia, mile widziany horror), z zachowaną równowagą pomiędzy elementami poważnymi i komediowymi, wciągająca, nie tasiemiec, z fajnie wyeksponowanym wątkiem miłosnym. Wymagania może i nieostre, ale liczę, że osoby, które widziały EL będą w stanie coś mi podsunąć.
Cheers.


Może być manga? Jak tak, to bierz się za Devilmana, a potem za Berserka.
Z anime możesz dać szansę Mirai Nikki, Deadman Wonderland, Baccano!, Mononoke Hime i New Getter Robo.


Ostatnio zmieniony przez 616 dnia 24-02-2012, 01:01, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
shugohakke Płeć:Mężczyzna
Najstarszy Grzyb

Dołączył: 15 Gru 2011
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 24-02-2012, 00:57   

616 napisał/a:
Mechami się nie przejmuj, a już zwłaszcza nie malkontentami, którzy marudzą, że w drugim sezonie mechy zaczęły decydować o wynikach konfliktów, bo im się tylko zdaje.

Co racja to racja. Mechy są najmniejszym problemem CG.

_________________
I crossed the mountain and I climbed the river...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gość
Gość
PostWysłany: 24-02-2012, 01:42   

Auka napisał/a:
Nie podałeś żadnych konkretów co do tego jakie chcesz anime. Równie dobrze mógłbyś wejść na tanuka czy MAL i przejrzeć najwyżej oceniane tytuły. W dodatku nie podałeś nawet listy anime jakie widziałeś (a jeśli to co napisałeś to już wszystko to uwierz mi, że jest jeszcze wiele dobrych serii których nie widziałeś). Gucia i 616 podali ci kilka porządnych anime, nie wiem na co liczyłeś.


Tylko spokój może nas uratować. Widzę, że na serio "Anime i Manga na gorąco" :) .
Wydaje mi się, że sprecyzowałem - FMA:Brotherhood, Angel Beats, Steins;Gate, Puella Magi Madoka Magica - nie da się określić konkretnego gatunku podanych tytułów. Przytoczyłem skróconą listę, żeby jakoś określić mój "gust" - jakie serie mi się podobały, zaciekawiły. Mam właśnie nadzieję, że jeszcze wiele dobrych anime jest, których nie widziałem. Jestem wdzięczny użytkownikom 616 i Gucia za propozycje (kilka pozycji było trafionych). Liczyłem na coś w stylu czwórki wymienionych, coś co z trudem będę odkładał na kolejny dzień seansu. Co do ocen w tanuki to jednak jest porażka (np. pszczólka maja jest wyżej niż Laputa w top przygodowych - WTF?!!)
Powrót do góry
616 Płeć:Mężczyzna
From GARhalla


Dołączył: 21 Kwi 2007
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 24-02-2012, 02:24   

Gość napisał/a:
Co do ocen w tanuki to jednak jest porażka (np. pszczólka maja jest wyżej niż Laputa w top przygodowych - WTF?!!)


Prosta rzecz - więcej osób widziało Maję i więcej osób wystawiło jej pozytywną ocenę.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 24-02-2012, 08:12   

Poza tym nikt nie ocenia serii obiektywnie. Zawsze decydują jakieś sentymenty itd. Z resztą masz tam "ocenę redakcji" i ocenę z głosowania widzów, często różne. Nie mówiąc już o ocenach recenzentów, które w różnych recenzjach tego samego tytułu też są różne.

Z mojej strony masz Brigadoon. Wiem kreska jest dziwna, ale seria ma zdumiewająco dobrą fabułę i zdumiewająco paskudny dubbing angielski, z napisami i jap audio problemów niema. Co ostatnio mnie polecono tobie też powinno pasować , chodzi o Magical Girl Lyrical Nanoha. Podałeś Madokę więc inny dobry tytuł o magical girls też powinien pasować. A wiekiem postaci się nie przejmuj, ktoś go źle określił :P
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Auka Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 11 Sty 2012
Status: offline
PostWysłany: 24-02-2012, 13:13   

Gość napisał/a:
Wydaje mi się, że sprecyzowałem - FMA:Brotherhood, Angel Beats, Steins;Gate, Puella Magi Madoka Magica - nie da się określić konkretnego gatunku podanych tytułów.

No właśnie te anime mają niewiele ze sobą wspólnego, o to mi chodzi. Wchodzisz TU i oszczędzasz sobie czekania na odpowiedź, a nam wypisywania tytułów licząc na to, że ich nie widziałeś.
Gość napisał/a:
Tylko spokój może nas uratować. Widzę, że na serio "Anime i Manga na gorąco" :) .

Wbrew pozorom jestem spokojny i nie gryzę :)

_________________
Heaven has abandoned us!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gaara0 Płeć:Mężczyzna
Sand


Dołączył: 24 Lut 2012
Status: offline
PostWysłany: 24-02-2012, 16:19   

Siemka, szukam czegoś podobnego do Naruto
Co polecacie ?

ps. Nie podawajcie Bleach (czy jak tam się to pisze)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kapplakk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 12 Gru 2009
Status: offline
PostWysłany: 24-02-2012, 16:47   

Gaara0 napisał/a:
Siemka, szukam czegoś podobnego do Naruto
Co polecacie ?


Wypróbuj Basilisk: Kouga Ninpou Chou

Co prawda na postaciach Ninja podobieństwa obu serii się kończą (Basilisk znacznie krótsza, poważniejsza, no i to w końcu dramat), ale to znakomita seria o Ninjasach. Ja za Naruto, delikatnie mówiąc, nie przepadam, ale poleciłem kiedyś Basiliska kumplowi, który oglądał Naruto w TV z wypiekami na twarzy i w jego przypadku ta propozycja była strzałem w dziesiątkę - może i Tobie się spodoba.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Auka Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 11 Sty 2012
Status: offline
PostWysłany: 24-02-2012, 16:50   

Gaara0 napisał/a:
Siemka, szukam czegoś podobnego do Naruto
Co polecacie ?

One Piece, Fairy Tail, D.Gray-man, w zasadzie każdy Shounen. A jeśli chcesz coś na wyższym poziomie to FMA: Brotherhood albo nawet Gintama jeśli nie przeszkadza ci, że to przede wszystkim komedia.

_________________
Heaven has abandoned us!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
616 Płeć:Mężczyzna
From GARhalla


Dołączył: 21 Kwi 2007
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 24-02-2012, 16:58   

Gaara0 napisał/a:
Siemka, szukam czegoś podobnego do Naruto
Co polecacie ?

ps. Nie podawajcie Bleach (czy jak tam się to pisze)


Nie mam raczej nic podobnego do Naruto, ale mogę mieć parę lepszych bitewnych shonenów.
Na dobry początek masz S-CRY-Ed. Potem Blade, Wolverine, Angel Densetsu, Deadman Wonderland, Dororon Enma-kun Meramera, Godannar, JoJo's Bizarre Adventure, Record Of The Lodoss War, Kotetsushin Jeeg, Mirai Nikki, Persona 4, Shin Mazinger, GaoGaiGar.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gaara0 Płeć:Mężczyzna
Sand


Dołączył: 24 Lut 2012
Status: offline
PostWysłany: 24-02-2012, 17:24   

A możecie jeszcze podać jakieś anime które opowiada o uczniu który chodzi do szkoły i tam przeżywa jakieś przygody itp... coś typu Clannad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gość
Gość
PostWysłany: 24-02-2012, 17:44   

Gaara0 napisał/a:
A możecie jeszcze podać jakieś anime które opowiada o uczniu który chodzi do szkoły i tam przeżywa jakieś przygody itp


Chodzi Ci o Kyona z "Suzumiya Haruhi no Yuuutsu" :) ?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 11 z 113 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12 ... 111, 112, 113  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group