FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 111, 112, 113  Następny
  Jakie anime obejrzeć? / Widziałem (...), co polecicie? (v2)
Wersja do druku
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 24-02-2012, 17:53   

Cytat:
Chodzi Ci o Kyona z "Suzumiya Haruhi no Yuuutsu" :) ?

Raczej chodzi o to, żeby mu coś polecić.
Ale tak, Suzumiya się nada.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Auka Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 11 Sty 2012
Status: offline
PostWysłany: 24-02-2012, 17:54   

Cytat:
A możecie jeszcze podać jakieś anime które opowiada o uczniu który chodzi do szkoły i tam przeżywa jakieś przygody itp... coś typu Clannad

Haruhi, Kanon, Kannagi, Angel Beats, (choć tu szkoła jest nieco inna).

_________________
Heaven has abandoned us!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 24-02-2012, 18:01   

Przygody ? Jakiego typu? w połowie tytułów chłopak chodzący do szkoły przeżywa jakieś przygody. Od walecznych szachów po waleczne pielęgniarki :].
Na jednej stronie kiedyś była fajna wyszukiwarka-drzewko.
Więc gdzie ma być ta szkoła? Zakładam, że chodzi o teraźniejszą rzeczywistość (chociaż wcale nie musi, szkoły bywają różne)
Typ przygód, zadajmy wyzwania , walka i doskonalenie zdolności (ale można też mieć przygody bardziej normalne , być ofiarą lub obiektem przygód :P, tych bardziej różowych)
W jakim jegomość ma być wieku?
Czy tolerujesz działania sił nadprzyrodzonych?
Czy tolerujesz tytuły starsze np Ranma?
Czy...
Szczegóły ułatwiają nam poznać twój punkt widzenia, po ogólnikach źle się zgaduje :P
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Auka Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 11 Sty 2012
Status: offline
PostWysłany: 24-02-2012, 18:04   

kokodin, "coś typu Clannad" - to odpowiada na większość twoich pytań. Ale masz rację, przydało by się więcej szczegółów, żeby polecić coś więcej, niż te znane większości anime.

_________________
Heaven has abandoned us!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 24-02-2012, 18:13   

Znane wiekszosci nie znaczy znane wszystkim, ja po opatrzeniu recki Clannad na seans ochoty nie mam, więc w sumie nie wiem o czym to jest :P (przy ponad 500 innych tytułach za sobą)

_________________
kokodin pisze się zawsze z małej litery
Jeżeli mówił bym normalnie , nie było by sensu ze mną rozmawiać.
Miłośnik wszystkiego co czarne, zielone, żółte lub okrągłe.
Jeżeli to czytasz to się nudzisz.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Gaara0 Płeć:Mężczyzna
Sand


Dołączył: 24 Lut 2012
Status: offline
PostWysłany: 24-02-2012, 20:40   

Więc gdzie ma być ta szkoła? - Chodzi o teraźniejszą rzeczywistość :)
Typ przygód - chodzi mi o przygody z kumplami ze szkoły z dziewczynami (xD) z lekcjami itd. (takie szkolne przygody :P)
W jakim jegomość ma być wieku? - może być nawet +18 ;d
Czy tolerujesz działania sił nadprzyrodzonych? - tylko duchy xd
Czy tolerujesz tytuły starsze np Ranma? - tak bo dopiero zaczynam przygodę z anime i mangą :D na razie przeczytałem Clannad, Naruto (jeszcze czytam bo nadal trwa), One Piece
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 25-02-2012, 01:42   

+18 to mi przychodzi do głowy tylko Genshiken, ale ich przygody są czysto życiowe.
Za Ranmę rzeczywiście możesz się wziąć. Temat pasuje. Jest to w zasadzie jadana wielka bijatyka, wspomnę chociażby sztuki walki powstałe od szybkiego jedzenia, czy picia herbaty :P. Po trzecim sezonie, głównym wrogiem staje się tez dyrektor szkoły, który 3 lata był na wakacjach:] Poza tym dosyć ciekawe podłoże rodzinne. Biedne Dojo i jego mieszkańcy, z których jeden zamienia się w pandę.
Ja bym to jednak oglądał, nie czytał. Ale jak się brać za czytanie to też po skończeniu serialu warto zajrzeć do dalszych rozdziałów mangi, gdzie jest cała historia walki o życie z własną matką :P
Format to podobnie jak Naruto tasiemiec.
Full Metal Panic! również jak znalazł. Chociaż to jest o tym jak pewien żołnierz chodził do szkoły pewnej dziewczyny :P
Great Teacher Onizuka O tym jak pewien duży zboczony chłopiec, chodził do szkoły w roli nauczyciela :]
I My Me! Strawberry Eggs O tym jak pewien mniej zboczony niż Onizuka nauczyciel chodził do szkoły w spódnicy :P
Najfajniejszy swordplay w otoczce dzisiejszej szkoły masz w Jubei-chan, z tym że role główna gra dziewucha, całkiem z resztą fajna.
Soul Eater, czyli porzucamy świat realny i wkraczamy w psychodeliczny.
Yamato Nadeshiko Shichi Henge aby zniszczyć wzrok :D polecam patrzyć nie bezpośrednio na postaci :]
Natsume Yuujinchou jeżeli przemożesz strach przed innymi zjawami niż zwykłe duchy.
No i chyba tyle, wybierać jest z czego, może jeden tytuł podpasuje.
(nie wiem tylko czy bardziej celowałem w Naruto czy Clannad, z reszta tutuły traktuje podobnie :P)
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
century20 Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 12 Lip 2009
Status: offline
PostWysłany: 28-02-2012, 18:43   

kto mi powie jakie jest jeszcze ciekawe anime do oglądnięcia.
Skończylem niedawno bakemonogatari i nie mogę nic znaleźć
chodzi mi o coś tak oryginalnego jak to z ciekawa grafika i fajna muzą,. Nie musi to być coś strasznie ambitnego, ma być duzo o relacjach miedzy ludzkich zeby to bylo podane w ciekawej i oryginalnej formie, jakies ewentualne moce nadprzyrodzono maja schodzic na drugi plan. bohaterowie mają być dorośli albo kończyć liceum i najlepiej by świat był normalny. Takie anime które wbija w fotel i zostaje długo w pamięci.

czyli chodzi mi o "bakemonogatari 2-ideał"

z góry dzięki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 28-02-2012, 20:19   

Arakawa Under the Bridge ? Serio to temat trudny i zagadkowy. Po pierwsze sam tytuł rozkłada się na opowieść o potworach, więc o potworach z rozwijaniem dorosłych relacji jest ze startu mało. Nie wiem jak zareagujesz na tytuły pokroju Genshiken, Nana, kompletnie bez magii. Wydaje mi się również, że Clannad był by na celowniku. Durrarara? Kara no Kyoukai w sumie cała seria, ale może być już za bardzo potworniactwo.
W roli ciekawej kreski Maison Ikkoku i Yamato Nadeshiko Shichi Henge :P
Przesiej i zobaczy co powiesz. (przydała by się jakaś lista odstrzelonych tytułów)


Ostatnio zmieniony przez kokodin dnia 28-02-2012, 20:39, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
kapplakk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 12 Gru 2009
Status: offline
PostWysłany: 28-02-2012, 20:36   

Ja dorzuciłbym jeszcze:
C: The Money of Soul and Possibility Control
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Fugun Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 29 Lut 2012
Status: offline
PostWysłany: 29-02-2012, 10:45   

Witam.
Szukam realistycznych anime czyli bez magii, mechów itp. Wymienię kilka tych naj... i prosiłbym o tytuły w podobnych klimatach.

Ai Yori Aoshi
Bokura ga Ita
NANA
NHK ni Youkoso!
Nodame Cantabile
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 29-02-2012, 10:53   

Fugun napisał/a:
Witam.
Szukam realistycznych anime czyli bez magii, mechów itp. Wymienię kilka tych naj... i prosiłbym o tytuły w podobnych klimatach.

Ai Yori Aoshi
Bokura ga Ita
NANA
NHK ni Youkoso!
Nodame Cantabile

Najlepiej rzuć sobie okiem na tą listę. Z realistycznych polecić mogę: Maria Sama ga Miteru, Maison Ikkoku, Usagi Drop, Horou Musuko, Szum morza, Emma czy Genshiken. W tym gatunku jest sporo dobrych rzeczy, więc będziesz miał z czego wybierać.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
616 Płeć:Mężczyzna
From GARhalla


Dołączył: 21 Kwi 2007
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 29-02-2012, 13:37   

century20 napisał/a:
kto mi powie jakie jest jeszcze ciekawe anime do oglądnięcia.
Skończylem niedawno bakemonogatari i nie mogę nic znaleźć
chodzi mi o coś tak oryginalnego jak to z ciekawa grafika i fajna muzą,. Nie musi to być coś strasznie ambitnego, ma być duzo o relacjach miedzy ludzkich zeby to bylo podane w ciekawej i oryginalnej formie, jakies ewentualne moce nadprzyrodzono maja schodzic na drugi plan. bohaterowie mają być dorośli albo kończyć liceum i najlepiej by świat był normalny. Takie anime które wbija w fotel i zostaje długo w pamięci.

czyli chodzi mi o "bakemonogatari 2-ideał"

z góry dzięki.


Nie znam bakemonogatari, ale pierwsze co mi przyszło na myśl to Bokurano, tylko tam bohaterami są dzieci.
Dużo relacji miedzy ludzkich w ciekawej formie mają też Gundam 080: War In The Pocket, Gundam 08th MS Team, Break Blade, Xam'd The Lost Memories, Star Driver, RahXephon, S-CRY-Ed, Giant Robo, Tiger & Bunny (gdzie relacje to właściwie główny motyw), Durarara!!, Baccano! trochę mniej, ale też, Shin Mazinger (relacje z rodzicem), Noein, Armored trooper VOTOMS (ale to dopiero z czasem się staje widoczne).
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 29-02-2012, 17:23   

Fugun napisał/a:
Witam.
Szukam realistycznych anime czyli bez magii, mechów itp. Wymienię kilka tych naj... i prosiłbym o tytuły w podobnych klimatach.

Ai Yori Aoshi
Bokura ga Ita
NANA
NHK ni Youkoso!
Nodame Cantabile

A szukasz w tym jakichś szczególnych klimatów?
Mahoraba ~Heartful Days~ świetnie pasuje do Ai Yori Aoshi
Bokura ga Ita podobno jest podobne do Lovely Complex, niestety jeszcze nie mogę tego potwierdzić osobiście.
Lajtową Naną będzie Beck, lajtową bo prawie bez dziewczyn :P
NHK ni Youkoso! to coś pośredniego pomiędzy Kuragehime a Genshikenem :P
Niestety nie znam nic podobnego do Nodame Cantabile
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Fugun Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 29 Lut 2012
Status: offline
PostWysłany: 29-02-2012, 20:35   

Urawa - Dzięki, korzystam z Tanuki, ale w zakładkę "Realizm" akurat nie wchodziłem. Znalazłem w niej kilka dobrze zapowiadających się tytułów. Z tych. które podałeś na pewno obejrzę "Usagi Drop", "Emma" i "Genshiken".

kokodin - Ogólnie lubię ciepłe klimaty, trochę dramatu czy romansu żeby się na serduchu cieplej czy (w pozytywnym znaczeniu) smutniej zrobiło. Lubię też oryginalne, może nawet dziwaczne postaci. Z tych, które podałeś widziałem tylko Beck, reszcie się przyjrzę bo dobrze się zapowiadają (zwłaszcza "Kuragehime"). Dzięki.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 12 z 113 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 111, 112, 113  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group