FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 13, 14, 15 ... 111, 112, 113  Następny
  Jakie anime obejrzeć? / Widziałem (...), co polecicie? (v2)
Wersja do druku
kamiltrol Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 25 Lis 2011
Status: offline
PostWysłany: 03-03-2012, 00:27   Blue Gender

kto poleci coś w stylu: Blue Gender
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 03-03-2012, 01:05   

Mogę kogoś wytypować :P

Identycznego tytułu nikt nie poleci, bo sam Blue Gender jest dosyć specyficzny. Po pierwsze są tam fajne stworki, po drugie mechaarmory a po trzecie ciapowaty bohater. Odrzucając ciężki charakter poważnej wojny, w której ginie masa ludzi, powiedział bym, ze Gurren Lagann jest dość blisko, ale to zupełnie inny kaliber. Podobnie odrzucając parę elementów klimatem i tematem zbliżony będzie film King of Thorns. Eureka Seven jeśli odrzucimy post-apokaliptyczny charakter i dominację wrogiego gatunku. Można też na siłę dopasować Terra E....
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
616 Płeć:Mężczyzna
From GARhalla


Dołączył: 21 Kwi 2007
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 03-03-2012, 13:04   Re: Blue Gender

kamiltrol napisał/a:
kto poleci coś w stylu: Blue Gender


Twórca Blue Gender ma na swoim koncie kilka innych mechowywch tytułów -, Fang Of The Sun Dougram, Armored Trooper VOTOMS, Gasaraki, Blue Comet SPT Layzner oraz FLAG, jeśli szukasz czegoś w jego stylu, to może ci któreś przypadnie do gustu.

Jest też kilka postapokaliptycznych mechówek, z których ja niestety oglądałem tylko Tengen Toppa Gurren Lagann i The Big O. Ale są też szeroko polecane Turn A Gundam i Combat Mecha Xanbungle, Gamer mnie pewnie poprze w ich sprawie.

Jest jeszcze bardzo dobre Break Blade, chociaż tam postapokaliptycznośc settingu jest tylko zaimplikowana.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kamiltrol Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 25 Lis 2011
Status: offline
PostWysłany: 03-03-2012, 16:32   

dzięki wielkie. Sprawdzę te tytuły, których jeszcze nie widziałem, a polecacie. Może małe sprostowanie, nie chodzi mi o mechy, bo jako tako mogą być dodatkiem, a ogólnie nie lubię.
To anime ma specyficzny "realny" klimat wojny w połączeniu z post apokaliptyczną wizją przyszłości. Jest zupełnie inne i zdecydowanie to inny kaliber niż wiele tytułów z tego gatunku.

Ostatni zauważyłem, że to co się robi obecnie to tandeta dla mas, śmiem twierdzić, że w przeciągu ostatnich 6 miesięcy widziałem może 2-3 tytuły, które wnosiły coś nowego, świeżego, były na poziomie. Reszta to zbiór dziadostwa dla mas, ale nie oszukujmy się ludzie to oglądają, bo bardziej lubią ładna grafikę, bijatykę, a nie sensowna, spójna, fabułą, która ma coś do zaoferowania i przekazania widzowi. Ostatnio nawet się spierałem z jakimś forumowiczem, że "ja" wymagam od tytułu, żeby nie wszystko było wyjaśnione, że część jest do naszej własnej interpretacji, zaś znaczna większość twierdzi, że trzeba wszystko dać na tacy. Podobny trend do ładnej grafiki obserwuję w grach komputerowych. Kiedyś wystarczył byle jaki komp, dobra fabuła i się grało i grało... teraz tworzy się z myślą o zysku. A co przynosi zysk?? Ładne i piękne postaci i tła;
fabuła, rozgrywka i grywalność zeszły na dalszy plan.

Jeżeli ktoś ma jakieś propozycje to prosiłbym o tytuły w poważniejszym stylu. Potrafię strawić dosłownie wszystko, od czasem nielogicznej komedii, a kończąc na walkach mechów.
Obecnie oglądam:
- Monster;
-Legend of the Galactic Heroes - chyba najciekawsza fabuła, jaką widziałem, a wszechświat poraża swoim ogromem.
- A i na bieżąco śledzę losy bohaterów Bleach-a, zarówno manga jak i anime, mam po prostu sentyment do tej serii i zaznaczam, że fillery pomijam.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 03-03-2012, 20:18   

Szczerze mówiąc ja się pogubiłem. Zwłaszcza wywód o jakości bla bla , który pasował by do już istniejącego innego tematu.

Serio mówisz - masz. Sprecyzujesz to czego chcesz, łatwo będzie coś trafić. Jak lubisz Realistyczne sf, obejrzyj Planetes. Ale nie spodziewaj się tam wojny. No może pod koniec.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
616 Płeć:Mężczyzna
From GARhalla


Dołączył: 21 Kwi 2007
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 03-03-2012, 20:39   

kamiltrol napisał/a:
dzięki wielkie. Sprawdzę te tytuły, których jeszcze nie widziałem, a polecacie. Może małe sprostowanie, nie chodzi mi o mechy, bo jako tako mogą być dodatkiem, a ogólnie nie lubię.
To anime ma specyficzny "realny" klimat wojny w połączeniu z post apokaliptyczną wizją przyszłości. Jest zupełnie inne i zdecydowanie to inny kaliber niż wiele tytułów z tego gatunku.


O, to ci się VOTOMS spodoba - ma dokładnie taki ciężki, wojenny klimat i taka wizję brudnej, zużytej rpzyszłości. Może nie jest postapokaliptyczne per se, ale 3 na 4 jego story arce dzieją się w lokacjach mocno wyniszczonych przez wojnę.

Cytat:
Jeżeli ktoś ma jakieś propozycje to prosiłbym o tytuły w poważniejszym stylu. Potrafię strawić dosłownie wszystko, od czasem nielogicznej komedii, a kończąc na walkach mechów.
Obecnie oglądam:
- Monster;
-Legend of the Galactic Heroes - chyba najciekawsza fabuła, jaką widziałem, a wszechświat poraża swoim ogromem.
- A i na bieżąco śledzę losy bohaterów Bleach-a, zarówno manga jak i anime, mam po prostu sentyment do tej serii i zaznaczam, że fillery pomijam.


Jak podoba ci się Monster, to może sięgnij po dwie mangi autora - 20th Century Boys i Pluto - to drugie czytałem i jest wspaniałe.
Poleciłbym ci jeszcze Berserka, własnie wychodzą nowe filmy, które wyglądają tak sobie, ale najwidoczniej wiernie podążają za fabuła mangi (chociaż pewnie zwyczajnie lepiej przeczytać mangę w tym wypadku, bo ta manga jest świetna).

A skoro już wspominam o mangach, to spróbuj mangę Devilman albo Getter Robo Go - oba potrzebują chwilki, aby sięrozkręcić, ale do tej pory mają jedne z najciekawszych fabuł w swim gatunku.

Myślę jakie anime nie próbują porażać grafiką a dobrą fabułą. Hoshi no Koe mi przychodzi do głowy, to niskobudrzetówka w końcu. Jest też Shin Mazinger - remake starej mangi, próbuje robić coś nowego z jej fabułą, chociaż ma całkiem niezła grafikę i animację jak na swój budżet.
Tiger & Bunny - musieli wcisnąć ten gimmick z obklejeniem bohaterów logo sponsorów aby zyskać pieniądze na produkcję, bo mieli zbyt nietypowe idee - czerpanie inspiracji z zachodnich komiksów, dorośli bohaterowie, skupienie się na relacjach między nimi. Tego samego reżysera bardzo nietypowe i klimatyczne jest The Big O. Są jeszcze Infnite Ryvious, Xam'd The Lost Memories, Gurren Lagann, Skullman, S-CRy'Ed i Star Driver.
No i jeszcze New Getter Robo, świetny ale brzydki jak noc i to celowo.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gamer2002 Płeć:Mężczyzna
Bezdennie Głupi


Dołączył: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 03-03-2012, 22:22   

Cytat:
Gamer mnie pewnie poprze w ich sprawie.

Nie wiem, ale mój instynkt mówi mi że morze jest głębokie i szerokie ;P

Ale Turn A jest co prawda postapokaliptyczne, ale apokalipsa była już tak dawno temu że ludzkość na ziemi zdołała odzyskać technologie z poziomu okolic Pierwszej Światowej/międzywojennej, nie licząc tych co zamrozili się na Księżycu i technologię mają. Ale ogólnie nie jest to seria postapo w normalnym znaczeniu, gdyż ZIEMIA JEST CUDOWNA I WSZYSCY POWINNI SIĘ POSPIESZYĆ BY NA NIĄ WRÓCIĆ!

Xabungle to zaś taki western/mad max z mechami, ale to komedia.

_________________
Aru toki wa seigi no mikata
Aru toki wa akuma no tesaki

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Orbb
Gość
PostWysłany: 04-03-2012, 00:32   

Szukam anime. Właściwie zależy mi tylko na dwóch elementach. 1. Żeby akcja była szybka - nie ciągnęła się w nieskończoność i/lub żeby była na tyle wciągająca, żeby faktycznie się chciało przy niej siedzieć (zwłaszcza, gdyby jednak miała się ciągnąć w nieskończoność). 2. Żeby przedstawiała problemy i silne emocje, najlepiej negatywne, jak nienawiść itp.
Nie mam zastrzeżeń co do gatunku, choć wolałabym, aby nie była to komedia, a przynajmniej nie w czystej postaci. Coś w stylu Shiki lub Gundam 00 (bardzo fajnie pokazane emocje, tylko z tempem gorzej), Durarara!! lub Code Geass (tempo też zwalniało i miało swoje wady, ale fabuła była tak dobrze poprowadzona, że aż chciało się oglądać dalej), czy Death Note, gdzie nie tylko pokazywano, ale też wywoływano silne emocje.
Powrót do góry
616 Płeć:Mężczyzna
From GARhalla


Dołączył: 21 Kwi 2007
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 04-03-2012, 04:39   

Orbb napisał/a:
Szukam anime. Właściwie zależy mi tylko na dwóch elementach. 1. Żeby akcja była szybka - nie ciągnęła się w nieskończoność i/lub żeby była na tyle wciągająca, żeby faktycznie się chciało przy niej siedzieć (zwłaszcza, gdyby jednak miała się ciągnąć w nieskończoność). 2. Żeby przedstawiała problemy i silne emocje, najlepiej negatywne, jak nienawiść itp.
Nie mam zastrzeżeń co do gatunku, choć wolałabym, aby nie była to komedia, a przynajmniej nie w czystej postaci. Coś w stylu Shiki lub Gundam 00 (bardzo fajnie pokazane emocje, tylko z tempem gorzej), Durarara!! lub Code Geass (tempo też zwalniało i miało swoje wady, ale fabuła była tak dobrze poprowadzona, że aż chciało się oglądać dalej), czy Death Note, gdzie nie tylko pokazywano, ale też wywoływano silne emocje.


Moje dwa ulubione anime polecam - Tengen Toppa Gurren Lagann i Armored Trooper VOTOMS.
A jak lubisz Durarara to jeszcze Baccano
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Orbb
Gość
PostWysłany: 04-03-2012, 20:37   

Tengen Toppa Gurren Lagann kiedyś nawet próbowałam, ale w połowie przerwałam i nie mam siły wracać. Pozostałe pewnie obejrzę. Ktoś ma jeszcze jakieś propozycje?
Powrót do góry
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 04-03-2012, 21:22   

Black Lagoon
Hellsing

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
616 Płeć:Mężczyzna
From GARhalla


Dołączył: 21 Kwi 2007
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 04-03-2012, 22:40   

Daerian napisał/a:

Hellsing


mam nadzieję, że masz na myśli Hellsing Ultimate.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 04-03-2012, 22:55   

Oba - serie TV i Ultimate.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 04-03-2012, 23:53   

Gość napisał/a:
1. Żeby akcja była szybka - nie ciągnęła się w nieskończoność i/lub żeby była na tyle wciągająca, żeby faktycznie się chciało przy niej siedzieć (zwłaszcza, gdyby jednak miała się ciągnąć w nieskończoność). 2. Żeby przedstawiała problemy i silne emocje, najlepiej negatywne, jak nienawiść itp.

Mnie tu pasuje Solty Rei Zwłaszcza wątki Rity, Zabójcy incompenterów i bomber. Dylemat wewnętrzny Solty po tym co zaszło z Royem też jest dosyć interesującą emocją.
Bokurano jak najbardziej emocje negatywne.
Ghost Hunt Główna bohaterka okazuje emocje mocno a główny bohater nie okazuje żadnych. W oprawie horroru dobrze to wygląda.
Higurashi no Naku Koro ni plus Kai. Reszta to chyba towar nieobowiązkowy. Ekstremalne złe emocje w każdym cyklu, gdy ktoś cokolwiek spieprzy.
Jigoku Shoujo czyste negatywne emocje. Plus dosyć sprytnie ukryty wątek fabularny.
Now and Then, Here and There biedny murzynek.
Poza tym Brigadoon i nieuzasadniona nienawiść do głównej bohaterki, która w kilku momentach prawie zakończyła się jej śmiercią. Kreska to nie wszystko co ta seria oferuje.
I standardowo Eureka 7 Tutaj z kolei jest to wielka opowieść miłosna :P i jeden facet chce to wszystko zniszczyć.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Fugun Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 29 Lut 2012
Status: offline
PostWysłany: 05-03-2012, 11:49   

kokodin napisał/a:
...Wymieniać można w nieskończoność , Toradora itp


Niedawno skończyłem "Toradora!" i ogólnie ok, ale zabrakło mi w tej serii powagi i odrobiny tragizmu w stylu "Nana", "Bokura ga ita" czy "Nodame Cantabile". Po tych seriach, które należą do moich ulubionych, trudni mi nie patrzeć przez ich pryzmat i nie ukrywam, że szukam czegoś podobnego.
Szukając czegoś w co bym się zaangażował znalazłem serię "Maison Ikkoku". Co prawda jest to klasyka, ale czy warto poświęcić na to anime czas (96 odcinków)? A może jest coś rozsądniejszego w co warto wdepnąć? Najważniejsze jest dla mnie zaangażowanie emocjonalne, ale i postacie, scenariusz powinny być w miarę dojrzale i realistycznie poprowadzone. Najlepiej jakby seria była w miarę długa, żeby można konkretnie wgłębić się w klimat.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 14 z 113 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 13, 14, 15 ... 111, 112, 113  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group