FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 18, 19, 20 ... 111, 112, 113  Następny
  Jakie anime obejrzeć? / Widziałem (...), co polecicie? (v2)
Wersja do druku
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 08-04-2012, 18:58   

GANTZ się liczy? Jak nie to jak wyżej, lepiej schematu nie ogarniesz.
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Fra Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 11 Kwi 2012
Status: offline
PostWysłany: 11-04-2012, 18:41   

Witajcie. Chciałbym się przywitać, gdyż jest to mój pierwszy post :) Ale, do rzeczy. Wczoraj zakończyłem oglądanie ostatniego sezonu Zero no Tsukaima i szukam czegoś w podobnych klimatach: ecchi, z dość rozbudowaną fabuła a nie tylko podskakującymi... piersiami, najlepiej w klimatach fantasy. I, w miarę możliwości, jak najmniej haremowych wątków, choć wiem że w tym gatunku o to trudno ;)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 11-04-2012, 20:37   

Ja się nie powinienem wypowiadać w temacie ecchi :P ale Lotte no Omocha! i Moon Phase są w rekomendacjach na moim listingu, z czego te tytuły znam, zera nie :] Lotte to komedyjka krótka i dosyć bezsensowna, a wątkiem przewodnim jest chyba oswajanie tsundere plus jej matki i z tym związanej przeszłości :P. Natomiast Monn\Phase raz aspiruje do miana kina akcji o wampirach, raz do parodii sitcomu a jeszcze kiedy indziej do moe i to się przeplata dość zgrabnie.

Nie wiem dlaczego ale w pierwszej chwili pomyślałem o Kore wa Zombie desu ka?

Ze starych Ecchi +fantazy+fabuła = Maze
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 11-04-2012, 21:04   

Zdecydowanie Shakugan no shana.

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Fra Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 11 Kwi 2012
Status: offline
PostWysłany: 11-04-2012, 21:20   

Z tego co napisaliście:
Shakugan no shana - tytuł ten znałem, z niektórych opinii słyszałem nawet, że to praktycznie to to samo co Zero no Tsukaima. Z tego co wyczytałem na anime.tanuki.pl fabuła jest mrocniejsza niż w zerze, ale warta uwagi. Rozważę.
Kore wa Zombie desu ka? wygląda na diwny miks wszystkiego, co znam z ecchi, ale trochę odstraszają nie motywy zabijania przez magical girls uzbrojone w piły spalinowe.
Moon Phase ta pozycja mnie racej nie interesuje. Szybki rzut oka na skrót fabuły i kreskę mnie zniechęca. Racej nie przepadam za wampirami
Lotte no Omocha! chyba tytuł najbardziej mi odpowiadający.
Nie mniej, czekam również na inne propozycje :)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 11-04-2012, 22:02   

Ecchi i fabuła? To się nie trzyma kupy...

A serio, jak chcesz rzeczywiście dobre ecchi, to sięgnij po Ichiban Ushiro no Daimaou. Zaś z tytułów fantasy, jedyne co mi przychodzi do głowy to El Hazard. Współczesne ecchi fantasy, w rodzaju Queen's Blade albo Koihime Musou to dominacja fanserwisu, choć w tym pierwszym da się, o dziwo, także zauważyć fabułę.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 11-04-2012, 22:27   

Fra napisał/a:
Kore wa Zombie desu ka? wygląda na diwny miks wszystkiego, co znam z ecchi, ale trochę odstraszają nie motywy zabijania przez magical girls uzbrojone w piły spalinowe.

Dlaczego akurat to? Ja bym się raczej obawiał fanserwizu w wykonaniu chłopaka zombie, ubranego w strój maso (nie maho) shoujo, gdzie niegnie pokazującego paski na gaciach. O dziwo jest to raczej dobra komedia ze sporą liczbą postaci żeńskich, nie zaś tytuł szerzący dewiacje.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Zantax
Gość
PostWysłany: 14-04-2012, 10:12   

To może i mi ktoś by coś zaproponował...

Moje wymagania z pozoru nie są zbyt wielkie - szukam komedii. Niestety, obejrzane prze za mnie ostatnio Danshi Koukousei no Nichijou i Kore wa Zambie desu ka?, gdzie dobrego humoru starczyło tylko na kilka pierwszych odcinków strasznie się zniechęciłem. Chciałbym więc coś, co przekona mnie, że jednak da się zrobić anime, które trzyma równy poziom od początku do końca.

Wiele starszych serii komediowych mam już za sobą, w tym Azumanga Daioh, Lucky Star, 2x2=Shinobuden, School Rumble no i masa innych, w którym komedia była dodatkiem do romansu czy okruchów życia. W związku z tym zapewne zaproponowanie tytułów 'nowszych' daje jak sądzę większe szanse, że danego tytułu jeszcze nie widziałem.

No, na koniec kilka elementów, które miałyby (lub też wręcz przeciwnie) znaleźć się w pożądanej przeze mnie serii:
-> komedia ma stanowić gatunek podstawowy serii, lub przynajmniej równorzędny z innymi,
-> fabuły albo ma nie być w ogóle, a jak już będzie to niech nie będzie szmirowata i do bólu wtórna, chyba że stanowi to element komediowy,
-> seria nie może być yaoi, shounen-ai, reverse harem, ani 'serią z bishonenami'. Wprawdzie prosząc o komedię nie spodziewałbym się propozycji tego typu, ale na wszelki wypadek...
-> seria ma trzymać mniej więcej równy poziom humoru od początku do końca.

To mniej więcej tyle. Z góry dziękuję za wszelką udzieloną pomoc ^^
Powrót do góry
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 14-04-2012, 12:02   

Więc tak, z mojej strony oczywistym jest polecenie Nihijou i Shirnyaku! Ika Musume (głównie pierwszy sezon, ale drugi jak nierówny by nie był też jest fajny) Z ovek jeszcze Dragonhalf jeśli nie było jeszcze w jadłospisie. No i profilaktycznie wyżeracz mózgu, Excel Saga. Kiedyś polecił bym jeszcze Paniponi Dash, które niestety po wielokrotnym oglądaniu nieco wytarło mi poczucie humoru. Pierwszy sezon Keroro Gunsou (ok 50 odcinków) też jest bardzo zabawny, niestety gdzieś ok 180 odcinka seria traci polot by odzyskać go na parę odcinków przed ostatnim sezonem , który jest beznadziejny :P
Ze starszych, Ranma 1/2 chyba nie jest nastawiony nie-komediowo, ale przeplatają się tam wątki shounenowe i romansowe. Poza tym jeśli nie znasz Lovely Complex to warto się zapoznać, bo humor jest tam przeważającą częścią serii.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 14-04-2012, 17:13   

Gość napisał/a:

-> seria nie może być yaoi, shounen-ai, reverse harem, ani 'serią z bishonenami'. Wprawdzie prosząc o komedię nie spodziewałbym się propozycji tego typu, ale na wszelki wypadek...

Wbrew wszelkim pozorom idealnego spełniania kilku zakazanych faktów zaryzykuj Ouran High School Host Club. Serio.
Carnival Phantasm jeśli znasz uniwersum Type-Moon.
FLCL - wyśmienite anime z górnej półki i komedia w jednym.
NieA Under 7 - domestic poor @nimation - z tego co wiem spełnia warunek, ale nie widziałem jeszcze.
Full Metal Panic? Fumoffu - całkowicie komediowa kontynuacja serii przeplatającej poważniejszą akcję z komedią.
Genshiken - najlepsze anime o otaku.
Gokudou-kun Man'yuuki - totalna parodia fantasy oparta na mocno niepozytywnym protagoniście.
Slayers - komedia fantasy. Najlepsze anime w historii. Są watki poważniejsze.
Kyouran Kazoku Nikki - niesamowicie wykręcona komedia z bardzo sympatycznymi postaciami.
Mahou Senshi Louie (Rune Soldier) - kolejna komedia fantasy. Bardzo dobra komedia z wieloma ciekawymi postaciami... i magiem, który zamiast rzucać czary woli bić wrogów pięściami.
Natsu no Arashi! i kontynuacja - mocno niedoceniane czysto komediowe serie obyczajowe SHAFTu z duchami. Na bazie prac autora School Rumble.
Nyan Koi! - komedia haremówkowa z ciekawym założeniem. Dla miłośników kotów stanowczo.
Renkin 3-kyuu Magical? Pokahn - czyli jak cztery nadprzyrodzone dziewczęta (wilkołaczka, wampirzyca, androidka i czarodziejka) uczą się żyć między ludźmi. Nie jest to harem anime.
Samuraje z Pizza Kot - stara klasyka. Polecam wbrew pozorom amerykański dubbing (dialogi są napisane od zera). Podobno po jego obejrzeniu japońscy twórcy serii przyznali, że tak ta seria powinna od początku wyglądać.
Seitokai Yakuindomo - w sumie co ja będę mówić, to trzeba zobaczyć ;-)

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 14-04-2012, 18:04   

Daerian napisał/a:
NieA Under 7 - domestic poor @nimation - z tego co wiem spełnia warunek, ale nie widziałem jeszcze.

Ja widziałem i raczej jest to tytuł o poszukiwaniu "tego czegoś", co nikt nie wie czym jest, komediowe jest tylko trochę. Komedia o kosmitach i obyczajówka o biednych Japończykach zwyczajnie kiepsko współgra.
Daerian napisał/a:
Kyouran Kazoku Nikki - niesamowicie wykręcona komedia z bardzo sympatycznymi postaciami.

To rzeczywiście, ale miało być bez fabuły :P Tytuł świetny ze względu na oczy w postrachu i kreskę. Przyłączam się do rekomendacji, jeden z moich ulubionych tytułów.
Zantax Napisz coś bo ciekawi mnie czy któryś tytuł pasuje. Konkretniej czyje tytuły :P (wredne wiem)
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Zantax
Gość
PostWysłany: 14-04-2012, 19:01   

No więc tak:
-> Nichijou i Shinryaku! Ika Musume: zastanawiałem się nad nimi jeszcze zanim tutaj napisałem.
-> Excel Saga, Ranma 1/2, Full Metal Panic: serie, które od dawna >wkrótce< obejrzę...
-> Keroro Gunsou: absolutnie zbyt długie -.-'
-> Carnival Fantasm: grałem tylko w Fate / Stay Night a i tak nie przepadam za tym uniwersum, więc odpada.
-> Ouran High School Host Club: naprawdę, nie zmusisz mnie :P
-> FLCL: zawsze miałem jakąś podświadomą niechęć to tego tytułu... ale to pewnie tylko takie moje fanaberie...
-> Lovely Complex, Genshiken, Slayers, Rune Soldier, Nyan Koi, Setokai Yakuindomo: oglądałem.
-> Pozostałę tytuły: pierwszo słyszę :p No ale w końcu pytałem się o serie, których nie znam ;)

Tak czy inaczej w pierwszej kolejności mam zamiar spróbować jednej serii spośród Nichijou, Shinryaku! Ika Musume i Excel Saga. Jednak kokodin był pierwszy :p Jednak jeśli miałbym powiedzieć który z podanych tytułów mi bardziej pasuje... cóż, trudno się wypowiadać na temat czegoś, czego się jeszcze nie widziało :]

Dzięki za pomoc ^^
Powrót do góry
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 14-04-2012, 19:24   

Cytat:
Ouran High School Host Club: naprawdę, nie zmusisz mnie :

Mnie kilka lat temu niemal przywiązały panie do krzesła, zmuszając, żebym spróbował to obejrzeć. I serio, jestem im wdzięczny. To jedna z najlepszych komedii w dziejach anime.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 14-04-2012, 19:44   

Ale trzeba zrozumieć o co w niej chodzi. Owszem ten kontrast. Oschła , samodzielna i bezkompromisowa księżniczka w odniesieniu do stada bogatych i nieporadnych patyczaków, wypada dosyć zabawnie. Oni się starają by zrozumieć świat , z którym nie mieli nigdy styczności (normalny) i starają się BARDZO, zamiast zwyczajnie spojrzeć lub zapytać. A ona doskonale lawiruje w tłumie głupich bizoniastych patyczaków, nieźle się przy tym bawiąc. Jeżeli nie podejdzie się do tych wyższych sfer z dystansem, jak do klauna lub kosmity, to ci idioci mogą rzeczywiście wkurzać a cały humor wylatuje przez okno. Niemniej jednak jest to całkiem ciekawa i śmieszna komedia z ciągłym trójkątnym wątkiem miłosnym (w otoczeniu rewerse-haremowym). Do tego duży plus za przebieranki.
Tak czy siak, w serii raczej nie utożsamiamy się z kawalerami :P

_________________
kokodin pisze się zawsze z małej litery
Jeżeli mówił bym normalnie , nie było by sensu ze mną rozmawiać.
Miłośnik wszystkiego co czarne, zielone, żółte lub okrągłe.
Jeżeli to czytasz to się nudzisz.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 14-04-2012, 20:04   

Gość napisał/a:
Ouran High School Host Club: naprawdę, nie zmusisz mnie :P

Reakcja mojego znajomego na początek pierwszego odcinka - "Co Ty mi puszczasz?". Po jego końcu popatrzył na mnie źle i sam włączył 2 epizod ;-)

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 19 z 113 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 18, 19, 20 ... 111, 112, 113  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group