FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 19, 20, 21 ... 111, 112, 113  Następny
  Jakie anime obejrzeć? / Widziałem (...), co polecicie? (v2)
Wersja do druku
jackyll Płeć:Mężczyzna
Emotionless


Dołączył: 22 Mar 2010
Skąd: Białystok
Status: offline
PostWysłany: 18-04-2012, 00:31   

Co polecicie z gatunku Przygoda + Fantasy + Romans/Dramat

Jeśli chodzi o anime które pierwsze przychodzą mi na myśl i wydaje mi się że dobrze obrazują to co bym chciał to np. Seirei no Moribito, Utawarerumono, Spice and Wolf czy Densetsu no Yuusha no Densetsu.
Słabszą serią, ale też w tym klimacie jest np Tears to Tiara. Czyli dwójka/ grupka bohaterów podróżuje w jakimś tam celu.
Widać też że wszystkie te serie dzieją się w "średniowieczu" tzn rycerze, zamki, podróże od wioski do wioski. Jeśli dałoby się to prosiłbym o to, aby polecane serie miały właśnie taką scenerię.

Z góry dziękuję.

_________________
Z powodów osobistych i światopoglądowych podpisu nie będzie !!!
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Andrzej
Gość
PostWysłany: 18-04-2012, 01:11   

Zobacz Kemono no Souja Erin, Juuni Kokki.
Powrót do góry
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 18-04-2012, 09:09   

Zdecydowanie Erin, choć to nie średniowiecze a feudalny świat.
Ostrzał daleki
Inuyasha
Scraped Princess
12 Królestw
Saiunkoku Monogatari

Zaryzykował bym też Kyo Kara Maoh, ale tamten "romans" jest najdziwniejszym na świecie, poza tym serial ma grubą skórę i rozkręca się ładnych parę odcinków.
Ewentualnie Maze.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Pytaszniebladzisz
Gość
PostWysłany: 18-04-2012, 15:00   

Hej, moje gusta są dość dziwne.

Mianowicie szukam anime z super mocami. Gdzie bohaterzy potrafią lewitować, posiadać aure mocy (coś a'la Dragon Ball) oraz gdzie w jednym odcinku z dymem może pójść pół miasta (no może nie dosłownie :) ). Najlepiej gdyby bohaterzy nie byli dziećmi, coś w miarę poważnego.

Widziałem już Bleach, Darker than Black.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Karolkens Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 10 Lut 2010
Status: offline
PostWysłany: 18-04-2012, 15:41   

@up
Sorry, to mój post. Niestety nie mam możliwości edycji. A chciałem dodać, że bardzo podobał mi się też motyw z Ergo Proxy. Gdzie bohater Vincent Law normalnie jest zwykłym, szarym, nie rzucającym się w oczy człowiekiem, a czasami przemienia się w boga który go hmm... opętał? Oczywiście ten bóg posiadał super moce.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 18-04-2012, 16:11   

Witch Hunter Robin:P
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
moshi_moshi Płeć:Kobieta
Szara Emonencja


Dołączyła: 19 Lis 2006
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 18-04-2012, 18:55   

Hm, może spróbuj Get Backers (acz to się trochę wolno rozkręca) i Trinity Blood, jeśli wampiry nie są dla ciebie problemem.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
KossteK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Sty 2012
Status: offline
PostWysłany: 18-04-2012, 19:06   

Myślę, że Speed Grapher powinien się spodobać.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ganossa Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lut 2007
Status: offline
PostWysłany: 19-04-2012, 16:51   

@jackyll
Lodoss OVA. Klasyczna przygoda w klasycznym świecie fantasy a i romansu nie zabraknie i to nieźle zrobionego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Kizvo Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 19 Kwi 2011
Status: offline
PostWysłany: 20-04-2012, 22:58   

Hej
Szukam anime gdzie główny bohater ratuje świat przed czymkolwiek. Może być to początek jakiejś klęski, inwazji itp. a może być to np. "powstanie" itp. Mam tylko jedno małe "ale" żeby ten bohater nie był jakiś dziecinny. Nie rozumiem co Japończycy itd. widzą w takich gościach. Ja rozumiem że może mieć 10-13lat czy trochę więcej i być ciamajdą ale mając 16+ to już trochę nie wypada. Wkurza mnie coś takiego, dlatego tylko te małe "ale" mam :p. Znajdzie się coś? Proszę o pomoc :) Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 21-04-2012, 17:08   

Napisz mi proszę, czy ratowanie świata ma być głównym zajęciem bohatera, czy punktem kulminacyjnym?
Ja bym tu polecił Blood+ Gdzie starszy brat z bohatera na przyczepkę staje się dosyć istotny, zwłaszcza gdy dużo złego dzieje się w połowie serii. A Saya wręcz odwrotnie, całkiem fajna rozdbudowa charakterów postaci. Tylko strasznie długie wprowadzenie na okinawie :]
Now and Then, Here and There, czyli tytuł w którym nastolatek decyduje, że jednak będzie bohaterem a nie tchurzem.
Zone of the Enders: Dolores i preludium w postaci Idolo Czyli o kosmicznym traperze, który nie jest za bardzo zdecydowany, czy wychowywać dorosłe dzieci, szukać żony czy ratować świat. A i jak słyszałeś o Johnie Carterze to tu też o nim usłyszysz :P
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Kizvo Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 19 Kwi 2011
Status: offline
PostWysłany: 21-04-2012, 20:53   

Wolałbym żeby ratowanie świata było jego głównym zajęciem lub do tego by dążyło. Czyli w sumie pasują tutaj obydwa.

Dzięki kokodin za pomoc, ale mam małe zastrzeżenia :P W Blood+ nie podoba mi się głównym bohaterem jest dziewczyna wg. mnie to się nie sprawdza. W Now and Then.... nie podoba mi się grafika i wygląd tej LaLa Ru, jakaś taka nie naturalna jej ta uroda, sztuczna. I jeszcze ten cały Szu, wspaniały głupek, który uważa że może pokonać wroga szarżując na niego jak głupek. Wiem że to może jakieś wybredzanie czy coś ale to chyba pomoże w podaniu tytułów.

Mam nadzieję że dalej chce ktoś mi pomóc i podać coś ciekawego.
Pozdrawiam!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 22-04-2012, 00:35   

Kizvo napisał/a:
LaLa Ru, jakaś taka nie naturalna jej ta uroda, sztuczna.


Spoiler: pokaż / ukryj
bo nie jest człowiekiem

Generalnie ten tytuł opowiada o głównym bohaterze i jego przygodzie. Graficznie owszem wygląda to słabo na tle kulorowych ha de bzdetów. Ale albo fabuła albo grafika :P
W Blood+ można powiedzieć, że Saya jest jedną z 4 głównych postaci (patrz wikipedia) masz jeszcze 3 męskich protagonistów. Owszem odgrywa ważną rolę, ale chyba nawet nie we wszystkich odcinkach występuje. Poza tym genialne są wszystkie postaci Shiftów z drugiej połowy serii (nawiasem jedyne prawdziwe wampiry) I w konflikcie z Shiftami właśnie główną rolę odgrywa właśnie Kai a nie Saya
Spoiler: pokaż / ukryj
która pod koniec serii prawie ciągle śpi
. Poza tym masa fajnych postaci pomocniczych i kupa lokalizacji na całym świecie.
Szczerze mówiąc to s ostatnich lat to chyba tylko Shin Mazinger by pasował, ale o zakończeniu to już nic nie powiem
Ewentualnie Disgaea lub Casshern Sins gdzie bohater albo niszczy świat albo przeszkadza w ocaleniu ziemi (ocalając piekło od inwazji ludzi :P)
Utawarerumono może pasować.

Co masz do kobiecych bohaterek? Gynofobia:P? Męscy to zazwyczaj zakompleksione cioty z bagażem niepotrzebnych traum.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Brewka
Gość
PostWysłany: 22-04-2012, 09:42   

Witam, chciałbym jakieś anime obejrzeć po długim zastoju. Nie wiem jaki gatunek liczę na Waszą wyobraźnię. Najlepiej żeby coś się toczyło w paru miejscach, nie chcę np szkoły gdzie tylko tam się rozgrywa akcja. Chcę obszerny świat z ciekawymi postaciami i ciekawą historią.
Powrót do góry
moshi_moshi Płeć:Kobieta
Szara Emonencja


Dołączyła: 19 Lis 2006
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 22-04-2012, 11:45   

Brewka, w takim razie polecam Juuni Kokki.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 20 z 113 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 19, 20, 21 ... 111, 112, 113  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group