FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 32, 33, 34 ... 111, 112, 113  Następny
  Jakie anime obejrzeć? / Widziałem (...), co polecicie? (v2)
Wersja do druku
Sebaar Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 12 Lip 2012
Skąd: Somewhere in time...
Status: offline
PostWysłany: 07-08-2012, 21:46   

Jeżeli szukasz niezbyt wymagającego anime z kategorii ecchi-komedia-fantasy to polecam Ichiban Ushiro no Daimaou oraz Rosario to Vampire. Ewentualnie Asu no Yoichi!.


Odradzam brać się za Maken-ki, bo to strata czasu.

_________________
...a poza tym uważam że Toaru Majutsu no Index powinno dostać kolejny sezon.

The goddess of victory is waving her underwear in your faces!
Fritz Josef Bittenfield
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 07-08-2012, 23:16   

Cytat:
Odradzam brać się za Maken-ki, bo to strata czasu.

Uśmiałem się, serio. Jak komedia z okruchów życia o "trójce normalnych sióstr" (podstawówka- zombiak, gimnazjum-nadpobudliwa idiotka, liceum-matkujące bancho) ma się do cycatej fabuły DxD? Serio o co tu chodzi? To są totalnie dwa inne gatunki. I w swojej dziedzinie Minami-ke jest boskie. Po kiego grzyba o nim wspominać w takim kontekście?

_________________
kokodin pisze się zawsze z małej litery
Jeżeli mówił bym normalnie , nie było by sensu ze mną rozmawiać.
Miłośnik wszystkiego co czarne, zielone, żółte lub okrągłe.
Jeżeli to czytasz to się nudzisz.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Progeusz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 20 Maj 2012
Skąd: Wrocław
Status: offline
PostWysłany: 08-08-2012, 00:30   

kokodin, Maken-ki (fatalna adaptacja eroge iirc), nie Minami-ke (genialna SoL komedia) XD
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 08-08-2012, 07:24   

Za dużo wczoraj machałem łopatą, dzięki za wyjaśnienie. Dlaczego te dzieci teraz oglądają same cycki . :P i ta nazwa też taka z wyglądu podobna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 12-08-2012, 04:26   

Progeusz napisał/a:
VastoLords napisał/a:
po woli myślę o horrorach
Istnieje jeden anime horror. Jeden. Higurashi no Naku Koro ni. Reszta opiera się tylko na masakrze i obrzydliwości, ale że takie rzeczy podlegają cenzurze, to i tak lepiej skierować się ku mangom, bo anime będzie raptem kilka i to ocenzurowanych. Wśród mang znajdziesz parę prawdziwych horrorów, które potrafią wystraszyć jak np. Uzumaki. Generalnie jest to jednak domena filmów i książek, nie M&A.
Jeśli spodoba Ci się coś w stylu Another, to można się tylko wstydzić. To jest w najlepszym wypadku komedia.

Trochę spóźnione, ale mam nadzieję że VastoLords jeszcze tu zajrzy po Twoim solidnym wprowadzeniu w błąd... istnieje całkiem ładna ilość porządnych anime-horrorów:

Higurashi no Naku Koro ni
Ayakashi ~Japanese Classic Horror~
Mononoke
Hundred Stories
Cossette no Shouzou
Jigoku Shoujo
Shiki
Gyo OVA
Mouryou no Hako - z tego co słyszałem balansuje pomiędzy thillerem, a horrorem.

I wspomniane przez Loko:
Perfect Blue - raczej thiller, ale na pograniczu.
Boogiepop Phantom - horror jak najbardziej.

I tak, Another też jest horrorem i nie jest wcale tak złe jak próbujesz pokazać.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
Amrett
Gość
PostWysłany: 12-08-2012, 19:06   

Szukam jakiegoś anime gdzie główny bohater jest tym złym (jak Code Geass lub Death Note) lub jeżeli nic takiego nikomu nie przychodzi do głowy, to jakiś tytuł, gdzie bohaterowie są bardzo inteligentni (jak w DN) i prześcigają się w poszukiwaniu sposobu na pokonanie siebie nawzajem. Prosiłabym tylko bez Gundamów, bo widziałam już chyba wszystkie, które chciałam zobaczyć. Z góry dziękuję.
Powrót do góry
Sebaar Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 12 Lip 2012
Skąd: Somewhere in time...
Status: offline
PostWysłany: 12-08-2012, 20:58   

Hmm.... może Berserk, ewentualnie Hellsing. Natomiast anime z inteligentnymi bohaterami to zdecydowanie polecam Legend of the Galactic Heroes, jeżeli chcesz coś nowszego to może One Outs.

_________________
...a poza tym uważam że Toaru Majutsu no Index powinno dostać kolejny sezon.

The goddess of victory is waving her underwear in your faces!
Fritz Josef Bittenfield
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Zigur Płeć:Mężczyzna
Rias' Knight


Dołączył: 07 Sie 2012
Skąd: Katowice
Status: offline
PostWysłany: 12-08-2012, 21:44   

Amrett mogę ci polecić Mirai Nikki
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
9450161
Progeusz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 20 Maj 2012
Skąd: Wrocław
Status: offline
PostWysłany: 12-08-2012, 23:29   

Daerian, mówiąc "horror" miałem na myśli "anime, które potrafi przestraszyć", bo zwykle tego się szuka w gatunku. Takie praktycznie nie istnieją. A na pewno nie zalicza się do nich groteskowe Gyo...
Another jest komedią/parodią. Tzn. tak właściwie nie jest, ale tylko w tej roli się sprawdza. No, początek trzyma klimat, ale creepy lalki wciskane za każdym rogiem skutecznie próbowały go zepsuć. Potem już odpuściły, bo anime samo z siebie zrobiło się produkcją niezbyt wysokich lotów. Przynajmniej nigdy nie zapomnę szarlotek i właśnie dzięki nim uważam czas z Another za udanie spędzony :]


Amrett, do wymagań nawet pasuje Fate/Zero.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 13-08-2012, 01:02   

Cytat:
Szukam jakiegoś anime gdzie główny bohater jest tym złym (jak Code Geass lub Death Note) lub jeżeli nic takiego nikomu nie przychodzi do głowy, to jakiś tytuł, gdzie bohaterowie są bardzo inteligentni (jak w DN) i prześcigają się w poszukiwaniu sposobu na pokonanie siebie nawzajem. Prosiłabym tylko bez Gundamów, bo widziałam już chyba wszystkie, które chciałam zobaczyć. Z góry dziękuję.

Zdecydowanie Monster. Czy trzeba pisać coś więcej?
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 13-08-2012, 07:16   

Progeusz napisał/a:
Daerian, mówiąc "horror" miałem na myśli "anime, które potrafi przestraszyć"

W takim razie nadal nie wiesz o czym mówisz, ponieważ to nie jest definicja horroru. Przede wszystkim - nie każdy film fantastyczny, posługujący się środkami zmierzającymi do wzbudzenia u odbiorcy reakcji lękowej jest horrorem. Horror wymaga po pierwsze zjawiska nadprzyrodzonego, a po drugie - celem filmowego horroru jest wywołanie u widza klimatu grozy, niepokoju lub obrzydzenia i szoku. Gyo pasuje tu jak najbardziej i co zaskakujące, dokładnie do gatunku horroru jest zaliczane. Inne tytuły wyżej wymienione również, chociaż niektóre są raczej thillerem (na pewno PB, nie mam pewności do Mouryou no Hako).
Definicja "potrafi przestraszyć" skreśla jak dla mnie z kolei z grona twórców horrorów Lovercrafta i Kinga, więc nie wydaje mi się najlepszą. Serio.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
Progeusz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 20 Maj 2012
Skąd: Wrocław
Status: offline
PostWysłany: 13-08-2012, 07:33   

Daerian napisał/a:
W takim razie nadal nie wiesz o czym mówisz, ponieważ to nie jest definicja horroru.
Nie, to Ty jesteś istotą niezdolną do czytania ze zrozumieniem. Doskonale wiem co znaczy horror, ale zarazem wiem, ze większość ludzi szuka w tym gatunku strachu i dlatego ważniejsze jest to drugie, to nie jest forum absolwentów polonistyki. Pomyśl, zanim zaczniesz sie chwalić wiedzą z wiki.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 13-08-2012, 16:03   

Progeusz napisał/a:
Nie, to Ty jesteś istotą niezdolną do czytania ze zrozumieniem.

Jestem całkowicie zdolny do zrozumienia, że wiesz lepiej od innych czego szukają, oraz że w związku z tym radośnie narzucasz im swoją nieprawidłową definicję. I właśnie dlatego zwracam Ci uwagę, że mówiąc delikatnie opowiadasz bajki i wprowadzasz w błąd użytkowników mówiąc im, że to czego szukają nie istnieje, podczas gdy jak najbardziej można znaleźć tytułu pasujące. Jak na razie nie napisałeś nic, co by zaprzeczało temu stwierdzeniu.
Zauważyłem również, że nie znasz lub nie wprowadziłeś na swoją listę żadnego z przytoczonych przeze mnie tytułów, więc mocno zastanawia mnie skąd wykazujesz tak głęboką wiedzę o horrorze w anime i jego jakości, skoro znasz dwa tytuły na krzyż.

Progeusz napisał/a:
Pomyśl, zanim zaczniesz sie chwalić wiedzą z wiki.

Być może Cie to zaskoczy, ale to akurat wiedza z książki Andrzeja Kołodyńskiego "Seans z wampirem", bardzo dobrego źródła o historii filmowego horroru. Niektórzy z nas korzystają nie tylko z Wikipedii, ale także z nieco porządniejszych źródeł.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
Progeusz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 20 Maj 2012
Skąd: Wrocław
Status: offline
PostWysłany: 13-08-2012, 17:52   

Daerian napisał/a:
że wiesz lepiej od innych czego szukają
Nie. Wiem lepiej od Ciebie czego szukają inni. Bo potrafię zrozumieć, ze słów nie zawsze używa się w 100% zgodnie z ich definicją, a na podstawie włanych obserwacji potrafię ocenić co zazwyczaj rozumieją przez co. A jeśli nie, to się nie odzywam. Proste.
Najbardziej charakterystyczną cechą horrorów jest wzbudzanie strachu i głównie tego poszukują w nich ludzie. Jeśli chcą pooglądać zwykłą siekę lub coś obrzydliwego, to zwykle konkretyzują wymagania.

Daerian napisał/a:
Jak na razie nie napisałeś nic, co by zaprzeczało temu stwierdzeniu.
Napisałem, nie moja wina, że nie umiesz czytać.

Daerian napisał/a:
Zauważyłem również, że nie znasz lub nie wprowadziłeś na swoją listę żadnego z przytoczonych przeze mnie tytułów
Naprawdę jesteś ślepy. Albo, co bardziej prawdopodobne, walisz głupa i naiwnie liczysz, że wyjdziesz na mądrzejszego.
Z wymienionych oglądałem Gyo i Higurashi.
Pomijając, że absurdalnie zakładasz, że wprowadzę każde obejrzane anime na listę tanuki (która jest dla mnie zdecydowanie drudgorzędna w stosunku do MALa, na którym i tak nie mam wszystkiego), to i tak pisałem o nich parę postów wcześniej, a Gyo akurat mam nawet na tanukowej liście.

Daerian napisał/a:
więc mocno zastanawia mnie skąd wykazujesz tak głęboką wiedzę o horrorze w anime i jego jakości, skoro znasz dwa tytuły na krzyż.
Koncept czytania recenzji i rozmowy z ludźmi o anime, których się nie widziało Cię przerasta?

Cytat:
Być może Cie to zaskoczy, ale to akurat wiedza z książki Andrzeja Kołodyńskiego "Seans z wampirem", bardzo dobrego źródła o historii filmowego horroru. Niektórzy z nas korzystają nie tylko z Wikipedii, ale także z nieco porządniejszych źródeł.
Wow, czytasz książki. I stosujesz ironię na poziomie elementarnym. Nic tylko bić brawo.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Xeniph Płeć:Mężczyzna
Buruma


Dołączył: 23 Sty 2003
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
WIP
PostWysłany: 13-08-2012, 18:11   

Progeusz napisał/a:
Nie. Wiem lepiej od Ciebie czego szukają inni.

To może w takim razie wytłumacz, dlaczego na pytanie o horrory, Daerian podał kilka faktycznie dobrych tytułów grozy, ty zaś podałeś... Higurashi?

_________________
You don't have to thank me. Though, you do have to get me donuts.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 33 z 113 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 32, 33, 34 ... 111, 112, 113  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group