FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 36, 37, 38 ... 111, 112, 113  Następny
  Jakie anime obejrzeć? / Widziałem (...), co polecicie? (v2)
Wersja do druku
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 15-09-2012, 00:03   

Vermilion, z dobrych shounenów Fullmetal Alchemist: Brotherhood ma szansę ci się spodobać. Ewentualnie możesz też spróbować Inuyashę (i nie, nie mam pojęcia czy są polskie tłumaczenia angielskich napisów)

Pasier89, źle ci się wydaje. Jest na przykład Baccano!, Tiger & Bunny, oba sezony Higurashi (ma brzydką kreskę, ale fabuła to naprawdę rekompensuje), Kara no Kyoukai, Mouryou no Hako, Katanagatari, Fate/Zero, Ghost in the Shell: Stand Alone Complex i ze starszą kreską, ale świetną animacją i zakręconą fabułą FLCL.

Poza tym, jeśli nie masz nic przeciwko spokojniejszej serii, ale która też umie momentami trzymać w napięciu to szczerze polecam Natsume Yuujinchou.

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
MrEvilmaster Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 17 Lut 2012
Status: offline
PostWysłany: 16-09-2012, 19:20   

Drodzy użytkownicy tego forum zwracam się do was z prośbą o podanie mi tytułów dwóch rodzajów anime po pierwsze: Zwykły romans+komedia miło by był żeby było podobne do toradory nie chodzi mi o relacje duży z małą tylko żeby było tak dobre jak toradora.W drugim anime chciałbym żeby główna postać była takim charyzmatycznym twardzielem jak np Dante z DMC i żeby się w tym anime znalazła akcja,dużo akcji :) .Z góry wam dziękuje
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 17-09-2012, 21:28   

pierwsza odpowiedź Lovely Complex lub może nawet Kimi ni Todoke podejdzie a za drugie pytanie powiem tylko tyle
Nie wiem, nie oglądałem dmc czy Devil May Cry znam tylko ze słyszenia a DMC kojarzy mi się głównie z powrotem do przyszłości :P ciekawe dlaczego
Spoiler: pokaż / ukryj
DMC Delorean
Ale standardowo można polecić Darker than Black i Helsinga prawdopodobnie Ultimate
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
kamiltrol Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 25 Lis 2011
Status: offline
PostWysłany: 21-09-2012, 21:35   coś nowego

Witam wszystkich po dłuższej przerwie z anime. Nie jestem na bieżąco,więc może poleci ktoś coś ciekawego z mijającej wiosenno - letniej ramówki. Potrafię przetrawić wszystko co ma kawałek dobrej i ineresującej fabuły.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 22-09-2012, 20:25   

kamiltrol napisał/a:
Witam wszystkich po dłuższej przerwie z anime. Nie jestem na bieżąco,więc może poleci ktoś coś ciekawego z mijającej wiosenno - letniej ramówki. Potrafię przetrawić wszystko co ma kawałek dobrej i ineresującej fabuły.

Jinrui wa Suitai Shimashita - może nie najlżejsze, ale ma najlepszą główna bohaterkę sezonu letniego.
Uchuu Kyoudai - aka Space Brothers. Akcja dość wolno się rozwija, ale z czasem jest tylko lepiej.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Nikodemsky Płeć:Mężczyzna
Beauty of Silence


Dołączył: 28 Sie 2007
Status: offline
PostWysłany: 24-09-2012, 04:04   

Witam,

ostatnio dość wiele nie oglądałem z anime(skończyłem na Kara no Kyokai) i poszukuję czegoś w mrocznym klimacie - wiem, że nie ma wielu tytułów ale mam nadzieję, że pozostało jeszcze coś, co mógłbym w tym typie obejrzeć - z tego gatunku najbardziej przypadły mi do gustu klasyczny Berserker, Hellsing, Vampire Hunted D: Bloodlust(w ogóle ten ostatni jak dla mnie to arcydzieło ale nie mogę znaleźć nic choć trochę podobnego) czy Strait Jacket - mogą być realia post-apokaliptyczne, najlepiej w konwencji Grim Dark(chodzi o klimat uniwersum podobny do Warhammer 40k).

W międzyczasie nie pogardziłbym również dobrą komedią szkolną, oglądając przykładowo "Danshi Koukousei no Nichijou" uśmiałem się do łez :) Próbowałem zabrać się za "Tenshi na Konamaiki" ale jakoś nie podszedł mi :\

No i trzecią rzeczą, którą poszukiwałbym to coś z rozbudowaną i dobrą fabułą, wcześniej skończyłem na Shiki(który bardzo przypadł mi do gustu) i na Kara no Kyokai kończąc(choć ten pomimo wzorowej kreski i bardzo dobrej oprawy dźwiękowej nie do końca spodobał się)

Trochę jestem wybredny ale liczę na waszą pomoc, z góry dziękuję :)

_________________
http://myanimelist.net/animelist/Nikodemsky
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 24-09-2012, 09:54   

Nikodemsky napisał/a:
ostatnio dość wiele nie oglądałem z anime(skończyłem na Kara no Kyokai) i poszukuję czegoś w mrocznym klimacie - wiem, że nie ma wielu tytułów ale mam nadzieję, że pozostało jeszcze coś, co mógłbym w tym typie obejrzeć - z tego gatunku najbardziej przypadły mi do gustu klasyczny Berserker, Hellsing, Vampire Hunted D: Bloodlust(w ogóle ten ostatni jak dla mnie to arcydzieło ale nie mogę znaleźć nic choć trochę podobnego) czy Strait Jacket - mogą być realia post-apokaliptyczne, najlepiej w konwencji Grim Dark(chodzi o klimat uniwersum podobny do Warhammer 40k).

Ga-Rei: Zero
Shigurui
Texhnolyze

Nikodemsky napisał/a:
W międzyczasie nie pogardziłbym również dobrą komedią szkolną, oglądając przykładowo "Danshi Koukousei no Nichijou" uśmiałem się do łez :) Próbowałem zabrać się za "Tenshi na Konamaiki" ale jakoś nie podszedł mi :\

Niestety nie ma niczego podobnego do Danshi Koukousei no Nichijou. Może School Rumble.

Nikodemsky napisał/a:
No i trzecią rzeczą, którą poszukiwałbym to coś z rozbudowaną i dobrą fabułą, wcześniej skończyłem na Shiki(który bardzo przypadł mi do gustu) i na Kara no Kyokai kończąc(choć ten pomimo wzorowej kreski i bardzo dobrej oprawy dźwiękowej nie do końca spodobał się)

Monster
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
KossteK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Sty 2012
Status: offline
PostWysłany: 24-09-2012, 23:10   

Nikodemsky, spróbuj Ergo Proxy, Serial Experiments Lain, Akira. A co, do szkolnych komedii, to Fullmetal Panic? Fumoffu czy Azumanga Daiou. A na koniec: Kaiba, Steins;Gate, Mushishi.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Nikodemsky Płeć:Mężczyzna
Beauty of Silence


Dołączył: 28 Sie 2007
Status: offline
PostWysłany: 24-09-2012, 23:14   

Cytat:
Ga-Rei: Zero
Shigurui
Texhnolyze
Niestety nie ma niczego podobnego do Danshi Koukousei no Nichijou. Może School Rumble.
Monster


Cytat:
Nikodemsky, spróbuj Ergo Proxy, Serial Experiments Lain, Akira. A co, do szkolnych komedii, to Fullmetal Panic? Fumoffu czy Azumanga Daiou. A na koniec: Kaiba, Steins;Gate, Mushishi.


School Rumble, Ergo proxy, Fullmetal panic(wraz z fumofuu), mushishi obejrzane, azumanga jakoś mi nie przypadła do gustu(wydaje mi się, że chyba nie ta kategoria wiekowa :\ )

Całą resztę dopisuję do listy, serdecznie dziękuję :)

_________________
http://myanimelist.net/animelist/Nikodemsky
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 25-09-2012, 20:30   

Pomocy. Mam ochotę (a raczej żądzę) na Shugo Charę po raz trzeci, ale nie chcę oglądać Shugusiów po raz trzeci (a może czwarty) Niestety Yumerio Patiusiere też mam już za sobą. podobnie jak Sugar i jeszcze parę innych grubasków.
Jest coś jeszcze w ten deseń? Ewentualnie coś tak fazowego jak Skip Beat. Jejku ja kce jakiegoś shojca (nie powiem że na gwałt bo by brzmiało dziwnie) ale mam zablokowany łeb na tym gatunku i nic innego nie wejdzie. Tylko błagam bez supergwazd scenicznych, raczej jakaś magia i humor niż dylematy miłosno karierowe. A z resztą polećcie coś dobrego. Będzie wdzięczny mój fangirl i ja.

_________________
kokodin pisze się zawsze z małej litery
Jeżeli mówił bym normalnie , nie było by sensu ze mną rozmawiać.
Miłośnik wszystkiego co czarne, zielone, żółte lub okrągłe.
Jeżeli to czytasz to się nudzisz.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Sasahara
Gość
PostWysłany: 02-10-2012, 21:24   

Witam, czy istnieją jakieś inne niebanalne komedie podobne do np. "Melancholi Haruhi Suzumiyi", "Toradory!", "Genshikena", "Seitokai Yakuindomo" czy "Welcome to N.H.K"?
Powrót do góry
Loko Płeć:Mężczyzna
Aspect of Insanity


Dołączył: 28 Gru 2008
Status: offline

Grupy:
Syndykat
WOM
PostWysłany: 02-10-2012, 21:26   

Gość napisał/a:
Witam, czy istnieją jakieś inne niebanalne komedie podobne do np. "Melancholi Haruhi Suzumiyi", "Toradory!", "Genshikena", "Seitokai Yakuindomo" czy "Welcome to N.H.K"?

Ouran High School Host Club.

_________________
That is all in your head.

I am and I are all we.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
lunarna Płeć:Kobieta


Dołączyła: 22 Lip 2010
Skąd: Częstochowa Sincity
Status: offline
PostWysłany: 05-10-2012, 16:20   

Prawie w każdym anime główny bohater poszukuje swojej drugiej połówki (albo ona jego, są też trójkąty, czworokąty, koła i inne figury przestrzenne, wiadomo) i przez całą serię twórca każe się widzowi domyślać, czy oni są parą, czy może jednak nie. Ta miłość rozwija się wraz z upływem czasu, a my czekamy ze skurczem żołądka na choć jeden dotyk, niedwuznaczny znak, ciepłe spojrzenie... a ja mam już tego dosyć... Tak więc: szukam anime, w którym główni bohaterowie są w stałym związku (możliwie szczęśliwym), shounen lub pochodne, zapewne dla trochę starszej widowni. Ma być akcja, żadne flaki z olejem, nie haremówki. Ew. okruchy życia, chociaż jak mówię, wolę, aby wątek "parki" nie był głównym elementem fabuły, a jedynie dodatkiem.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1876100
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 05-10-2012, 17:06   

lunarna, to może zabrzmieć dziwnie, ale Kyoukai Senjou no Horizon bardzo zdecydowanie pasuje. Jego najpoważniejszą wadą jest to, że wymaga doczytywania informacja z bocznych źródeł (pomocny link 1, 2, 3 i 4), by mieć zrozumienie fabuły, ale poza tym to naprawdę dobra seria akcji z fajnymi pairingami, polityką, ekonomią i ogólnym badasserstwem. Główny pairing formuje się w pierwszym sezonie (nie od razu, ale to bynajmniej nie dlatego, że główny bohater za mało się starał) i jest bardzo zdecydowanie trwały, tak że można się nim cieszyć w drugim sezonie.

Poza tym jest jeszcze Spice & Wolf, gdzie bohaterowie w zasadzie nie są pairingiem, ale bardzo zdecydowanie mają trwały związek.

Ewentualnie aktualnie wychodzący Sword Art Online, gdzie na uformowanie się głównej pary nie trzeba czekać zbyt długo jak na standardy anime.

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Loko Płeć:Mężczyzna
Aspect of Insanity


Dołączył: 28 Gru 2008
Status: offline

Grupy:
Syndykat
WOM
PostWysłany: 05-10-2012, 18:00   

Może Nana? Tam jedna z bohaterek jest w stałym związku (problem w tym, że na odległość, ale nic innego mi do głowy nie przychodzi).

_________________
That is all in your head.

I am and I are all we.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 37 z 113 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 36, 37, 38 ... 111, 112, 113  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group