FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 37, 38, 39 ... 111, 112, 113  Następny
  Jakie anime obejrzeć? / Widziałem (...), co polecicie? (v2)
Wersja do druku
lunarna Płeć:Kobieta


Dołączyła: 22 Lip 2010
Skąd: Częstochowa Sincity
Status: offline
PostWysłany: 05-10-2012, 22:54   

Tren napisał/a:
Kyoukai Senjou no Horizon


Boże... pierwszy odcinek zgwałcił moje oczy. Wylewające się, bansujące cycki (tak, cycki, bo inaczej tego nazwać nie można) będą śniły mi się po nocach... Jak można wtłoczyć tyle fanserwisu na minutę?! Twu, na sekundę chyba... Nie wiem, czy dam radę obejrzeć to do końca, ale dziękuję za dobre chęci.

Czekam na propozycję ambitniejszego anime.

_________________
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1876100
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 05-10-2012, 23:08   

To ciężko nazwać fanserwisem, to raczej taka specyfika serii. Wbrew pozorom poza faktem, że bohaterki mają duże biusty fanserwisu sensu strikte nie ma aż tak strasznie dużo jak mogłoby się wydawać i seria jednak bardziej koncentruje się na polityce i relacjach między postaciami niż fanserwisie.

Poza tym dwa pozostałe tytuły które podałam powinny być zjadliwsze, po prostu Horizon przyszedł mi na myśl się jako pierwszy. Spice & Wolf w zasadzie nie posiada fanserwisu (jest nagość w pierwszym odcinku, ale traktowana jako coś totalnie normalnego).

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 05-10-2012, 23:28   

Bakemonogatari - para pojawia się bardzo szybko... ale są panie walczące o jej rozbicie dla siebie.
Genshiken - jest trwała para od początku. To akurat obyczajówka parodiująca kulturę otaku i anime, więc polecałbym obejrzeć ją jak poznasz więcej tytułów.
Kyouran Kazoku Nikki - zaczynamy z... mocno nietypową... rodziną. Nie do końca związek romantyczny, ale... to w sumie trzeba zobaczyć, bo tłumaczenie brzmi zbyt absurdalnie.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
Sebaar Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 12 Lip 2012
Skąd: Somewhere in time...
Status: offline
PostWysłany: 06-10-2012, 09:40   

lunarna napisał/a:
Prawie w każdym anime główny bohater poszukuje swojej drugiej połówki (albo ona jego, są też trójkąty, czworokąty, koła i inne figury przestrzenne, wiadomo) i przez całą serię twórca każe się widzowi domyślać, czy oni są parą, czy może jednak nie. Ta miłość rozwija się wraz z upływem czasu, a my czekamy ze skurczem żołądka na choć jeden dotyk, niedwuznaczny znak, ciepłe spojrzenie... a ja mam już tego dosyć... Tak więc: szukam anime, w którym główni bohaterowie są w stałym związku (możliwie szczęśliwym), shounen lub pochodne, zapewne dla trochę starszej widowni. Ma być akcja, żadne flaki z olejem, nie haremówki. Ew. okruchy życia, chociaż jak mówię, wolę, aby wątek "parki" nie był głównym elementem fabuły, a jedynie dodatkiem.



Do opisu w miarę pasują Tears to Tiara i Utawarerumono,

_________________
...a poza tym uważam że Toaru Majutsu no Index powinno dostać kolejny sezon.

The goddess of victory is waving her underwear in your faces!
Fritz Josef Bittenfield
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gamer2002 Płeć:Mężczyzna
Bezdennie Głupi


Dołączył: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 06-10-2012, 14:03   

Lunarna, może Heroman? Sympatyczny shonen i seria familijna.
Co prawda te trzynastolatki posuwają się najdalej do wzajemnego przytulania się, ale już po pierwszym arcu chodzą ze sobą na randki. Żadnych trójkątów itp, po prostu dziewczyna kocha chłopaka a chłopak kocha dziewczynę
Tylko że ona ma głupiego brata, który myśli, że jest bohaterem na którego zasługuje Gotham City :P. Ale za to on ma odlotową siostrę, pojawia się po pierwszym arcu.

_________________
Aru toki wa seigi no mikata
Aru toki wa akuma no tesaki

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 06-10-2012, 16:11   

Mamy watek nieszczęśliwej miłości w Basilisk z parą gotową do ożenku.
Jeśli nie boisz się eksperymentalnych anime, to Kemonozume ma również wątek zakazanej miłości z parą zdefiniowaną na początku (aczkolwiek tu wygląda to trochę inaczej niż w Basilisku).
Bardzo fajne wątki miłosne są również w Drrr (część bez trójkątów).
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
lunarna Płeć:Kobieta


Dołączyła: 22 Lip 2010
Skąd: Częstochowa Sincity
Status: offline
PostWysłany: 06-10-2012, 20:36   

Tren, niestety lubię się zrażać zaraz na początku i zbyt szybko wyciągam złe wnioski, tak więc spróbuję przebrnąć dzisiaj przez 2 odcinek :)

Daerian, Sebaar, Gamer2002, wielkie dzięki chłopaki, na pewno sobie coś (o ile nie wszystko) obejrzę :)

vries, Basilisk czytałam mangę, która dokładnie wpasowała się w moje klimaty (
Spoiler: pokaż / ukryj
może prócz śmierci chyba wszystkich możliwych bohaterów
). Może najwyższy czas sobie odświeżyć oglądając anime? Kemonozume też wypróbuję.

Dzięki wielkie za wszystkie tytuły :) Jak ktoś może zna jeszcze coś podobnego do Basiliska (te klimaty) to proponujcie.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1876100
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 07-10-2012, 17:49   

lunarna napisał/a:
Dzięki wielkie za wszystkie tytuły :) Jak ktoś może zna jeszcze coś podobnego do Basiliska (te klimaty) to proponujcie.

Niewątpliwie najbardziej podobnym anime jest film Ninja Scroll. Niewątpliwa inspiracja dla twórcy Basilisk. Seria TV pod tym samym tytułem dla odmiany jest zupełnie do kitu.
Kolejną produkcją jest Kenshin: Samurai X. Cztery odcinki OVA. Osobiście nie wiem jaki jest odbiór samych OVA, bo to prequel serii TV (opartej na mandze). Aczkolwiek fabularnie OVA są osobną historią. Seria TV to typowy shounen i nie jest nawet w 50% tak dobra jak wspomniane OVA (nie jest beznadziejna, ale OVA Kenshina to zwyczajnie jedno z lepszych anime).
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
shugohakke Płeć:Mężczyzna
Najstarszy Grzyb

Dołączył: 15 Gru 2011
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 10-10-2012, 22:08   

Szukam anime w stylu shounenowym (żadnych traum, psychodelicznych odpałów czy "dorosłego" stuffu), tyle, że nie do końca. Owszem zależy mi na wartkiej akcji i wyrazistych charakterach, ale, na litość Boską, niech będą choć dwuwymiarowe. Słowem żądam złożonych bohaterów, których nie będzie się dało opisać jednym słowem (jak :wybawca, błazen, obrońca, mroczny, pomocnik, dziewczynka).

Duże grande bene plusssoido jeśli zachowania, a raczej wypowiedzi (choć mowa tu również o języku ciała) będą w miarę naturalne, a w każdym razie w mało japońskokreskówkowym stylu.
Bez żadnego powtarzania/wykrzykiwania 10 razy imienia osoby do której się zwracamy. Bez 5 minutowych sekwencji drgających z niepokoju oczu czy napiętych min.
Bez "powodów, by walczyć", rozwlekłych tyrad zawierających "nakama" czy tekstów w stylu "jestem mścicielem".
Słowem bez niepotrzebnie i nieumiejętnie nakręcanej dramaturgii.

Ech, chyba mam zły dzień...

_________________
I crossed the mountain and I climbed the river...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
fm Płeć:Mężczyzna
Okularnik


Dołączył: 12 Mar 2007
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 11-10-2012, 21:04   

Możesz spróbować obejrzeć JoJo's Bizarre Adventure (OVA) (pierwsza część historii została nakręcona później). Nie wiem, na ile to anime spełni wymagania dotyczące braku dwuwymiarowości (bo przy odrobinie złej woli właściwie każdemu da się przypiąć taką łatkę), ale do drugiej części listy życzeń pasuje. Bohaterowie (jak również końcowy boss) są całkiem konkretni i kompetentni.

_________________
Kryska: Weaponized diplomacy was successful!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Oreki
Gość
PostWysłany: 16-10-2012, 20:54   

Szukam anime którego głównym bohaterem byłaby postać podobna do Kyona z "Melancholi...", orekiego z "Hyouki" czy Shikamaru z "Naruto". Gatunek zasadniczo dowolny (może z wyjątkiem tego że nie przepadam za futurystycznymi anime cyberpunk, mecha). Najlepiej jakby seria łączyła humor z nieco poważniejszą tematyką.
Powrót do góry
shugohakke Płeć:Mężczyzna
Najstarszy Grzyb

Dołączył: 15 Gru 2011
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 17-10-2012, 00:39   

fm sorki, zupełnie przeoczyłem twoją odpowiedź. Obejrzałem pierwszy odcinek i chyba mi się spodobało, więc dzięki.

_________________
I crossed the mountain and I climbed the river...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Phantom Płeć:Mężczyzna
You wanna play too ?


Dołączył: 27 Sie 2010
Status: offline
PostWysłany: 23-10-2012, 18:27   

Witam.
Potrzebuje jak zwykle wciągającego dojrzałego romansu. Chciałbym aby akcja działa sie
przynajmniej w liceum. Może byc powiązane z ecchi, dramatem, komedia tez lecz nie przepadam zbytnio.
Dziekuje za odpowiedzi i pozdrawiam.

_________________
Moja lista anime
http://www.anime-planet.com/users/mikikem/anime?page=1
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
7563976
scorpion
Gość
PostWysłany: 27-10-2012, 13:52   

Szukam anime nie za długiego, o miłych dla okach krajobrazach, najlepiej w klimatach zimowych. Poszukuje czegoś co łatwo pozwoli mi wejść w tamten świat zapominając o realnym. Chcę poczuć ten mróz z głośników, znajdzie się coś takiego ? :D
Powrót do góry
peregrinus Płeć:Mężczyzna
wol(no/ny) myśliciel


Dołączył: 15 Sty 2010
Status: offline
PostWysłany: 27-10-2012, 14:58   

Gość napisał/a:
Chcę poczuć ten mróz z głośników, znajdzie się coś takiego ? :D


Z takich bardzo zimowych to:
Wolf's rain - nie wszystko ze śniegiem, ale jest go dużo, co więcej jeden z najładniejszych zimowych klimatów w anime jaki widziałem, a normalnie nie przepadam za tą porą roku. Zapada w pamięć;
Tegami Bachi - oglądałem, tylko pierwszy odcinek, ale atmosfera zimy ładnie była oddana. Nie wiem jak dalej.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 38 z 113 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 37, 38, 39 ... 111, 112, 113  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group