FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 48, 49, 50 ... 111, 112, 113  Następny
  Jakie anime obejrzeć? / Widziałem (...), co polecicie? (v2)
Wersja do druku
Ivan
Gość
PostWysłany: 07-02-2013, 15:49   

Witam. Poszukuję czegoś podobnego do "Black Lagoon". Wiem ze nie jest łatwo o tytuł o podobnej tematyce (słyszałem tylko o "Jormugand"). Chodzi mi przede wszystkim o serię z wyrazistymi postaciami i dużą iloscią akcji, najlepiej rozgrywajacą sie współcześnie i oto żeby główni bohaterowie nie byli zbyt pozytywni.
Przejdź na dół
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 07-02-2013, 16:45   

Ivan, Darker than Black, Durarara!!, Fate/Zero, Tiger&Bunny wszystkie łączą współczesność z magią lub supermocami. Ewentualnie jest jeszcze Toaru Majutsu no Index, które nieco wychodzi w przyszłość, ale też jest dobrą serią akcji. Żadne z nich nie jest czystą sensacja, ale wszystkie są całkiem dobre (Durarara może nieco wolno się rozkręcać, ale to dlatego, że wprowadza dużo postaci).

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 07-02-2013, 18:32   

Eeee, Tren? Nie poznaję chyba. Ja bym Ivanowi raczej Michiko to Hatchin polecił. Latynosów , strzelaniny, przestępców i porywaczy. Fakt o kobitkach nie o piratach ale klimat jakby bliższy. Indexa do Black Lagoona w życiu bym nie porównał. Ewentualnie Cowboy Bebop
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 07-02-2013, 18:51   

A przepraszam, przyznaję, że początek jakoś kompletnie mi uciekł i skupiłam się na ostatnim zdaniu.

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Azucena
Gość
PostWysłany: 07-02-2013, 23:34   

Hej,

Szukamy z mężem anime, serialu lub pełnometrażowego filmu o mitycznych stworkach japońskich. Zachwyciliśmy się magią w filmach studia Ghibli, niesamowita Laputa i Spirited Away. Właśnie coś takiego kochamy, a i jeszcze Kika, Ponyo, o kotkach. Prawie wszystkie :-D, czy możecie polecić coś podobnego do stylu tego studia ?
Powrót do góry
Mistique Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 16 Maj 2010
Status: offline
PostWysłany: 08-02-2013, 00:22   

Księżniczka Mononoke - to priorytet pod tym względem. Jeśli chodzi o filmy tego typu, to zdecydowanie najbardziej lubię właśnie ów tytuł.
Mój sąsiad Totoro
Tajemniczy świat Arrietty
Ruchomy zamek Hauru
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 08-02-2013, 02:08   

Wymienianie tytułów studia może być daremne, bo koleżanka Azucena :P wyraźnie napisał "Prawie wszystkie". Ja bym się zastanawiał nad serialami. Natsume Yuujinchou, Mushishi ewentualnie Mokke lub XXXHOLiC z bardziej fabulastych Inuyasha. Choć ostatni tytuł jest bardziej przygodowy niż magiczny.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Selv3n Płeć:Mężczyzna
Pride


Dołączył: 08 Lut 2013
Skąd: Dolny S
Status: offline
PostWysłany: 08-02-2013, 02:20   

Z tej stajni to Natsume Yuujinchou, Hotarubi no Mori e, Haibane Renmei (bardzo ciekawa pozycja), Mushishi. Nie jestem pewny ale jeszcze bym dodał Fractale.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 08-02-2013, 02:38   

Haibane Renmei jest dosyć poważnym tytułem. To nie jest bajka to jest serial o samobójcach w czyśćcu :P

_________________
kokodin pisze się zawsze z małej litery
Jeżeli mówił bym normalnie , nie było by sensu ze mną rozmawiać.
Miłośnik wszystkiego co czarne, zielone, żółte lub okrągłe.
Jeżeli to czytasz to się nudzisz.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 08-02-2013, 08:47   

List do Momo by pasował.

Magic Tree House też.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Azucena
Gość
PostWysłany: 08-02-2013, 19:57   

Mistique, dzięki za propozycje ale wszystkie produkcje Ghibli już obejrzeliśmy. Haibane Renmei z recenzji czytam że wciągające. Jak dla mnie pomysł na anime bomba
kokodin, może nie wszystkie, ale bardziej takie anime dla europy, z humorem którego da się zrozumieć. Bo Japończycy potrafią zadziwić. Interesują nas anime bardziej dla dorosłych widzów, gdzie nie występuje kult potężnego bohatera czy bohaterki, a ni żadne wymiatające moce które och ach na każdym kroku autorzy anime muszą przypominać. Dlatego zakochałam się w Ghibli bo jak dla mnie te wszystkie cuda są tam umiarkowane, a nawet magią, historią przygniatają europejskie filmy. Dziękuje za propozycje ;-)
Selv3n, Slova, dziękować dziękować ;-)

Natsume Yuujinchou,
Mushishi
Mokke
XXXHOLiC
Inuyasha
Hotarubi no Mori e,
Haibane Renmei
Fractale.
Haibane Renmei
List do Momo
Magic Tree House

Z taką ilości propozycji na pewno coś znajdziemy dla nas z mężem, bardzo dziękuje wam za pomoc :-D
Powrót do góry
Gucia Płeć:Kobieta


Dołączyła: 05 Lip 2009
Status: offline
PostWysłany: 09-02-2013, 12:16   

Szukam anime, w którym widać upływ czasu np. jyu oh sei, mnemosyne, itazura na kiss. Bohaterowie z czasem dojrzewają (nie licząc mnemosyne), ich priorytety się zmieniają itp. Mile widziany motyw dorastania, ale najbardziej mi chodzi o ten czas.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 09-02-2013, 12:24   

Gucia napisał/a:
Szukam anime, w którym widać upływ czasu np. jyu oh sei, mnemosyne, itazura na kiss. Bohaterowie z czasem dojrzewają (nie licząc mnemosyne), ich priorytety się zmieniają itp. Mile widziany motyw dorastania, ale najbardziej mi chodzi o ten czas.

W sumie Love Hina, choć lepiej to widać w mandze. Podobnie Dragon Ball, gdzie bohaterowie dorastają, biorą śluby, mają dzieci itd.
Ale generalnie, lepiej wypadają tu mangi, takie jak choćbyw wydane w Polsce Klan Poe lub Locke Superczłowiek.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 09-02-2013, 13:08   

Hm, upływ czasu. Eureka Seven była niezła pod tym względem - nawet można było śledzić jak Eurece rosną włosy w pewnym momencie, ale widać też jak postacie dorastają. Poza tym Genshiken, oba sezony razem tworzą zgrabną opowieść o dorastaniu i wchodzeniu w dorosłość. Są jeszcze kinówki Kara no Kyoukai, które są co prawda niechronologiczne, ale dzieją się na przestrzeni kilku lat, dzięki czemu można obserwować jak bohaterowie się zmieniają.

Co do mang, to Hajimete no Aku, podobnie jak Genshiken zwraca uwagę na mijające powoli, ale stale semestry i fakt, że bohaterowie będą zmuszeni dorosnąć. Z zewnątrz zmian nie widać może aż tak bardzo, ale bohaterowie bardzo zdecydowanie się rozwijają. Jest jeszcze też Sengoku Youko, gdzie nie tylko czas, ale i sytuacja fabularna bardzo aktywnie się zmienia, ale ostrzegam, że to wciąż wychodząca seria.

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 09-02-2013, 17:25   

Gucia, źle zrobiłaś oglądając Lovely Complex wcześniej :P Bo to chyba idealnie by pasowało.
Czas upływa niewątpliwie w Maison Ikkoku Pierwsza partia tytułów Tren tez jest dobra (z resztą gdyby nie była to też by pasowała :P) Niemniej Miss Tiptory bardzo dobitnie pokazuje że Renton i dzieciaki rosną Oj dobra ja znowu o Eurece.
Gdybyś chciała przebić się przez DoReMi też masz dorastanie szkrabów, co prawda klasa na sezon ale ostatni to już poważne dorastanie. Odbiegam od tematu wiem. Ale generalnie większość tego co widziałem opiewa dziwny anime i nie tylko motyw wiecznej młodości, policzcie lata Asha Ketchuma z Alabastii :P A Ranma przy tylu plażowych epizodach powinien w czasie emisji skończyć studia, urodzić córkę i wyjść za Kuno :P

_________________
kokodin pisze się zawsze z małej litery
Jeżeli mówił bym normalnie , nie było by sensu ze mną rozmawiać.
Miłośnik wszystkiego co czarne, zielone, żółte lub okrągłe.
Jeżeli to czytasz to się nudzisz.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 49 z 113 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 48, 49, 50 ... 111, 112, 113  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group